Skocz do zawartości

stfan342

Pasjonat
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez stfan342

  1. Wiem, że temat poruszany był już na forum wielokrotnie, ale proszę o radę na konkretne pytanie. Czy warto wchodzić w temat A4B8 (11 letniego) z przebiegiem ok. 220tys, w którym olej w skrzyni S-tronic był wymieniany 1 raz w ASO przy przebiegu 170tys. ok. 5 lat temu? Nie mam bardziej szczegółowych informacji dotyczących stylu jazdy właściela itp. Dlatego pytanie jest do praktyków: użytkowników lub tych, którzy naprawiają/naprawiali. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
  2. stfan342

    Tylna lampa

    Powodzenia. Niestety od elektryki nie znam żadnego speca. Pozdro.
  3. stfan342

    Tylna lampa

    Hej. Ogarnąłeś temat?
  4. stfan342

    Tylna lampa

    Ok. Sorry, nie przyjrzałem się dokładnie na zdjęciu, a jeżeli chodzi o ledy to niestety Smoku ale nie doradzę .
  5. stfan342

    Tylna lampa

    Hej. Stop i światło tylne w błotniku to są te same, dwie żarówki. Rozumiem, że nie świecą jak masz włącznik świateł ustawiony na pozycyjne. A co jak ustawisz włącznik w pozycję świateł mijania? No i zapalają się jak naciskasz pedał hamulca? Co z pozostałymi żarówkami tj. wstecznego i kierunek? Rozumiem, że działają? No chyba, że świeci jedna żarówka a druga już nie. Miałem ostatnio inną sytuację, tzn. najpierw nie działało mi jedno światło w lampie tylnej w błotniku (czyli tak jak u Ciebie). Żarówka okazała się dobra, po czym wysiadła cała lampa w błotniku. Automatycznie wskaźnik kierunkowskazu zaczął mrugać w przyspieszonym tempie sygnalizując, że coś jest nie w porządku. Po zdemontowaniu lampy okazało się że przepalił się jeden z PIN-ów w oprawie żarówek. Napraw polegała na wymianie oprawy. Być może (podkreślam być może bo masz inne objawy) masz ten sam problem, tj. przepala się któryś PIN i zaczyna się problem z poszczególnymi żarówkami, a później wyłączy się cała lampa. Pozdro.
  6. stfan342

    2,8 FSI opinie

    Szanowni użytkownicy. Proszę o opinie użytkowników silników 2,8 FSI (moc 204 KM), tych obecnych, zwłaszcza z modelu A6C7. Chodzi mi zwłaszcza o bezawaryjność!, dynamikę, spalanie i osiągi plus współpracę ze skrzynią S-tronic i napędem Q. Czy jest to wariant godny rozważenia dla kogoś kto potrzebuje w miarę mocnego, benzynowego silnika i zależy mu na bezawaryjności. Z moich poszukiwań widzę, że jest bardzo mało informacji na naszym forum. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia. Stefan
  7. Hej. Kilka słów o użytkowaniu diesla z dpf. Co prawda użytkuję B7, 140km, BPW, 2007 r., ale być może moja opinia Ci się przyda. Audiczkę mam od 6-lat i zrobiłem już 145tys. km. (obecny przebieg 320tys.) Przez ten czas kontrolka dpf zapaliła mi się 3 może 4 razy. Analizując przyczyny: było to po okresach jazdy w mieście, z reguły na niskich obrotach (poniżej 2tys.). W tych nielicznych wypadkach wyjeżdżałem na trasę (akurat mam blisko) i "przepalałem": tzn. obroty na 2,5 tys. 4-5 bieg i jazda (w instrukcji B7 jest napisane że aby dpf się wypalił to obroty muszą być ok. 2tys, ale z mojego doświadczenia jak są większe to nawet lepiej - oczywiście nie za wysoki żeby nie zajeździć silnika). Z zegarkiem w ręku po 6-7 minutach kontrolka gasła, ale dla spokoju proces ten przedłużałem do 15 minut. Generalnie użytkuję samochód na trasach: do pracy 40km po drodze krajowej i dłuższe wyjazdy, gdzie wyskakuję na trasę, obroty powyżej 2tys. tempomat i nie ma żadnych problemów. Diesel (zresztą jak każdy silnik, ale diesel szczególnie) powinien złapać temperaturę roboczą i pracować w optymalnym zakresie obrotów to wtedy jest duża szansa na długie i bezproblemowe użytkowanie. Jak wszystkie podzespoły pracują właściwie to naprawdę nie ma problemów z dpf. Oprócz eksploatacji ważna jest tez obsługa, u mnie robiąc 20-25 tys km rocznie olej wymieniam 2 razy w roku a kupując auto sprawdzałem co jakie interwały wymieniano olej. Z tego co wiem, to silnik B8, 177km ma bardzo dobre opinie i wydaje mi się że stosując takie samo podejście nie będzie problemów - może wypowie się jeszcze jakiś użytkownik tego konkretnie modelu i silnika i potwierdzi moje słowa. A jeżeli ktoś kupuje diesla z dpfem do jazdy po mieście na wiecznie zimnym silniku i na niskich z reguły obrotach to sam prosi się o koszty i nerwy. A mnie jako miłośnikowi marki - dodatkowo napiszę - najzwyczajniej w świecie szkoda takiego samochodu ;-(. Pozdrawiam. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
  8. Witamy w gronie "forumowiczów" i szczęśliwych posiadaczy jedynej słusznej marki samochodów. Bezawaryjności i zadowolenia z jazdy!
  9. Hej, to teraz ja dziękuję za dobrą radę. Przy następnej olejówce pogadam z mechanikiem, zwykle sprawdza zapełnienie ale przypomnę ak coś to się zrobi. Pozdro.
  10. Tak, dpf jest oryginalny i nic oprócz kilkukrotnego wypalania (o czy, napisałem w poprzednim poście) nie robiłem. Jak będą problemy to mój mechanik stwierdził że wymontuje dpf, mechanicznie wyczyści, włoży z powrotem, zmieni ustawienia w kompie i będzie można dalej jeździć. Jeżeli o mnie chodzi to jestem daleki od wycinania itp. Natomiast nowy dpf - wiadomo duży koszt. Pozdro
  11. Hej, tak jak napisałeś jest to zgodne z instrukcją wypalanie filtra. Z własnego doświadczenia: w ciągu 5-letniej eksploatacji mojej Audiczki: 2,0 TDI BPW, obecnie 290 tys. przelotu kontrolka zapaliła mi się ok. 5 razy. Zawsze wtedy wyjeżdżałem na trasę, czwarty bieg, 2500 obrotów i jazda. Z zegarkiem w ręku kontrolka gasła po 5-6 min. Także jeżeli wszytskie podzespoły sprawne procedura (troszkę zmodyfikowana: (wyższe obroty = wyższa temperatura) działa i powoduje wypalenie zawartości filtra. Pozdro.
  12. Witamy serdecznie, pękne wozidło. Pzdr
  13. hej, z całym szacunkiem dla mnie badziew. Pzdr
  14. Hej, polecam p. Rafała Wysockiego z Lisowa - ok. 30 km od Częstochowy, droga nr 46 w kierunku Lublińca, adres: Stawowa 28, 42-714 Lisów. Robi tylko VAG. Od 8 lat serwisuję u niego najpierw Golfa IV, teraz A4 B7: Mam 2,0 tdi bpw, od czterech i pół roku, zrobiłem 80 tysięcy km, przelot 263tys. i nigdy nie zawiódl także dzięki p. Rafałowi, wymieniałem u niego rozrząd wraz z felerną pompa oleju, regenerowałem turbo i bieżące olejówki. Tylko musiałbyś Kolego najlepiej do niego podjechać i umówić się na konkretny termin z reguły z wyprzedzeniem 2-4 tygodnie bo jest cały czas zarobiony przez co nawet ciężko jest się do niego dodzwonić.
  15. Witamy na forum i zadowolenia z B5!
  16. Hej. Jak witasz z powodu nowego Audi to napisz jakieś szczegóły.
  17. stfan342

    Kontrolka DPF

    Dodam tylko, że jeżdżę również 20tdi, bpw, 2007.
  18. stfan342

    Kontrolka DPF

    Hej, nie spotkałem się z wypalaniem dpfa na biegu jałowym. Zgodnie z instrukcją musisz jechać samochodem z obrotami silnika około 2000 - wtedy będzie realizowana procedura wypalania - i czekasz aż zgaśnie kontrolka. Z mojego doświadczenia nie musi to być jakaś super trasa i duża prędkość ale dobrze żeby było poza miastem bez świateł, skrzyżowań równorzędnych itp. Wystarczy trzeci lub czwarty bieg byle obroty były conajmniej 2tys. Ja jeżdżę mając nawet 2500 - 2600. Ze stoperem w reku po 7 minutach kontrolka gaśnie. Profilaktycznie jeżdżę dwa razy dłużej czyli nie mniej niż 15 minut żeby dpf bardziej się wypalił. Przerabiałem tak kilka razy i zawsze działa. Spróbuj. Jak nie zadziała to może być poważniejszy problem. Pozdrawiam.
  19. stfan342

    objaw zuzytego dwumasu

    Nic dodać nic ująć. U mnie 250tys. przelotu, auto mam od 180tys. i 3 lat. Obroty 2tys. i w górę i żadnego objawu zużycia!
  20. Ale miałeś oczywiście ze sprzęgłem wymieniane koło dwumasowe?
  21. stfan342

    2,0 bpw

    No Moja takich zabaw nie ma. Nie ma to jak poszaleć ze starym dobrym ręcznym he he.
  22. stfan342

    2,0 bpw

    Tak jest. Zapomniałem napisać że olej wymieniam co 10 - 12 tysięcy a że rocznie robię ok. 25 to wychodzi dwa razy w roku. No i ostatnio padło łożysko lewy przód. Ale zrobione i śmigane dalej. Teraz zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni biegów. Różne są opinie ale coraz bardziej przekonuję się że chyba trzeba wymienić. Na 90% jestem pewny że nie był wymieniany. No i kwestia eskploatacji jak napisałeś. Nie piłuję audiczki po 180-200 km/h tylko 110 - 130 na autostradzie, obroty na poziomie 1800 - 2400, także dpf się wypala a dwumasa też nie ma ciężkiego życia (jak np. ktoś jeździ 40 km/h na czwartym biegu). Myślę że to też ma znaczenie. I jak do tej pory autko nigdy nie zawiodło.
  23. stfan342

    2,0 bpw

    Hej, od 2,5 roku posiadam BPW rocznik 2007, kupiony z przebiegiem 179000 teraz ma 242000 i żadnych problemów. Oczywiście po zakupie wymieniony rozrząd wraz z imbusem i gniazdem. Także wygląda na to że można trafić dobre egzemplarze. Jak kolega Musashi zaznaczył zależy to na pewno od tego jak samochód był eksploatowany. No ale nie sprawdzałem czy silnik made in Poland czy Germany
×
×
  • Dodaj nową pozycję...