Treść opublikowana przez zax99
-
A4 B5 Quattro demontaż wahacza górnego tył
Dzięki! Zamówiłem już te poliuretanowe. Meyle to z tego, co patrzyłem albo tedgum albo coś podobnego z najtańszego zamiennika, a nie chce mi się już tego wymieniać więcej. Pozdrawiam. Ok, faktycznie tylko te 4 śruby 17stki. Tuleje zmienione zmienione na poliuretan. Jest trochę bardziej sztywno i na ostrzejszych zakrętach zrobiła się bardziej nadsterowna Muszę jeszcze ustawić geometrię z tyłu, bo ostatnio ustawiałem na wywalonych tulejach. W razie czego w celu wyprasowania starych trzeba uciąć/zeszlifować kołnierze od góry i wybijać je do środka...
-
A4 B5 Quattro demontaż wahacza górnego tył
Ten na 6, czy 8 śrub? Ściskałeś czymś sprężyne, czy zatrzyma się na amortyzatorze? Mam eibachy -30mm. Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka
-
A4 B5 Quattro demontaż wahacza górnego tył
Witam wszystkich, ostatnio z tyłu zaczęły skrzypieć mi tulejki, dodatkowo zdarzyło się, że przy wjeździe na krawężnik porządnie stukało. Okazało się, że tuleje od strony nadwozia górnego wahacza z obu stron już się zużyły na tyle, że wahaczem mogę przesuwać przód-tył o kilka cm Zamówiłem sobie z Deuteru tuleje poliuretanowe do tegoż wahacza, ale chciałem najpierw dowiedzieć się jak wyciągnąć ten wahacz. Problemem jest śruba, która trzyma ten wahacz. Na żadnym filmiku nie znalazłem pomysłu na demontaż. Jest milion filmów o przednich wahaczach, ale żadnego z demontażem trójkątnego wahacza w A4Q... Czy ktoś z Was to demontował? Trzeba ściągać całą belkę przykręcaną do karoserii, czy demontujecie plastikowe nadkole, żeby wyjąć tę śrubę? A może trzeba to zrobić jeszcze inaczej?
-
Termostat albo czujnik temperatury
A jak sprawdzić czujnik? Ma jakąś charakterystyczną oporność? Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka
-
Termostat albo czujnik temperatury
Witajcie! Nie chcę już zakładać nowego tematu. U mnie na wskazówce w B5 1,8T pokazuje często 95 stopni. W climatronicu sprawdzając kanał 51 temperatura cieczy nigdy nie przekracza 91 stopni, a gdy na wskaźniku jest te 95 stopni na climatronicu zwykle około 87. Coś jest nie tak, czy czujniki są rozstawione w innych miejscach, czy po prostu się nie czepiać i jeździć? Pozdrawiam.
-
AEB ciśnienie doładowania
Guzik jest, ale do ustawienia peak'a tylko... Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka Ok, otóż tego się nie kalibruje, ale trzeba czujnikowi podać 12v a nie jakieś 5V I już wszystko gra, seria dmucha 0.6 bara. Na odpalonym normalne jest około -0.6.
-
AEB ciśnienie doładowania
Witajcie! Zamontowałem sobie wczoraj zegar ciśnienia doładowania (chińczyk defi link) celem sprawdzenia działania turbo... Czy ktoś sprawdzał kiedyś w seryjnym AEB jakie ciśnienie panuje w dolocie? Mój wskaźnik na zgaszonym silniku pokazuje -0,3bar, po odpaleniu około 0,8, a gdy przyspieszam powyżej 3000 obrotów to od 0 do 0,2... Czy te zegary się jakoś kalibruje, czy takie podciśnienie jest w normie, a po prostu turbina nie dmucha? Auto jedzie dość żwawo i czuć moment, gdy turbo wstaje.
-
AEB + stag300 przełącza się na benzynę
Auto kupiłem z tymi wtryskami. Podobno ze 20 tysięcy dopiero... A problem przełączania na benzynę zniknął po kolejnym tankowaniu na lepszej stacji i gdy odpuściły mrozy...
-
AEB + stag300 przełącza się na benzynę
Jedną zieloną hanę szlag trafił. Ale co ciekawe jak zatankowałem na bp i mrozy zelżały, to nawet z gazem z podłodze się nie przełączał na benzynę.
-
AEB + stag300 przełącza się na benzynę
Generalnie po jeździe na gazie odpala dłużej, niż wszystkie inne moje auta, ale spodziewałem się bardziej słabego aku... Jak się dowiem, to napiszę co zdechło...
-
AEB + stag300 przełącza się na benzynę
Witajcie! Zakupiłem niedawno A4 z silnikiem AEB zagazowany ze 2 lata temu. Filterki zmieniane niedawno. Parownik do 150 kucy, w silniku nic nie dłubnięte. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, wtryskiwacze to hany. Auto na benzynie zachowuje się prawidłowo, na gazie zaś nie chce się tak dobrze wkręcać, a przy mocniejszym dodaniu gazu czasem pojedzie normalnie, a czasem centralka wydaje odgłos jak by się skończył gaz i przełącza na benzynę. Auto tankowałem już dwukrotnie do pełna - objaw w dalszym ciągu taki sam. Dopiero we wtorek mogę wybrać się do gazownika, ale może ktoś z Was spotkał się już z podobnym problemem i ma jakieś rady? Pozdrawiam, Kamil
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich na forum. Jestem w trakcie poszukiwań A4 B6. Chciałbym jednak skrzynię automatyczną, co w przypadku większości oznacza nieszczęsny multitronic. Jaka powinna być cena 1,9 TDI 130 kucy z quattro i tiptronic? Dziś oglądałem BFB w dobrych pieniądzach z multitronic i jedzie całkiem fajnie, ale co z awaryjnością? Ma już ponad 300 tysi na blacie. Czego właściwie szukać w budżecie 15k? Da radę znaleźć jakąś okazję w quattro, czy z takim budżetem wcale nie kupować B6? Pozdrawiam!