Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Waters

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Waters

  1. Waters odpowiedział(a) na Pretor temat w Audi A4 B6/B7
    Wg mnie nie ma innej możliwości. Jak zmieniałem wahacz w swoim to wyciągałem cały amor razem ze sprężyną, tak w rzeczywistości to wcale nie ma z tym tak dużo więcej roboty. Pamiętaj po wymianie żeby ten metalowo-gumowy element wahacza dokręcić na siłe dopiero jak auto będzie spuszczone z lewarka lub jeśli chcesz wcześniej to w takim położeniu jak by stało na kołach.
  2. Waters odpowiedział(a) na Pretor temat w Audi A4 B6/B7
    Tak się kedyś zastanawiałem nad tymi wahaczami i cały czas mi chodzi po głowie żeby kupić nowe, wywiercić od góry małe dziurki, nagwintować, wstawić kalamitki i regularnie smarować. Czy to nie przedłużyło by ich żywotności. :?:
  3. Powiem tyle że po zdjęciu gumowego mieszka i szarpaniu kołem wydawało mi się że te odgłosy dochodzą z maglownicy, byłem pewien na 100% jednak okazało się że to tylko przegub kulowy i na wymianie jego na szczęćcie się skończyło. Wizualnie to nic nie było widać że to właśnie ten przegub, jednak malutki luz na drążku wychodzącym z maglownicy jescze jest tylko że już nic nie stuka. Ten cały ambaras narobił się z powodu mojego zaniedbania czyli zbyt późnej wymiany zużytego górnego przedniego wahacza, to tak ku przestrodze.
  4. Jeśli kąt zbieżności wynosił by 2,2 stopnia dla każdego koła to wg moich wyliczeć brzeg felgi 16 cali powinien być odchylony od osi wzdłużnej auta o 8,4mm. :razz: Do najbliższej stacji mam 25 km i trochę mi się nie chce jechać ale chyba będę musiał. EDIT: czy ktoś wie jaki jest rozstaw kół na przedniej i tylnej osi w B5 :?: Zanlazłem gdzieś że przednie koła są o 19mm szerzej od tylnych, czy to prawda :?:
  5. Jeśli się będzie dało z tego odczytać kąt to zapodwawaj. 2,2 +/- 0,5 stopnia. Chodzi oczywiście o stopnie :?:
  6. Witam Czy ktoś może wie jaki powinien być kąt zbieżności przednich kół w A4 B5 :?: Zaznaczam że chodzi mi tylko o zbieżność a nie o pochylenie koła lub wyprzedzenie swożnia.
  7. Podniosłem dzisiaj przód auta od srtony kierowcy żeby sprawdzić co stuka i podczas szarpania kołem okazało się że jest luz na drążku kierowniczym. Zdjąłem gumowy mieszek bo myślałem że to przegub kulowy i niestety pomyliłem się, dalsza część drążka ta ząbkowana rusza się w listwie wspomagania a jak mocniej szarpnę kołem to nawet stuka. Dzieje się tak tylko przy kołach ustawionych na wprost, przy skręconych nic nie stuka. Drugie koło jest ok sztywne i nie ma żadnych luzów. Jak myślicie, czyżby jakieś zębatki się wytarły we wspomaganiu Może ktoś z Was już coś takiego naprawiał i wie o co chodzi [ Dodano: 2006-04-01, 21:51 ] Gadałem dzisiaj z mechanikiem na ten temat i zaproponował mi wymianę drązka kierowniczego na używany w dobrym stanie. Razem z robotą będzie to kosztować 130 złoty. Chyba się skuszę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.