Treść opublikowana przez Waters
-
[B5 AVV] Przerywanie silnika po 10 km
Mój przerywał podczas przyspieszania jak miałem uwaloną listwę wtryskową od gazu, po wymianie wszystko wróciło do normy.
-
[ALL B6] 1.8 T Różnice w przyspieszeniu
Ja za swojego w czerwcu dałem 12 tys. euro
-
[B5 All 1,8] Zacinający się "pedał gazu" -obecnie modny temat.
Już dwa razy mi się tak zrobiło Nie wiem co się mogło stać
-
Montaż Webasto benzyna + update wersja pionowa w nadkole
Dodatkową przeszkodą był parownik, który musieliśmy przesunąć bo gazownicy zamontowali go tam gdzie teraz siedzi piec. Dlatego warto przy montażu LPG zastanowić się czy będziemy w przyszłości zakładać Webasto.
-
[B5 ADR] Problem z hydronapinaczem...
Włóż w imadło, zakręć, odczekaj chwilę (tylko trzymaj napinacz bo wypadnie), znów zakręć i odczekaj chwilę. I tak do wciśnięcia całkowitego
-
[B5 AEB] Podczas zmiany na gaz strasznie szarpie
http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t46625.0.html;highlight=/
-
[ALL B5] Amortyzatory - reklamacja
Ja reklamowałem Sachsy na przodzie tylko moje miały po roku eksploatacji 31 i 35 % więc nie było gadki. Kasę dostałem po miesiacu od złożenia reklamacji.
-
[B5 AFN] Skaczące koła
Podjedź na inną stację diagnostyczną. Miałem u siebie podobne objawy a na przeglądy jeździłem ciągle na jedną stację aż w końcu pojechałem do gościa który się zarzekał że na jego ścieżce wszystko wyjdzie. Pojechałem i przód 34%, 30% tył 30% 29% wymieniłem wszystkie i we wtorek wybieram się ponownie na sprawdzenie ile maja nowe
-
[ALL B5] Jak spuścić benzynę ze zbiornika ?
Nie wiem jak jest w dieslu ale w benzyniaku można bez problemu odessać paliwo wkładając wężyk przez wlew.
-
[B5 AEB] Klimatyzacja i wolne obroty
Miałem to samo, okazało się że zapchany był zawór (filtr) rozprężny w układzie klimatyzacji. Po wymianie (koszt 25 zł) problem zniknął. Zawór ten znajduje się w rurce przy czujniku niskiego ciśnienia i reguluje proporcję ciśnień wysokiego i niskiego.
-
[B5 ADR] Dopasowanie składu mieszanki
To co wywoływało błąd ???
-
Odcięcie zapłonu
Jeśli decydujecie się na odcięcie paliwa za pomocą dodatkowego elektrozaworu na przewodzie paliwowym to przy gaszeniu auta elektronika sterujaca tym zaworem powinna jeszcze przez chwilę podtrzymywać na nim napiecie aby nie następowało wzrastanie ciśnienia w układzie pompa-przewód-zawór. Jeśli ciśnienie przekroczy pewną wartość to sprężyna w eletrozaworze bedzie zbyt słaba aby odblokowac zawór przy odpalaniu auta i paliwo nie pójdzie do silnika. Miałem taki przypadek w 1.8 T, trzeba było ściągnąć przewód z pompy pod tylnym siedzeniam żeby rozładować to ciśnienie.
-
[B5 ADR] Na postoju czuć spaliny wewnątrz
Jak miałem pekniętą odmę to też było czuć spaliny.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
A może to były wahacze do B6 ?
-
[B5 AFF] Jak działa czujnik w zbiorniczku wyrównawczym ?
Wewnątrz zbiorniczka jest pływak z magnesem, a od spodu jest czujnik z kontaktronem. W przypadku niskiego poziomu płynu pływak idzie w dół a magnes powoduje zwieranie styków w szklanym kontaktronie. Być może u Ciebie styki skleiły się na stałe.
-
[B5 AEB] Pęknięta przednia sprężyna
Nie są wyższe tylko są wykonane z drutu 0,5 mm grubszego od oryginału i to daje efekt allroadowy
-
[B5 AEB] Pęknięta przednia sprężyna
hehe od razu coś mi nie pasowało ale nie wnikałem U mnie też kiedyś pękła jedna ze sprężyn i po krótkiej historii z K+F kupiłem używki i teraz jest git
-
[B5 AEB] Pęknięta przednia sprężyna
Z własnego doświadczenia wiem że K+S najcieńsze są tylko do Audi B5 6cylindrów lub Passat B5 4cyl. Założyłem takie do swojego i auto za wyskoko stało, u Ciebie pewnie będzie analogicznie.
-
[B5 ANB] Problemy z gazem podczas mrozu
Mam od dwóch tygodni u siebie zamontowaną taką grzałkę - rewelacja
-
[B5 ADR] Jakiej pojemności butlę w koło ?
Ja mam 55l i pasuje idealnie
-
Skutki tankowania gazu o złej jakości
Dlatego co jakiś czas warto na rozgrzanym silniku ściągnąć wąż zasilający listwę wtryskową, nalać do niego benzyny, połączyć szybko z listwą, odpalić auto i przegazować. Operacja powtórzona trzykrotnie powinna przynieść efekt, tzn. wymyć wtryski a co za tym idzie wyeliminować szarpanie autem zaraz po przełączeniu na gaz. A ropa do ciągników
-
[B5 ADR] Membrana
Ta membrana najprawdopodobniej zamyka i otwiera dopływ powietrza z odpowietrzenia skrzyni korbowej silnika czyli odmy.
-
[B5 AFB] Ładowanie akumulatora prostownikiem
Im Też tak robie i uważam że jest to najlepsze rozwiązanie. Należy też pamiętać aby ładować akumulator prądem nie większym niż 10% pojemności, czyli aku 65ah można ładować prądem max. 6,5 A. a co w przypadku gdy mam prostownik 4A? musze go naladowac az wskazówka wejdzie na zero (0), tak? a ako mam 65Ah.Czyli wiec nalezy wydłuzyc cas ładowania z 10 godzin (zalecanych) do ok 15-17h? Bo skoro 40Ah przy 4A = 10 godzin ladowania to 65AH przy 4A ~15 godzin? Wskazówka na amperomierzu nigdy nie dojdzie do zera, jest to nie możliwe bo aku i tak zawsze bedzie jakiś prąd pobierał chyba że masz prostownik z łącznikiem czasowym. Im mniejszy prąd tym czas ładowania musi być dłuższy, stan naładowania najlepiej sprawdzić mierząc gęstość elektrolitu, w praktyce nikt tego nie robi tylko ładuje na pałe kilka godzin i wystarczy, reszte doładuje alternator.
-
[B5 AFB] Ładowanie akumulatora prostownikiem
Też tak robie i uważam że jest to najlepsze rozwiązanie. Należy też pamiętać aby ładować akumulator prądem nie większym niż 10% pojemności, czyli aku 65ah można ładować prądem max. 6,5 A.
-
[ALL B5] Klekotanie w silniku - hydrauliczne popychacze
Jakiej firmy byl? Mobil 10 W 40