Treść opublikowana przez Waters
-
[B5 ADP] Cofnięte koło w nadkolu
A dlaczego uszczelnienie
-
[B5 AHH] Łożyska kół tylnych
Spróbuj najpierw lekko dokręcić łożyska, zgodnie z książką Sam Naprawiam A4.
-
[B5 ADR] Zużycie oleju waszych ADR`ów
tak kamieniem, świece NGK zgodnie z książką, płynu chłodzącego nie ubywa ale jak odpale auto na chwile i wykręce świece to ta pierwsza jest mokra a pozostałe suche.
-
[B5 ADR] Zużycie oleju waszych ADR`ów
Mój bierze około 1l na 1500 km. Na liczniku mam 210 tyś. zastanawia mnie tylko dlaczego świeca na pierwszym cylindrze jest zawsze obrośnięta kamieniem a pozostałe są czyste
-
[B5 AKN] łożysko wiatraka chłodnicy
Sorry za kotleta mateo_81 wyjołeś to łożysko :?: Ma ten sam problem u siebie
-
[B5 1,8T] Po wymianie rozrządu - ceny części i robocizna
Przymierzam sie właśnie do wymiany rozrządu i zauważyłem że u mnie jest sprężynowy tłumik drgań a wszyscy piszą o hydraulicznym. Czy ten hydrauliczny bedzie pasował do mojego silnika Potrzebuję jeszcze numer katalogowy uszczelnienia na wale bo zauważyłem że przecieka.
-
czy realna cena?
Święte słowa Oryginalne Lefordery mają zeszlifowany znaczek VW OOOO. Poza tym znaczek Lemfordera to sowa siedząca w trójkącie, na wahaczach z IC ta sowa ma bardzo wyraźne kształty, a na tych z Allegro wygląda jak jakiś gryzmoł, w ogóle nie przypomina sowy.
-
[B5 ABC] B5 2.6 V6 LPG - Jakie kable zapłonowe?
Polecam NGK. BOSCHa produkują teraz w Chinach
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja bym na Twoim miejscu dał sobie z tymi wahaczami spokój. Skoro już miałełeś tyle różnych innych wahaczy to teraz spróbuj Lemfordera tylko kup w IC a nie na Allegro. Mam u siebie Lemforedery, zrobiłem już na nich 30k i nic się nie dzieje. Rozsprzęgałem ostatnio zawieszenie bo zmieniałem sprężyny i przy okazji sprawdziłem sforznie wahaczy, odziwo są nadal sztywne i nie mają luzów. Naprawde polecam :th:
-
[B5 AFN] Luz po wymianie łożysk tylnych kół
Mam ten sam problem, właśnie nabiłem bieżnie nowych łożysk, kłade smar no i nie wiem jak mocno to dokręcić
-
[B5 ADR] Wymiana tarcz tylnich, pytanko
Mam problem bo nie moge odkrecić śrub na klucz imbusowy 8mm od jarzma zacisku hamulcowego. Mam zamiar je odciąć Boschem ale nie znam wymiarów tych śrub i nie wiem jakie dokupić.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam ziomala
-
[B5] po odpaleniu chodzi jak traktor....
Jak było ok jeśli silnik chodzi jak traktor Wg. moich informacji olej w cztero-litrowych bańkach jest najczęściej podrabiany. Od ponad roku jezdze na tym z litrowych i zapomiałem już co to klekotanie popychaczy
-
[B5] po odpaleniu chodzi jak traktor....
Kup olej w litrowych bańkach, może coś pomoże.
-
[A4 B5 1.8 125 PS] Głośna "praca" silnika
Ile zapłaciłeś za wymianę ? Czy trzeba coś spawać pod autem ? O wydechu porozmawiajcie w odpowiednim dziale[spedyt]
-
[B5 AFB] Jakiej firmy sprężyny - standart
Jeśli masz 2.5 TDI to znajdziesz coś z oferty K+F bo do benzynowych czterocylindrowych to nie produkują. Niech Ci ktoś zmierzy grubość drutu z jakiego ma wykonane standardowe sprężyny w swoim aucie i bedziesz wiedział jakich szukać. K+F do A4 B5 zaczynają się od 14mm średnicy, mniejszych nie ma. Wg. mnie to dobre sprężyny ps. mam takie K+F nowe na przód do sprzedania
-
[B5 1Z] Chciałbym podnieść nieco moją niunie...
Ja raz spaliłem się na nowych oczywiście z Allegro, a miesiąc temu kupiłem oryginalne używki z amorami gazowymi w naprawde dobrym stanie po 80 zł za sztukę i jestem teraz bardzo zadowolony. Auto teraz normalnie się prowadzi a nie jak wóz drabiniasty, robią sprężyny z drutu o złej twardości a później siła jaką generuje sprężyna jest zbyt duża i nawet sprawne amory nie są w stanie jej wytłumić przez co auto zachowuje się dziwnie podczas jazdy.
-
[B5 AWT] Ubywa płyn chłodniczy
A oleju Ci nie przybywa, Może chłodnica oleju się rozszczelniła
-
[B5 ADR] Funkcja zagadkowego przewodu
Ten kruciec jest potrzebny bo końcówka kolanka nie ma okrągłego przekroju więc nie bedzie można nasadzić węża. Wszelkie nieszczelności mogą powodować falowanie obrotów ponieważ nie bedzie odpowiedniego podciśnienia przed przepustnicą. Wymień to kolanko i się nie zastanawiaj, moje po wymontowaniu okazało się kompletnie sflaczałe od wyziewów z bloku silnika.
-
[B5 ADR] Funkcja zagadkowego przewodu
Ten miedziany kawałek rurki to kruciec od kolanka odmy które siedzi jednym końcem w bloku silnika. Kolanko się pewnie połamało i kruciec został w końcówce węża. To kolanko widać jak się spojrzy pomiędzy rury od koletora dolotowego w okolicach bagnetu oleju.
-
[B5 ADR] Czy A4 lubi wysokie obroty?
Turbina nieźle tłumi hałas i dlatego masz ciszej w aucie.
-
Problem z instalacją LPG - przełącza na benzynę
U mnie 55l wszedł bez problemu
-
[B5 ADR] Brudna świeca zapłonowa
Świece mają dopiero 4 tys. km, kable faktycznie są stare ale myślę że gdyby były złe to by auto nie chciało jeździć na gazie a wszystko jest ok silnik chodzi równo. Ten syf na pierwszej świecy miałem jeszcze przed wymianą świec i założeniem gazu. Ciśnienie w cylindrach jest dobre ale obawiam się że może być jakieś niewielkie rozszczelnienie pod uszczelką głowicy bo trochę bierze mi olej. Być może że jak silnik się nagrzeje to rozszczelnienie zanika. Chyba bede musiał zmierzyć ciśnienie w cylindrach na zimnym silniku, może coś wykaże.
-
[B5 ADR] Brudna świeca zapłonowa
Hej Mam problem, a mianowicie po wykręceniu świec stwierdziłem że ta na pierwszym cylindrze jest strasznie zasyfiała, obrośnięta kamieniem i wogóle czarna a pozostałe są tylko delikatnie przybrudzone. Czy to normale
-
[B5 ARK] Indykowanie silnika 1.8 T
Sorry ale to nie forum drobiarskie i na temat indykowania nie wiele się dowiesz A tak na serio to nie wiem czy ktoś wie o co chodzi