Treść opublikowana przez Waters
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Jeśli na wahaczach nie zostało zeszlifowane logo firmy to powinna to być taka sowa siedząca w trójkącie tak jak jest tutaj pokazane przy nazwie Lemforder http://www.zf-trading.com/brand_lem_de U mnie jest niestety zupełnie inny znak :confused:
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Kupiłem ostatnio od danielosa dwa dolne przednie (prowadące) Lemfordery, owszem mają zeszlifowany znak Audi ale za znakiem pozostało logo niestety nie Lemfordera. Porównałem te znaki z wahaczami Lemfordera kupionymi w Inret Carsie no i okazało się że mam rację. Po tym zdarzeniu powiedziałem sobie że już nigdy nie kupie żadnego wahacza na Allegro. Szkoda pieniędzy ne te podróby podrób, lepiej iść np do IC dać trochę więcej, kupić ory Lemfordery i cieszyć się jak najdłużej bezawaryjną jazdą.
-
Opiłki w oleju
A jaki olej proponujecie
-
Opiłki w oleju
Sprawdzałem dzisiaj zawieszenie w aucie i przy okazji odkręciłem korek wlewu do skrzyni żeby sprawdzić stan oleju. Po odkręceniu wypłyneło trochę oleju, kolor był ok tylko zaniepokoiły mnie opiłki których było w nim sporo. Czy to normalne
-
[A4 B5] Huczenie w zawieszeniu
U mnie huczenie było spowodowane tym że nie miałem pierścieni centrujących przy nieoryginalnych felgach, przy czym było to huczenie lekko pulsujące. Po złożeniu pierścieni jak ręką odjoł.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
sprzedawca to daniellos, ma bardzo dobre ceny i dobre części. napisz do niego mejla i podaj VIN - sam Ci wszystko posprawdza i doradzi jeszcze. Dzięki za odpowiedź, tyle jest oszustów na Allegro że nie wiadomo komu ufać. W tamtym roku zlicytowałem przednie sprężyny to mi gość przysłał jakieś strasznie twarde i zrobione z zagrubego materiału (chyba od 2.5TDI), jak mu odpisałem że auto stoi za wysoko, jest twarde i odesłałem to po kilku dniach przysłał to samo tylko skrócone Poprostu ręce opadają. Teraz znowu szukam sprężyn bo autem się jeździ jak wozem drabiniastym.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Zastanawiam się nad tym Lemforderem http://allegro.pl/item187450998_wahacz_dolny_audi_a4_a6_vw_passat_lemforder_ory_.html znak AUDI/VW zeszlifowany jak w oryginale ale czy to nie jest jakiś inny wahacz W IC taki wahacz kosztuje 342zł
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Czy ktoś z was zrobił na wahaczach Febi więcej niż 30 tys. km Przymierzam się do kupna i nie wiem co wybrać, ostatnio końcówka drążka TRW wytrzymała u mnie 5tys. km więc TRW odpada. Chyba wróce do Lemfordera, na tej firmie sie jeszcze nie zawiodłem
-
[ALL] Quattro pali więcej ?
Nie wiem czy dobrze kombinuję ale wydaje mi się że im słabszy silnik tym spalanie w przypadku auta z quattro bedzie większe
-
[ALL B5] GAZ
Kolega w Volvo 2.5 z silnikiem R6 ma instalację Zenit za 3200 zł. Narazie wszystko jest ok, czy ktoś może wie coś więcej na temat tej instalki
-
Luz drążka kierowniczego we wspomaganiu
Wreszcie udało mi się rozwiązać do końca problem luzu we wspomaganiu. Pojechałem do dobrego mechanika tylko od zawieszeń i układów kierowniczych. Okazało się że w maglu jest jakaś specjalna śruba do kasowania luzów, gość przekręcił ją o 1/4 obrotu i wykasował luz na lewej listwie wychodzącej z magla. Przy okazji okazało się że końcówka drążka TRW którą wymieniłem 10 tys km temu już padła. Za wykasowanie luzu, regenerowaną końcówke i ustawienie zbieżności dałem 140 zł i dostałem jeszcze na te robote gwarancje na rok. Teraz nic już nie puka no i wreszcie mogę bez strachu przekraczać prędkości ponaddźwiękowe Pytałem go też jakie nieoryginalne wahacze wg niego są najlepsze, odpowiedział że Lemforder.
-
Badanie termostatu ?
Odkąd kupiłem Wahlera zapomniałem o tym że mam termostat :biggrin:
-
Zakodowanie klimatronika
Mamy złodzieja :twisted: Ktoś kradnie posty na forum
-
Regeneracja czy może kupno używanej przekładni kierowniczej?
Końcówke drążka i przegub kulowy już wymieniłem i dalej stuka we wspomaganiu. Jestem pewien tego jak 2+2= quattro
-
Regeneracja czy może kupno używanej przekładni kierowniczej?
Cizes a jak uszczelniacze są ok i nic się nie leje a drążek który wychodzi ze wspomagania ma luzy osiowe wewnątrz i puka to też zregenerujesz ?
-
[B5 1,8] Żywotnosc hydraulicznych popychaczy
U mnie po wymianie oleju w tamtym roku kupionego w Inter Carsie (Mobil 10w40) zaczeło cykać jak holera, przemęczyłem się tak przez rok i teraz zmieniłem olej na taki sam tylko kupiony w dużej hurtowni oleji. Jestem mile zaskoczony, cisza i auto krócej hałasuje po odpaleniu.
-
Mozna sprzedac stare wahacze?
Z banana można by spróbować zrobić bumerang :mrgreen:
-
Jakie wahacze?
tak podawał http://a.gery.pl/show_item.php?item=143019438 Tylko że w tej aukcji dostępne są wahacze górne a kolega lukgrzeb chyba poszukuje dolnych. Dzwoniłem wczoraj do dościa z Allegro od tych wahaczy i mówił że dolnych wogóle nie ma w swojej ofercie.
-
Jakie wahacze?
Jak Ty to wypatrzyłeś, szukałem wcześniej i nie było chyba jakiś cud Dzięki za odpowedzi
-
Jakie wahacze?
W jakość tych które wymieniłeś nie wątpie ale zamierzam się bujać swoim autem tylko do wiosny i prawdopodobnie zrobie do tego czasu około 10 tys. km dlatego tak sobie gdybałem nad żywotnością tych z Allegro.
-
Jakie wahacze?
Czeka mnie niedługo wymiana zawieszenia no i znalazłem coś takiego: http://moto.allegro.pl/item140868084_wahacz_komplet_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_superb.html lub http://moto.allegro.pl/item143075814_wahacz_komplet_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_super_b.html Używa ktoś z was tego zawieszenia. Jestem ciekaw ile może wytrzymać na naszych drogach :roll:
-
A4 Assistance
Wchodze w ten interes :mrgreen:
-
Luz drążka kierowniczego we wspomaganiu
Przegub kulowy u mechanika a końcówke wymieniłem sam, chociaż można było wszystko za jednym razem ale mechanik końcówki akurat nie miał.
-
Luz drążka kierowniczego we wspomaganiu
Po tej wymianie założyłem sobie jeszcze nową końcówke drążka i pojechałem na zbieżność, jest to wg mnie konieczne. Co ciekawe końcówka TRW jest bardziej masywna niż oryginalna Audi/VW zobaczymy ile wytrzyma
-
Podniesienie mocy w 1.9 tdi 110 KM
Tysiaka to bym jeszcze dał za 140KM ale 1500 czy 2000 to jak na mnie troche za dużo. Ciekawe czy z czasem Masters też obniży ceny :?: