[ALL B5] GAZ
0

Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?  

53 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?

263 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

wojtas-audi    0

Chcialbym sie dowiedziec wszystkiego o zagazowaniu A4 o silniku 1,6 , moze na forum ktos ma taka zagazowana to bardzo bym prosil wszystkich , moga byc wyzsze silniki o swoje "wrazenia" , zalety , wady, koszty instalacji, spalanie i ogolnie eksploatacje A4 na gazie .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Hugo    3

A czy przy obecnych cenach gazu i paliwa opłaca się wogóle gazować auto??Chyba trzeba naprawde ogrome ilości kilometrów trzaskać , żeby się instalka zwróciła :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wojtas-audi    0

No wiem tez sie nad tym duzo zastanawiam, zwolennikiem nie jestem, ale prosze o informacje i opinie tych ktorzy juz maja gaz ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość vinc   
    Gość vinc

Ja zagazowałem swoją A4 1.6 96 rok. Pali 13-14 l/100. Trochę słabsza, ale bez przesady. Koszt w X.2004 - 1800 PLN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    bolek    0

Tym Bardziej po założeniu nie zostaniesz jego zwolennikiem :) Hugo ma racje że przy takich cenach paliwa to raczej bezsensu,teraz musisz jeszcze doliczyc koszty przeglądów i szybsze zuzycie silnika itp. Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Peter    0

Wojtas odradzam zalozenie gazu... Auto troche zamuli, a chcesz jeszcze felgi 17" zalozyc :) Przeciez nie robisz takich ogromnych ilosci kilometrow zeby oplacalo ci sie gaz zakladac. Tym bardziej ze ceny gazu wzrosly.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    bratpit    0

Niezakładaj gazu bo jak założysz to nieraz zapłaczesz że zrobiłeś błąd :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wojtas-audi    0

Ok ok , prosze o dalsze opinie zagazowanych A4 ;):lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Bladyrs    0

kumpel mial gaz w A4 1.8 , wstawil sekwencje, kosztowalo go to ok .4000 zl , spalanie mial srednie ok . 12-13 litrow,nie narzekal na instalke ale zrobil na niej tylko niecale 8 tys km, i mu rabneli auto w wawie :evil: koszty instalki w plecy :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja mam u siebie sekwencje na STAG`u 200

pali w miescie lub na trasie (ale bez ograniczen na pedale gazu) max 14,5L gazu !

jezdze duzo glownie w trasy dlatego mnie osobiscie gaz wychodzi sporo taniej niz diesel nawet wliczajac to czestsze wymiany filtrow swiec itd

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    grzesioo    0

Wcześniej miałem 2 auta i do obu założyłem lpg. WV golf i BMW.

BMW E36 '95; 1,6 i palił średnio 8,5l gazu lub tyle samo PB(7l trasa - 10l miasto).

Instalacja BRC sekwencja.

Przy obecnej cenie paliwa w moim mieście PB 3,89 LPG 1,98 to LPG prawie o połowę tańsze paliwo. Jadąc w trasę 300km PB tankowałem za jakieś 100pln a gazu za 50pln. Dwie takie trasy i zwracał się koszt droższego przeglądu, a po około 20 000 km zwraca się instalacja. Po prostu gaz jest 2 razy tańszy tyle tylko że trzeba wywalić 3,5 tysiąca na instalacje.

A szybsze zużycie?? - Audi to nie Polonez. Golfem 1,3 '88rok jeździłem 4 lata i nic mu nie było (instalacja do silnika z gaźnikiem) a przed sprzedażą przebieg 250 tys. i motor igła.

Sam oceń czy warto, no chyba że rocznie robisz 5000km to odpada, ja robie około 20 25tys.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    dziarule    0

jesli chodzi o moj silnik oplacalo sie jak najbardziej nawet jesli zadko jezdze.... po przy mojej jezdzie spalanie benzyny bylo 14-15l na 100km :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    jesli chodzi o moj silnik oplacalo sie jak najbardziej nawet jesli zadko jezdze.... po przy mojej jezdzie spalanie benzyny bylo 14-15l na 100km :P

mamy te same silniki :) to wiem o czym mowisz :)

(ksenonki miales czy zakladales sam??)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    dziarule    0

mialem ale poprzedni wlasciciel jest moim bardzo dobrym znajomym :) A czy twoj silnik tez wydaje taki specyficzny dzwiek : cos jakby samolot odrzutowy :P czy tak jakby mial intercooler...??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wydawal !

na 99% rozlecialo sie sprzeglo wiskotyczne i efekt jest taki ze jak dodajesz gazu to dzwiek jest faktycznie jak kompressora :)

koszt w AUDI ASO 450zl zamiennik ok 350 dlatego kupilem oryginal :)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    dziarule    0

tylko ze u mnie wszystko chodzi elegancko :) a do 5tys obr jest taki dzwiek a pozniej slychac juz ryk V6 :D przy dodawaniu gazu tak jest... myslisz ze to sprzeglo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

najlepiej otwórz maske zapal silnik i jak bedziesz w stanie zatrzymac wiatrak przy chlodnicy ten wiekszy :) bo ten maly jest od klimy tzn ze lozysko w sprzegle masz ok u mnie bylo zatarte lozysko i efekt byl taki jak opisalem wczesniej zamiast wiatrak rozpedzac sie powoli (po to w ogole jest to sprzegło) to zaczal sie obracac od razu robiac przy tym zaj.... glosny dzwiek :)

moze i to fajnie wylo ale balem sie ze sie kiedys urwie i rozp.... mi obie chlodnicy !:)

masz gaz u siebie? jak masz to poslij mi fotke swojego silnika chcialem zobaczyc jak Ci to podlaczyli

c u l8r

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    dziarule    0

ok rozumiem :) fotki mojej A4 sa w dziale neiwbe i tam jest kilka fotek silnika... ja podam od razu linka:

http://img501.imageshack.us/my.php?image=pict13383ua.jpg

http://img501.imageshack.us/my.php?image=pict13365ro.jpg

wyglada to tak sobie i mi sie nie podoba ze te wtryski i przewody sa na wierzchu pokrywy silnika a przelacznik mam automatyczny z lewej strony kokpitu na tej listwie... ale dzieki temu przeglady mniej czasu zajmuja bez wiekszych ingerencji w silnik, i bezpieczniejsze jest. Ale tak jak mowilem estetyka niezabardzo... jesli myslisz o zalozeniu to uwazaj na bardzo tanie okazyjne oferty... bylem ostatnim razem w oplu i facet zalamany siedzial bo w nowej vectrze zalozyli mu gaz za 2,2tys zl. i teraz silnik do wymiany :/ ja mam firmy OMVL bez polskich czesci zastepczych i nic sie nie dzieje tylko cena 5,2tys. zl. nie jest zbyt niska. :neutral:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    heluś    0

a powracajac do zalet i wad gazu, to ja w swoim kadecie mam gaz od dwoch lat, silnik chodzi jak igielka, nic mu sie nie dzieje. Utraty mocy nie odczuwam bo zawor jest na tyle duzy ze silnik dostaje w kazdej chwili odpowidnia dawke. Fakt przy mojej jezdzie pali nawet do 12 litrow\100 przy silniku 1.4 ale i tak wychodzi znacznie taniej niz na benzynie (w moich okolicach na dzien dzisiejszy gaz kosztuje 1.92, a benzyna 3.75 bodajze) Instalacja w moim kadziu juz dawno sie zwrocila chociaz robie nim ok. 13 tys. rocznie. A co do kosztow instalacji to zalozenie kosztowalo 1500 zl. Mimo niewielkiej ceny z silnikiem nie ma problemow. Zauwazylem ze majac gaz o wiele wiecej sie jezdzi, tak jest przynajmniej w moim przypadku. Bo wczesniej jezdzilem maluchem i teraz za taka sama kase robie 100km, co znacznie bardziej zacheca mnie do jezdzenia. Faktem jednak jest ze przglad kosztuje 60 % wiecej, w tym roku zamiast 100 zl zaplacilem 163. Lepiej wydac tyle samo kasy co na benzynie a zrobic wiecej kilometrow to oczywiste. Wychodzi na to ze i tak pieniadze zaoszczedzone nie sa namacalne, po prastu wiecej sie jezdzi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    dziarule    0

no w sumie masz racje bo gdybym w A4 nie mial gazu to wolalbym juz pojechac oplem na zakupy i zaoszczedzic tym bardziej ze ma wiekszy bagaznik :) a wiedzac ze zaplace tyle samo za droge wybieram komfort :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    chwilowo    0

Witam :)

nie bede zakładał nowego tematu, bo nie ma sensu skoro jest już podobny :) Od razu pisze, że nie cche odpowiedzi w stylu: "a po co?" "a czy teraz sie opłaca" Bo juz sie tego nacyztalem na pierwszej stronie ;-)

Chodzi o silnik 1,8 i LPG. Jak furki chodzą na gazie, ile spalaja przy spokojnej jeździe, mocno zamula samochód ? No i oczywiście jaką instalacje byście założyli na moim miejscu :)

potrzebuje wszelakich informacji, piszcie wszytsko co moglo by mi sie przydać :D

Pzdr

[ Dodano: 2006-04-15, 14:07 ]

czekam na info :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    bushi    0

Witam ja zagazowałem moje pierścienie inst. BRC i to nawet was zaskoczy nie sekfencja. Spoko spalanie 10-12LPG. Chcę poszaleć przełączam na benz i heja chcę econom. jazdy LPG. Ja jestem za ale mam dopiero 4 miech. gaz więc zobaczymy co dalej pozdr !!!!!!!!!!o

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Murzyn   
    Gość Murzyn

wojtas-audi, za kilka m-cy cena gazu ma wynosic 70-75%ceny PB czyli po podwyzkach ok 3,3-3,4pln.Nie ma sensu nawet o tym myslec! Podobno gaz nie jest tak ekologiczny jak sie to wydawalo na poczatku i niby tym sie kieruja ustawodawcy...prawda wiadomo ze jest inna...na potwierdzenie moich slow powiem ze zaprojektowalem w zeszlym roku ok 20 stacji z gazem, a w tym ok 5, z czego 3 wycofalo sie z budowy...tyle na ten temat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    wojtas-audi    0
    wojtas-audi, za kilka m-cy cena gazu ma wynosic 70-75%ceny PB czyli po podwyzkach ok 3,3-3,4pln.Nie ma sensu nawet o tym myslec! Podobno gaz nie jest tak ekologiczny jak sie to wydawalo na poczatku i niby tym sie kieruja ustawodawcy...prawda wiadomo ze jest inna...na potwierdzenie moich slow powiem ze zaprojektowalem w zeszlym roku ok 20 stacji z gazem, a w tym ok 5, z czego 3 wycofalo sie z budowy...tyle na ten temat

No poki co nie zamierzam gazowac A4 :razz: Ale czas pokaze, to architektem jestes, to jakies tanie projekty np domków ? :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Murzyn   
    Gość Murzyn

na PW spoko...robie wlasnie katalog

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Radek321    0

Ja też nie mam zamiaru zakładać gazu w swoim a4 bo po co.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gajzer    0
    A czy przy obecnych cenach gazu i paliwa opłaca się wogóle gazować auto??Chyba trzeba naprawde ogrome ilości kilometrów trzaskać , żeby się instalka zwróciła :roll:
    oplaca sie na 100% ja place za instalke 5500 , przy cenie gazu ( 2.10 ) Pb ( 4.30 ) przy jezdzie o.5/0.5 trasa miasto przy ziwekszonym zuzyciu gazu o 10%/100km wychodzi ze okolo 25 tys moze nawet mniej sie zwraca wiec w moim przypadku jezeli w 1 mc robie kolo3 , w okresie wakacyjnym duuuuzo wiecej( miesiac urlopu) to zwrot instali kolo 6 mc na maxa, czyli jezeli ktos decyduje sie na zalozenie instalki musi zadac sobie pytanie tak jak pisze Hugoile robie km ?? jezeli mam jezdzic autem przypusmy rok to ja i tak bym sie decydowal bo pozniej jak by nie patrzec latwiej sprzedac auto z duzym silnikiem,niewiem jak z 1.6 ale na pewno 2.6 na sekwencji latwiej sprzedam a nie zamirzam wiec ja sie decyduje ;)

[ Dodano: 2006-06-24, 14:56 ]

Murzynz ta podwyszka (lub podobnymi)strasza juz od 1,5 roku, bo tyle jezdzilem cali na gazie,jak do niej zalozyłem gaz to litr kosztowal jakies 1.8 teraz na tej samej stacji kosztuje 2,08 , jaki % poszedl do gory w porownani z pb, jezeli wejdzie ta usawa co piszesz to od stycznia a do tego czasu raczej instalka powinna sie juz kazdemu zwrucic jezeli zaklada, bo inaczej tez nie widze sensu , a zawsze bedzie lpg tansze, a czy myslicie ze od stycznia pb nie pojdzie w gore?? ja stawiam ze bedzie szlo i lpg zawsze bedzie tanszy i bardziej oplacalny wiec jak ktos planuje to lepiej robic to juz teraz ;) to tylko moje skromne zdanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    mar-mis    0

Witam, ja mam audi 18 turbo 150 koni, zalożyłem sekwencje za 3500zł., samochód jeździ super nie mam różnicy między gazem a bęzyną, a pali około 14 litrów w mieście a 10 poza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    raf-a4    0

Ja również założyłem gaz sekwencję BRC do swojej A4 1,8 i powiem szczerze ze wcyklu mieszanym wyszło mi spalanie rzędu 9,3l/100km !!! Fakt nie rozpędzałem sie do 150 km/h ale zważywszy że przez remonty drogi Kraków - Tarnów jazda do najlepszych nie należy to spalanie naprawdę rewelka, żadnych zauważalnych spadków mocy, nawet nie czuję kiedy przełącza z PB na LPG, a jazda 2x tańsza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta