Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] GAZ


wojtas-audi

Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?



Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura
dzięki za odpowiedź ale mam jeszcze jedno pytanko bo jedni mi mówią żę ten silnik dobrze chodzi na zwykłym gazie na śrube natomiast inni że tylko sekwencja. czy ktoś doradzi???????????? z góry dzięki

Miałem obie instalacje i mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością: TYLKO SEKWENCJA! Tym bardziej przy silniku 6 cylindrowym. Szkoda go męczyć na zwykłym gazie [będzie słabszy i na LPG i po przęłączeniu na benzynę (to przez "zwężkę" w dolocie - samo o tym nie wiedziałem ale kolega Sprinter mnie uświadomił)]. Czyli z dwojga złego lepsza sekwencja bo i silnik nie traci dużo mocy, nie wybucha, mniej pali w porównaniu do mieszalnikowej no i żadnego badziewie nie montują ci w dolocie (zwężka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się przychylać do zdania Kaziu_Wichura, mam zwykły autko jeżdzi dobrze ale nic poza tym . Czuć różnicę między gazem a benzyną. Więc powoli zaczynam zastanawiać się nad zamianą na sekfencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję link do informacji na temat cen LPG w przyszłym roku.

Szczególnie przydatne tym, którzy wahają się nad zakładaniem instalacji.

http://biznes.interia.pl/news?inf=815613#skipAdnews

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem sekwencji firmy AG. Koszt instalacji 2800 zl. 24 miech gwarancji. Załozone w zakladzie ktory robi gaz od 1990r wiec sadze ze sie znaja na tym co robia.

Wrazenia z jazdy:

1. Auto przskakuje na gaz niezauwazalnie

2. Co do dynamiki to nie widze roznicy ale mam silnik 1.6 takze raczej ekonomia a nie brawura :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:

3. Spalanie cykl mieszany 1/4 miasto 3/4 trasa predkosci od 60 do 160 srednio okolo 70-100 8.5-9.5 l LPG.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hutto

Jesteś z lubelskiego?

Ja pytałem w Zamościu i cena to 2500, jakoś nie mogę się zebrać aby pojechać i założyć, tym bardziej że narazie nie robie dużo kilometrów.

Od czasu jak kupiłem (sierpień) zrobiłem tylko 3 tys kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a mój poszedł na zabieg i mam sekwencyjkę Landirenzo Omegas. Jak na razie wszystko chodzi git. Przejechałem nim dokładnie 26,3 Km i jakoś nie odczuwam straty mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie załącza się gaz na temperaturę silnika

Napiszcie po jakim czasie - zimny silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem jedno i wiem ze się to co niektórym nie spodoba ale jestem szczery chłopak więc NIE OKALECZAJCIE TYCH AUT GAZEM jak się kupwało smoka pod maską to trzeba było mieć świadomość że będzie potrzebował dużo papu a nie teraz go słomą karmicie jak jakiś piec :neutral: normalnie jak widzę auto z wyższej półki zagazowane to mnie skręca :evil: TDI sobie kupcie :wink: jak chcecie taniej jeżdzić :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Panowie powiem jedno i wiem ze się to co niektórym nie spodoba ale jestem szczery chłopak więc NIE OKALECZAJCIE TYCH AUT GAZEM jak się kupwało smoka pod maską to trzeba było mieć świadomość że będzie potrzebował dużo papu a nie teraz go słomą karmicie jak jakiś piec :neutral: normalnie jak widzę auto z wyższej półki zagazowane to mnie skręca :evil: TDI sobie kupcie :wink: jak chcecie taniej jeżdzić :!:

mam gaz i mogę jeździć dużo oraz przy tym tanio :wink: to dla mnie duży argument za!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Audi A4 może wygląda na auto z wyższej półki, ale ceny nie są takie wysokie np za auto 10-letnie

inni kupują fordy ople, o 2 lata nowsze a cena podobna i też wstawiają gaz, bo takie są ceny paliwa w Polsce, a właściwie to może nie paliwa ale zarobków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda i jest z wyższej pólki a cena to już taka koniungtura rynku i pozostaje się cieszyć że można takim samochodem jeżdzić za takie pieniądze a ople nie mają polotu nawet 4 lata młodsze wiem bo sam miałem 3 ople przed audi i wolę jeżdzić 10 letnim audi niż 5 letnim oplem. Np. stoi ładna, czyściutka A4 95r a obok Vectra z 2000r i popatrz chwilę na przechodniów na którym oko zawieszają :wink: to klasa średnia i to klasa średnia

sorki za OT :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z gazem, pierwszy i ostatni raz kupilem z tym badziewiem :evil: a teraz mam tylko klopoty bo musze to jakos rozmontowac. Moze na sekwencji to jakos lepiej idzie. Teraz przekonuje sie do opini ze gaz montuje sie w polonezach :wink:

Minusy instalacji (zwyklej)

-mniejsza moc silnika

-"dziwna" praca silnika (jakby jechal ale niebardzo chce :) )

-malo miejsca w bagazniku (butla w kole to kolo zapasowe w bagazniku, jak kolo tam gdzie ma byc to znowu butla przeszkadza)

-liczylem oplacalnosc instalacji i jakos mnie to nieprzekonuje, bo wiecej wody w tlumikach i szybciej padna (koszt wymiany), przeglad droższy, pali pewnie dwie litry wiecej gazu jak benzyny, gaz lekko podrożal a benzyna staniala (w Rzeszowie 95 średnio 3.5zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi w Landirenzo Omegasie błędy łapie.. Gazownik miał wczoraj problemy z ustawieniem sekwencji. Ma ktoś może 1.8T (AEB) z Omegasem?? Jeżeli tak, to może ktoś by mi udostępnił mapę wtrysku gazu?? (jak komuś dobrze chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi w Landirenzo Omegasie błędy łapie.. Gazownik miał wczoraj problemy z ustawieniem sekwencji. Ma ktoś może 1.8T (AEB) z Omegasem?? Jeżeli tak, to może ktoś by mi udostępnił mapę wtrysku gazu?? (jak komuś dobrze chodzi)

Miałem w tym tygodniu identyczny problem.Przejeżdziłem z gazownikiem za 100 gazu i nic-objawy szarpał przy redukcjach i podczas gwałtownego przyspieszania było szarpnięcie.

Normalnie wychodziłem z siebie(miało być tak pięknie :???: ).I w końcu udało się przejechałem ze 30 kilometrów jazdą standardową na benzynie,komputer narysował mapę benzyny i i jednocześnie mapę dla gazu.Na podstawie punktów z tej mapy komp automatycznie dobrał sobie optymalne ustawienia.

A u Ciebie jakie są objawy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed godziną u gazownika, bo ta dioda zielona mi się czasami mrugała. Zauważyłem, że mruga wtedy, gdy dam mu obroty tak ok. 4500-5000 przy gwałtownym przyspieszaniu no i okazało się, że tym błędem było zbyt niskie ciśninie gazu i coś tam w tym mieszalniku podregulował i od razu silnik chodzi jak powinien ;). Mam na trasie taki stromy podjazd i do góry czwórka, sandał do podłogi i ok. 100 km/h na liczniku :) Mam pytanie, czy ty kolego @bialy4 masz Omegasa? Bo u mnie tak fajnie te wtryskiwacze od gazu chodzą jak dieselek. Jest to bardzo miły dźwięk :) A jak u kolegi chodzą wtryskiwacze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ty kolego @bialy4 masz Omegasa? Bo u mnie tak fajnie te wtryskiwacze od gazu chodzą jak dieselek. Jest to bardzo miły dźwięk :) A jak u kolegi chodzą wtryskiwacze??

Ja mam instalacje składaną z różnych podzespołów-Na Omegas mnie nie stać :sad: U mnie wtryski też delikatnie słychać ja mam listwę REG ale listwa bosch to zagłusza cały samochód jak byłem na założeniu gazu to podjechała A8 2.8 z tymi właśnie wtryskami,jak otworzył maskę to tylko cykanie było słychać.U mnie też podkręcał ciśnienie przy reduktorze i teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki, wcale nie uważam, że A4 to auto z wyższej półki - nierozumiem dlaczego uważasz, że to wstyd mieć gaz w A4? Moim zdaniem, auto z wyższej półki to co najmniej S4... Niestety nie uratujesz silnika mającego 10 lat i 150-180kkm tylko tym, że nie założysz do niego gazu, więc o co Ci chodzi ? Poza tym takie gdybanie o tym czy gaz korzystnie wpływa czy też nie na żywotność silnika jest dla mnie jak wróżenie z fusów. Jeśli już masz coś do zarzucenia podaj konkretne dane, liczby pochodzące z wiarygodnych źródeł. Ja na gazie w mojej A4 zrobiłem już ponad 20kkm i poza samoregulatorem do wymiany nie dzieje się z silnikiem nic złego. Jedyny minus dla mnie to zajęta przestrzeń bagażowa przez zapas i dodatkowa masa instalacji, ale coś za coś. Auto ma instalacje na wtrysku, a gdy chcę w pełni wykorzystać 190 kucyków jeżdżę na benzynie.

Jeszcze nie dawno widziałem na SR temat o kolesiu, który miał dosyć szybkie zagazowane autko z dobrymi wynikami na ćwiartkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...