Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] GAZ


wojtas-audi

Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?



Rekomendowane odpowiedzi

rob napisał/a:

gaz coraz droższy, benzyna tanieje, i po co kombinować :?: :grin:

np. po to, by nie wozić kanistra z benzyną w bagażniku, jak braknie paliwa przed stacją.

:shock: :shock: :shock: :shock: no bez jaj :!: :!: :!: mamy cywilizacje, XXI wiek...stacja za kazdym rogiem :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna tanieje

A tu się mylisz bo od nowego roku benzynka ma wyższą stawkę akcyzy czyli podwyżka o ok 25g/l

a jak myślisz, gaz nie zdrożeje :?: :mrgreen:

:shock: Koledzy, ta wymiana zdań do niczego nie doprowadzi, bo są w sród nas zwolennicy Gazu i Benzyny, a jak zauważyłem, to relacja cenowa jest zachowana od dawna ok.~1/2 i niech tak zostanie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ta wymiana zdań do niczego nie doprowadzi, bo są w sród nas zwolennicy Gazu i Benzyny, a jak zauważyłem, to relacja cenowa jest zachowana od dawna ok.~1/2 i niech tak zostanie.

Sorki za OT.

Wracając do pytania zadanego w pierwszym poście

Mam silnik 1,6 i to jest za mały silnik żeby urządzać wyścigi na 1/4m na ulicach więc moim zdaniem jest idealny do zagazowania.

A przy okazji z zaoszczędzonych pieniędzy kupiłem samochód dla żonki i nie muszę się ścinać kto ma jeździć OOOO :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji gazowania aut to mój gazownik (ZGORZELEC) powiedział że ma w tej chwili nawał pracy z niemcami. Widać że byli DDR-owcy musieli sobie policzyć eurocenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos optymistycznie liczysz 8l/100km Pb ...jezdzac wczesniej benzynowkami rzadko spalily mi mniej niz 11l (1.6-2.0) 8 to bida na trasie bylo wyciagnac...na gazie palily mi 10% wiecej

Może nie tak optymistycznie mam też 5V 1,8 i również w cyklu mieszanym(50%-50%)pali mi do 8litrów,takze to chyba nie żadne cuda.Miałem do tej pory Bmki i wszystkie zagazowywałem ale one nie schodziły poniżej 10litrów Pb,miałem zamiar zakładać gaz rowniez do audi ale zrezygnowałem bo przy kalkulacji 8 pb /11 lpg zwroci sie to po 20paru tysiacach wiec kompletnie bez sensu bo nie trzymam aut wiecej niż rok a taki przebieg to u mnie rok.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już interface i na mojej mapie LPG pisze we wszystkich kolumnach coś ok. 200!! Na stronie http://myomega.ovh.org/podstrony/porady/landirenzoomegas/ustawienia_mapy/mapy.htm

facet miał tak i okazało się, że ta mapa była zła.. A jego silnik to 3.0L :shock: Zobaczcie, pozostałe (te dobre mapy) ma coś w granicach 140-170. Dodam, że dławi mi się silnik jak bardzo szybko nacisnę pedał gazu. :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mi na poczatku chcieli zrobic program od 2.4 ale jak sie tylko skapnalem to sie opamietali... teraz odebralem go bo po roku nawalila mi instalacja... tzn. na gaz przelaczal sie po ok.150km i na dodatek szarpal i sie dlawil... pojechalem do nich widiocznie zmienili tylko program i przelaczal sie za szybko... wiec znow pojechalem i w ramach gwarancji cala instalke mi wymienili i chodzi super zadnego drgania silnika (a zdazalo mu sie na jalowym biegu) elegancko sie przelacza i wszystko jest w nalezytym pozadku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz omegasa? Mi instalka pracuje bardzo ładnie, tylko jest trochę mniej dynamiczny. Sprawdzał ktoś swoją mapę? Jakie macie parametry? Jak komuś dobrze chodzi to proszę o screenshota, albo niech mi jakoś to pokaże. screenshota robi się tak: gdy zobaczysz tą mapę wtrysku to naciśnij przycisk na klawiaturze 'Print screen', albo inaczej 'Print. scr'. Później otwieracie np. painta i dajecie edycja a potem wklej. Potem zapisujecie i wrzucacie na jakiś upload :mrgreen: Napewno ktoś ma dostęp do jakiejś mapki. Najlepiej, żeby palił więcej LPG niż benzyny i był bardzo dynamiczny (prawie jak na Pb)

Z góry dzięki, Hack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mapki ci nie pokaze ale u mnie nie da sie zauwazyc roznicy miedzy gazem a benzyna... moze troszeczke bardziej szarpie na gazie co nie wplywa na osiagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nie masz turbo i masz inny motorek. Ja mam 1.8T. W silnikach z turbo sprawa LPG ma się trochę inaczej. Gdyby ktoś, kto ma silnik 1.8T AEB i instalację LPG Landirenzo Omegas mógł mi wrzucić taką mapkę, to bybym bardzo wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy też macie "odciecie" gazu przy ok 5,5tys. obrotow na pierwszym biegu? Na dalszych kreci do czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekwencje musze pogadac z gazownikiem bo na pozostalych biegach nie ma tego "odciecia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy butle gazu da się założyć gdzie indziej niż w miejsce koła zapasowego/bagażnik ?

Są może jakieś inne niewykorzystane miejsca do wprawienia butli? :D Jestem noob więc wybaczcie.. może pod maską ? :562:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawe rozwiązanie-butla w kole+ podniesiene wysokości podłogi bagaznika i umieszczenie dojazdówki :P

Tak pytam bo nie zniósłbym walającego sie po bagażniku koła zapasowego, i szukam jakiejś alternatywy [;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...