Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skutki tankowania gazu o złej jakości


nex

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

Przedstawie najpierw moje borykanie się ze źle działającą instalacją gazową po 2 latach. 2 lata jeździłem bez najmniejszego problemu, auto nie widziało gaziarza, filtry wymieniałem sam, na gazie od założenia zrobione 86tys km. Jakieś kilka tyś km temu zaczął mi szwankować po przejściu na gaz (dodam jeszcze że zmiane ustawioną mam gdy silnik osiągnie temp 60 stopni). Auto po przełączeniu się zaczęło się całe trząść podczas jazdy oraz nie trzymało obrotów na jałowym. Straciło dużo na mocy. Podjechałem do gazownika, co się okazało brał na 3 gary - listwa wtryskowa zaklajstrowana tak gęstym klejem że ciężko było to wyczyścić. Gaziarz zregenerował listwe wtryskową - zestaw naprawczy, złożył wszystko do kupy i problem minął.... na miesiąc czasu. Mniejwięcej po miesiącu wychodzę rano odpalam auto jade do pracy, auto 60 stopni, reduktor puszcza gaz a auto hamuje biegiem i nie dochodzi gaz, wtryski nie podają. Podjechałem do gaziarza reklamować, rozebrał listwe i co sie okazało, była tak zaklejona jakimś syfem z gazu że nie mogłem uwierzyć. Wyczyścił i auto już śmiga jak należy. Rada dla każdego kto chce zaoszczędzić pare zł na baku - nie tankujcie na stacjach z tzw d*py, 20 gr taniej na litrze a później po kilka stówek na naprawe. Gaz sie zepsół i na stacjach z d*py mają mieszanke. Koleś od gazu powiedział mi że niedawno z takim problemem jak ja mam przyjeżdzał ktoś średnio 2-3 razy na miesiąc, a teraz po kilka dziennie. Od dziś tankuje tylko na SHELL, ponoć mają najlepszy i najpewniejszy gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego co jakiś czas warto na rozgrzanym silniku ściągnąć wąż zasilający listwę wtryskową, nalać do niego benzyny, połączyć szybko z listwą, odpalić auto i przegazować. Operacja powtórzona trzykrotnie powinna przynieść efekt, tzn. wymyć wtryski a co za tym idzie wyeliminować szarpanie autem zaraz po przełączeniu na gaz.

od dawna juz wiadomo,że gaz to tylko do kuchenek sie nadaje

A ropa do ciągników :kox::tongue4::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie spamujcie tu zeby było czytelnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś tankuje tylko na SHELL, ponoć mają najlepszy i najpewniejszy gaz.

Brawo :oklaski:

Ja jeszcze odwiedzam Statoil i BP :)

BTW jakby co to mój kumpel się gazem zajmuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowanie na dobrych stacjach nie dotyczy tylko LPG a wszystkich paliw.

Wczoraj troche mi kopara opadła, przejeżdzałem koło AUCHAN w rzeszowie, benzyna i ropa po 2.99 kolejka samochodów na kilkaset metrów. Paliwo wątpliwej jakości, oszczędnośc na baku max 12PLN a dużo z osób, ktore sie skusiło twierdzi, że robiło 100 - 150 km mniej na baku, czyli brak oszczędności, nie wliczając paliwa, które zuzyli stojąc w tej kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowanie na dobrych stacjach nie dotyczy tylko LPG a wszystkich paliw.

Tak, ale akurat ten wątek jest o LPG :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna ważna rzecz aby listwa wtryskowa była pod kątem nachyłu takim żeby gaz po wyłączeniu silnika ściekał do węży a nie stygł w tłoczkach. Jutro zrobie foto to pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki

Ale Ameryki nie odkryłeś.

Sprawdza się porzekadło że chytry dwa razy traci.

Jaka cena taka jakość.

zawsze przyglądam się jak gazownik wymienia filtr

i zawsze chwali że dobry gaz tankuję.

Tankuję tylko na sprawdzonych stacjach

ORLEN

SHell

Statoil

:hi:

i nigdy nie mam podobnych problemów.

P.S. inne stacje mi nie podrodzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki

Ale Ameryki nie odkryłeś.

Sprawdza się porzekadło że chytry dwa razy traci.

Jaka cena taka jakość.

zawsze przyglądam się jak gazownik wymienia filtr

i zawsze chwali że dobry gaz tankuję.

Tankuję tylko na sprawdzonych stacjach

ORLEN

SHell

Statoil

:hi:

i nigdy nie mam podobnych problemów.

P.S. inne stacje mi nie podrodzę

2 lata tankowalem i nic sie nie działo, dopiero teraz coś się porobiło z gazem i są takie jaja, stad watek jako przestroga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, jak tankowałem na orlenie było OK, ostatnimi czasy tankowałem w takiej małej budzie po 1,62 i wyszło na swoje ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wozi gaz dla orlenu maja naprawde dobry gazik :kox:

nie wozi przez kraków??? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega NEX ma rację z tą jakością gazu. Ja od września byłem u mojego gazownika 3 albo 4 razy za każdym razem listwy pełne czarnego osadu (sadza) a filtr zapchany czarną mazią. Wcześniej przez rok jeździłem tankując na różnych stacjach i było ok. Teraz gaz pogorszył się, a poświadczyły to badania jakości gazu w mojej okolicy i już sam nie wiem gdzie tankować. Gazownik do września ubiegłego roku twierdzi że nie rozkręcał żadnej listwy w celu czyszczenia - teraz robi to kilka razy dziennie. Po zabiegu czyszczenia lub wymiany tłoczków w listwie zwróćcie uwagę aby listwa została skalibrowana bo jeśli to nie zostanie zrobione auto będzie kulało na gazie i skróci się żywotność listwy (dokładnie będą padały gumki na tłoczkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...