Treść opublikowana przez marioxxxx
-
ADP wymiana uszczelki i napinacza
Witam. Autko zaczęło strasznie szumieć gdy odpale. Prawdopodobnie to łożyskood wisko bo skrzydło od wiatraczkami się ułamało i było bicie. Dlatego chce wymienić napinacz i pasek bo jakby taki postrzępiony na bokach. W co musze się zaopatrzyć i wykręcić sposobem jak na forum? Blokowanie wiska i odkręcanie ? Wisko da rade bez sciągania przodu wymienić? Druga sprawa,uszczelka pod głowice. Kiedyś kupiłem przez pomyłkę metalową pokrytą gumą i tsk leży sobie w komórce. Ale że olej i płyn chlodnicy ucieka postanowiłem wymienić. Znajdę poradnik jak to zrobić? ADP 1.6 ☺
-
Wymiana węży
Dzięki za odpowiedź ☺ zaczynam poszukiwania
-
Jakie amortyzatory i sprężyny
A Magnum?
-
Wilgoć w bagażniku
Sedan i szyberdach. Tak zrobię,zdjęcie dam po pracy
-
Bujanie gdy wiatr wieje
Przy wymianie tarcz z klockami amorki nazywają się BOGE. Z przodu,tyłu jeszcze nie sprawdzałem. Jeśli to amory to jaki komplet ze sprężynami do 1.6 benzyny byłby opłacalny?
-
Wilgoć w bagażniku
Nie nie. Żadnej szyby ani z tyłu ani tych małych z boku. Ogólnie woda zbiera się czy skrapla na bokach gdzie są światła oraz na belce gdzie jest światełko bagażnika. Ogólnie od lewej strony do prawej. Mogę nawet na ślepo zakleić tylko chce wiedzieć jakie miejsca są skłonne przeciekać. Już mi pompkę od centralki wykończyło.
-
1.6 ADP BENZYNA- Sprawdzenie działania przepływki
Witam. Przy wymianie przepustnicy osiedlowy mechanik z laptopikiem zbadał że przepływka zaniża. Postanowiłem kupić używkę i nie chce znów płacić 50zł za to żeby podpinał mi się zcrackowanym programem VAG tylko zrobić to samemu. Więc jak sprawdzę przepływke, jak poznam że daje za mało powietrza a jak że jest sprawna? Wiem że coś z nią nie tak bo przy jeździe potrafi po wciśnięciu sprzęgła czasami zafalować dwa, trzy razy. Zależy mi na tym bo też mam wrażenie że żłopie paliwo i wypluwa, gdy ruszam to z tłumika leje wodą czy benzyną jakby sikał przy ruszaniu.
-
Wilgoć w bagażniku
Witam. Dziś zauważyłem małą plame na kanapie więc podniosłem ją ale spód był suchy. Natomiast podłoga w bagażniku była troszkę mokra. Gdy go otworzyłem... Na wykładzinie od klapy plamki wilgoci, rogi gdzie są światła całe mokre aż lekko kapało. Ta skrzynka z prawej strony nad pompką do polowy w wodzie. Podłoga cala mokra. Lałem wodę po rowkach ale nic nie ciekło. Skąd ta woda, wilgoć się tak zbiera?
-
Wymiana węży
Cześć. Mam pytanie mianowicie wąż na dole przy chłodnicy jest wiecznie mokry(na dworze jest sucho,bez kałuż) a płyn lubi znikać,więc chce wymienić już wszystkie wężyki. No więc kupić je na szrocie(jak sprawdzić czy są szczelne) czy jeśli można kupić jednego węża na metr i sobie samemu dociąć? I druga sprawa czy mógłbym zastąpić węże plastikowymi rurkami? (rurki i zgrzewarkę posiadam)
-
Śruby do jarzma
Tak to to. Czyli jeśli po odkręceniu mogę je wyjąć normalnie to nie znaczy że jarzmo jest do wymiany?
-
Dobranie sprężyn używanych
Czy jeśli chce kupić sprężyny na szrocie to musze z tego samego roku,pojemności, i rodzaju silnika? Mam sedana 1.6 95r i mam szukać od identycznego? Amory mam KOGE, jakieś kropki dwie na sprężynie sprejem zrobione.
-
Śruby do jarzma
Witam ? wymieniałem u siebie kloce i tarcze i zauważyłem że te śruby,nakrętki? co trzymają jarzmo z zaciskiem(w gumowym przegubie ze smarem) da się normalnie wyciągnąć. To objaw uszkodzonego jarzma czy tak jest?
-
Pomysł na przeniesienie pokręteł nagrzewnicy
Witam. Ostatnio baaardzo podobają mi się konsole 2din. Ale bez klimatronika niestety takiej nie znajdę. Pomyślałem więc skoro ja nie palę to wyrzucę popielniczkę i zaialniczke z dołu i tam wsadzę korki od dmuchawy. Wtedy 2din podejdzie? Może i nawet na statej konsoli tylko koszyk wymienić? Jsfk Wy to widzicie?
-
Przerabianie oświetlenia w środku
Elo,czy da rade w przedliftowej lampce w podsufitce dodać w te "atrapy" diody? Chodzi mi o te lewa i prawa. Cos jak ala ambiente?
-
Bujanie gdy wiatr wieje
Wiem ze to dziwne ale jadąc dość szybko(70+km/h) i wiatr wiejący w boki z prędkością 40km/h dziwnie mnie znosi na drodze na boki. Stojąc na parkingu koło motoru auto potrafi sie bujać a motor sie nie przewraca bo skoro mnie buja to moto powinien sie przewrócić. To może świadczyć o jakiej usterce w zawierzeniu lub nadwoziu? Dajcie spokój i bez żartów
-
Sprawdzanie cisnienia cylindrów ADP
Witam. Jak mogę na vagu sprawdzić czy cylindry sa okej? Miałem błąd z cos związany z cylindrami ale już nie pamiętam co to. Po wymianie przepustki i zaadoptowaniu usunąłem błędy. Teraz chciałbym sprawdzić właśnie gary ☺ I druga sprawa jak sprawdzić czy przepływka nie zaniża powietrza?
-
Trzęsie Silnikiem.
A może poduchy silnika? Mi tez trzepało jak w mustangu a po wymianie na nowe przeszło ☺ jeden jest z gumowa osłonka a drugi bez,tak ma być
-
Zaślepka koło szyberdachu
O proszę. A ja myślałem ze to jakiś korek do spuszczania wody ktora się tam zbiera ?
-
Zaślepka koło szyberdachu
Co to za zaślepka przed szyberdachem? Idzie ja otworzyć,jest kwadratowa i mała?
-
ADP zanizanie przeplywki
Witam. Jakie sa objawy gdy przepływka zaniża ? Jak poznać uszkodzoną?
-
Łożysko wiatraka chłodnicy
Bez demontażu chłodnicy się nie obejdzie? :>
-
Łożysko wiatraka chłodnicy
Niee. Febi mnie zadowoli więc zamówię od nich. Jeszcze musze zdrzak przed zima ogarnąć. ?
-
Łożysko wiatraka chłodnicy
Ok. Byleby nie buczało. Dzięki bardzo ?
-
Łożysko wiatraka chłodnicy
Wybacz,ADP ☺ benzyna 1.6 Mam nadzieje że to to ?
-
Łożysko wiatraka chłodnicy
Dzień dobry Wam ☺ szukam takiego łożyska. Wiatrak mi się połamał i jedna łopatka uderzała wiec ja wyłamałem. Teraz niestety padło łożysko. Wiatrak kupiłem nowy ale nie wiem jak znaleźć tą część. Podpowiecie może? Chce ogólnie wymienić to przy okazji wymiany zderzaka żeby dwa razy nie ściągać tego samego. Dzięki wielkie za każdy post