Treść opublikowana przez ciapek96
-
Niskie napięcie ładowania w Audi A4 B8
U mnie też kabel zawitał. Teraz nie ma żadnej różnicy pomiędzy alternatorem a akumulatorem ? na zdjeciu zaznaczone kolorem gdzie idzie
-
Czujnik temp. Zewnetrznej dziwne zachowanie
Witam mam problem z czujnikiem temp zewnetrznej. Otóż kiedy rano wsiadam do samochodu to pokazuje ok ale gdy pojade gdzieś i zostawie auto na ok godzine to potem gdy wsiadam to temperatura rośnie cały czas. Gdy już jade to spowrotem temperatura spada i już dobrze pokazuje. Wie ktoś co jest przyczyną? Czujnik wymieniony
-
Czujnik temperatury zewnętrznej
U mnie temperature pokazuje ok tylko jak gdzieś jade i zostawie go na ok godzine i potem wsiąde to niewiadomo czemu temperatura wzrasta o pare stopni a potem gdy już jade to spada i normuje sie. Wiecie co to? Czujnik już wymieniony
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dzięki wielkie. Taką porade to możesz sobie wiesz gdzie wsadzić. Po to jest forum żeby sie poradzić. A jak nie umiesz pomóc to nie wchodź na forum
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jaki olej polecacie do b8 2.0 tdi z dpf? Valvoline czy Motul?
-
DWUKROTNA wymiana pompy sprzęgła!
Witam, zauważyłem ostatnio że pod pedałem sprzęgła jest mokro. Cieknie z pompy sprzęgła. Czy musze ją całą wymienić? Ile kosztuje i jak ją wyjąć? a4 b8 2.0 tdi caga 2008r
-
Wycięty DPF. Kopci i śmierdzą spaliny.
Mi silnik dymi na wolnych obrotach jak jest zimny i spaliny strasznie śmierdzą niespalonym paliwem. Jak silnik jest ciepły to dymienia nie ma ale spaliny dalej śmierdzą. Żadnych błędów, synchro na 0,0 oleju bierze normalnie a płynu ani ml nie podbiera. Wtryski wachają sie w granicach 0,0 do -0,30. Wiecie co to może być?
-
stuki w skrzyni na biegu jalowym
Dzieki wielkie. Twoja odpowiedź mi tak pomogła że mogłeś jej wogóle nie pisać xd
-
stuki w skrzyni na biegu jalowym
Witam. Mam problem w moim 2.0 tdi BMN. po uruchomieniu samochodu gdy puszczam pedał sprzęgła to słychać chrobotanie z okoloc skrzyni biegów. Problem ten wystepuje tylko gdy pedał sprzegła jest wciśniety do połowy. Jeden mechanik mówi że to łożysko oporowe a drugi że dwumas. Wiecie co to?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Noo czytałem i te silniki tak mają z tymi spalinami. Ale najważniejsze że nie szarpie
-
Problem z zakodowaniem sterownika ABS/ESP błędy 00778 i 01044
Witam. Mam problem , kiedy właczam silnik to piszczy mi i polazuje esp fault. Po chwili wszysyko znika. W kompie nie ma żadnego błedu. Nie pokzauje mi sie to zawsze . może ktoś miał taki przypadek?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Gdy temp płynu jest miedzy 50 a 70 stopni to na zewnątrz czuć mocno spaliny. Kiedy podchodze to tłumika to aż nie idzie oddychać. Szybciej bez kryzy jeszcze był lekki dymek. A teraz tylko ten zapach
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Mi pomogła blaszka z dziurą 9,5mm. Auto nie szarpie. Równiutko chodzi. Tylko został problem gryzących spalin gdy temp płynu jest miedzy 50 a 70 stopni. Wiecie co to? Synchro jest równo na 0
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
No miałem już z dziurą 10mm i auto było zamulone do 1800rmp. Czytałem że wymiana egr pomaga na ileś tyś km ale u mnie po wymianie tydzień temu nic nie pomogło
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Jak jade na 4 biegu i mi szarpie to jak depne to przestaje szarpać. Wystarczy tylko troche mocniej przycisnąć gaz i ustaje. Dzisiaj jak temp na dworze była poniżej 15 stopni to silnik nie przerywał gdy delikatnie przyspieszałem
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Błędów żadnych nie ma pompki nowe, szarpie kiedy delikatnie przyspieszam albo np jade sobie na 4 biegu 60 na godzine
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Witam. Mam problem z moim samochodem. Otóż kiedy silnik sie nagrzeje do 50 stopni to kiedy delikatnie przyspieszam to od 1400 do 2200 rpm silnik przerywa mocno, słychać czasami dźwiek jakby coś blokowało. Silnik szybciej jeszcze telepał na jałowym ale po ustawieniu synchro na 0 ten problem ustał. Dodam że kiedy silnik przerywa to na wolnych obrotach śmierdzi spalinami a kiedy sie depnie jak przerywa to wtedy też czuć co chwile przerywanie. Po rozgrzaniu silnika do 90 stopni problem ustaje. Egr wymieniony na nowy.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
Sprawa wyjaśniona. Po pomocy użytkownika grami 121 który ustawił mi synchro silnik chodzi super. Nic nie buja, dymi i nie szarpie. Rewelka. Wielkie dzieki dla grami 121.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
Dzisiaj odłączyłem wtyczke egr i nic nie dymił i nie telepał. Tylko troche jeszcze czuć spaliny. Nie wiem czy teraz wymieniać egr czy robić synchro rozrządu.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
Tak czytałem ten temat. Ale jak przeczytałem posta użytkownika Musashi to sie troche zakreciłem. Prawdopodobnie w weekend jade na ustawienie i dam znać jak efekty.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
Czyli radzisz zmienić rozrząd i wtedy poprawić wałek ssący i wydechowy?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
A nie da sie ustawić wałka wydechowego bez zdejmowania koła pasa wieloklinowego?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
A czy sama synchronizacja rozrządu pomoże? Bo rozrząd chciałem wymienić za 2 miesiące po sezonie.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
Rozrząd był robiony 110 000 km temu. Wartość w 3 cim okienku 004 na wyłaczonym silniku 8 a na włączonym miedzy 4 a 4,5
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
Witam u mnie też silnik dymi gdy sie troche zagrzeje. Brak błędów, pompki nowe, egr czyszczony. Synchro 1.84, po przygazowaniu 2.26. Czy synchro rozrządu może byc tego problemem?