Treść opublikowana przez Marcin Kaszyński
-
Usunięcie chłodniczki spalin w A4 B8 2.0TDI
Hej, tak rura usunięta, beżposrednio jedna zaślepka przed samym EGR jedna na wejściu w miejscu chłodnicy spalin. Kolego znalazłem aukcje na allegro, wpisz zaślepka egr, ważne by znaleść z uszczelkami. w zestawie były dwie szatuki metalowych zaślepek i uszczelki. Jedna zaślepka grubsza (około 8mm) ta poszła w miejsce chłodnicy spalin a druga (cieńsza) bezpośrodnio na EGR
-
Usunięcie chłodniczki spalin w A4 B8 2.0TDI
Witam, Ja dwa tygodnie temu usunąłem, w miejsce gdzie wychodzi na kolektor chłodnica zaślepiłem blaszką do zaślepiania EGR taką 8mm. Węże z wodą polączylem specjalnym plastikowym łącznikiem do węży samochodowych wymiarów nie znam i na to nałożyłem dwie metalowe szele. Auto nagrzewa się normalnie, działa bez problemów.
-
BRD pytanie o wtryski
Koledzy problem rozwiązany, mam nadzieję. Auto pojechało do elektro Mechanika. Problemem okazały się spadki napięcia, nie sypało żadnymi blędami. Okazało się, że w puszcze od bezpieczników były zaśniedziałe piny. Całe wiązki wychodzące ze sterownika silnika i bezpieczników były sprawdzone, pin po pinie. Powodowało to nie do końca prawidłowy sygnał na n75 i sterownik gruszki. Auto tak mi się wydaje odzyskało wigor. W tę środę jadę na hamownie.
-
BRF Kontrolka oleju
Witam, Miałem podobny problem w BRD. Winny czujnik poziomu oleju w misce olejowej. Po wymianie czujnika problem zniknął.
-
Brd problem z opalaniem
A akumulator sprawdzałeś?
-
Korekcja pompowtryskiwaczy BRD
Kolego jest ok. Im bliżej zera tym bardziej ok. Korekcja nawet +-2 jest ok. Sprawdzałeś na rozgrzanym silniku?
-
[BRD] Wałki rozrządu, wymiary krzywek.
Witam, Koledzy, czy posiadacie sprawdzone info o wysokościach krzywek na wałku ssącym i wydechowym w silniku 16v BRD ?
-
BRD pytanie o wtryski
@piotrsob1Turbina była na regeneracji, tam gdzie regenerowałem powiedzieli, że zrobione. Jest minimalna poprawa, turbo fajnie dmuch w zakresach 1500 do 2000 rpm. ale powyżej i poniżej... dramat. zastanawiam się czy nie wyciągnąć turbo i dać do sprawdzenia do innej firmy.
-
BRD pytanie o wtryski
No tak, zaczęło się w lipcu 2017
-
BRD pytanie o wtryski
Witam, Mam BRD 170km, dolega mu brak mocy. Moje pytanie czy jeżeli korekcje w Vcds w grupach 13 i 18 są moim zdaniem dobre, to czy wtryski i tak mogą być uszkodzone?? Wklejam logi które były robione jakiś czas temu, od tego czasu logi są cały czas z podobnymi wartościami. http://vaglogi.pl/log-011_013_023_71t7GAz.html Drugie pytanie: Czy polecicie jakiś warsztat, który ma pojęcie o 2.0 tdi i trafnie diagnozuje w Poznaniu bądź okolicach?
-
[BPW]Śmierdzi spalnizna co jakiś czas
Kolego, Odnośnie oleju, sprawdź czy nie puszcza Tobie uszczelka od pokrywy zaworów Obejrzyj ją dokładnie, u mnie wyglądało to tak: olej wyciekał od strony grodziowej i kapał na kolektor wydechowy więc smierdzialo na potęgę. Co do spalania nie pomogę. Nie mam takiego motoru.
-
BRD / Za duzo oleju / Oil sensor / Oil pressure
Z tego co pamiętam miska w BRD przyjmie spokojnie litr oleju ekstra.
-
BRD / Za duzo oleju / Oil sensor / Oil pressure
Kolego, czy jak włącza zapłon zapala się kontrolka, jeżeli nie to odpal auto, odkrec korek od wleu oleju na parę sekund i zobacz czy wyrzuca olej. Jeżeli tak to ciśnienie jest na wolnych i teraz najlepiej mieć kogoś kto zobaczy czy rzyga olejem jak dodajesz lekko gazu. Jak przestaje rzygać lub mniej rzyga to znaczy że ciśnienie spada i wtedy wyłącz silnik. Sprawdź również czy przy wymianie filtra oleju nie uwaliłeś kostki od czujnika ciśnienia oleju, która wchodzi w obudowę filtra. Daj znać. Ja miałem podobną historie. Robiłem podobnie i po diagnozę wyszło że to wina czujnika ciśnienia oleju.
-
Czujnik poziomu oleju.
Witam, Miałem podobny problem niestety jedyne rozwiązanie to wymiana tego czujnika. Czujnik jest montowany w misce oleju więc jedyna możliwość wymiany tego czujnika bez utraty oleju to przy wymianie oleju.
-
Poziom oleju na bagnecie
Hej Kolego, U mnie w 2.0 BRD 170km to jest połowa stanu.
-
Czy stan zapełnienia DPF może mieć 0.0? bpw
Witam, Miałem podobny problem, okazało się że dpf był wywalony programowo i fizycznie był. Narobiło to niestety mnóstwo kłopotów. Najprościej niestety to albo odkręcić turbo od dpf wsadzić endoskop i zajrzeć czy jest dpf lub jech do gości którzy zczytają cały ECU i sprawdza czy jest usunięty dpf. Nie radziłbym słuchać rad typu sprawdź czy masz okopconą rurę jeżeli tak to nie ma fizycznie dpf-u.
-
BRD pompa oleju od CR
Miski nie wumienialem. Nie ma takiej potrzeby. Kup zregenerowane moduł stary odeślij będziesz miał święty spokój
-
BRD pompa oleju od CR
Witam, Przerabiałem również wymianę całego modułu. Wymieniłem na taką co już jest poprawiona Imbus Nie dość że jest grubszy To i dłuższy. Koszt całego modułu to 1300 zł ale po odesłaniu starego modułu dostałem zwrot 500 zł. Wymiana na dłuższe Imbus to według mnie pudrowanie syfa bo prędzej czy później ta usterka i tak się pojawi Z tego co kojarzę usunęli tę usterkę dopiero w 2011 roku. Pamiętaj Imbus nie musi być dłuższy ale przede wszystkim musi być grubszy.
-
BRD poszukiwany specjalista od 2.0 TDi Siemens
Kolego a sprawdzałeś wiązke od wtrysków. Dużo ludzi rzuca diagnozę że pompki a często to właśnie ona kuleje.
-
Brak mocy powyżej 3200 obr Brd
Kolego, piszesz że byłeś na chipie dostałeś wykres Ile koni ma auto po wirusie. Z tego logu a w szczególności gr. 11 widać że auto nie dostaje tyle ciśnienia ile powinno mieć. Autko pali olej? Turbo było regenerowane?
-
Brak mocy powyżej 3200 obr Brd
Kolego zrób wszystkie logi dynamiczne, grupa 11 i 13
-
Zaślepiony EGR
Kolego, Przede wszystkim żeby było dobrze trzeba EGR wyłączyć przez usunięcie z ECU. Samo zaslepienie sieje błędy i motor dziwnie pracuje.
-
BRD brak mocy
WITAM, zrobiłem logi dynamiczne. http://vaglogi.pl/log-011_013_003_gD2Su.html Jest nowe Vacum Boscha, wymienione wszystkie czujniki/zawory ciśnieniowe i podciśnieniowe. Turbo wyciągnięte po raz drugi i oddane na gwarancji do sprawdzenia, niby wszystko OK Proszę o pomoc!!!
-
BRD turbo wstaje od 3 tyś
Kolego, czy problem rozwiązany??
-
BRD brak mocy
Do n75 dostałem się od dołu auta. Godzina w kanale i wymienione.