Treść opublikowana przez wojtek_lbn
-
Pomocy! Błąd 16721(P0337) słaby sygnał czujnika położenia wału. Przyczyna ?
Wg mnie- oscyloskopem sprawdzić jak wygląda i jaką siłę ma sygnał czujnika, zlokalizować "trasę" sygnału w instalacji, ewentualnie od razu którym pinem trafia on do sterownika, sprawdzić znowu sygnał (właśnie na wejściu do sterownika). Jeśli na wejściu do sterownika jest OK, tzn jest problem ze sterownikiem, a bardziej prawdopodobna jest opcja, że sygnał nie dociera do sterownika albo ma jakieś zakłócenia. Wtedy czeka Cie szukanie uszkodzenia w instalacji.
-
Słabe grzanie foteli- nie widać uszkodzeń. Co dalej?
Witajcie. Zabrałem się za naprawę grzania fotela kierowcy w swojej A4, z nadzieją że znajdę jakiś uwalony kabelek, naprawię i będzie grało. Niestety- rozebrałem fotel, przejrzałem maty, połączenia i żadnych uszkodzeń ani przypaleń na wierzchu nie widać. Da się jeszcze jakoś powalczyć z taką matą? Zrywać i sprawdzać dalej? może jakoś pomierzyć? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły. Uprzedzając pytania: Tak, jest zasilanie- grzeje obwódka siedziska (nierówno, ale grzeje), środek i oparcie praktycznie wcale. Przejścia są, mało tego- porównując z siedzeniem pasażera które normalnie grzeje- oporności są takie same. A na allegro niestety nie ma mat do sportowych siedzeń, a jak wiadomo nowa koło 400zł... P.S. Specjalnie zrobiłem nowy temat żeby ewentualnie szybciej uzyskać odpowiedź, z góry dziękuję za nie łączenie go na razie z głównym tematem dot. grzania foteli Po dobraniu się głębiej do mat, okazało się że kilka kabelków łączących maty siedziska nie ma wprawdzie widocznych od razu uszkodzeń, ale we względnie całej izolacji kryją się poprzepalane przewody... przejście może i miały, ale prądu na pewno nie były w stanie przenieść. Wymieniam wszystkie te połączenia (na wszelki wypadek) i mam nadzieję że będzie działało- innych uszkodzeń nie widać. Temat do zamknięcia.
-
jaka benzyna do 2.8
Ja twierdzę, że w Polsce co najmniej 98. Dlaczego? Instrukcje obsługi Audi mówią o co najmniej benzynie RON 95- RON to skrót od Research Octane Number, czyli właściwej liczby oktanowej paliwa. Niestety u nas nazwa swoje, a RON swoje, więc 95 ma raczej 91-93 oktany, a 98 to gdzieś koło 95-96 oktanów, więc tak naprawdę tankując 98, niestety jesteśmy bliżsi "dolnej granicy" jakości paliwa do tych silników...
-
Numer OE dekielka- A4 B5 felga 7-ramienna 16"
Czy ktoś może zna numer OE dekielka do oryginalnych 7-ramiennych 16" w A4 B5 2,8q '00? Chciałbym poszukać brakującego (jednego), ale niestety moje są pozaklejane od środka (żeby się nie rozwalały) i nie jestem w stanie odczytać numeru, a z tego co wiem są 2 wersje tak wyglądającego dekielka różniące się średnicą. Z góry dzięki! Pozdrawiam Zaryzykowałem i rozkleiłem jeden z dekielków- był to dekielek o numerze 893 601 171. Po czym zaryzykowałem raz jeszcze i kupiłem 893 601 170- okazało się że generalnie jest to dokładnie to samo (najwyżej mogą różnić się kolorem- zakładając że żaden nie był malowany). To tak gdyby ktoś jeszcze szukał takiej informacji. Temat do zamknięcia.
-
Awaryjny demontaż przedniego zderzaka- urwana śruba mocująca
Czyli się tak da? Kratki wyjąłem od razu i kombinowałem w tym kierunku. Jak wyjąć lampy? Odkręciłem górne śruby ale nie chciałem na siłę nic robić żeby nic nie pouszkadzać. Chodzi o polifta w moim przypadku oczywiście, z xenonem więc muszę też wykręcić spryskiwacze ze zderzaka bo przeszkadzają w dostępie do jednej ze śrub mocujących kieł. Nie było dzisiaj zbyt wiele czasu na dłubanie, ale wyjąłem reflektory, spryskiwacze ze zderzaka i zostało tylko odkręcić śruby do których teraz mam już niezły dostęp. Dzięki za pomoc!
-
Awaryjny demontaż przedniego zderzaka- urwana śruba mocująca
Niestety bez szans ze względu na umiejscowienie śruby- nie ma dojścia. Tego na pewno spróbuję, ale jestem sceptycznie nastawiony bo dokładnie w osi śruby jest dolna poprzeczka zderzaka- wiertarka podejdzie tylko delikatnie pod kątem... Nie ma szans- śruba jest w takim miejscu, że zwyczajnie się nie da. Jeśli ktoś wpadnie na jeszcze jakiś pomysł (nawet głupi )- piszcie.
-
Awaryjny demontaż przedniego zderzaka- urwana śruba mocująca
W czasie przygotowań do wymiany termostatu i rozrządu na dzień dobry trafiłem na spory problem- urwana jedna ze śrub mocujących zderzak (jedna z 2 przednich, wkręcanych od dołu). Ukręcony praktycznie sam łeb śruby. Jest możliwe odkręcenie jej albo demontaż zderzaka bez odrywania poszycia od wzmocnienia? Ktoś w ogóle miał taki przypadek? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź bo nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić...
-
Subwoofer w avant polift- lokalizacja, montaż innego?
Dzięki za info. A jak z jakością oryginalnych subwooferów? Da się w ogóle połączyć suba Bose ze zwykłym audio?
-
Subwoofer w avant polift- lokalizacja, montaż innego?
Witam wszystkich! Gdzie oryginalnie umieszczone są zmieniarka i subwoofer w poliftowym avancie? Zastanawiam się nad dołożeniem subwoofera, aktualnie mam tylko dołożoną przez kogoś zmieniarkę z lewej strony (z fabryki wyjechał bez). Ewentualnie może ktoś próbował wpakować suba z a6 c5? O tym z a4 słyszałem raczej słabe opinie(prawda to?), a mam w a6 i gra całkiem przyzwoicie. Z góry dzięki za pomoc.