Treść opublikowana przez hunter999
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
A więc wpadła nowa poduszka 8E0199382AH data produkcji 17.04.2018r (troszkę się rozmyły napisy bo dotknąłem ręką morką w rozcieńczalniku ? ) Poduszka powinna ważyć 717g ( u mnie wyszło 716g bo moja waga niestety ale często myli się o 1-2gramy), stara poduszka ważyła 705g więc jakieś 12g oleju z niej uciekło. Do 1.8T BFB można montować zamiennie 8E0199382J, 8E0199382AA, 8E0199382AH ta ostatnia jest najnowszą wersją poduszki, takie same są montowane też w 2.0TFSI, info zaczerpnięte z ASO.
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Jak poduszka walnięta to ją czuć na postoju jak auto stoi sobie na luzie i pracuje motor to są wibracje na budzie odczuwalne. Podczas jazdy uszkodzonej poduszki nie poczujesz.
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
No zobaczymy, mam nową poduszkę na dniach będzie wymiana a może i dzisiaj bo te lekkie drgania już mnie wkurzają niby nie są mocne ale jednak irytuje.
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Mała modyfikacja oświetlenia rejestracji. Wpadło oświetlenie LED firmy ME-Premium z 24 diodami led w 1 lampce Chyba udało się też zdiagnozować przyczynę uciążliwych wibracji podejrzewam że to wina prawej poduszki, wyciekał z niej kiedyś czerwony/różowy olej który już zasechł jak widać i już nie wycieka ? więc może już go tam nie być przez co nie tłumi wibracji.
-
ustawienie rozrządu
być może inna poduszka silnika
-
Wyłączenie trybu skandynawskiego nie działa
Temat do zamknięcia, sytuacja opanowana Ktoś wcześniej namotał w kodowaniu świateł i ustawił 01012 (czyli skandynawia z xenonem) udało się przestawić na europę z normalnymi lampami 01001.
-
Wyłączenie trybu skandynawskiego nie działa
Witam, w swojej B7 mam tryb skandynawski i chciał bym go wyłączyć ale po zmianie kodowania na 01011 nic się nie dzieje światła dalej świecą po przekręceniu kluczyka, mogę ustawić jedynie 01012 (tryb skandynawski, światła włączają się po przekręceniu kluczyka) lub 01013 bądź 4( świecą kierunki i przeciwmgielne). Nie wiem czy dobrze to koduję bo obok przełącznika świateł nie mam przełącznika od DRL jest tylko ustawienie lamp góra dół i CLH a według tego kodowania które miałem po zakupie auta czyli 01012 ustawione jest na halogeny z DRL tryb skandynawski. Chciał bym mieć normalny tryb EU. Moduł MCE mam w wersji HIGH 8E0 907 279 N
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Z bliska też ładne, klar się rozlał na gładko bez zacieków ? na moje "zadupia" 17 myślę max bo dużo dziur ?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Racja nie teges ? sprzedałem te alufelgi i poszukuje ładnych 17 ?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
No i felgi pomalowane i wyważone na nowo ? Użyte zestaw z MOTIP. Na początek zmatowione P320 i P400, naniesiony został podkład, po 2 dniach zmatowione papierem wodnym P800 i P1000 i kolor wraz z klarem. Nie musiałem na szczęście szpachlować bo nie miałem obcierek, rys itp. ale pomimo to cała akcja trwała z 2-3 dni bo nie zawsze był czas i odpowiednia temperatura. Po podkładzie. Tutaj już finalna wersja malowania ? Jak dla mnie efekt rewelacyjny.
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
To jest ten kolor szary czy tam stalowy od MOTIP czy może srebrny ?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Tak to prawda, kiedyś też malowałem felgi Bollem i było spoko, wyglądały jak nowe, tylko że Boll nie ma w ofercie chyba szarego lub metalowego koloru, są chyba tylko srebrne i czarne ?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Może przemalować te alufelgi co mam na szary metalik ? bo obecnie jak widać są srebrne
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Tak wiem o tym, ale to dopiero latem ?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Dzięki, staram się ?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Dzisiaj auto oddałem na wymianę łożyska bo nie miałem czasu na samodzielną jego wymianę, ale część myślę że dobra bo firmy FAG, dodatkowo małe mycie auta i lekka polerka woskiem z K2 ?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Narazie planuję doprowadzić go do stanu idealnego ? Później będę coś modził, zastanawiam się nad podniesieniem mocy bo w mojej okolicy jest osoba która robi to za 700zł, ale to dopiero jak stwierdzę że braknie mi koników w aucie ?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Dzisiaj zostały zamontowane nowe świece NGK ? Do usunięcia zgromadzonego syfu w gnieździe świecy użyłem strzykawki ze słomką do odessania oleju (który leciał tam przez starą uszczelkę), oraz kompresora i benzyny. Nowe Świece dokręcone momentem 27Nm, poniżej stare świece jeszcze były ori Audi. Po wkręceniu nowych świec trzeba je wygrzać podczas 1 odpalenia na nich auta, więc auto zostało zagrzane do 90 stopni a później krótka przejażdżka 4km ?
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
-
Pasek rozrządu - prośba o weryfikację rzeczywistego producenta
Tak z ciekawości, gdzieś tutaj da się odczytać rok produkcji paska ? Bo też zakupiłem zestaw SNR + HEPU.
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Kolejnym etapem napraw było uszczelnienie góry silnika a konkretnie uszczelka pod pokrywą oraz napinaczem. Potrzebne elementy poniżej ? Motor przed wymianą uszczelek. Na początku demontaż cewek, jak widać całe mokre przesz uszczelkę która puszcza olej. Po demontażu pokrywy, nie było tak źle troszkę syfu. I teraz problem jeśli po wkręceniu blokady napinacza łańcuch się nie poluzuje należy wrzucić 5 bieg i bujać autem przód tył. Niektórzy decydują się dawać sylikon na tą uszczelkę inni nie, ja jednak dałem aby mieć pewność że nie będę musiał robić tego za kilka miesięcy znowu. Napinacz lekko wymyty i już założony ? Łańcuch nie ma wcale luzów co mnie cieszy niezmiernie (jedna wymiana mniej) jak jest napięty nie da się go ruszyć. Podczas odkręcania wałka ssącego do demontażu napinacza niektóre elementy trzymające wałek miały oryginalnie sylikon, więc ja też dałem. Pokrywa silnika od środka został wymyta z nagaru K2 Akra(troszkę słaby płyn bo poszło pół butelki). Miejsce stykania uszczelek zostało wyczyszczone i odtłuszczone zmywaczem sylikonu. No i składanie resztek ? Istotne rzeczy to śruby od wałka ssącego, napinacza, pokrywy silnika przykręca się momentem 10Nm.
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Narazie zabrałem się za wymianę płynu wspomagania bo zamówienia już idą (uszczelki itp) ? Przód auta został profesjonalnie podniesiony ? Następnie demontaż zbiornika do mycia (oczywiście wszystko się pozalewało ? ) A tutaj profesjonalne narzędzie do zatkania króćca powrotnego ? Układ przepłukany 3 razy, pod koniec wreszcie zaczął lecieć zielony płyn. Użyłem polecanego TOTAL LHM PLUS oraz do przepłukania resztek MANNOL 8990.
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Ok, tak zrobię
-
Audi A4 1.8T - sprawdzenie logów
Świece i cewki mokre są w oleju bo uszczelka pod klawiaturą puszcza, to może być tego wina ? na dniach sie tym zajmę, wymienię świece, uszczelki i zrobię kolejne logi