Treść opublikowana przez Krzysztof Zieliński
-
Dziwne stukanie
- Dziwne stukanie
VID_20180903_111144.mp4- Dziwne stukanie
Hej. Na moje oko mam dość poważny problem. Szukałem już na forach przyczyny, ale jak do tej pory to chyba nikt nie miał takich objawów jak ja. Jestem po wymianie łańcucha, napinacza i szklanki (2 raz), bo myśleliśmy, że to to tak nawala. Jednak nie. Problem polega na tym, że silnik bardzo mocno stuka/klekocze przy normalnym, delikatnym dodawaniu gazu. Na wolnej pracy tego nie ma. Zimny, ciepły, na każdym biegu, pod obciążeniem jak i bez, z tym, że pod obciążeniem jest trochę głośniej. Dźwięk mógłbym porównać do sytuacji jaka się ma po wymianie oleju, że przez chwilę chodzi na sucho, ale tu jest tak ciągle. No i dźwięki dochodzą mniej więcej z okolic łańcucha, bardziej z lewej strony... Wariator? 2.0TFSI BGB. Pomocy...- Dziwny stuk przy odpalaniu
Podczas odpalania to jest dosłownie jedno puknięcie, dość głośne. Tylko dlaczego dochodzi z tyłu auta z lewej strony i to nie za każdym odpaleniem. No nic, będę musiał szukać przyczyny. Może ten dźwięk tak się roznosi, że mi się wydaje, że to z tyłu EDIT Byłem na kanale i po krótkich oględzinach mogę stwierdzić, że mam wywaloną poduszkę skrzyni biegów, lata jak żyd po pustym sklepie i to może być przyczyną tego dziwnego stuku. Wymienimy i zobaczymy- Dziwny stuk przy odpalaniu
Jak to zawieszenie i stuka podczas odpalania to ładne tam luzy muszę mieć...- Dziwny stuk przy odpalaniu
Hejo. Mam taki dziwny problem. Kiedy odpalam auto to z tyłu z lewej strony następuje takie pojedyncze "PUK", nie zawsze, ale troszku to denerwuje. Zdarza się to również podczas jazdy, kiedy skręcam. Co to może być? Luźny układ wydechowy gdzieś uderza podczas drgań? Nie mam pomysłu...- "Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Siema. Jestem właśnie po wymianie tego łańcuszka i napinacza + wymiana rozrządu, czyszczeniu nagaru z zaworów, wymianie szklanki pompy paliwa i wymianie oleju na Motul 0w40 oraz wszystkim uszczelek i uszczelniaczy. Efekt? Chodzi jak ideał, równiutko, dość cicho (ten silnik zawsze będzie cykał trochę głośniej, bo jednak to bezpośredni wtrysk). Jestem mega zadowolony i w końcu słychać, że jeżdżę benzynowym autem. Po zdjęciu pokrywy od łańcuszka sam łańcuch był tak luźny, że sam w sumie spadł. Także wymieniajcie!- Wymiana uszczelki miski olejowej 2.0TFSI BGB
Już teraz wiem Dirco zakupione- Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
Nie wiem jak do A4, ale ostatnio babeczka przede mną stała w kolejce w dziale części i pytała o dywaniki dla syna do A6 - 300zł przód, 250zł tył... Możliwe to? oO- Napinacz łańcucha rozrządu
Trochę taniej niż do mojego 2.0TFSI - ja w ASO zapłaciłem 960 zł- Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Kolejna paczka od Pro Choice dotarła Mam już komplet, zaczynam wymianę. Dzięki raz jeszcze Marcin i do następnych zakupów!- Wymiana uszczelki miski olejowej 2.0TFSI BGB
Hmm... No ale jednak jest dostępna ta uszczelka, czyli po coś musi być Faktycznie idzie tam masa uszczelniająca.- Zestaw naprawczy włącznika świateł
Dziękóweczka!- Zestaw naprawczy włącznika świateł
No ok, ale z tego co widzę to wszystkie mają napis AUTO na drugiej pozycji, a u mnie tego nie ma, prawdopodobnie ktoś sam sobie to zrobił (po przekręceniu zapłonu światła same się włączają, raz przekręcony przełącznik włącza same pozycje, a dwa razy przekręcony włącza z powrotem światła i podświetlenie zegarów itp.) Reasumując chyba wystarczy mi ten zwykły?- Wymiana uszczelki miski olejowej 2.0TFSI BGB
Hmm... Czyli jest zapewne tak, jak mówił mi mój brat - trochę roboty będzie. U niego w A6 C5 to mówi, że chwila i gotowe - 12 śrub odkręca i świnia.- Wymiana uszczelki miski olejowej 2.0TFSI BGB
Z góry wybaczcie, że zakładam nowy temat, ale w szukajce nie mogę nic na ten temat znaleźć. Podczas serwisu auta będę chciał zajrzeć do smoka w misce olejowej i przy okazji zmienię uszczelkę. Tu pojawia się moje pytanie czy w silniku 2.0TFSI BGB miska olejowa jest dwuczłonowa? Czy jest połączona bezpośrednio z blokiem? Z tego co słyszałem lepiej jest, jak będzie dwuczłonowa - mniej pierdzielenia i szybka wymiana. EDIT. Proszę o przeniesienie tematu, mój błąd, nie w tej zakładce napisałem...- Zestaw naprawczy włącznika świateł
To i ja mam pytanie. B7 Avant, włącznik świateł auto strasznie zniszczony przez pazury kobity Wystarczy zestaw naprawczy do tego? Czy do auto trzeba innego?- Naklejka z rejestracją na szybie.
Ostatnio sam się nad tym zastanawiałem. Wziąłem zwykłe ostrze do nożyka rozsuwanego, popsikałem Clinem z alkoholem i poszło jak talala, minuta roboty- Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
POLECAM! I do mnie przed chwilą zapukał kurier - ekspresowo! I dostałem jeszcze żelki w gratisie! Dzięki Marcin i czekam na drugą paczuszkę (gdyby nie moje marudzenia byłaby jedna paczka )- Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
Ok, ale jak ten Millers to też 5w30, czy tak jak napisałes pprzejść na 5w40? Chuba duzej roznicy w gestosci nie ma?- Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
Panowie, u mnie aktualnie jest zalany jakiś Shell 5w30, prawdopodobnie LongLife, bo tak wg ASO w serwisie jest w komputerze. Mogę zmienić na Millersa?- "Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Koszt szklanki w ASO to 159 zł + uszczelka 33 zł.- "Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Nie znam się, ale na pierwszy rzut oka nie wygląda najlepiej?- "Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Zamówiona- "Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Wczoraj byłem w ASO i zamówiłem części, będą dopiero w poniedziałek, bo lecą z Poznania. Łańcuch, napinacz, uszczelka, te oringi x3 i śruby - 960 zł. Ewidentnie dźwięk dochodzi z tyłu silnika i występuje dopiero po rozgrzaniu. Dołożyć do zamowienia ten popychacz? - Dziwne stukanie