Treść opublikowana przez karol3390
-
Stukanie(?) z przewodu podcisnienia?
WitamPacjent 2.0 tfsi bwedziwny dźwięk(stukanie) na zimnym dochodzący z przewodu podcisnienia(tak mi sie wydaje), w miejscu w ktorym wezyk wchodzi w karoserie.Jesli go docisne to dzwiek ustaje. Na cieplym brak dziwnych dzwiekow.Co moze byc przyczyna ? Wymienić? Czy ma stukać? dorzucam fotke z numerem o ktory wezyk mi chodzi. wezyk dalej wchdozi w taki stozek i w karoserie inaczej nie umiem wytlumaczyc
-
Parujace lampy przod
nikt,nic ?
-
Parujace lampy przod
Witam! Pojawil mi sie problem a mianowicie parowanie lamp przednich w mojej b7. W marcu byly malowane wnetrza i teraz dopiero pierwszy raz zaczely parowac. Moje pytanko jak sobie z tym poradzic ? Wystarczy podgrzac klej i docisnac czy lepiej sciagnac klosze, oczyscic i nalozyc nowy klej? Macie jakies sprawdzone ? Pozdro
-
Grzejące się rezystory DRL
Moje pytanie brzmi nastepujaco. Co moge zrobic z grzejacymi sie rezystorami? Zamontowalem Ledy do DRL, do nich rezystory, przykrecilem srubkami do klapki lampy teraz widac ze srubki po prostu wtopily sie w klapke jadac w dol, a co za tym idzie rezystory teraz wisza na kabelkach. Co zrobic? przedluzyc kabelki i zamontowac gdzies do konstrukcji auta? czy jest jakis inny patent zeby to ogarnac? Licze na pomoc w tej kwestii :)
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
leje lm 5w40 i lyka mniej niz motula x-cess 8100 5w40 przynajmniej takie mam odczucie.
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
tak tez postanowil zrobic moj mechanik. sciagnal sprawdzil. szlamu od groma - nie wiem czym byl zalewany przez 170k km zanim go kupilem, przycinajacy sie zaworek ( zwrotny?) wszystko poczyszczone itp pompa aktualnie oddana pod diagnoze czy hula. bo dostalem info tez ze po prostu moze byc padnieta i wtedy trzeba walczyc dalej. a zalozyc padnieta zalac i znowu sciagac jakby niedzialala to slabo. takze do jutra mam dostac informacje co i jak
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
mi klekotal, po wymienie lancuszka dalej to robil ale mniej. kumpel sie smial ze chodzi jak diesel... mialem niegrozna miejska stluczke, do wymiany zderzak przod grill i malowanko. i dziwny zbieg okolicznosci po miesiacu wyskoczylo oil pressure. auto u mechanika, cisnienie oleju bardzo male. czekam na info co zrobil ; o
-
Oil pressure 2.0t fsi bwe 2006r
Odswieze bo dalej walcze. Pompa na stole. Brak luzow na walkach brak rys. Troche szlamu i przycinajacy sie zaworek (zwrotny?) Czy ten zaworek moze byc przyczyna gubienia cisnienia czy szukac przyczyny gdzie indziej?
-
Wysokie spalanie - przyczyna ?
jak masz lekka noge to masz takie spalanie ja w miescie robie tez ok 14l/100 w trasie zalezy juz jak tam traasa. miedzy 9 a 11 mi pokazuje zazwyczaj
-
Oil pressure 2.0t fsi bwe 2006r
Okey. A moglbym cie prosic o numery czesci na swap pompy?
-
Oil pressure 2.0t fsi bwe 2006r
Czujnik cisnienia wymieniony. Smok.i micha czyste... Jakies inne pomysly? Czy czeka mnie wymiana.pompy? Jakie ewentualne.koszta?
-
Oil pressure 2.0t fsi bwe 2006r
Smok i micha beda czyszczone w tym.miesiacu jeszcze. Od kupna nie sprawdzalem wiec podejrzewam ze nigdy nikt tam nie zagladal. Doszly mnie sluchy ze rozrzad trzeba sciagac. Czy to prawda?
-
Oil pressure 2.0t fsi bwe 2006r
Pacjent a4b7 2.0tfsi BWE wyskoczylo oil pressure. Raz na cieplym. Raz na zimnym. Cisnienie sprawdzone na cieplym 2.5b. Czujnik wymieniony. Czyms powinienem sie zainteresowac? Jakies zabiegi.przeprowadzic? Prosil bym o konkretne porady
-
Fmic do 2.0 tfsi
zle sformulowalem moja wypowiedz. chodzilo mi zeby podejsc pod to 300.
-
Fmic do 2.0 tfsi
nie planuje az tak bardzo modzic. chcialbym wejsc na 300ps tak minimum mysle rowniez czy nie wrzucic z 3.0tdi bo podobno tez pasuje
-
Fmic do 2.0 tfsi
Witam. Zastanawiam sie nad wprowadzeniem lekkich modyfikacji do mojego audi a4b7 2.0 tfsi. A mianowicie chodzi mi o wymiane fabrycznych intercoolerow na fmic. Mam wiec pytanie, czy taki zabieg jest przydatny i czy duzo trzeba majsterkowac przy tym. Wpadlem w necie na oferte ze strony fmic http://fmic.pl/zestawy-audi/993-bmw-e46-diesel.html#/30-intercooler-standard Czy jest dobry i wart tej ceny? Ktos ten model juz montowal? A moze macie swoje propozycje? Slyszalem rowniez ze intercooler z modelu a4b8 3.0tdi by pasowal. Czy to prawda? Bardzo prosil bym o pomoc. Pozdrawiam
-
Słabo świecą lampy tylne zewnętrzne
ja poszedlem po najmniejszej linii oporu. wymienilem kostke. i wszystko wrocilo do nomy
-
Osłona silnika opinie
dokladnie. lepiej kupic uzywke niz jakies zamienniki.
-
blad spalona zarowka
troche nie zrozumialem twojej wypowiedzi. Jakiej zarowki wywala ci blad? Na ledach masz rezystory wrzucone?
-
Problem z poziomowanie i kontrolka na FIS - Xenon Audi A4 B7
jak mi wywalalo na fisie blad czujnika samopoziomowania ksenonow to bylem przekonany ze padl czujnik - koszt 200pln bodajrze uzywany. ale postanowielm sobie sprawdzic, spisac numer czesci itp. Okazalo sie ze wiazka do czujnika zostala przecieta przez uszkodzona ochronke kabli. Po ogarnieciu kabli wszystko wrocilo do normy. czujnik znajduje sie na przednim lewym wahaczu. Takze najpierw sciagnij sobie koło i zobacz czy tam wszystko ok
-
Różnice w 2.0 TFSI
ja od przeszlo roku mam b7 z 2006r - kod BWE zrobilem juz 16k km, nie ogarnialm odm, itp i w ciagu tych 16k km wlalem niecale 3l oleju - na poczatku motul x-cess 5w40, teraz przeszedlem na lq moly 5w40 (tutaj odczuwam mniejsze zjadanie oleju) ale wszystko zalezy od jazdy z tego co zauwazylem. srednie spalanie w miescie 13-14l (oponki 18", 235/45) W trasie ok 10l - nogi lekkiej nie mam wiec stad. od kupna jedyne co wymienilem to zawor n75 przy turbo. no i kompletny rozrzad + olej w skrzyni (tiptronic) i póki co to smiga ladnie thawk tyle po wiruie wyciagneli na seryjnych gratach czy cos zmieniales?
-
Spalanie oleju
Cześć! Wiem, że ten model silnika ma to do siebie, ze lubi sobie zjeść olej. Od wymiany oleju zrobiłem 13kkm i w tym czasie dolałem już prawie 3l oleju... Olej to Motul x-cess 4100 5w40 Dodam, że silnik od spodu suchy, nie widać żadnych wycieków, nie poci się. to normalne, że tyle łyka mi tego oleju? Czy powinienem już zacząć się martwić i szukać przyczyny?
-
wymiana żarowki postoju prawy przód
zamowilem zarowki postojowe te z linku i po mniej wiecej trzech tygodniach jedna przestała świecic a się diody dookoła - świeci tylko ta główna z soczewką... czyzby tak szybko sie przepaliły? czy moze jest jakis inny problem? Ktos mial cos podobnego?
-
Felgi firmy MAM
Witam. Miał ktoś do czynieniaz tą firmą (MAM)? Znalazłem fajne felgi w przystepnej cenie tej firmy..
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
wiec pozostaje mi wybrać z trzech, które proponowaliście liqui moly synthoil high tech 5w40 motul 8100 x-cess 5w40 motul 8100 x-clean 5w40 i pytanie czym się różnią x-cess i x-clean?