Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pimpam

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pimpam

  1. Pytanko mam, a mianowicie czy da rade temat ogarnąć jak postawie auto na kobyłkach?czy podnośnik do tego trzeba? I czy idzie to wszystko w miare łatwo czy trzeba się przygotować na jakieś niespodzianki? pozdrawiam.
  2. pimpam opublikował(a) temat w Audi A4 B8
    Witam. Mam problem, a mianowicie przy wolnej jeździe, gdy skręcam kierownicą lub czasem na postoju, słychać taki pojedynczy stuk, nie jest on jakiś głośny ani nie ma żadnego szarpania kierownicy, tylko jest ten stuk i to tak raz na jakiś czas, nic regularnego tzn. nie ma go przy każdym skręcie . Drażni mnie, ale nie bardzo wiem co to może być, 2 miesiące temu wymieniłem sprężyny z przodu i parę dni później się zaczęło, znajomy mechanik mówi, że bardzo możliwe, że się nie ułożyła jeszcze na swoje miejsce i żebym się nie przejmował bo sama się ułoży. Znowu jeden norweski spec- a tym to w ogóle nie ufam, mówił mi o łożysku mcpersona, tylko teraz moje pytanie czy w A4 B8 takowe jest? Bo jedyne co mi w tym temacie świta to poduszka amortyzatora, ale czy ona mogłaby taki dźwięk wydawać? Dodam że półosie, wahacze, amortyzatory i coś tam jeszcze wymieniałem rok temu, wczoraj piasty. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł albo miał też taki problem to będę wdzięczny za poradę. Pozdrawiam.
  3. Witam panowie, pada mi czujnik poziomu oleju ten w misie i mam mały problem ponieważ nie mogę u siebie takiego dostać a mianowicie 03L907660 - taki podaje etka. Moje pytanie, czy można go zastąpić innym? np. z końcówką G. Z góry dziękuje za pomoc.
  4. pimpam odpowiedział(a) na pimpam temat w Audi A4 B8
    Więc tak, może być i jednotłoczkowy tylko żeby jakiś lepszy był bo tańszy może być słaby czy z jakiegoś gównolitu i będzie ci po prostu puszczał ciśnienie wtedy kiedy nie powinien, co do zestawu to na allegro wpisz blow off tdi i wyskoczy ci ich pare, z tego co się orientuje to przeważnie jest to epman cały zestaw za jakieś 200 parę plnów, tylko tj. ci mówię u mnie zawór z takiego zestawu nie bardzo się sprawdził może jakiś wadliwy był, za samego blowa dwutłoczkowego osobno dałem coś ponad 300zl P.S uzupełnij sobie opis w profilu bo nie wiadomo o jakim aucie się z tobą kolego rozmawia
  5. pimpam odpowiedział(a) na pimpam temat w Audi A4 B8
    Tu wogóle temat jest inny, a mianowicie na początku pomieszały się nam w rozmowie chyba blowy do BP i ON....Jeśli chodzi o tdi tj. u mnie to trzeba blowa pod tdi, a właściwie sterownik połączony z sygnałem położenia gazu z ecu i zaworkiem podcisnieniowym, który będzie w odpowiednim momencie otwierał blowa. Samego blowa dwutłoczkowego mam złożonego na zamówienie osobno. Pod auto wchodzić nie trzeba, wszystko się da zrobić normalnie pod maską, a efekt jest bardzo fajny. Zestaw pod tdi można na aledrogo dostać z tym, że przynajmniej u mnie blow z tego zestawu nie zdał egzaminu, bo nie radził sobie z ciśnieniem i się otwierał za wcześnie i błędami waliło, dlatego został z tego sam sterownik, a blowa dołożyłem innego tj. pisałem. Jak cię ta wersja interesuje to fotki ci mogę zrobic i jakbyś miał pytania co do montażu to pomogę.
  6. Mały update, w końcu się zebrałem, żeby zrobić test spalania, zalałem auto do pełna, zrobiłem 60km i znowu dolałem do pełna. Po 60km weszło do baku 3,68l czyli na 1km wychodzi jakieś 0,62l ,a na 100km 6,2l. Prędkość między 70-90km/h ,teren z kilkoma górkami w obie strony. Na liczniku średnie spalanie pokazało mi 5,1l/100km, ale korygowałem go wcześniej więc ten 1,1l odchyleń we wskazaniu przeżyje. Oczywiście chwilowe spalanie w czasie ruszania z postoju, albo buta pod górkę potrafi skoczyć na chwilke do 19- 35l/100km ,ale szybko się normuje. Uznaje te 6,2l za bardzo zadowalający wynik i myślę to zakończy moje zmagania z problemami jakie miałem w autku. Myślę, że wymiana lambdy wczorajsza i korekta kąta synchro też swoje zrobiła. Jeszcze tylko w planie mam wymianę listwy wtryskowej z czujnikiem ciśnienia i zaworem i to by było na tyle.
  7. I jeszcze jedna sprawa, a mianowicie ciśnienie paliwa. Gdyby ktoś mógł zobaczyć, czy wskazania z filmików wyglądają ok czy nie byloby fajnie. Na zimnym silniku zaraz po odpaleniu: I już jak się trochę rozgrzał:
  8. Spalanie to wg vcds 0.76l na godz na zegarach to samo. Spalanie w czasie jazdy spadlo zauważalnie wg wskazań na liczniku. Nie jest co prawda jeszcze idealnie równo co do wskazań z vcds ale różnice są juz o wiele mniejsze. Jak przegialem z przestawieniem śruby co ciekawe i kąt mi sie zrobił podobnie jak twój w granicy 3.7* spalanie na postoju mialem 0.9l wiec jak mowiles każdy silnik reaguje inaczej.
  9. Wiec ustawilem to synchro z -3,6* na -0,15*, -0,18* na silniku rozgrzanym do temp roboczej i powiem szczerze roznica jest....2.5h dlubania zeby to tak ustawic ale bylo warto.
  10. No wlasnie planuje dzis albo jutro poprobowac go zmniejszyc. Z tego co patrzylem dużej filozofii z tym nie ma tylko trzeba to robic delikatnie i sprawdzac co chwile. Tylko rozumiem że mam byc jak najblizej 0* tak?
  11. Witam ponownie, udało mi się rozwiązać problem za dużej dawki powietrza. Problemem był.....wyłączony egr.....na chwilę obecną poza podniesioną mocą i dpf off przywróciłem wszystko czyli egr i klapy i z dawką powietrza mam spokój. Natomiast problem duuuużgo chwilowego spalania nie minął. I ogarniałem już wszystko co możliwe łącznie ze sprawdzeniem wtrysków i wymianą. Czytałem w międzyczasie po internecie i gdzieś trafiem na jakimś forum tylko to bodajrze fiata gość miał taki sam problem i co się okazało problem poruszany był już kilkukrotnie i podobno nie ma powodu do paniki jeśli sobie tak chwilowe spalanie skacze na liczniku tylko, a nie w rzeczywistości a tym bardziej, że i w vcds (czyli niby to prawdziwe) spalanie chwilowe pokazuje mi niższe o połowę niż na liczniku. Ok trochę mnie to uspokoiło, ale dalej gnębił mnie ten temat, bo było ok i się nagle zepsuło. Doczytałem, że przestawiony rozrząd może zwiększyć chociażby spalanie i tu sobie patrze do vcds na kąt synchronizacji a tu na jalowym biegu przy temp. ok 80* mam -3,60* ten kąt synchro, a z tego co doczytałem to ma być chyba jak najbliższy 0.0* a taki jest tylko na wyłączonym silniku u mnie. I teraz moje pytania: -czy jest źle? -czy to może mi tak mieszać w spalaniu? -czy mogę na tym jeździć póki nie przyjadę za miesiąc do Polski na wakacje i to ogarnę? Dzięki i pozdrawiam
  12. Chyba znalazł się powód wysokiego spalania, przycinały się końcówki wtrysków, gość z regeneracji będzie się tym teraz zajmował i mam nadzieję to rozwiąże problem, bo tj mi gość powiedział, przez to właśnie mógł tak dużo palić .
  13. Dziś wyciągam wtryski i wysyłam do sprawdzenia do PL, zamówię też nowy kolektor ssący, wymienię i zobaczymy co z tego wyjdzie.
  14. Wiesz co mieszkam w Norwegii, tutaj prędzej wolałbym auto z fjordu pchnąć jak dać tym mechanikom za 5zl., kompa już wymieniałem nic to nie dało, z kodowań to ostatnio tylko aku ale sprawdzałem też z 5razy czy dobrze wpisałem, płynów żadnych nie ubywa...
  15. Filtr powietrza w zeszle wakacje k&n ale i podmienialem ostatnio nowy i to samo filtr paliwa zapomnialem dodac tez wymieniany przy zabawie z dolotem teraz wiec nówka sztuka. Lewizny na odcinku od filtra do kolektora nie ma bo 5razy sprawdzalem polaczenia bo wlasnie ten problem chcialem wyeliminować. Dpf nie ma od zeszlych wakacji, egr wyłączyłem przy okazji dpfa, co prawda później bo teraz w grudniu, ale nie było problemu po tym też, zaslepilem dodatkowo zeby nie darlo nigdzie powietrza dla pewnosci wiec to tez nie to raczej bo nawet gdyby sie uchylił jakimś cudem to jest zaslepiony przy samym wyjsciu i zaraz za chlodnicą spalin, klapy wylaczone ale klapy do tego nic nie mają. Błędów zadnych nie ma. Wymienialem akumulator z mola na bosch 78ah wtedy spalanie skoczylo, ale zakodowalem go jako 80ah i wszystko cacy do momentu oczywiscie jak sie cos posypało, też myslalem i o tym i wsadzilem stary ori i zakodowalem ale dalej to samo. I czepic sie moge juz tylko albo samego kolektora albo wtryskow... Przynajmniej ja na nic wiecej nie wpadam.
  16. Nie no intercooler jest z 3.0 mój to 2.0. No lewe powietrze tylko gdzie jeszcze by to lewe powietrze moglo lapac.....poza samym kolektorem ssącym.... bo ja nie mam pojęcia. A wtryski? Warto je ruszac czy raczej to nie one? Silnik zachowuje sie niby normalnie, moze czasem na zimnym ma lekkiego muła i jakby nimntroche trzepalo na wolnych obrotach ale zakladam, że to przez to że go ropa zalewa.
  17. Witam panowie, z problemem walczę już od połowy stycznia. Mianowicie zauwazyłem, że autko zaczęło dużo palić, w vcds pokazało dawkę powietrza rzeczywistą większą od wymaganej, oczywiście nie było i nie ma żadnych błędów. Wymieniłem wszystko począwszy od turbiny (z wersji 170KM), do tego downpipe zamiast puchy po dpf już przy okazji i tak wyciągniętego 'dpfa' i turbo przez przewody gumowe, intercooler (3.0 tdi) wszystkie uszczelki po drodze oczywiście na nowe, czujnik ciśnienia i temp. powietrza, przepływomierz, sonda lambda, zaślepiłem nawet egr dla pewności mimo, że jest wyprogramowany, nawet wsadziłem nowy ecu bo myślałem, że może się sypie i coś oszukuje. Niestety nic to nie dało, powietrza dalej ciągnie więcej niż dawka wymagana i pali jak smok. Co do spalania jeszcze taki myk, że na wyświetlaczu pokazuje co innego a w vcds co innego. Palić więcej pali bo przez 30km zjadło mi 2/3 ćwiartki na wskaźniku paliwa - ok po mieście, ale to chyba i tak za dużo, za to jak prędkość się unormuje powiedzmy te 80km/h to spalanie jakby wracało do mniej więcej normy, do momentu, aż nie zacznę się bawić gazem. Jak na screenie powyżej widać dawkę wymaganą, rzeczywistą i wtryski. Jedyne czego nie sprawdzałem to wtryski właśnie i sam kolektor ssący poza wymianą uszczelki oczywiście. I teraz moje pytania: - czy przy tych wartościach mimo wszystko to wtryski mogą nawalać i warto wysyłać wtryski do sprawdzenia i ew. regeneracji? - no ale od wtrysków się chyba nie wzięła większa masa rzeczywista powietrza....? - czy to może być nieszczelność na samym kolektorze? np pęknięcie którego nie zauważyłem - czy cokolwiek innego na co nie wpadłem, a pomysły mi się już naprawdę skończyły Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek poradę czy wskazówkę, która pomoże mi się z tym syfem uporać. Dzięki wielkie z góry i pozdrawiam.
  18. Wiesz co nie wiem szczerze, nie sprawdzałem bo nie potrzebowałem tego. Jak znajdę chwilę to spróbuje sprawdzić co jest odpowiedzialne za kierunki i dam znać
  19. pimpam opublikował(a) temat w 2.0TDI
    Witam panowie, jak w temacie, czyli jak zdemontować turbo w CAGC ? Najlepszy/ najszybszy sposób na demontaż. Chcę ją wymienić, a nie chce przy tym rozebrać niepotrzebnie pół auta. Z góry dzięki i pozdrawiam.
  20. Witam. Bedę wymieniał intercooler na ten z 3.0, do tego parę innych drobnych napraw przy dolocie i tak myśląc o tym intercoolerze pomyślałem dziś, czy by nie wcisnąć lepsze turbo z 2.0 tdi 170km.... Pytanie czy wszystko do siebie pasuje czy coś tam trzeba przerabiać i czy wogóle podejdzie?? myślę, że z demontażem i montażem sobie poradzę jak tam nie będzie czarowania jakiegoś, a mapa to już potem na spokojnie. No i jeszcze czy ktoś wie, jakie tam trzeba uszczelki dokupić do wymiany? byłoby fajnie, jakby ktoś mógł podać ich numery. Czy to może byłyby te uszczelki, co podaje w linku? https://allegro.pl/oferta/zestaw-uszczelek-turbiny-audi-a4-b8-a5-8ta-2-0-tdi-7450286233 Takie turbo: https://allegro.pl/oferta/turbosprezarka-audi-a4-b8-2-0-tdi-170-km-turbina-7563319609 Pozdrawiam.
  21. Dzięki. Potrzeba mi go do sterownika zaworu upustowego, a dokładniej to sygnał, który na pedale wciśniętym do końca ma max. wartość nie większą niż 5v.
  22. Witam. Czy wie ktoś, gdzie można się wpiąć do sygnału położenia pedału gazu od strony komory silnika? Potrzebuje się do niego dostać, a nie chce ciągnąć przewodu z wnętrza auta od czujnika do komory silnika. Dzięki i pozdrawiam.
  23. Więc tak, myślę, że chyba du..a z tej nowej przepływki, wrzucam odrazu logi z testów na nowej przepływce gdzie dodałem jeszcze zużycie paliwa, temp. zewnętrzną i temp. zasysanego powietrza może to coś podpowie, plus logi dynamiczne wtrysków. Nie wiem, nie mam już pomysłu co jest grane. Chyba jednak będzie gdzieś jakaś nieszczelność. Albo coś z tym czujnikiem temperatury tylko czy taki jest i gdzie.. bo żeby przy -6 zasysane powietrze miało 11stopni??? No chyba, że dziura jest tam, gdzie się ciepło utrzymuje i wtedy ciągnie z tamtad to powietrze. Ok szczelność sprawdziłem dokręciłem co mogłem, nawet egr mimo, że jest wyłączony to zaślepiłem. Nie ma bata, żeby gdzieś coś wiało i dalej du..a, więc z braku pomysłu odpiąłem przepływomierz i cud, wszystko wróciło do normy, i spalanie się normalne zrobiło, tzn takie jak być powinno się pokazuje na liczniku. Nawet zrobiłem logi z wypiętą przepływką: A tu znowu z podpiętą Nie ma chyba innej opcji jak padnięta przepływka...tylko musiałem mieć pecha i ta nowa na podmianę co miałem też musiała być uwalona dlatego zacząłem szukać gdzie indziej. Teraz albo się da przepływkę wywalić z mapy to tak zrobię, tylko się zorientuję czy się da, a jak nie to nowa przepływka.
  24. No mi się wydaje, że nie trzeba jej adaptować. Szukałem po necie i też słowa o adaptacji przepływki nie ma, przepustnica owszem, ale nie przepływka.
  25. I jak wiesz już kolego jak adaptować tą przepływkę?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.