Treść opublikowana przez pimpam
-
Demontaż chłodnicy klimatyzacji. B8 przedlift.
Witam panowie. Mam pytanie, czy po wymianie chłodnicy klimy trzeba potem uklad uzupełnić czynnikiem?
-
Wymiana Zabieraka Pompy Oleju 03G115281F
Dziś w swojej a4 b8 robilem...... na kobyłkach pod autem......makabra jednym słowem to wszystko rozkręcić, a o całkowitym wyjęciu miski można zapomnieć, chyba, że się zawieszenie na ziemi położy, poza tym po 185tyś nalotu widać ślady zużycia, ale bez tragedii, jeszcze spokojnie by z 50 tysi zrobił. No ale, przynajmniej mam temat z głowy i mogę spać spokojnie, a wszystko do ogarnięcia. Miska wychylona na maxa żeby trochę to obczyścić i silikonem pomazać, jutro tylko olejem zalać i zobaczyć czy nie cieknie. Pozdrawiam
-
Wymiana imbusa pompy olejowej CAGC
Tak to już widziałem, dlatego pytam, czy się tego nie da ogarnąć bez wyszarpywania tego wszystkiego.
-
Wymiana imbusa pompy olejowej CAGC
Witam koledzy, szykuje mi się parę napraw i przy okazji chciałem ogarnąć ten nieszczęsny imbus w pompie olejowej. Problem w tym, że nie bardzo wiem jak tej miski olejowej się pozbyć. Czy mógłby mi ktoś pomóc w tym temacie? jak ją najłatwiej, bez rozbierania polowy podwozia wyjąć??będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam
-
Urwane śruby jarzma tył
Hehe ja patent z kluczem i podnosnikiem robilem na przednim zacisku rok temu.......to samo co teraz tył, zerwało śrubę, a amory pyk pyk udarem i poszły bez gadania. Przód zaciski teraz z resztą też tylko z udarem podchodzę, niestety na tyle nie ma miejsca żeby nim zaatakować.
-
Urwane śruby jarzma tył
Więc wczoraj odkrecilem drugą stronę i poszła bez problemu o dziwo, odrazu amory zdjąłem bo wskoczą nowe. Śruby założę zwykle, dam trochę klej do gwintów na gwint w jarzmie, a w otwór obudowy dam odrobine smarun żeby znowu się nie zapiekło i będzie dobrze myślę.
-
Urwane śruby jarzma tył
I tak chyba właśnie zrobie.
-
Urwane śruby jarzma tył
Starych już raczej nie dam rady założyć hehe Tylko jeszcze pytanie, czy mogę dobrać śruby w sklepie, czy muszę lecieć do salonu audi i zamawiać? Bo w sklepach z częściami tu u mnie nie ma szans, żeby mi to zamówili czy sprowadzili, jedyne to albo salon gdzie będę czekał z 2tyg, albo coś dobiorę.
-
Urwane śruby jarzma tył
No to, to ja wiem na czym się trzymało, a nie chodzi na czym tylko jak bardzo. No ale misja zakończona sukcesem, no poza stratą jarzma no ale pal licho. Najpierw je pociąłem potem zruszylem, ale nie dało sie ani wykręcić ani wybić. No to obcialem przy samej obudowie i jedna śruba wyszła dzięki wiertarce, a druga punktak i młotek. Teraz tylko czekam na jarzma, bo i odrazu na drugą strone wziąłem i bede składał.
-
Urwane śruby jarzma tył
No to była moja druga myśl. Ciąć i się nie bawić rozbieraniem, bo to więcej roboty niż to wszystko warte. Gdybym byl w pl to chetnie bym odkupił tylko problem taki, że za granicą siedzę.
-
Urwane śruby jarzma tył
Przecinak nic nie dał, łom się zaczął prostować.......jakoś przestałem się dziś dziwić, że nie dałem rady odkręcić śrub. Zostało zdejmowanie obudowy łożyska i wybijanie albo wiercenie, bądź przetnę jarzmo, resztę wybije młotkiem i założę nowe. Jeszcze druga strona, spodziewam się podobnego cyrku, nie mam pojęcia ja ktoś to mógł tak załatwić. Chcesz mieć coś zrobione dobrze to zrób to sam.....
-
Urwane śruby jarzma tył
No mi jeszcze przyszło na myśl jutro do sklepu po jakąś łape podjechać i spróbować zaprzeć między jarzmo, a piastę i próbować wycisnąć, bo gwint jest tylko w jarzmie, a wcześniej to jest zapieczone i może tak ruszy. Zalałem wd40 na noc i może coś to trochę przeżre też.
-
Urwane śruby jarzma tył
Obie zerwało, w środku czymś to zalane było, cholera wie czym, jedyne co się odkręciło to same łby.
-
Urwane śruby jarzma tył
Witam, zabrałem się dziś za hamulce z tyłu w mojej A4 b8. Zacisk poszedł bez problemu, ale jarzmo siedziało jak diabli na śrubach. zalałem wd40, grzałem i starałem się rozruszać, i jak i jedna tak i druga śruba niby się zaczęły ruszać, ale finalnie poukręcało im łby. Ma ktoś pomysł jak wybić jarzmo???, ja próbowałem z 2h i nie drgnęło nawet. Z góry dzięki za pomoc.
-
Wymiana napędu rozrządu + pasek wielorowkowy - zrób to sam
Cześć wszystkim, z racji, ze nie widziałem podobnego tematu, a może akurat kogoś to zainteresuje, to zrobię małe DIY dla wymiany rozrządu + napędu paska wielorowkowego. Wbrew pozorom nie jest to jakaś czarna magia, można to zrobić samemu i zaoszczędzić parę pln-ów, bądź tj ja, gdy chce się samemu robić przy swoim autku, trzeba tylko robić na spokojnie i zwracać uwagę na momenty i dobrze blokować rozrząd. Więc na początek przód autka idzie w pozycję serwisową, w manualu w tej pozycji mamy tyle miejsca, że głowa mała, można zrobić wszystko. W automacie gorzej bo troszkę nas przewody od chłodnicy oleju ograniczają, ale też bez tragedii. No i jak już to mamy to zdejmujemy pasek wielorowkowy, luzujemy napinacz kluczem 16mm i zdejmujemy pasek, potem zdejmujemy osłony rozrządu. Górna na zatrzaski, a ta dolna na śruby 10mm x5szt. Potem odkręcamy koło pasowe 4x spline m10 No I potem mamy już idealny dostęp do rozrządu. !!!Przed zdjęciem paska!!! - nie mam dokładnych fotek krok po kroku wiec posiłkuję się tym co mam, ale to zdecydowanie wystarczy, Kręcimy wałem zgodnie z ruchem wskazówek zegara, żeby znaleźć miejsca blokad i blokujemy, luzujemy po 3 śruby na kole wałka 13mm i na pompie spline m10 (bzdura, że te śruby mają być po środku w otworach przy końcowym ustawieniu, śruby służą synchronizacji faz, a dokładniej tylko 3 śruby wałka, śruby w pompie są po to tylko, żeby dostosować się do wałka, jeśli pompa nam się nie zgrywa możemy obrócić kołem pompy osobno aż się da zablokować choć i po tym, po obróceniu wałem może się okazać, że ma ten minimalny odchył) Zdejmujemy pasek, potem rolki i napinacz, zakładamy nowe i dociągamy w palcach. Wymieniamy też pompę wody. 3x śruba spline i po zruszeniu wyciągamy, ja zrobiłem to na zasadzie wyjąć starą, włożyć nową bez spuszczania płynu, bo wymieniałem niedawno, oczywiście po wyciągnięciu pompy płyn zacznie się wylewać, więc robimy to szybko, albo spuszczamy cały płyn jeśli planujemy go wymienić. Gumowy oring smarujemy płynem przed założeniem, wkładamy pompę i zakręcamy. Teraz zostaje nam założenie paska. Zaczynamy od wału przez lewą rolkę, napinacz, koło wałka rozrządu, górną rolkę, koło pompy, i dużą rolkę i kończymy na pompie wody. Teraz naciągamy napinacz, dzióbek napinacza proponuję nie naciągać równo na środek gdyż, po dokręceniu napinacza dociągnie się on jeszcze trochę, I teraz jak już mamy wszystko na palce dociągnięte poza napinaczem, który ma być dokręcony na 20Nm+45stopni i założony pasek, dokręcamy po 3 śruby na kole wałka i pompy - wstępne dociągnięcie 20Nm Robimy minimum 2obroty wałem i koło wałka ma się nam zgrywać z wałem, koło pompy najprawdopodobniej nie wpadnie w blokadę, ale delikatna różnica w odchyle jest dopuszczalna (taka, że widzimy oczko koła pompy w otworze blokady praktycznie idealnie ale jest ta różnica ok 3mm). jak się nam wał nie zgrywa z wałkiem zdejmujemy blokadę z wału i kręcimy, aż wałek się da zablokować, teraz znowu popuszczamy 3x śruby na wałku, na wał wsuwamy blokadę i delikatnie kręcimy, aż dzióbek blokady wału wpadnie w otwór blokujący (teraz jeśli dzióbek blokady jest po lewej stronie otworu czyli przed nim to po prostu kręcimy wałem w prawo aż wpadnie w otwór blokujący ( i teraz jeśli po zablokowaniu wałka blokada wału jest po prawej stronie otworu blokującego to w tym wypadku dozwolone jest kręcić wałem w lewą stronę i tak robimy , aż znakiem na wale wyjdziemy delikatnie poza GMP, wtedy zakładamy blokadę na wał i powoli znowu wracamy wałem w prawą stronę, aż dzióbek blokady nie wpadnie w otwór blokujący, jeśli jest po lewej stronie to kręcimy normalnie, aż wał da się zablokować) I teraz wstępnie 20Nm dokręcamy śruby na kole wałka i takim sposobem mamy ustawiony poprawnie rozrząd, pompa tj. mówiłem może się nie zgrywać idealnie, ale delikatny odchył jest dozwolony.Zakręcamy wszystko na cacy momentami, kręcimy wałem min. 2razy i sprawdzamy blokady, wał i wałek ma się pokrywać, pompa z delikatnym odchyłem dozwolone. I teraz zakładamy osłony i koło pasowe, potem pasek wielorowkowy. Jak planujemy wymienić przy okazji jego napęd to rolka zchodzi normalnie, do sprzęgła alternatora potrzebujemy klucza z blokadą 33 zęby, a do napinacza mamy dostęp po zdjęciu węża powietrza z dolotu, a śruba jest na wysokości pompy wspomagania pod alternatorem, nie trzeba go wcale wyciągać, W tym miejscu pod alternatorem, trzeba płaską 13mm z grzechotką i trochę cierpliwości, bo nie ma tam za dużo miejsca i obracanie śrubą i idzie mozolnie. Po wykręceniu wkładamy nowy i zakręcamy, zakładamy pasek i gotowe, teraz tylko odpalić i sprawdzić czy wszystko jest ok no i cieszymy się wymienionym napędem rozrządu i zestawem paska wielorowkowego. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem Momenty dokręcenia: Napęd paska wielorowkowego: -sprzęgło alternatora 85Nm -napinacz 20Nm +180stopni -ja robiłem na oko, bo nie da się zrobić idealnie bez dostępu na klucz dynamo. -rolka 20Nm +90stopni -koło pasowe 4x 10Nm +90stopni Napęd rozrządu: -2x mała rolka 20Nm -duża rolka obok koła pompy 50Nm + 90stopni -napinacz 20Nm +45stopni -3x śruby w kole wałka 20Nm + 45stopni -3x śruba na pompie 20Nm -pompa wody 3x 15Nm
-
Wyłączenie kontroli tylnych żarówek
Dobre kierunki z canbus i nie ma problemu z błędami.
-
Wymiana napinacza paska klinowego w Audi A4 B8 2.0 TDI
Do wymiany napinacza nie potrzeba wyjmować alternatora. Zdejmujemy przewód powietrza z dolotu żeby było miejsce, płaska grzechotka 13mm i łapiemy śrubę, która jest na wysokości pompy wspomagania pod alternatorem. Za dużo miejsca na ruchy klucza góra-dół nie ma więc odkręcenie zejdzie pare minut jak i zakręcenie, ale lepsze to jak wyciągać alternator. Przy wykręcaniu i wkręcaniu można napinacz ciągnąć lekko do siebie, żeby śruba mocująca ciężej się kręciła, bo jak grzechotka jest bardziej sztywna to na luźnej śrubie po prostu nie będzie przeskakiwała, a tak ładnie odkręca.
-
Jakie koło dwumasowe oraz sprzęgło do A4 B8 2.0TDI CR?
Hej. Ja kupowałem od nich do CAGC, też Luk i wszystko gitara i ceny mieli wtedy też fajne. Zestaw sie sprawuje bdb, na wakacjach poszedł do wzmocnienia z racji moda i posłuży jeszcze dobrą chwile.
-
Czyszczenie zaworu EGR i przepustnicy w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
No napewno sprawdź wtyczki czy dobrze wpiąłeś, może się obluzowały, w vcds możesz zrobić też test przepustnicy egr z tego co pamiętam też, zobaczysz czy wogóle przejdzie. Skasować błędy pojeździć i patrzeć czy wracają. A co do wadliwych części, to teraz nawet górna półka potrafi mieć wady czy uszkodzenia.
-
Czyszczenie zaworu EGR i przepustnicy w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
A przepustnice wymieniles? bo bledy masz z przepustnicy, poza tym ciekawe czy egr nie jest wadliwy - mimo, ze nowy.
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
Tak udało się, problemem był wyprogramowany egr..... nie ważne czy tylko wyprogramowany, czy jeszcze dodatkowo zaślepiony, cały czas masa powietrza rzeczywista była większa, po włączeniu egr wszystko wraca do normy.
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
No ja jestem już po wymianie, wsadziłem te M12x75mm, poszło nawet nie najgorzej, ale teraz to zupełnie inaczej się prowadzi - stare gumy były popękane twarde i latały jak żyd po pustym sklepie
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Ok dzięki wielkie za podpowiedzi. Mam nadzieję, że nie dopadnie mnie jakaś poważniejsza złośliwość rzeczy martwych, jak to miało miejsce przy wymianie łożysk w kołach ;D
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Mhmmm ok dobrze wiedzieć. Ale mysle, że jak opuszczę auto na takie wyższe coś ala pustaki żeby siadło mniej wiecej tj by stało na ziemi i wtedy dokręce to bedzie wtedy ok?
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Ok. Dzięki wielkie za odpowiedź. Dokręcać na sztywno tzn. mówisz o dokrecaniu tych bananów tak?