Treść opublikowana przez pimpam
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
Ok wielkie dzięki, czekam w takim razie na info. Pozdrawiam
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
Na poniedziałek będę miał nową przeplywke. Innego rozwiązania nie widzę, jak to nie będzie to, to mogę ją zwrócić więc gitara. Powiedz mi jak zaadaptować nowa przepływke po jej założeniu?
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
Wtyczka jest ok.
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
No właśnie nie mam, jestem za granicą, a Pl by problemu nie było, a tu to lipa, zaraz zejdę do auta odpale i odepnę przepływke i na wtyczce zobaczę co pokazuje i jeśli chodzi o zasilanie i pewnie opór też jakiś musi pokazywać, tyle kiepsko, że schematu nie mogę znaleźć. Chwile jeździłem i to co zaobserwowałem to tj pisałem wskazania spalania na liczniku i vcds kolosalnie się różnią, ogólnie spalanie też jest moim zdaniem wyższe.
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
No nikt za nie nie szarpał ani nic, a skoro po odpięciu wywaliło błąd to założyłem, że z wtyczką wszystko cacy. Nie zauważyłem żadnej korozji, ani nalotu, ani na stykach przepływki ani na wtyczce. Mogę to sprawdzić multimetrem ale na których stykach we wtyczce? plus pewnie znajdę ale coś poza tym?
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
Zdecydowanie później po wyłączeniu dpf, egr wyłączyłem jakieś 2 tyg przed wyjazdem na święta i było ok cały czas. Po przyjeździe pierwszy start i du..a
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
Ostatnio ją przedmuchałem powietrzem dla pewności, czy cała to nie wiem bo nie wiem jak ją wyciągnąć z tej tuby i czy wogóle się da, a bez tego nie mogłem dokładnie zobaczyć, wyglądało ok, błędów też nie było, ale ręki sobie za nią obciąć nie dam, a skoro podaje złe wartości to chyba ona nawala. Jak ją odpiąłem to w vcds jeszcze większe herezje pokazywało niż to z logów tylko jeszcze extra wywalało błąd przeplywki. Tak filtr jest czysty, węże też sa dobrze dokręcone z tego co sprawdzałem, egr wyprogramowany, dpf wywalony. Cała akcja zaczęła się ok tydzień temu jak wróciłem ze świąt i odpaliłem autko po ponad 2 tyg.
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
Mhmm, czyli rozumiem czas się rozglądnąć za nową przepływką?
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
Mam nadzieję, że teraz widać lepiej. Ta korekta spalania w vcds trochę dała, ale zjechałem na minimum czyli do wartości 85 i dalej licznik swoje, a spalanie w vcds swoje, chociaż tj. napisałem trochę lepiej, już nie ma takich dużych różnic.
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
No tak dobrze tylko samo z siebie się to tak rozjechało? bez żadnej przyczyny? No i jeszcze jeśli się orientujesz w tym logu z przepływki czy ona też jest ok czy nie?
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
No to chociaż tyle dobrego, że to nie te wtryski, zostaje log przepływki i głupiejące wskazania spalania.
-
A4 B8 2.0tdi CAGC dziwne wskazania spalania. Przepływka, wtryski???
Witam, założyłem nowy temat bo trochę zgłupiałem już z moją audicą... Problemem jest wysokie spalanie, które się trochę chyba uspokoiło po przeczyszczeniu przepustnicy, egr - choć jest wyprogramowany i kolektora. Teraz po podpięciu do vcds błędów nie wywala żadnych to raz, dwa spalanie jakie pokazuje mi vcds potrafi się różnic o 7-9l od spalania na liczniku czyli na liczniku pokazuje mi powiedzmy 15,5l a w vcds 6,8l i tu pierwsze pytanie komu wierzyć i jak to ewentualnie skorygować na liczniku. Trzecia sprawa zrobiłem logi z przepływki jakby ktoś mógł rzucić okiem i powiedzieć czy z nią wszystko ok, i czwarta sprawa wtryski w vcds pokazuje mi takie wartości jak na screenie i czy ktoś mi też może powiedzieć czy z nimi wszystko ok bo niedługo lecę do PL i wziąłbym je do regeneracji jakby co. Jeśli wszystko jest ok to albo mam paranoje, albo się wskazanie spalania jakoś rozkalibrowało i jak to ogarnąć? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam przeplywka.csv
-
A4 B8 2.0tdi CAGC wysokie spalanie
Może ktoś rzucić okiem na logi z przepływki i zobaczyć czy jest sprawna? przeplywka.csv
-
A4 B8 2.0tdi CAGC wysokie spalanie
No sęk w tym, że dpfa już nie mam, a z przepływki nie ma żadnych błędów i nie mam pojęcia co się stało, nawet nie wiem od czego się zabrać...
-
A4 B8 2.0tdi CAGC wysokie spalanie
Witam koledzy, dwa dni temu wróciłem z przerwy świątecznej i po odpaleniu autka i krótkiej przejażdżce zauważyłem, że spalanie jakby wzrosło. Ok pojeździłem trochę poobserwowałem i faktycznie np 3 bieg 60km/h spalanie ok 12-18l....4bieg ta sama prędkość 12-15l.....no to trochę za dużo chyba plus wskaźnik paliwa dość szybko sobie opada. Pierwsze na co wpadłem to aku...podmieniłem dwa, kodowałem i dalej to samo. Błędów żadnych nie ma, zrobione są mody podniesiona moc, wywalony dpf, wyłączone egr i klapy, do tego hard cut i LC, ale nie sądzę, że to byłoby problemem bo do tej pory jeździłem bez problemu, wszystko zaczęło się po powrocie ze świąt. Moja myśl na jutro po robocie to wyciągnąć przepływke i jakoś to spróbować przeczyścić, może coś pomoże. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły/rady/sugestie ew. gdzie sprawdzić i czego szukać będę bardzo wdzięczny za pomoc. Dzięki i pozdrawiam
-
Odpowieczanie układu hamulcowego
Witam. Wymieniłem pompe abs u siebie i mam pytanie bo jeszcze nigdy nie odpowietrzałem hamulców dlatego byłbym wdzięczny za w miarę jasny opis. Jak to najlepiej ogarnąć? W jakiej kolejności? Zakładam że każdy zacisk trzeba. Wężyk na odpowietrznik w jakim rozmiarze pasuje? Dzięki i pozdrawiam. Przy zabawie urwałem odpowietrznik ostatecznie u znajomka podciśnieniem się odpowietrzyło.
-
Moja A4-eczka :)
Felgi to Khan Concave. No halogeny to bardziej bezpieczenstwo a nie wygląd. Mam tu mase łosi i reniferów i juz sie na jednego nadziałem przez zbyt słabe oświetlenie, a wierzcie, tu na zad....ach jak jest ciemno i lasy dookoła to takie halogeny ratuja skórę :D
-
Moja A4-eczka :)
Witam. A kolego tablet w Norwgii kupiłem, a zakładałem sam.
-
Moja A4-eczka :)
Witam, postanowiłem się trochę pochwalić moim autkiem, z racji tego, że powoli zmienia się z szarej myszki i ubogaca Autko mam 2 lata, jest z 2009r, silnik CAGC i całe szalone 120 KM Po zakupie oczywiście nie obyło się bez napraw typu pasek, rozrząd, wszystkie płyny, hamulce itd, potem z czasem nowa przepustnica, czyszczenie EGR i kolektora ssącego, na ostatnich wakacjach zamiast wakacji sprzęgło z dwumasą wysprzęglik i pompa sprzęgła ta przy pedale bo przy odpowietrzaniu okazało się, że i ją trafił szlag. Zmiany w autku zacząłem skromnie od zmiany oświetlenia wew. na led, polerki i prania tapicerki, potem dołożyłem tempomat, kolorowy licznik, te 120KM też nie wystarczało więc wpadł mod na więcej mocy. Zawsze wnerwiał mnie brak bluetooth czy nawigacji, oczywiście rozglądałem się za zmianą z AMI na MMI, ostatecznie padło na dedykowany zestaw 10.25 cali android Audi. Ma wbudowany bluetooth, wifi, nawigację, radio DAB+, odtwarzacz multimedialny, do tego dołożona kamera cofania, pokazuje także parametry autka przy połączeniu przez obd2. Współpracuje z ori przyciskami i pokrętłami a także ma dopasowane extra pokrętło i guziki do nawigacji, sterowania menu itd, oczywiście nie ma problemu z wejściem w standardowe menu Audi. W ostatnich dniach zmieniłem tylne lampki z halogenowych na led, a także z okazji końca zimy tam gdzie jestem, nowe felgi 19 cali z oponkami 245/35 i wg mnie sporo ta zmiana dała jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, na plus oczywiście. W przyszłości planuję jeszcze coś podłubać, chociażby czujnik zmierzchu czy pompa ABS - taka, na której uruchomię TPMS, ale to powoli powoli :) No i doszło na dniach: - czujnik deszczu/ zmierzchu - pompa abs pod TPMS
-
letnie koła do a4 b8 - pomoc w wyborze, nowy felunek
Witam. Mam pytanie, a mianowicie przy feldze 17cali 8j i oponach 225/50 jakie ET wybrac? 35, 32, 30? Żeby to ładnie wyglądało i nic nie tarło. Pozdrawiam.
-
Jakie koło dwumasowe oraz sprzęgło do A4 B8 2.0TDI CR?
No z ok. 400Nm sobie radzi w porządku od sierpnia zeszlego roku
-
Jakie koło dwumasowe oraz sprzęgło do A4 B8 2.0TDI CR?
Hej. No ja zamawialem LUKa u nich i nawet do Norwegii mi wysłali także ja jestem z nich zadowolony. Zestaw na pierszy montaż, jakość bardzo dobra. Z czystym sumieniem moge ich polecić, a i ceny maja rozsądne.
-
Kodowanie nowego pilota i wymiana baterii kluczyka w A4 B8
Witam. Mam pytanie, a mianowicie mam jeden kluczyk i chce dorobić drugi, czy żeby dobrać kluczyk muszę znać numer pierwszego, czy będzie pasował kluczyk z innej a4 b8 z tego rocznika i tej samej wersji bez znaczenia jaki numer?
-
Jaki akumulator i czy kodować
Witam, no ja mam ten problem, wymieniłem swój na co prawda mniejszy bo 70ah 640A varta a tu u norków w katalogach do mojego jest, że ma być 74ah 660A, no ale miałem okazje nówkę tylko ciut mniejszą kupić od znajomka to wziąłem tylko nie wiem czy błędu nie zrobiłem, dodam, że auto pali normalnie i błędów też nie ma żadnych poza miomi nieszczęsnymi zamkami w drzwiach, i spalanie skoczyło ostro w górę. Jak się tego pozbyć? Wrzuciłem ori aku moll, zakodowałem, ale dalej spalanie trzyma sie wysokie, o co może chodzić panowie?????? błędów brak.
-
Problem z zamkami w drzwiach
Zakładam, że miałbym jakieś inne błędy przy zwarciu do masy. Tak są tylko padające zamki. Poza tym jakby się zwierało z masą to zamki by nie reagowały raczej. Zamówiłem oba zamki z czego tylny na czuja, ale mam nadzieje, że będzie pasował i to chyba powinno rozwiązać problem.