Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kamilm123

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kamilm123

  1. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Konkretnie z tym nastawnikiem chodzi o to, że miałem wymieniany łańcuch z napinaczem i po 2000km znowu wydaje się, że jakby łańcuch rzęźił. Napinacz i łańcuch były nowe. Oto logi z normalnej jazdy: http://vaglogi.pl/log-090_093_kX9tNhB.html
  2. Byłem u mechanika i stwierdził, że jakaś kierownica turbiny się nie rusza i że turbina jest jakby otwarta cały czas na pełną moc. Czyli Łukasz13 wina DV?
  3. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Oto logi statyczne 90+93: http://vaglogi.pl/log-090_093_U00L2ub.html
  4. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Właśnie apropo nastawnika. Aktualnie mam założony nie swój tylko z A3. Na moim auto jakby nie miało mocy od dołu tylko dopiero jak załączało się turbo. Założę swój i zrobię logi jeszcze raz. Jak przepływka? Dobrze pokazuje?
  5. DV muszę gdzieś dorwać na podmiankę. Przy turbinie nic nie było robione właśnie a od jakiegoś czasu zaczęła tak działać i dodatkowo jak odpuszczę gaz jest podobny dźwięk jak w blow offie. Logi były na lpg.
  6. Witam po dłuższej przerwie. Wracając do tematu, nieszczelności niema rozrząd wymieniony. Przepływka ta sama. Zobaczcie teraz: 002+033: http://vaglogi.pl/log-002_033_8RvMkQ.html 115+118: http://vaglogi.pl/log-115_118_vD092.html
  7. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    oto logi kanałów 90+93: http://vaglogi.pl/log-090_093_DHH70YW.html Dodatkowo logi 002+033: http://vaglogi.pl/log-002_033_8RvMkQ.html i 115+118: http://vaglogi.pl/log-115_118_vD092.html
  8. kamilm123 opublikował(a) temat w 1.8T
    Co to jest za część C27 13 007 02 i za co odpowiada? Ostatnio w wymieniałem rozrząd z przodu i łańcuch z napinaczem z tyłu bo rzęził dosyć głośno. Po wymianie wszystko było ok przez 2500km, zauważyłem, że samochód nabrał mocy i lepiej zbiera się z niskich obrotów aż któregoś razu stracił tą moc od dołu i ciągnął dopiero jak włączała się turbina. pojechałem do mechanika i powiedział mi, że może ten nastawnik C27 13 007 02 jest zepsuty i dlatego nie ciągnie od dołu.
  9. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Dzięki. Wszystko w temacie.
  10. kamilm123 opublikował(a) temat w 1.8T
    Witam. Silnik mam BFB ale głowice AUM. Muszę wymienić tłoki. Szukać tłoków do BFB czy AUM? Różnią się w ogóle czymś?
  11. DV nie sprawdzałem jeszcze, ale zrobię to w pierwszej kolejności jak uporam się z nieszczelnym dolotem. Czy późno wstające turbo ma związek z niepoprawnie działającą przepływką?
  12. Właśnie jestem po sprawdzaniu szczelności dolotu i coś znalazłem. Po nabiciu ciśnienia słyszałem syczenie w okolicach wtrysków. Okazało się, że w miejscach gdzie wtryski od gazu wchodzą w kolektor ucieka powietrze. W każdym z czterech. To powinno być szczelne prawda? Nigdzie indziej nie słychać, żeby coś uciekało tylko tam. Wyczyściłem też przepływomierz, ale chyba nic to nie dało. Oto logi: http://vaglog.pl/log-002_033_fQ7ppS.html http://vaglog.pl/log-115_118_Eu7t9xp.html
  13. Wystarczą logi 002+033 i 115+118? A jak wygląda sprawa z turbiną? Jeszcze pojeździ czy już się kończy?
  14. Zapomniałem dodać, że te logi były robione na lpg jeśli to ma znaczenie. Z jakiego innego silnika podejdzie jeszcze przepływka? Szczelność sprawdzę w sobotę. A jak sprawdzić temperaturę powietrza w dolocie? Może IC nie chłodzi tak jak powinno i auto jest słabsze?
  15. Witam. Od pewnego czasu poczułem jakby autko mi osłabło, a zwłaszcza w upalne dni. Zamieszczam poniżej logi które wykonałem. Nie jestem pewny czy odpowiednie kanały zlogowałem, ale sugerowałem się innymi tematami. Błędów w silniku nie pokazuje żadnych od długiego czasu. Statyczne: http://vaglog.pl/log-032_A327Yb.html http://vaglog.pl/log-033_KC0Th24.html Dynamiczne: http://vaglog.pl/log-002_033_7l4gUI.html http://vaglog.pl/log-003_020_2NeEkBr.html http://vaglog.pl/log-115_118_13x9m8.html
  16. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Nie chcę go sprawdzać. Wymieniłem go już na nowy tylko interesuje mnie czemu nie ma w środku sprężyny tylko taki złoty bolec?
  17. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Termostat kupiony oryginał. Demontaż przebiegł łatwo. Gdy zacząłem wszystko składać, okazało się, że pęknięty jest oring N90365302 a w zakupionym termostacie go nie było więc udałem się do sklepu i też nie mieli więc robota musi poczekać do poniedziałku. Ale co ciekawe, po zdemontowaniu starego termostatu widok w środku trochę mnie zaciekawił. Powinna tam być chyba jeszcze sprężynka prawda?
  18. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Ale kupiłeś sam termostat bez obudowy za 32zł?
  19. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    A można jakoś sprawdzić termostat bez wyciągania go? Idzie do niego jakaś wtyczka chyba, jest on sterowany jakoś elektronicznie? A 98 leję, bo robię na niej więcej kilometrów niż na 95 i bardziej mi się to opłaca.
  20. kamilm123 opublikował(a) temat w 1.8T
    Witam. Mam problem z temperaturą w A4 silnik 1.8T BFB. Mianowicie, auto pokazuje temperaturę podczas jazdy do 70 stopni maksymalnie. Przy wolnej jeździe czasem wskazówka spada na sam dół. Na 90 wskakuje tylko na postoju a później po ruszeniu dalej spada. Na VAGu pokazywało błąd 01039 - Coolant temperature Sensor (G2). Wymieniłem czujnik temperatury G62/G2 i błędu już nie pokazuje od kilku dni ale zachowanie wskazówki się nie poprawiło. Czujnik kupiłem z firmy MAYLE i sądzę, że jest dobry, przynajmniej nie pokazuje błędu jak na poprzednim. Poczytałem trochę i myślę, że nie poprawnie działa termostat. W VAGu sprawdzałem temperaturę zarówno w silniku (01-Engine kanał 001) jak i na zegarach (17-Instruments kanał 003) i temperatura była tu i tu taka sama, więc czujnik pokazuje prawidłowo. Samochód przy oszczędnej jeździe spala około 12.5 litra benzyny 98. Czy to może być wina tego termostatu? Czy można go naprawić> Czy trzeba wymieniać cały z obudową czy sam termostat? Jakiej firmy mogę kupić zamiennik? Oryginał kosztuje około 160zł. Znajdę coś sensownego za 100?
  21. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Mam BFB, tylko głowica była wymieniona na taką z AUM.
  22. Teraz nie mam jak tego sprawdzić bo auto stoi u mechanika. Moge wysłać ewentualnie zdjęcie silnika jeśli coś Ci to pomoże.
  23. W moim BFB została wymieniona głowica na AUM w autoryzowanym serwisie w Szwajcarii.
  24. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Czyli ten grzybek dmuchając w niego ustami powinien puszczać tylko w jedną stronę? Problem rozwiązany. Ciśnienia w silniku już nie ma. Powodem był uszkodzony zaworek 035 103 245 G a nie ten grzybek.
  25. kamilm123 odpowiedział(a) na kamilm123 temat w 1.8T
    Ten pod kolektorem zaworek wiem ze jest uszkodzony bo niema w nim membrany. Ale jak sprawdzić tego grzybka czy dziala prawidlowo?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.