Treść opublikowana przez Fish1991
-
gorące jedno koło tyle po dłuższym staniu i zaciągniętym ręcznym
Zmień mechanika. Boże jak mnie wypowiedzi takich druciarzy Mirków wkurzają...ten typ tak ma.. to można powiedzieć o elektronice Renówki.. pewnie masz zapieczona linkę. Trzeba byłoby rozebrać zacisk wszystko wyczyścić,nasmarować, ewentualnie wymienić linkę i musi chodzić.
-
PROBLEM! TURBO WCHODZI W TRYB AWARYJNY.
Cześć. Wydaje mi się że masz turbo ze zmienną geometrią i to będzie problemem. Pewnie już ostro zasyfione i się zapieka. Po czyszczeniu powinno być git.
-
[B6 TDI PD] Problem z odpalaniem, odpala i po 10 min gaśnie.
Cześć. Wygląda to na jakąś awarie elektryki . Jeśli nie masz vaga to pozostaje Ci podjechać do jakiegoś mechanika i zrobić podstawową diagnostykę. Bez tego to wróżenie z fusów. na alternator to nie wygląda bo raz jest dobrze a raz nie. Jak byś miał walnięty alternator to nigdzie byś nie pojechał. Aku mało prawdopodobne...
-
Klima działa jak chce
Kolego sprawdź jakie masz błędy w klimatyzacji. Zrób nastawy silniczków od nawiewów. Moim zdaniem szwankuje Ci któryś potencjometr lub nawet klika.
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
ok. dzięki. sporo się dziś dowiedziałem. Narazi najbardziej uciążliwy objawy z którymi walczyłem ustały więc jakiś progres jest. w wolnej chwile jeszcze raz zrobię płukanie pompek i wtedy zobaczę czy te korekty się poprawią. Pojeżdżę i sprawdzę spalanie. zastanawia mnie tylko dlczego pompka na pierwszym cyl ma teraz wartość ujemną a przed wymianą miała dodatnią mimo że nic z nią nie robiłem.
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
i zamiana miejscami dałaby dobry efekt ? dziwne to wszystko. Czy może się zdarzyć że wszystkie pompki będą miały ujemne lub dodatnie korekty?
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
dobra jestem po wymianie pompek 2 i 3 cylindra w tym wyminie oringów i piesków. Dodam że pompki z cyl 1 i 4 nie były ruszane. Wszystko wymienione i ustawione poprawnie. Efekt : przestało rzucać silnikiem i ustało szarpanie podczas przyśpieszania. Zrobiłem rundę około 30km na autostradzie i wszystko ok. Zrobiłem logi na rozgrzanym silniku na jałowym i korekty wcale się nie poprawiły. Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum zainstalowane dziś pompki mają kod AR natomiast pompki który były u mnie mają kod Q- oczywiście ciąg cyfr był taki sam tylko różnią się literami. Czy to nie będzie kolidować z chipem który mam wgrany ? może to mieć wpływ na korekty ? Dodam że auto według mnie nie straciło mocy. jutro wrzucę zdjęcie bo nie spotkałem się z takim kodem.
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
Kurde szkoda że w garażu nie mam zasięgu bo mój kolega załatwił mi na podmianie 2 sprawdzone pomki i zaczęliśmy już wymianę 2 i 3 bo one miały największe korekty ale widzę chyba ten trop był błędny... No nic zobaczy co wyjdzie ehh. Napiszę za około o godz co i jak.
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
proszę o ocenę jak to wygląda. Te logi są po czyszczeniu wtrysków preparatem.. Dziś będę robił podmianę dwóch wtrysków z nowymi uszczelkami. Zobaczymy co wyjdzie.
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
zrobiłem logi na zimnym LOG-01-013-018-023.CSV
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
Ok. Zrobię jutro rano i wstawię. Ogólnie walek byl oglądany przez mechanika. Stwierdził że jest lekko przytarty ale nadający się jeszcze do jazdy. Jeśli chodzi o krzywki które napędzają pompki to ich stan jest bardzo dobry.
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
Nie. Podobno jak uszczelnienia są kiepskie to słabo pali kopci itp. A u mnie nie ma tych objawów.
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
Też. Ogólnie jak wczoraj zapuścilem mu preparat do czyszczenia wtrysków to przez chwilę było super. Korekty mocno zjechały i przestał szarpać. Ale po przejechaniu jakiś 10 km wróciło wszystko do normy czi wysokie korekty i nierówna praca.
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
Objawy mam szarpanie silnikiem na jałowym. Jeden wtrysk jest poza normą ma około 3,05 na + cały czas. Przy przyśpieszaniu mam lekkie rwanie silnikiem w okolicy 1800-2000 obr. na czwartym i piątym biegu. Dwumas wymieniony jakieś 15 tys temu.
-
[B6 AVF] Wymiana pompek a chip
Koledzy w moim aucie przyszła pora na wymianę pompek bo są już dość mocno zmęczone i wszystkie korekty są na poziome 2,2 -3,0.Teraz pojawia się kwestia chip tuningu który mam zrobiony w aucie. Moje pompki mają oznaczenie AF i takich nie mogę nigdzie dostać wiec wsadzę o innym oznaczeniu o tej samej mocy.Czy jak wymienię te pompki to auto będzie chodziło dobrze na tym programie który jest zrobiony czy trzeba będzie robić jakaś korektę i ustawiać je na nowo ? z góry dzięki za odpowiedz.
-
Lampy przednie
Cześć . Masz u siebie oryginalny xenon ?
-
Jakiej firmy zawieszemie
WAHACZE KPL AUDI A4 B6 2001-2004 SKV GERMANY 7801989898 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 484 zł - WAHACZE KPL AUDI A4 B6 2001-2004 SKV GERMANY (7801989898). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! ewentualnie SKV. Germany robione pewnie Turcji ale polatają. Ja osobiście założyłem jakieś 1,5 roku temu do swojego Fortun Line czyli rasowy turek po zniżkach w IC zapłaciłem 450 pln. ostatnio robiłem przegląd i 0 luzów. Aż sam się zdziwiłem tylko ja mam koła 15 cali co ten jednak sporo daje . Myślę że przy 17 było by gorzej.
-
Jakiej firmy zawieszemie
Słyszałem że TRW jest spoko. Koszt całego zawieszenia to około 8 stówek.
-
Wymiana części zawieszenia
Kolego z tego co widzę masz cały przód do roboty. To jest zawieszenie aluminium wiec powinno się robić wszystko za jednym podejściem. kwestia gratów to już Twój wybór. Można kupić cały komplet turecki ( 500 zł ) sam taki założyłem i jeździć lub inwestować w coś lepszego lemforder meyle. ewent febi. jeśli Twój mechanior założy Ci lemforder to jest super cena. Jeśli chodzi o wymianę to koszt około 5-6 stów, Robota jest bardzo prosta poza wybiciem jednej śruby która trzyma wahacz z góry ( jak sobie pomyśle to aż kipie ze złości co za ...uj to wymyślił )
-
[B6 AVF] Korekty wtryskiwaczy a telepanie silnika
tz max wartość to +-2,8 mg. Jeśli przekracza to wtedy trzeba robić dany wtrysk
-
[B6 AVF] Korekty wtryskiwaczy a telepanie silnika
korekty masz dobre. Nie tu tkwi problem. Zawsze musi być +-2,8 mg. Im bliżej 0 tym lepiej.
-
Cena rozrządu w b6 a c6
Mi osobiście jeśli chodzi o AŁDI podchodzą silniki diesla. Naprawdę twarde sztuki.Sam nadal jedną ujeżdźam. Natomiast jeśli chodzi o silniki benzynowe to 1,8 T to chyba jedyny silnik warty uwagi. Jeśli miałbym kupować duże pojemności i miała by być to benzyna to szukał bym bmw jakąś trójkę rzędową 6 albo 5. bardziej trwałe i mniej awaryjne. Miałem co prawda e36 2,8 zakutą w spaniałe paliwo lotnicze i dobrze ją wspominam. Gdyby nie rdza może do dziś bym latał
-
Cena rozrządu w b6 a c6
Cześć. To zależy od silnika jaki siedzi w danym aucie. Owszem rozrząd np b6 z silnikiem 1,9 tdi kosztuje około 5 stówek a jak np masz w b6 benzyne 2,4 to jest to ten sam silnik co c6 wiec cena rozrządu będzie taka sama. Ewentualnie może różnić się koszt wymiany. Wiem np że w c6 żeby wymienić rozrząd to zazwyczaj mechanicy wyciągają silnik , nie wiem natomiast jak sprawa wygląda w b6. Ogólnie jeśli chodzi o samą jednostkę 2,4 to radze się dobrze zastanowić. Pali tyle samo co 3,0 a mocy jest zdecydowanie mniej. No jak by kiedyś coś się rypło a nie oszukujmy się że auta z polskiego rynku są mocno oszukane i leciwe i takie awarie trzeba brać pod uwagę a wtedy za wszystko płacisz razy 2.
-
Felgi Audi rs 19.
kolego jeździj a po roku sam będziesz miał odpowiedz