Treść opublikowana przez Fish1991
-
Chiptuning
Otwock. EDC tuning. Koleś wie co robi. Postawił mi fure na cztery koła + dodał trochę mocy. Minol rok czasu i nic się nie dzieje. Polecam.
-
[B7 BKE] Chrobotanie, szuranie turbiny ?
Kolego mam to samo. U mnie jest problem z klapą gaszacą. Ta co siedzi w zaworze egr. Nie domykala mi się i to jest nadmiar powietrza. Jak przygazujesz I ręcznie ja przymkniesz to powinno być ok.
-
Wymiana sprężarki ze stałym sprzęgłem na taką która jest sterowana elektromagnesem ?
Ehh? Dzięki za odpowiedź.
-
Wymiana sprężarki ze stałym sprzęgłem na taką która jest sterowana elektromagnesem ?
Witam. Wczoraj pisałem post o zerwanym przewodzie i przytarciu sprężarki . Zastanawia mnie czy jest możliwość wywalenia takiej sprężarki ze sprzęgłem stałym i wstawienie takiej co załącza się poprzez elektromagnes ? Bo te nasze kompresory to jakas kpina . Niechcący kiedyś uleci ci gaz i wszystko idzie się za przeproszeniem j..ać . A są to koszta nie małe i plus nerwy . Strach mieć ta klime w tym aucie . Już drugi raz muszę wymienić kompresor i jestem zdołowany .... Czy ktoś robił kiedyś takiego moda ? Jest to możliwe ?
-
Strzelił przewód klimatyzacji
Jak to najlepiej zrobić? Benzyna ekstrakcyjna i sprężone powietrze?
-
Strzelił przewód klimatyzacji
Taki ciemny szary. Ale nie jest to maz tylko takie suche.
-
Strzelił przewód klimatyzacji
Witam. koledzy wczoraj podczas jazdy strzelił mi przewód zaraz za sprężarką który idzie w stronę chłodnicy . Zrobiła się dziura i wywaliło czynnik. Pokonywałem odcinek 10 km nie zauważyłem kiedy to się stało . Nie wiem ile przejechałem bez czynnika. Dziś auta nie odpalałem tylko odrazu zwaliłem pasek . Niestety mam wrażenie że kompresor się przytarł bo obraca się dość opornie . teraz pytanie jaka jest szansa że układ się zasyfił ? Przewód strzelił wiec teoretycznie nie powinno być ciśnienia . Wizualnie nie widać żadnych opiłków w węzu itp. Zdemontowałem ten filtr który siedzi w rurce . Po za lekkim nalocie nie widać żeby były w nim opiłki itp . Zakładać nowy przewód kompresor i jeździć czy może trzeba wyczyścić ten układ ? Waż strzelił bo się przetarł . Ocierał o miske olejową ? Ewentualnie jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie z płukania klimatyzacji prosił bym o jakieś porady , Dodam że dwa lata temu kompresor był wymieniany na regenerowany . A układ był czyszczony przez jakiegoś pana Miecia który podłączył maszynę i puścił obieg wtedy jeszcze nie wiedziałem że takie czyszczenie nic nie daje . Teraz nie chciał bym popełnić tego błędu . Jutro ewentualnie rozbiorę kompresor i zobaczę co tam się stało ehhh.
-
głowica
dziwne pytanie . takie nie wiadomo o co chodzi . Ale jeśli głowica jest zdemontowana i np wymieniasz uszczelkę to oczywiście powinien być szlif .
-
Problemy z odpaleniem po tankowaniu - A5 B9 3.0TDI
Nie wiem skąd jesteś ale mam człowieka który robi niezłe cuda w silnikach TDI . ECD TUNING OTWOCK . doprowadzi Ci auto do porządku jeśli jesteś gdzieś z okolic .
-
Ceny części
Być może w aso ta jakoś będzie lepsza chyba że są te same numery danej części to wtedy różnica jest tylko w marży Ogólnie nie polecam dorabiać serwisów ASO. ceny u nich to jest jakieś nieporozumienie . Przykładowo za palniki philipsa chcą 500 zł / szt a te same palniki w Inter Carsie o tych samych numer zapłacisz 500 zł za komplet .
-
[B6 AVF] Nie odpala po pustym baku.
Cześć . Masz objaw cofającego się paliwa . Pytanie czy odpowietrzałeś układ paliwowy ?
-
Centralny zamek
koledzy . wymiana baterii w pilocie rozwiąże wasz problem . Miałem to samo . Po wymianie baterii pilot nie gubił sygnału / połączenia z autem.
-
Chrobotanie
z tego co widzę kolega ma diesla . Co do chrobotania przy puszczaniu gazu może być to klapa gasząca . Ja u siebie miałem taki objaw .
-
Przekroczona emisja spalin na LPG [ASN]
Sorry nie spojrzałem że jeździsz V-ką wiec wydatek masz x2
-
Przekroczona emisja spalin na LPG [ASN]
Wcale nie trzeba wsadzać nigdzie rury. Czujniki mierzą stężenie emisji na hali i masz wynik. A wracając do sedna bez kata to powiem Ci że wszędzie będziesz miał problem . Chyba że masz znajomego diagnostę który Ci przybije . Nie wiem jakim cudem na benzynie bez kata masz pozytywny wynik . Jest to albo jakiś błąd albo masz pod maską jakąś nową technologie o której nie wiesz . Moja rada . : ZAKŁADAĆ KATA bo biorą się za to i nie ominie Cię to . To jest koszt z rzędu 5-6 stów i z głowy . I jeździsz bez stresu . Po założeniu jechać wyregulować instalacje żeby następnego nie zajechać . Powodzenia Kolego
-
Obroty na 6 biegu
sprzęgło się ślizga ;/
-
A4 B6 1.6 problem ze skrzynią
Cześć . Miałem kiedyś golfa 4 z tym silnikiem.Jeśli jest to 8 zaworowy motor to jest taki sam . Były też 16 zaworowe . Mogę Ci powiedzieć że problem z obrotami i falowaniem ma się nijak do skrzyni . Co do tego falowania najczęściej jest to przepustnica walnięta lub nieszczelny dolot . Co do skrzyni mam dużą wiedzę . Mechanizm różnicowy jest składany na nity które z czasem się urywają .Wtedy są właśnie objawy w postaci zgrzytów itp . Wtedy nie pozostaje Ci nic innego jak wymiana skrzyni ale skręconą na śruby . Ja taką kupiłem i w tym golfie lata do dziś (został w rodzinie) .
-
Pomoc w odczytaniu błędów układu elektrycznego
kolego co to za program ?
-
Gwint vs Sprężyny - co wybrać?
Siema . Poczytaj tutaj :
-
Przestał działać pilot centralnego zamka
Kolego ostatnio jest jakiś dramat z tymi zamkami, Mi też nagle przestał działać . Vag widzi klucz a nie otwiera , Pomogło mi odłączenie aku na 15 min i kodowanie poprzez włączenie zapłonu naciśnięciu otwierania około 2 sek i zamykania 2 sek i wszystko już działa . Dodam że próbowałem dopisać klucz w vagu i nie działało .
-
a4 b6 nie działa centralny zamek .
Jeśli ktoś miał by podobny problem to udało mi się naprawić . Otóż centralka tak jak by się sama zablokowała .Vag widział kluczyk a mimo tego nie otwierał / zamykał . Nadpisywanie klucza vagiem też nic nie dało .Wystarczyło odpiąć aku na 15 min i zrobić kodowanie tradycyjną metodą poprzez włączenie zapłonu + przyciski ? . Temat do zamknięcia .
-
Problem z elektryka
wygląda na to że pompa ABS robi zwarcie . tyle że po wyjęciu tego bezpiecznika nie powinno się nic dziać . dziwny przypadek ....
-
Wypadanie zapłonu na ciepłym silniku
Jeśli będzie głowica uszkodzona to wymiana na nową sprawna . Jakiej głowicy byś nie zakładał to zawsze takie jest moje zdanie oddaje się ją na pełną regeneracje czyli szlif + docieranie gniazd zaworowych + sprawdzenie szczelności. Wtedy masz 100% pewności ze głowica będzie chodzić już do końca w danym aucie lecz są tacy co robią tylko szlif pod uszczelkę i jazda . ale wtedy zawsze coś może wyjść bo w środku nie zobaczysz czy nie ma pęknięć . Też przy takiej operacji warto rozeznać się kto gdzie robi za ile . W obecnej chwili nie ma co zakładać najgorszych scenariuszy tylko sprawdzić tą kompreche
-
Wypadanie zapłonu na ciepłym silniku
Kolego zostaje Ci sprawdzenie kompresji . Wtedy będziesz miał odpowiedz . Jak kompresja okaże się dobra czego Ci życzę to podmień świece na inna . Ale obstawiam że będzie w tym cylindrze słabo dmuchać . Masz gdzieś pęknięcie . Aluminium podczas wysokiej temperatury się rozszerza i masz efekt Napisz jaki wynik jak sprawdzisz .
-
Wypadanie zapłonu na ciepłym silniku
Witam. Jak sam piszesz nie zostało to sprawdzone wiec od tego trzeba zacząć . Może być gdzieś coś pęknięte i traci kompresje . Poza wypadaniem zapłonu jakieś inne objawy ? Olej płyn w normie ? Miałem podobnie kiedyś w innym aucie bmw . Popękane było gniazdo zaworowe i miałem identyczne objawy . Co do Twojego problemu może być różnie lecz wymieniałeś głowicę wiec stawiam że tu jest problem. Co było powodem wymiany głowicy ? przed wymianą było ok ?