Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nevi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nevi

  1. Hejka. Przygoda z moją A4 dosyć śmiesznie się zaczeła. Nigdy nie słyszałem, że istnieje 75 konną wersja 1.9 TDi. Podczas zakupu nie byłem świadom jaki to jest silnik i jaką ma moc, była okazja więc kupiłem. Pod wpływem emocji nie spojrzałem do bagażnika w celu sprawdzenia jakie jest oznaczenie silnika. Cóż.. autko mi się spodobało, dobra cena więc kupiłem. SILNIK: 1.9 TDI o oznaczeniu AFF, seryjnie wersja 75PS (w skrócie 90 koni zmulone przez komputer). Aktualnie program ~150PS, W aucie została przerobiona stała geometria na zmienną geometrie, ogarnięte sterowanie + zmieniony komputer na AFN, wtryski 0.216 + składana pompa 11mm na tłoko-rozdzielaczu z reno oraz fali de143, FMIC, usunięty katalizator oraz zaślepiony egr, ogarnięta głowica ZAWIESZENIE: zawieszenie gwintowane MTS Technik (z tego względu że u mnie są dosyć słabe drogi i chciałem zobaczyć jak to jest na gwincie) KOŁA: zwykłe '17 z dystansami. Dystanse przód 20mm, tył 25mm. STYLISTYCZNE ZMIANY: zmienione lampy (stare były zmęczone oraz połamane) i oklejone a'la USA, zmieniony (stare były popękane i już zmęczone) + oklejony folią "kameleon" halogeny, przyciemnione szyby 80% przepuszczalności, troszkę zglebiony, trójramienna kierownica od A6 C5 Allroad (najgrubsza), dołożony wskaźnik doładowania, tow hook OGÓLNE WYPOSAŻENIE: 1 din, klima, podgrzewane oraz elektryczne lusterka, domykanie szyb z kluczyka, centralny zamek, podgrzewane spryskiwacze szyb, W PLANACH: przerobienie zderzaka pod spryski + dokładka z cupry, grill S4, licznik FIS, wtryski 0.260, fotele kubełkowe (skóra lub welur), przerobienie lamp na bixa + środek w czarny mat, oklejenie dekorów, lotka na tylną klape, hamulce 312mm przyciemnienie tylnych lamp końcówki tłumnika z 2.5 TDI oraz pełen przelot swap na 1.8T lub jakiegoś AWX/AVF. 2017r - zakup samochodu, zero modów 2018r - jesienna wycieczka 2018r - fmic + gwint 2018r - mała jesienna sesyjka 2018r - montaż wskaźnika oraz przyciemniane szyby
  2. nevi opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Mam mapsensor na rurze (nie w kompie), chce sobie zamówić fmic i nie wiem jaki wybrać, czy z gniazdem na mapsensor czy bez. B5, 99r, 1.9TDI
  3. nevi opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Hej, zdecydowałem się na GWINT FK do A4 B5 FWD ale wszędzie tylko Quatro. Ma ktoś dostęp do tego gwintu? Szukałem, pytałem i na allegro narazie nie ma.
  4. Dzięki wielkie, takiej odpowiedzi oczekiwałem.
  5. nevi opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Nie mogę się nigdzie doszukać. Czy mam koło dwumasowe? AFF, 99r, po lifcie. W przedliftach była jednomasa a u mnie? Ojciec ma AFN'a i u niego sprzęgło chodzi leciutko a u mnie ciężko, jak pojeździłem tydzień AFNem to w moim aż mnie noga rozbolała bo sie odzwyczaiłem. Bierze tak wyżej i czuć takie bicie po wciśnięciu. Jedni twierdzą że jednomas, drudzy że dwumas aż sam nie wiem.
  6. Hej, witajcie. Kupiłem od kumpla felgi 17, 7jx17, ET54. Chce założyć dystanse 15-17mm, wychodzę z pytankiem do Was gdzie kupić i jakie żeby się nie nadziać. Co to są te dystanse z kołnierzem, gdzie kupić, czy tańsze będą spoko? Chce aby przed zakupem wszystko było spasowane i nie chce mi sie wysyłać i odbierać po 5 razy towaru. Jestem świeży w temacie.
  7. To samym programem zyskasz, możesz zrobić program u ciahciah z forum. Bierze 500zł chociaż na twoim miejscu celował bym w większą moc. 400zł turbo od AWX i wtryski z 400zł i już jakieś 130-150km jest
  8. Mam AFF zrobionego na ~ 150 koni. Pytanie ile mocy chcesz zyskać.
  9. Chce się poradzić i nic nie stwierdzam. Nigdy nie miałem do czynienia z gwintem. Od początku zakładam, że chce obniżyć auto ale nie zbyt dużo. Jak założę większą felge to nie chce żeby była koza. A pisze, że nie lubie jak jest zbyt twardo bo czasami przewineły mi się dyskusje z gwintem i ludzie piszę, że na jednym jest twardziej a na drugim mniej twardziej.
  10. Hej forumowicze. Zdarzyła się sytuacja, że pękła mi jedna ze sprężyn. Auto to A4 B5 sedan, mam zamiar obniżyć auto i założyć jakieś felgi - problem w tym, że mam kawałek drogi do pracy w okolicy w której są dosyć nieprzyjemne koleiny i wyboje. Dodatkowo, do domu ciągnie się droga polna przez kilometr w której też są dołki ale tragedi nie ma. Teraz tak: - szukać na teraz obniżających sprężyn? Jeśli tak, to ile to można obniżyć. - jakie felgi założyc? Ojciec w avancie miał 17 i w takich koleinach to o jeździe z jedną ręką nie było mowy. Słabo się orientuje ale od czego to zależy, jaką fele założyć aby też nie jeździło się źle - a może dozbierać na gwint a teraz założyć najtańsze sprężyny, jeśli go obniżać to o ile i jaki rozmiar felgi do tego? Nie lubie jak jest zbyt twardo, że sie wszystko telepie.
  11. Auto po chipie, AFF + TURBO AWX, wtryski VW LT 130km, EGR off, katalizator wywalony. Jak to teraz wygląda? http://www71.zippyshare.com/v/bnSREFP4/file.html
  12. nevi opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Cześć forumowicze. Mam u siebie wtryski od VW LT 130km, turbo awx i program pod ok. 150km. Auto trochę sporo mi pali bo 7/8l na 100km przy spokojnej jeździe. Fakt, że do pracy mam krótki odcinek ale prostej drogi i jak dojade do pracy to auto dopiero się rozgrzewa ale 7/8l to chyba i tak za dużo? Kolega co mi robił program powiedział, że to wina wtrysków bo nie są przeznaczone do tego auta więc warto przerzucić się na te 216 i czy spalanie będzie faktycznie mniejsze? AFF to oznaczenie silnika.
  13. nevi odpowiedział(a) na Endriu110694 temat w 1.9TDI
    http://google.plczesc/olej-syntetyczny-liqui-moly-diesel-synthoil-5w40-5-litrow-liqui-moly-1341,1-222-1341-931252.html?gclid=Cj0KCQiAgNrQBRC0ARIsAE-m-1yHN5qJ4hD81zo4REmNtn3cyeji50jsjjQu-NlqQ1hyG3BztArOSNkaAnMJEALw_wcB A co myslicie o tym oleju do AFN aby nie zaczynać wątku? Ok. 150km pod maską i 300 przebiegu na ladzie
  14. Ktoś wspomoże? https://log.malonetuning.com/chart/34278#H8KLCADCosKrw7lZAgNtw4zDiwrCgCAQwoXDoXfCmcK1QhfDqGXDhMKFw6VgA8KVwqEjVE%2FCnwpBC8KXw6fDu8OhKAXCi8OfZzpQwrrDoMOTGUF0WhTDnHzCoAfDsxTDoMOww4BgGMKhFGPCrcK8wqXCuSjDlhbDiMKtXENEw77ChcKcw7oGw7dtHsOaPH5sEsO7eG7DhMO1Y8OSw7oFXScxb8K4AAAA - log statyczny
  15. Dodatkowo ciężko pali na zimnym.
  16. nevi odpowiedział(a) na pablo317 temat w 1.9TDI
    Lepiej samemu, kabel 30 zł i program se załatwisz a w warsztacie za samo podpięcie 50zł krzyczą.
  17. https://log.malonetuning.com/chart/34278#H8KLCADCosKrw7lZAgNtw4zDiwrCgCAQwoXDoXfCmcK1QhfDqGXDhMKFw6VgA8KVwqEjVE%2FCnwpBC8KXw6fDu8OhKAXCi8OfZzpQwrrDoMOTGUF0WhTDnHzCoAfDsxTDoMOww4BgGMKhFGPCrcK8wqXCuSjDlhbDiMKtXENEw77ChcKcw7oGw7dtHsOaPH5sEsO7eG7DhMO1Y8OSw7oFXScxb8K4AAAA - log statyczny
  18. Witam, prosze o pomoc w analizie. 011 - https://imgur.com/jZH7az2 003 - https://imgur.com/8PhsC1q
  19. Witam, proszę o analizę logów. AFF + turbo od AWX, wtryski od 130km LTka, zaślepiony egr, wywalony kat 011 - https://imgur.com/H0haZlK 004 - https://imgur.com/LaZEQkr 003 - https://imgur.com/q5gAovb
  20. nevi opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam, prosze o pomoc w analizie. 011 - https://imgur.com/jZH7az2 003 - https://imgur.com/8PhsC1q
  21. Samochód przy odpalaniu na zimnym silniku puszcza takiego dymka, czuć przepaloną rope a nie olej. Nie wiem co jest grane, wrzucam filmik. Dodatkowo proszę o analize moich logów. 011 - https://imgur.com/H0haZlK 004 - https://imgur.com/LaZEQkr 003 - https://imgur.com/q5gAovb
  22. nevi odpowiedział(a) na nevi temat w 1.9TDI
    Czujnik zmieniony, jestem w fazie testów od dwóch dni i jest OK.
  23. nevi odpowiedział(a) na nevi temat w 1.9TDI
    Próbowałem, nadal to samo. Lekko rusze i jest dobrze, gdzies ma dołku się przestawi i to samo. Ile kosztuje ta wtyczka (czujnik?) I trudna w wymianianie?
  24. nevi odpowiedział(a) na nevi temat w 1.9TDI
    Ruszyłem niebieska kostka na 4 piny przy silniku i o dziwo temperatura skoczyła do 90 stopni, wyjechałem w trasę 50km i nie opadła nawet przez chwile. Ale nie dawno wybrałem się do roboty i sytuacja się powtarza i tak jest znów to samo. Względem czujnika z klimy to na nim już dawno jest 90 kiedy na liczniku trzeba czekać z 10-15 minut dłużej na postoju lub bardzo spokojnej jeździe.
  25. nevi odpowiedział(a) na nevi temat w 1.9TDI
    Mi się wydaje że to czujnik od ECU jest uszkodzony, dostaje zły sygnał i podaje większą dawkę paliwa.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.