Treść opublikowana przez Przemek.1997
-
1.8 ADR kilka problemów
No to o to mi chodziło
-
[A4 B5] 1.8 ADR, koniec lpg, problem z odpaleniem
A rzeczywiście, nie przeczytałem dokładnie :/ ale w sumie nie wprowadziłem w błąd. Tu się zgadza, autor przede wszystkim musi zmienić akumulator. Być może, jak bateria ledwie dyszała to autor mógł nawet nie zauważyć kontrolki od ładowania bo auto momentalnie padło. Chociaż brzmi to aż jak bajka
-
1.8 ADR kilka problemów
Powiem tak, jeśli Ci tylko nie parują szyby ani Cię to nie denerwuje to możesz dać sobie spokój
-
1.8 ADR kilka problemów
Klapy znajdują się pod dechą, na tym całym tunelu który leci od nagrzewnicy, będziesz wiedział w którym miejscu bo będzie tunel taki kawdratowy, przynajmniej tak było w Passacie ale chyba w Audi innego patentu na to nie mają
-
[A4 B5] 1.8 ADR, koniec lpg, problem z odpaleniem
No tak, zgadza się, tylko że wtedy aku już pomału odmawiało posłuszeństwa stąd już nad domem padło, ale i tak przejechałem ponad 10km. Po za tym choćby nie ładował to z kablami czy na innym aku powinien się odezwać przecież.
-
1.8 ADR kilka problemów
Wystarczy że jedna klapa minimalnie będzie się nie domykać czy coś i będzie problem. Przerabiałem to w Passacie... Co do czujnika to szczerze nie wiem, ja zwyczajnie wziąłem takiego mini młoteczka i je delikatnie stuknąłem, widać były że wróciły na swoje miejsce, jakoś na razie problemów z tym nie mam
-
1.8 ADR kilka problemów
Możesz mieć problem z klapami albo bezpośrednio z tunelem idącym na szybę, wciskając ten przycisk kierujesz przecież tylko powietrze na kratki.... Ale mogę się mylić.... Czujniki ABSu możesz sprawdzić komputerem, podnosisz sobie auto, podpinasz kompa, wchodzisz w ABS i na bloki pomiarowe. Kręcisz pomału kołem i obserwujesz wartości na kompie, dobry czujnik, dobrze ustawiony powinien pokazywać bardzo dokładnie, 1km/h czy dwa, źle ustawiony czy padnięty będzie przekłamywał i łapał dopiero np od 6km/h. Miałem taki problem przy wymianie hamulców, musiałem użyć parę razy młotka, czujniki się odrobinę cofnęły i oszukiwały wartości. Tylko że mi to się objawiało włączającym się ABSem w sytuacjach gdzie nie powinien działać. Natomiast tutaj może być tak jak mówi kolega.
-
[A4 B5] 1.8 ADR, koniec lpg, problem z odpaleniem
Popieram kolegę, miałem przypadek że ładowanie padło mi w czasie jazdy ale przy pasku, też w benzynie, bez żadnej elektryki, świateł itp cudem dotoczyłem się do domu ale nad domem auto już padło
-
Licznik obrotów silnika A4 B5 1.8 problem
Wydaje mi się że autorowi chodzi o to że problem tkwi w pokazywaniu przez licznik obrotów a nie rzeczywiste obroty, nie wywala jakiegoś błędu na kompie?
-
A4 B5 LIFT- wybrzuszenie deski rozdzielczej
Ok rozumiem, ja też pewnie dopiero na cieple się za to wezmę, dzięki za pomoc
-
A4 B5 LIFT- wybrzuszenie deski rozdzielczej
Ahaa... Super... Ale widzę że nie tylko ja mam z tym problem. Cóż, na razie to mnie jeszcze tak nie drażni jak nie zwracam na to uwagi... A Ty czym to kleiłeś?
-
1.8 ADR kilka problemów
Witam. Co do punktu pierwszego to powiem szczerze że mam 2 auta w domu, passata B4 i audi A4 B5 , oba w benzynie 1.8 i jest ta sama sytuacja, mało tego passat miał wymienianą nagrzewnicę jakiś rok temu ponieważ auto nie grzało wcale ale ten objaw nie zniknął. Jakiś miesiąc temu padła pompa wody, po wymianie nadal to samo. Termostat i wszystko inne też sprawne. Nie wiem czy mam rację, może się mylę ale może to być normalne, ponieważ przy zwiększonych obrotach przepływ płynu jest większy więc odbieranie ciepła też następuje szybciej a co za tym idzie autko ciut lepiej grzeje. Ale też nie powiem bo na wolnych obrotach w obu autach jest gorące powietrze ale przy zwiększonych obrotach aż parzy Jeśli słabo grzeje to bardziej obstawiam nagrzewnicę.
-
Audi A4 B5 1.8ARG Falujace obroty/gasnie!
Zapach benzyny był. Właśnie tak jakby dawka była za duża. Przepatrz układ dolotowy i sprawdź ten przepływomierz. Jeśli na kompie będą błędne wartości to albo on sam jest uszkodzony albo układ nieszczelny. Możesz też spróbować odpiąć przepływkę i zobaczyć czy będzie jakaś reakcja. Jak będziesz odpinał to na zgaszonym silniku.
-
Audi A4 B5 1.8ARG Falujace obroty/gasnie!
Skoro mówisz że wcześniej coś się działo to wg. mnie napinacz tu nie ma nic do rzeczy. Sprawdź wartości jakie podaje przepływomierz. U mnie na jałowych wartości były zawyżane ok 3,6-4,5 g/s. Po wymianie przepływomierza na nowy ori Boscha jest ok 2-2,5 g/s. Układ dolotowy szczelny?
-
Audi A4 B5 1.8ARG Falujace obroty/gasnie!
Witam, podpinałeś kompa? Są jakieś błędy? Ja miałem podobny problem a jego przyczyną okazał się wtedy padnięty przepływomierz z tym że u mnie objawy narastały z czasem tzn. zaczął falować, z czasem coraz bardziej, wartości w komputerze były przekłamywane aż doszło do tego że auto gasło, musiałem trzymać auto na biegu bo po wciśnięciu sprzęgła zaczęło dławić i gasło. Dodatkowy, bardzo widocznym objawem była dziura w mocy w pewnym zakresie obrotów. Podłącz kompa, sprawdź błędy, możesz sprawdzić wartości jakie podaje przepływomierz. Napinacz masz z czujnikiem czy bez? I na jaki założyłeś?
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
A przepływkę sprawdzałeś? Wywala Ci jakieś błędy na kompie? Miałem podobny problem z tym falowanie i dławieniem się przy walniętej przepływce, na początku tylko co jakiś czas właśnie było a potem za każdym razem i nie zależnie czy ciepły czy zimny
-
A4 B5 LIFT- Ustawienie czasu, palemka
Aha ok. Ja myślałem że były właśnie dwa rodzaje, że jak nie podświetla to nie mam w ogóle tej funkcji tylko ktoś np liczniki przełożył na te z palemką.... Osobiście to mi nie przeszkadza, mam w miarę dobrze ustawiony czas ręcznie więc jak bądź, myślałem tylko że ktoś tu coś kopał.
-
A4 B5 LIFT- Ustawienie czasu, palemka
I jak wymontować liczniki? Nie robiłem tego jeszcze tutaj a nie chcę niczego popsuć Wyczytałem teraz na necie że do tego potrzebny jest jakiś moduł w bagażniku? Co do licznika to nie jest tak że gdyby nie miał tej opcji to nie było by tej palemki na wyświetlaczu? Bo skoro jest widoczna to chyba licznik to ma?
-
A4 B5 LIFT- Ustawienie czasu, palemka
Czyli muszę wyciągać liczniki? A po numerze z VAGa nie będzie? Tak samo zauważyłem że nie mam żadnego kodu na nalepce dotyczącego np radia czy ogólnie nagłośnienia a widzę że takie kody są
-
A4 B5 LIFT- Ustawienie czasu, palemka
Witam, mam A4 B5 w sedanie z 2000 roku (po całkowitym lifcie). Auto mam już kilka miesięcy i zauważyłem że ani razu nie zaświeciła mi się ta palemka od ustawiania czasu. Parę razy odłączałem aku (jak robiłem coś koło auta) ale nigdy nie widziałem żeby działała. Na licznikach ewidentnie ją widać że jest (widać pod światło jej ikonę) ale patrząc po kodach wyposażenia na naklejce w książce serwisowej wynika że chyba jej nie ma, znalazłem tylko kod U1A. Czyżby ktoś przekładał licznik czy tak ma być? Przebieg zgadza się z książką... Ewentualnie jak na 100% sprawdzić czy mam tą opcje czy nie? I czy na nalepce są kody całkowitego wyposażenia auta? Pytam bo przeglądając wszystkie kody natknąłem się np na kody o ilości zagłówków w tylnej kanapie, czy o podgrzewanych spryskiwaczach w masce. U mnie na naklejce nie ma żadnego kodu o zagłówkach czy o spryskiwaczach....
-
Jaki olej polecacie.
Witam, ja też jeżdżę obecnie na Motul 6100+ synergie 10W40 bo taki był zalany przy kupnie, dlatego wlałem taki sam żeby zobaczyć jak ogólnie zachowuje się silnik. Zrobiłem już ponad 4k kilometrów i ani deka oleju nie wziął. Przy następnej wymianie zrobię płukankę i zaleję też Motula ale 8100 x-cess 5w40.
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
Gdy trzymam gaz na stałych obrotach cięgno się wraca, gruszka działa tylko przy obciążeniu silnika. Ja membranę wybadałem w ten sposób że zdjąłem wężyk idący bezpośrednio z gruszki na zaworek i założyłem go na strzykawkę, gdy zassałem strzykawką membrana się ruszyła, wiadomo ale zaraz się wracała czyli przepuszczała. Gdy założyłem nową membranę i ponowiłem próbę ze strzykawką, po zassaniu cięgno się nie wracało. Mogę więc powiedzieć że na starej membranie też mi działało ale nie do końca prawidłowo.
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
Witam, zapomniałem napisać tutaj że gruszkę już chwilę temu zrobiłem, zamówiłem tą nową membranę, założyłem i teraz działa jak powinna, może jest jakaś różnica w czasie jazdy ale minimalna. Fakt faktem że stara klejona membrana przepuszczała. Samo rozebranie gruszki jest bardzo łatwe, nie trzeba jej nawet wyciągać z auta.
-
A4 B5 LIFT- wybrzuszenie deski rozdzielczej
Witam, ostatnio zauważyłem że przy prawym słupku przedniej szyby odstaje deska rozdzielcza, jest takie wybrzuszenie. Chciałem się zapytać czy to normalne czy coś się tam dzieje? Jeśli to drugie to jak to naprawić? Nie będzie to odłaziło dalej? Próbowałem docisnąć to miejsce, da się przycisnąć ale zaraz wraca do tego położenia, zrobiłem foto tego wybrzuszenia:
-
[ALL B5] Wymiana mieszka
Ogarnąłem już sprawę, ale dzięki za chęci