Treść opublikowana przez DarekS4
-
Limo B7 - sprzedana
Fajna. Koło też spoko siadło.
-
Audi S4 B7 LIMO / 2.7 BiT Black Vader by Pro Performance
Dziękuję za Ciepłe słowa. Sam nie mam tyle optymizmu co wy. Mam sporo czasu jeszcze więc może trafię na zderzak. Najbardziej martwi mnie intercooler. Bo chcę go już zacząć robić ale nie chce się potem rozczarować jak przyłożę zderzak. Najlżejszych nie najlżejszych. Po prostu takich żeby wszystko razem się elegancko spasowało. Przedstawiciel JR na polskę wyszedł na przeciw oczekiwaniom i sam zainicjował kilka przymiarek różnych ET w 19" Więc zobaczymy. Tarcza w tej wielkości musi ważyć. Chyba że porównujemy ją z Ceramiką Jednak wasza pomoc może się przydac szybciej niż myślałem 1. Lusterka zewnętrzna składane elektrycznie + fotochrom wychodziły w 10pin czy fotochrom w 14pin ? Czy da się zakodować w automatyczne składanie ? 2. Podgrzewana tylna kanapa można zaadaptować pod przełącznik do podgrzewania maty uniwersalne ? Ponieważ ori ciężko dostać 3. Rzeczy typu poświetlana klamki czy recaro sa sterowane z modułu komfortu czy po prostu z przełącznika świateł ? Nie ukrywam ze doposażam maksymalnie auto.
-
Konserwacja
Panowie mam pytanie może jest tu ktoś kto zna się na tych wszystkich specyfikach. Standardowo okolice wózka tylnego są miejscami już po korodowane. Z racji że wózek. zbiornik paliwa, wydech osłony, przewody paliwowe i hamulcowe, kołyske przednią mam rozebraną chce to poczyścić zabezpieczyć i pokryć konserwacją ale taką żeby finalnie pokryć te miejsca jeszcze lakierem w kolorze nadwozia. Kiedyś robiłem taki test w innym samochodzie z większa ilością uelastyczniacza i zrobiło to ciekawą dodatkową powłokę która nawet się utrzymywała u mnie dwa lata bez śladu. Boll do mnie nie przemawia jest tani ma tam jakąś ofertę ale nie ufam. Interesują mnie za to bardzo masy polimerowe w tubach jak klej do szyb. Są natryskiwane specjalnym pistoletem a po wyschnięciu są naprawdę spoko cienka gumową warstwą która jest odporna na kamienie itp. Może miał ktoś z tym styczność ? Pokryłbym tym najbardziej newralgiczne miejsca otwarte i podatne na mechaniczne uszkodzenia z zewnątrz.
-
Limo B7 - sprzedana
Fajne czarne limo. Powodzonka. Jak Ci się jeździ na AP ?
-
Jakie soczewki?
Lepiej kupić Ori bixy niż bawić się w coś co może dać marny efekt i wywaloną kasę w błoto. Kiedyś bawiłem się w retrofity w swoich autach na 5 może dwa świeciły nawet spoko. A spokój sobie dałem jak dałem sobie przerobić lampy w Golfie MK4. Było więcej kłopotów niż pożytku. Finalnie wpadły ori lampy z R32 i przepaść była tak masakryczna że od tego czasu tylko ori Bixy. Apropo dla porównania. Żona ma BMW E81. Robiłem tam Ori retrofit a znajomy kupił DEPO tuningowe do swojej e87. Różnicy było za 800zł dużo nie dużo. Porównam to tak jadąc po ciemku wszystko widzę a znajomy musi ratować się długimi albo mruży oczy. ( Może musi już iść do okulisty)
-
Audi S4 B7 LIMO / 2.7 BiT Black Vader by Pro Performance
black4 Na razie to zanosi się na kupe roboty i kompletowanie jeszcze kilku części które albo zostało rozszabrowane z auta albo chce doposażyć. Skrzynia 6gang manual z 3,0 N/A ASN Czy będzie spoko z tym silnikiem czas pokaże. Wydech i DP + dolot pełen custom nawet IC będzie customowy, wczoraj odebrałem dwa rdzenie. Turbiny na razie seria. Auto wdg. info znajomego z DE powinno mieć ok 330HP niby tyle miały MTMy ale chce wgrać ori softa na 265 koni z kilku powodów. Auto może mieć wady wieku dziecięcego i może będą to jakieś bzdury do dopracowania i chciałbym to wszystko zrobić na ori sofcie ( chociaż nie przewiduje walczyć tym na kilka razy) jeżeli wszystko się zgra no to strojenie na Stage 1 Wszystko będzie i tak przygotowany aby w kolejnym etapie zrobić hybrydy zmienić tylko wtryski i stroić. Taki przynajmniej mam plan. Plan był aby auto było odpalone na majówkę. Z racji że składma jeszcze auto koledze i mam nawał roboty w pracy na pewno mi się to przesunie. Ale w tym sezonie chce wyjechać. Nie ukrywam ze fundusz też gra tu sporą role bo trochę za mocno poszalałem Składam wszystko sam u siebie. Docelowe strojenie zależy albo Digitun albo R-Performance. Zderzak DTM musi być. W sumie miałem do kupienia ale tak się targowałem i żydziłem że kupił go ktoś inny i teraz sobie w brodę pluję. ASO wyprzedane i nie ma. wiem gdzie są nowe ale cena wyrywa z butów. dlatego na razie czekam cierpliwie aż znów się coś pokaże. W życiu tego zderzaka bym nie założył. Ma być ori i tego się zawsze trzymam. Prędzej dałbym sobie przerobić zderzak z RS4. tazzi Dokładnie ... ten hebel... jest przesadą z przodu bo RS6 miało 20" w seri ja muszę przymierzać 19" i szukać tu spasowania fajnej opony i ogólnie tak zgrac wszystko żeby BC racing pracował jak najlepiej i auto się prowadziło jak najlepiej. Nie interesuje mnie szorowanie po asfalcie i auto w stylu slamed. jedno pytanie jeszcze moje. Ktoś wie czy można na śląskim wypożyczyć gdzieś obrotnice do karoserii ?
-
Audi S4 B7 LIMO / 2.7 BiT Black Vader by Pro Performance
Przody mam na aucie a tył aktualnie czekam na zamówione tarcze i dorabiamy adapter. Co do DTM mam je zdjęte ale foto też mogę zrobić. Nie mam przodu DTM gdyby ktoś coś miał albo wiedział to kupię z pocałowaniem w rękę.
-
Audi S4 B7 LIMO / 2.7 BiT Black Vader by Pro Performance
Cześć . wrzucam temacik z moim S4 B7. Temat zakładam głównie dlatego że auto jest w totalnym rozpierdzielu bez kół i w sumie może będę potrzebował pomocy bardziej doświadczonych. Auto zakupiłem zdekompletowane z rozwalonym motorem i bez napędu. Trochę zaniedbane i stało długo w krzakach. Aktualnie zabieram się za niego i będę na pewno potrzebować nie raz pomocy lub będę miał pytania. Powoli dokupuje jakieś graty i coś tam próbuję odratować bo szkoda tego auta. W skrócie Model: S4 B7 Limo w kolorze czarnym Silnik: 2.7 BiTurbo AGB z S4 B5 po MTM ściągany z DE Napęd: Skrzynia biegów + dyfer z 3.0 V6 ASN Zawieszenie: Zawieszenie Gwintowane BC Racing z trzema różnymi regulacjami wysokości oraz wielostopniową regulacją siły tłumienia amortyzatora. Najwyższym dostępny model BC Racing. Nadwozie: Czarna S4 Limo. Zderzak tył i progi zmienione na DTM i tyle. Układ hamulcowy: Przednie tarcze z audi RS6 C7 395mm nawiercane "kwiatki" + Zacisk z RS6 C6 po lifcie 6cio tłoczkowy Tylne tarcze z audi RS6 C6 360mm nawiercane "kwiatki" + Zacisk z audi TT RS 4 tłoczkowy Koła: Brak - Ze względu na ogromny hamulec ten temat wałkuję na bieżąco. 19" na przód weszło na żylety. Czekam na nowy model JR35 i mam już umówioną przymiarkę z dostawcą. Trochę boli mnie 19" ponieważ u mnie nie ma miejsca na naleśnik z naciągiem bo nie po to montuje BC Racinga. Wnętrze: Ori Recaro 100% seria To tak w skrócie. Plany jakieś cały czas są. Ze względu na robotę nie mam czasu być w garażu co dzień ale jakoś staram się znaleźć na to czas. Foto wrzucę niebawem z progresu nad autem.
-
Kierownica lusterka i inne
Panowie dokładał ktoś kontrole ciśnienia w oponach ? Mam cały zestaw ze sterownikiem ten co jest z tyłu. Jakieś kodowanie wchodzi w grę ? Komunikat jest wyświetlany na FIS ? Kolejna sprawa Moduł bramy wjazdowej. Ktoś to testował czy to działa ? Bo tez taki posiadam Kierownica z RS3 Multifunkcja jest do ogarnięcia w S4 B7 pod radio RNS-E ??
-
upgrade wiązki z b6 do b7
O widzisz o tym nie pomyślałem. czyli jej zakup tak czy siak może się przydać.
-
upgrade wiązki z b6 do b7
Panowie mogę wyminić wiązke wewnętrzną z s4 b6 do a4 b7 ?? mam golasa b7 a kumpel rozbiera s4 b6 na części i ma dużo bajerów jak grzane elektryczne recaro fisa navi tyle drzwi w prądzie itp. itd.
-
Wymiana wiązki
Panowie pytanie moje jest następujące i jednoznaczne CZY mogę wsadzić do budy B7 Wiązkę z S4 B6 V8 z modułem komfortu S4 B7 Czy lepiej zostawić wiązkę ori i dorabiać kable. Dokłądam: -Środek Recaro S4 elektryczny podgrzewany -Fotochrom automatyczny -czujnik deszczu i zmierzchu -Navi RNSE -FIS Kolorowy - Tylne szyby elektryka - podświetlane klamki - Kierownica z multifunkcją - Bixenon skrętny ( tutaj wiązka jest osobna i tak już mam) -PDC przód tył ( Wiązka ze sterownikiem już mam)
-
Przekładka Quattro wymiana pompy ABS
Mam nadzieje że pod koniec miesiąca się uda ze względu na czas.
-
Wymiana wiązki
Witam jestem w trakcie przekładki silnika w mojej a4. Miałem TDi teraz będzie turbo benzyna. Jednak miałem golasa a kolega rozbiera na części S4. biorę od niego np. fotele elektryczne podgrzewane. Czy zamiast rzeźbić to nie leipiej mi zabrać kmpl wiązke i podmienić ?? Jak z modułami komfortu słyszałem że przy takich zabiegach może być więcej problemów niż pożytku. Chciałbym żeby wszystko działało. A auto miało choćby automatyczny fotochrom 4x szyby w prądzie tempomat grzane elektryczne d*py itp. edit: wiązka pochodzi z S4 B6 jak to wygląda odnoście aplikacji do budy B7 i np. ABS który jest inny ??
-
Przekładka Quattro wymiana pompy ABS
Udało mi się wyrwać w fajnej cenie pompe ABS z S4 B7 więc zobaczymy.
-
Przekładka Quattro wymiana pompy ABS
OK a w takim wypadku czy pompa ABS ESP z 4.2 V8 Quattro a z 2.0 TDi Quattro różnią się czymś szczególnym ? Choćby w sile hamowania ?
-
Przekładka Quattro wymiana pompy ABS
Mam pytanie. Przerzucamy u kumpla quattro do B7. Szukamy pompy ABS i znaleźliśmy na częściach dwie z B7 ABS ESP o nr 8E0614517AH za 700zł i 8E0614517BH za 200zł . Czy pompy we wszystkich quattro różnią się czymś ?? Ta za 700 jest niby z S4 B7 a ta druga z S4 B6. Czy nie robi to totalnie żadnego znaczenia czy założymy pompe ABS z Quattro 4.2 V8 czy 2.0 TDi ?? Byleby była od quattro ??
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemanko . Audi 80b4 Avant Quattro full opcja i S4 B7 2.7 BiT Limo ( wiecznie rozgrzebana)
-
Deska z Cabrio
Witam. mama pytanie . mam u siebie do wymiany deskę rozdzielczą. S4 B7 limo Bardzo chciałbym założyć tą z Cabrio . Jakoś bardziej trafia w mój gust tylko zastanawia mnie czy taki mod jest P&P 1. Czy kanały powietrzne będą grały 2. czy tunel z 2 din pasuje ( dół jest taki sam) 3. Czy licznik pasuje 4. czy boczki maja ten sam zarys pod deskę.