Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi S4 B7 LIMO / 2.7 BiT Black Vader by Pro Performance


DarekS4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . wrzucam temacik z moim S4 B7. Temat zakładam głównie dlatego że auto jest w totalnym rozpierdzielu bez kół i w sumie może będę potrzebował pomocy bardziej doświadczonych.

Auto zakupiłem zdekompletowane z rozwalonym motorem i bez napędu. Trochę zaniedbane i stało długo w krzakach. Aktualnie zabieram się za niego i będę na pewno potrzebować nie raz pomocy lub będę miał pytania. Powoli dokupuje jakieś graty i coś tam próbuję odratować bo szkoda tego auta.

 

W skrócie

 

Model: S4 B7 Limo w kolorze czarnym

Silnik:

2.7 BiTurbo AGB z S4 B5 po MTM ściągany z DE

 

Napęd:

Skrzynia biegów + dyfer z 3.0 V6 ASN

 

Zawieszenie:

Zawieszenie Gwintowane BC Racing z trzema różnymi regulacjami wysokości oraz wielostopniową regulacją siły tłumienia amortyzatora. Najwyższym dostępny model BC Racing.

 

Nadwozie:

Czarna S4 Limo. Zderzak tył i progi zmienione na DTM i tyle.

 

Układ hamulcowy:

Przednie tarcze z audi RS6 C7 395mm nawiercane "kwiatki" + Zacisk z RS6 C6 po lifcie 6cio tłoczkowy

Tylne tarcze z audi RS6 C6 360mm nawiercane "kwiatki" + Zacisk z audi TT RS 4 tłoczkowy

 

Koła:

Brak - Ze względu na ogromny hamulec  ten temat wałkuję na bieżąco. 19" na przód weszło na żylety. Czekam na nowy model JR35 i mam już umówioną przymiarkę z dostawcą. Trochę boli mnie 19" ponieważ u mnie nie ma miejsca na naleśnik z naciągiem bo nie po to montuje BC Racinga.

 

Wnętrze:

Ori Recaro 100% seria

 

To tak w skrócie. Plany jakieś cały czas są. Ze względu na robotę nie mam czasu być w garażu co dzień ale jakoś staram się znaleźć na to czas.

Foto wrzucę niebawem z progresu nad autem.

 

Edytowane przez DarekS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w naprawach i wrzuć jakieś zdjęcia poglądowe żeby było porównanie z kolejnymi etapami.. :decayed:

Pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się gruby projekt. Wrzuć jakieś zdjęcia hebli i DTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przody mam na aucie a tył aktualnie czekam na zamówione tarcze i dorabiamy adapter. Co do DTM mam je zdjęte ale foto też mogę zrobić. Nie mam przodu DTM gdyby ktoś coś miał albo wiedział to kupię z pocałowaniem w rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty.

Widze bedzie kolejny fajny project. 

Czekam na foty:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Zanosi się na mega projekt i piękną czarną bestię!

Dokumentuj pls kolejne etapy i wrzucaj foty na forum :D

Skrzynia manual 6-biegowy?

Wydech i DP pełen custom?

Turbiny seria czy w hybrydę idziesz?

W jakie moce, nm celujesz?

Kiedy przewidujesz złożyć całość do kupy?

Gdzie będziesz składał/stroił projekt?

Sorki za tyle pytań ale projekt wyjątkowy :D

BTW. Ze zderzakiem front DTM ciężki temat jeśli się pojawiają to kompletne chodzą za 2,5-3 tys.

Może taki? do grubego projektu by pasował: http://allegro.pl/zderzak-przod-kpl-audi-a4-b7-8e0-04-rs4-s4-s-line-i7200297882.html?reco_id=0777c1fe-3410-11e8-8469-ecf4bbd0bee8&ars_rule_id=201

Powodzenia, trzymam kciuki!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten hebel....I 2.7 bit.... ciekaw jestem foto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

black4  

Na razie to zanosi się na kupe roboty i kompletowanie jeszcze kilku części które albo zostało rozszabrowane z auta albo chce doposażyć. 

Skrzynia 6gang manual z 3,0 N/A ASN Czy będzie spoko z tym silnikiem czas pokaże. 

Wydech i DP + dolot pełen custom nawet IC będzie customowy, wczoraj odebrałem dwa rdzenie. 

Turbiny na razie seria. Auto wdg. info znajomego z DE powinno mieć ok 330HP niby tyle miały MTMy ale chce wgrać ori softa na 265 koni z kilku powodów. Auto może mieć wady wieku dziecięcego i może będą to jakieś bzdury do dopracowania i chciałbym to wszystko zrobić na ori sofcie ( chociaż nie przewiduje walczyć tym na kilka razy) jeżeli wszystko się zgra no to strojenie na Stage 1 

Wszystko będzie i tak przygotowany aby w kolejnym etapie zrobić hybrydy zmienić tylko wtryski i stroić. Taki przynajmniej mam plan. 

Plan był aby auto było odpalone na majówkę. Z racji że składma jeszcze auto koledze i mam nawał roboty w pracy na pewno mi się to przesunie. Ale w tym sezonie chce wyjechać. 

Nie ukrywam ze fundusz też gra tu sporą role bo trochę za mocno poszalałem

Składam wszystko sam u siebie. Docelowe strojenie zależy albo Digitun albo R-Performance.

Zderzak DTM musi być. W sumie miałem do kupienia ale tak się targowałem i żydziłem że kupił go ktoś inny i teraz sobie w brodę pluję. ASO wyprzedane i nie ma. wiem gdzie są nowe ale cena wyrywa z butów. dlatego na razie czekam cierpliwie aż znów się coś pokaże. 

W życiu tego zderzaka bym nie założył:facepalm:. Ma być ori i tego się zawsze trzymam. Prędzej dałbym sobie przerobić zderzak z RS4. 

 

tazzi 

Dokładnie ... ten hebel... jest przesadą z przodu bo RS6 miało 20" w seri ja muszę przymierzać 19" i szukać tu spasowania fajnej opony i ogólnie tak zgrac wszystko żeby BC racing pracował jak najlepiej i auto się prowadziło jak najlepiej. Nie interesuje mnie szorowanie po asfalcie i auto w stylu slamed. :)

 

jedno pytanie jeszcze moje. Ktoś wie czy można na śląskim wypożyczyć gdzieś obrotnice do karoserii ? 

 

Edytowane przez DarekS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekS4 napisał:

Dokładnie ... ten hebel... jest przesadą z przodu bo RS6 miało 20" w seri ja muszę przymierzać 19" i szukać tu spasowania fajnej opony i ogólnie tak zgrac wszystko żeby BC racing pracował jak najlepiej i auto się prowadziło jak najlepiej. Nie interesuje mnie szorowanie po asfalcie i auto w stylu slamed. :)

 

Kurcze to chyba będziesz miał sporo kółek do przymierzenia :kwasny: 

Nie powiem bo heble z rs6 mega mi się podobają, ale jak pomyślę o rzeczach które też trzeba zmienić by można było spokojnie użytkować na co dzień, to wole zostać przy moich 345 i 19-stkach :D

Co do zawieszenia, słyszałem ze sprawuje się rewelacjnie i lepi się nie miłosiernie do asfaltu :)  też tutaj meeega plus :)

Kurcze Darku teraz patrze to ty w sumie z okolic jesteś :D oj mam nadzieje że jak już wyjedziesz z garażu furą to będzie okazja się spotkać i zobaczyć na żywo auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Darku jeśli nie dorwiesz frontu DTM-a to może ma sens przerobić u plastikarza zderzak RS4. 

Ale to w sumie detale stylistyczne...

Rozumiem, że zależy Ci na wrzuceniu możliwie najlżejszych 19"?

Hebel z RS6 C7 pewnie swoje waży?

Super ciekawy projekt :D

Dawaj znać na forum jak postępy,

Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Ciepłe słowa. Sam nie mam tyle optymizmu co wy. 

Mam sporo czasu jeszcze więc może trafię na zderzak. Najbardziej martwi mnie intercooler. Bo chcę go już zacząć robić ale nie chce się potem rozczarować jak przyłożę zderzak. 

Najlżejszych nie najlżejszych. Po prostu takich żeby wszystko razem się elegancko spasowało. Przedstawiciel JR na polskę wyszedł na przeciw oczekiwaniom i sam zainicjował kilka przymiarek różnych ET w 19" Więc zobaczymy. 

Tarcza w tej wielkości musi ważyć. Chyba że porównujemy ją z Ceramiką :decayed:

 

Jednak wasza pomoc może się przydac szybciej niż myślałem :)

1. Lusterka zewnętrzna składane elektrycznie + fotochrom wychodziły w 10pin czy fotochrom w 14pin ? Czy da się zakodować w automatyczne składanie ? 

2. Podgrzewana tylna kanapa można zaadaptować pod przełącznik do podgrzewania maty uniwersalne ? Ponieważ ori ciężko dostać 

3. Rzeczy typu poświetlana klamki czy recaro sa sterowane z modułu komfortu czy po prostu z przełącznika świateł ? 

 

Nie ukrywam ze doposażam maksymalnie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Tak FMIC najlepiej na aucie popasować ze zderzakiem, żeby się póżniej nie zdziwić, zwłaszcza, że masz mieć pełen custom...

Jakiej średnicy i ET planujesz felgi? 

Pod taki hebel w B7 to pewnie coś między ET28-33?

Odnośnie pytań:

1.Lustra: 

 

2. Skontaktuj się z Kolegą Black_Edition z forum (wykonuje maty grzewcze) pewnie będzie w stanie pomóc :D

3. Tu znajdziesz listę funkcji modułu komfortu:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki black. Temat z modułami już przewałkowałem jakiś czas temu a na ten z lusterkami jeszcze nie wpadłem. W każdym razie będę szukać tych 14pin chyba że trafią.

Dzisiaj wpadły fotele wyjęte z rozbitego S5 Full elektryka podgrzewane. Co Ciekawe nie mają znaczka S a kolega w zwykłej A5 ma idento fotele ze znaczkiem S-line.

 

 

20180403_115525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Tak, powinieneś trafić te lustra w full opcji...

Wrzuć zapytanie na forum może Koledzy mają takie na sprzedaż...

Fotele mistrzostwo świata :D 

Podejdą P&P do B7 ?

Może i lepiej, że loga "S" nie mają bo Twój nie będzie żaden "S" tylko full custom :D

No ładnie idziesz !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daglas napisał:

za***iste fotele :) daj znac czy duzo rzezby z montazem

Fotele powinny pasować baz zbędnego przerabiania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinch001 napisał:

Fotele powinny pasować baz zbędnego przerabiania .

P&p ? Zalezy jak tam wypadaja mocowania w podlodze a5 vs a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, daglas napisał:

P&p ? Zalezy jak tam wypadaja mocowania w podlodze a5 vs a4

Pewnie tylko instalacje - kostki trzeba będzie przerobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marcin pisze. Kostki do przelutowania a fotel pasuje. Normalnie bym ich nie kupił bo potrafią trzymać niezłą cene ale te akurat miałem za bardzo okazyjną cenę to są,. Marzeniem są CSy ale kwota nie osiągalna więc może kiedyś.

W przyszłym tyg je przymierze to wrzucę foto jak pasują. Być może będę miał białe jeszcze z RSa tylko nie znam jeszcze stanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj klepnięte RNS-E Od Biggmana. Małymi krokami kompletuje. Czasu totalnie brak 

 

rnse37_4.jpg

Aktualnie męczę kumplowi .... 

1404507_482179605235012_1626847131_o.jpg

 

i moja stara B7 2,0 TDi .... Gdyby nie TDi to by została :decayed:

 

 

IMAG0728_1.jpg

IMAG0730_1.jpg

rrrrrr.jpg

ffffff.jpg

Edytowane przez DarekS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...