gdajaca

Pasjonat
 • Zawartość

  53
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze sprzedającego

 • 0
 • 0
 • 0

Reputacja

0

O gdajaca

  Informacje

  • Imię
   Maciej
  • Lokalizacja
   Gdańsk

  Auto

  • Model
   A4 B8
  • Nadwozie
   Avant
  • Rocznik
   2009
  • Silnik
   2.0 TDI
  • Kod silnika
   CAGA
  • Napęd
   FWD
  • Skrzynia
   Multitronic
  • Paliwo
   ON

  Ostatnie wizyty

  187 wyświetleń profilu
  1. gdajaca

   Witam. Poszukuje informacji o nr. katalogowych pinów i gniazda 2 pinowego łączącego ogrzewanie tylnego oparcia w A4 B8 przedlift Avant. Ostatnia rzecz jaka mi została do ogarnięcia tematu ogrzewania tylnej kanapy. Będę wdzięczny za pomoc.
  2. gdajaca

   Witam. Czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się czy do B8 przed liftem były montowane w oryginale ramki zegarów inne niż srebrne. Nigdzie nie mogę spotkać innych kolorów niż srebrne, a przecież dekory były w różnych kolorach. Czy to oznacza, że dekory mogą być np. brązowe a ramki zegarów i ramka MMI zawsze będą srebrne. Pozdrawiam.
  3. gdajaca

   Dlaczego nie przeczytasz całego tematu od początku. Wszystko jest opisane. Są dwie możliwości. Jeśli są tylko elektryczne lędźwie to zasilanie idzie do obu foteli z jednego bezpiecznika SC3, wspornik ST3 (czerwony). Jeśli jest full elektryka to wtedy bezpieczniki są dwa G - S44 i F - S46 odpowiednio dla kierowcy i pasażera. Ja miałem kiedyś tylko lędźwie elektryczne, teraz mam full elektrykę z pamięcią i zasilania nie zmieniłem. Moim zdaniem będzie prościej jak się podłączysz jednym i drugim fotelem do SC3.
  4. gdajaca

   1. MCE nie steruje elektryką foteli tylko grzaniem. 2. Zasilanie do elektryki fotela musisz podłączyć, chyba że masz czerwone gniazdo pod fotelem, ale z Twojego opisu wynika, że nie.
  5. gdajaca

   Witam. O ile dobrze zrozumiałem Twój opis to oryginalnie miałeś full elektrykę tylko dla kierowcy a w stołku pasażera miałeś tylko lędźwie elektryczne (o grzaniu nie wspominam to inny temat). To dziwna kombinacja. Sprawa wygląda tak. ( Zakładam że fotele nie mają sterowników co mogło by wymagać zdjęcia ochrony komponentu). Jeśli elektryczne są tylko lędźwie to zasilane są dla obu foteli z bezpiecznika SC3, wspornik ST3 (czerwony). Jeśli jest full elektryka to wtedy bezpieczniki są dwa G - S44 i F - S46 odpowiednio dla kierowca i pasażer. Być może u Ciebie są oba obwody, oddzielny dla pasażera a inny dla kierowcy. 1. Sprawdź bezpieczniki. 2. Sprawdź czy jest 12V pod fotelem wtyka czerwona pin 3 i 4. 3 to masa, 4 to plus. Nie sugeruj się że świeci lampka. Ona jest zasilana z innych pinów. Jeśli jest 12V a fotel nie trybi to musi być coś w instalacji fotela. Jeśli go wyciągałeś i podłączałeś bezpośrednio do aku i działał a po zamontowaniu nie działa to bym obstawiał uszkodzony przewód. Raz działa raz nie. Uruchom fotel przełącznikiem np. do jazdy w przód i trzymaj a w tym samym czasie zacznij ruszać kablami pod fotelem. Jak nie pomoże zrób ten sam test na wyciągniętym fotelu i podpiętym pod aku. Jeszcze jedno. Dla pewności +12V w czerwonym gnieździe sprawdź z obciążeniem np. podłącz tam żarówkę 21W i zobacz czy pięknie świeci jak powinna. Przy teście masy nie bierz z karoserii, tylko z gniazda. To tam ma być pewne zasilanie. P.S To że miałeś lędźwie w ori a teraz full elektrykę nie ma znaczenia. Ja też miałem kiedyś lędźwie z grzaniem a teraz mam full elektrykę z pamięcią + grzanie i zasilania nie zmieniałem. Ciągnie z SC3.
  6. gdajaca

   Witam. A jeszcze gdyby ktoś uprzejmy podał mi nr kat. dwóch gniazd 2-pinowych do wtyczek grzania oparcia tylnej kanapy.
  7. gdajaca

   Wielkie dzięki za pomoc i szacun, żeby o ósmej rano w niedzielę pomagać innym. Pozdrawiam.
  8. gdajaca

   Witam. Poszukuje informacji o nr. katalogowych: 1. wtyczki (zielonej) do podgrzewania tylnej kanapy w A4 B8 rok 2009, gniazdo ma nr. 4F0 937 741F. 2. wtyczki do potencjometrów regulacji ogrzewania tylnej kanapy. 3. Nr pinów żeńskich do w/w wtyczek, bo gniazda mają męskie. 4. Zaślepek (osłonek) na śruby od przednich foteli ale elektrycznych. Bo nie elektryczne mają inne zaślepki.
  9. gdajaca

   Aaaaaaaaaaaaaaaaa. O w mordę i to jest tak że on wystaje w podszybiu tam pod czy obok zbiornika spryskiwacza.
  10. gdajaca

   Witam ponownie. To srebrne to ten tajemniczy sterownik. Powyżej za kablami znajduje się moduł centralnej elektryki.
  11. gdajaca

   Wydaje mi się że sterownik silnika jest w podszybiu z lewej strony przy zbiorniku spryskiwacza. Czyżbym się mylił ??????
  12. gdajaca

   Tak wiem, ale nie pytał bym gdym go rozpoznał na 100%. Poza tym w elsie nie wszystkich sterowników umiejscowienie jest pokazane.
  13. gdajaca

   Witam. 1. Pytanie za sto punktów. Co to za sterownik. Jest cały w metalowej obudowie, zamontowany zaraz za modułem centralnej elektryki i jest zamontowany pod kątem. 2. Jak najprościej przedostać się przewodem z kabiny z rejonu modułu centralnej elektryki do podszybia. Pozdro.
  14. gdajaca

   Ach....... Właśnie tego się obawiałem. Nie mam takich wyjmaków niestety. No coż, dzięki za odpowiedź. Jakoś będę musiał sobie poradzić inaczej.
  15. gdajaca

   Witam wszystkich. Jak wyciągnąć zmieniarkę cd w A4 B8. Panel klimy wywaliłem, kratki nawiewu środkowe również. Na zmieniarce są 2 śrubki - odkręciłem. Pomiędzy panelem klimy a zmieniarką są również 2 śrubki. Domyślam się że od radia, je również odkręciłem. Co dalej bo zmieniarka ani drgnie ??????