jan.kow

S-Tronic
  • Paliwo

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia jan.kow

Reputacja

1. Dzięki Muskel. Zakupię i zrobię ostrożnie przymiarkę, ... jak nie podejdą to najwyżej odeślę. Pozdro.
  2. Ktoś montował w Audi A5 po lifcie (2012-2016) w tylnych drzwiach te listwy quattro? Podejdą? Na logikę to chyba tak. Najbardziej mam dylemat odnośnie tego magnesu czy odległość będzie odpowiednia. Muskel co o tym sądzisz?
  3. Fajowo. A klamki szukałeś standard jak inni biorą od A6, A7? ... Twoja widzę jest przedliftowa, U mnie polift ale myślę, że tu nie będzie zonka. ... Analizowałem na zdrowy rozsądek jeśli klamka pasuje do A4, A6, A7 to dlaczego ma nie pasować do A5. Numery klamek takie same różnią się tylko literami. ... Miałem problem bo jeden gość na allegro (notabene znany z poważnych modów w VAG-u) miał takie klamki na sprzedaż ale stwierdził, że do A5 nie podejdą więc zbił mnie z tropu.
  4. Panowie czy mod da radę zaadoptować do A5?
  5. Wiem, wiem Mariusz, że zowią się oryginalnymi ale coś mi tu śmierdzi z tą literą d w napisie Audi. Zauważ, że wszystkie podróbki z CHRL mają taki napis Audi. Więc domniemam, że większość wyposażenia do audi robi się w Chinach. W poprzednim Audi jak zmieniałem nagłośnienie na B&O to głośniki w podstawie były zmontowane made i china. ... Nie twierdzę, że wszystko co z Chin to bee. Grill, który mam RS-owski jest naprawdę dobrze wykonany na tyle, że brak mu tylko logo. .... Odnośnie listew tylko tyle, że ludzie często wymieniają bo się palą więc diody lub wykonanie słabej jakości a cena jest jak na oryginał przystało.
  6. Panowie, odgrzewam kotleta. Miałem te z Aliexpress w poprzednim Audi. Nie powiem świeciły nawet w miarę ale spasowanie do progów to porażka. O ile przód jako tako leżał to tył to masakra. Musiałem uzupełniać wolne przestrzenie pod nimi czarnym silikonem aby wyglądało jako tako. Tera do aktualnej Audi rozważam zakup podświetlanych oryginałów na przód i co? ... Wychodzi na to, że oryginały też chyba najprawdopodobniej robione są u naszych skośnookich braci. Popatrzcie sami na etykiety pod listwami i znany napis Audi przez dziwne d. Teraz już wiem, dlaczego na forach piszą, że się przepalają ... bo są słabej jakości od Chińczyka. BTW spotkałem już wiele przypadków, że audikowski oryginał niczym nie odbiegał wyglądem od chińskiego elementu. Różnił go tylko brak logo. Niestety w dobie globalizacji nasze Audi też stają się coraz bardziej chińskie, niestety.
  7. Dzięki bardzo, chciałem się upewnić na 100%. Pozdro.
  8. Panowie, krótkie pytanie, krótka odpowiedź http://www.a5klub.pl/Smileys/solosmileys/grin.gif . Jaka firma robi reflektory bixenon na pierwszy montaż do A4 B8 (A5 po lifcie)? ... Stawiam na Magneti Marelli ale ręki sobie uciąć nie dam http://www.a5klub.pl/Smileys/solosmileys/cheesy.gif.
  9. Podziękował. I teraz jestem w domu. Już wiem wszystko. Pozdrawiam.
  10. Muskel dzięki Ci kolego serdeczne za info i super filmik choć po niemiecku Wsio teraz jasne i zrozumiałe. Nie chciałem nic na siłę aby nie uszkodzić czegoś w zacisku. Tak na przyszłość, jeśli wchodzi w grę tylko wymiana klocków to cofam tłoczki wg procedury VCDS-em. Tu jest wszystko jasne. Następnie nie wiem. Aby włożyć nowe klocki to przestrzeń na nie może być za mała (bo są "grube") i co wtedy? Wpycham tłoczek czy wkręcam? Jeśli wkręcam to w którą stronę? Zacisk lewy w tą samą stronę co prawy kręcę?
  11. Panowie, a jak wyciągnąć tłok w celu wymiany uszczelnień i tłoczka z takiego tylnego zacisku elektrycznego? Zaciski mam na wierzchu i chciałbym "rozłupać" na części pierwsze, proszę o info. Też trzeba odkręcić siłowniki (silniczki) elektryczne i od tej strony kręcąc jakimś torxem wykręcić tłoczki?
  12. Witam, Panowie, chciałbym bardzo polecić firmę S-Garage Mechanika Pojazdowa, Rydzyno 14A, 09-410 Rydzyno. Bardzo długo szukałem speca, który wykona wymianę rozrządu w moim 3.0 TDI. Chciałem aby był to ktoś kto naprawdę zna silniki grupy VAG. Znalazłem firmę 400km od siebie, a właściwie to razem ponad tysiąc km bo mieszkam zagranicą. Trafiłem na bardzo kompetentnego Pana Damian z S- Garage. Rozrząd wymieniony perfekcyjnie. Poza tym regeneracja rozrusznika, alternatora. Wymiana paska osprzętu z rolkami. Czyszczenie dolotów, EGR, miski olejowej, usunięcie zapocenia spod pokrywy rozrządu itp itd Wykonano bardzo wiele prac po drodze. Silnik pracuje bajecznie. Naprawdę warto pojechać właśnie tam. Codziennie wieczorem fotorelacja z robót, szczegółowe objaśnienie wykonanych prac. Pan Damian ponadto naprawia skrzynie biegów manualne jak i automatyczne. Młody, bardzo kompetentny mechanik, który wiedzę o naprawach silników i skrzyń wyssał z mlekiem matki Opinie w internecie i na FB same 5.0 więc mówią za siebie. http://tnijurl.com/aeeef14bc53c/ https://pl-pl.facebook.com/sgaragemechanika Jeśli ktoś potrzebuje więcej info to proszę na priv. Rzadko kogoś polecam ale tu naprawdę warto zawitać.
  13. 8KD819439 - sam filtr 8KD819441 - filtr z obudową
  14. Panowie witam, a mój Bordnetz MCE pociągnie podświetlenie nóg? Takie dane mam z ETKI odnośnie 09: numer seryjny sterownika HW: 8K0907063AF numer oprogramowania SW: 8K0907063DF Dzięki z góry. Nadmienię, że mam bixenon, Asystent świateł drogowych , czujnik deszczu/światła , układ mycia reflektorów, oświetlenie osłon przeciwsłonecznych itp. Chciałbym doposażyć o brakujące: Podświetlenie drzwi (białe + czerwone + klamki) + przestrzeń na nogi + schowek + ewentualnie nawiewy.
  15. jan.kow

DPF pozostałość sadzy

Dzięki z info. Myślałem, ze może coś nie hallo z moim DPF ale tu mnie uspokoiłeś.