Treść opublikowana przez KonradA4troop
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Nie mam vcds-a.
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Siemka, dzisiaj sprawdzałem u siebie te opiłki i na szczęście nic nie znalazłem, ale po przykręceniu zapowietrzył się układ, odpaliłem z pomocą plaka i pytanie do was czy nic się nie przytarło? nie powiem chwilę chwilę pohałasowała zanim odpalił, a jak odpalił to kontrolka świec żarowych zaczęła migać, dałem mu chwilę i zgasiłem i ponownie. Wszystko jest OK, ale nwm czy więcej nie zaszkodziłem jak sprawdziłem?
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Moja tylko 220.
-
Kilka pytań dotyczących CAR AUDIO.
Wiem, ale tak jak napisałem, wcześniej aż takiej różnicy nie było, owszem na auxie zawsze było ciszej, ale nie aż tak jak teraz.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
To to wiem, na wakacje planuje wymiane kpl sprzęgło, dwumas itd. ale tak jak wcześniej napisałem, kolega miał bardziej zużyte a i tak mn. porobił.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Może i tak, ale mam zamiar zrobić 230 koni około w nim i przyda się trochę informacji od was co można sprawdzić/zrobić. Każda informacja może okazać się przydatna.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Siemka, no i w miarę obczyściłem EGR (obczyściłem bo to nie było jakieś gruntowne czyszczenie), DPF wypalony na autostradzie, a jak się z kolegi A4 (ten sam silnik 143) mierzyłem moja została, niewiele, ale jednak. No i chciałbym ponowić ten temat, dzisiaj z kolegą postałem chwilę, no i obydwie stały obok siebie odpalone i chodzą identycznie, ale jednak i ten vmax i przyśpieszenie mam słabsze. Mierzyłem się ostatnio z kumpla 2.0 120 koni (sedan) to moja bardzo porównywalnie szła do niego. No i pytanie co jeszcze mogę sprawdzić? dwumas mamy obydwoje rozwalony, a nawet on bardziej a i tak moje nie daje rady, jakieś pomysły? Jednak chciałbym uzyskać maksimum sprawności, ponieważ mam w planach mapę. Silnik tak jak już pisałem, pracuje bez zarzutu i nie wydaje z siebie żadnych niepokojących oznak. Proszę o pomoc.
-
Kilka pytań dotyczących CAR AUDIO.
Siemka, kontynuując temat, kolejne pytania się pojawiają. Jak wygląda sprawa dołożenia tweeterów w trójkąty drzwi? czy jeśli zrobię wg. poradnika na forum to nie "zleje" się konfiguracja treble/bass/subwoofer w MMI? Tego chciałbym uniknąć bo to bardzo lubię. Kolejne moje pytanie, jak wygląda sprawa dołożenia głośników w słupki D? gdzie się to podpina i czy dużo z tym roboty? Następne pytanie dotyczy głośników w desce, mianowicie jak wygląda sprawa z ich wymianą? są przy samej szybie, jak je wykręcić i czy są P&P? No i ostatnie pytanie czemu na AUXie gra ciszej niż na CD? tak wcześniej nie miałem, a bynajmniej różnica była znacznie mniejsza. Z góry dzięki za odpowiedzi.
-
Montaż tweeterów w trójkątne maskownice przy lusterkach
Brązowy to prawie zawsze jest masa, czyli - a czerwony + jak na akumulatorze. Logika.
-
AMI
Trochę dziwne, ja mam MMI 2G Basic Plus (czerwony wyświetlacz) i mam AUX, BT, zmieniarkę. Wydaje mi się że wszystko wyżej powinno mieć tylko więcej rzeczy...
-
Bluetooth
Masz MMI czy radio? jaka wersja MMI? tzn. pokrętło przy lewarku zmiany biegów, w konsoli, wyświetlacz kolorowy czy czerwony? wtedy łatwiej będzie coś powiedzieć.
-
Dziwne działanie coming/leaving home.
Witam, jakiś czas temu tzn. miesiąc/dwa miesiące temu, odblokowałem sb u kolegi coming/leaving home vcds-em. Pozaznaczałem prawie wszystko z wyjątkiem o ile pamiętam oprócz sterowania z drzwi, w MMi ustawiłem czas działania na 5 sekund, i leaving na on. Moje auto nie posiada ani czujnika zmierzchu, ani włącznika świateł z funkcją auto, lecz zaobserwowałem dziwne zjawisko. Mianowicie ze 3 razy odkąd aktywowałem tą funkcje, zauważyłem że po zamknięciu auta, zaczęły świecić tak jakby światła dzienne, poświeciły 5 sekund i zgasły. Tak jak napisałem zaobserwowałem takie zjawisko 3 razy od miesiąca, lecz gdy próbuje je wywołać ponownie niestety nic z tego. Moje pytanie brzmi od czego to zależy, jak to ustawić żeby za każdym razem się załączały? Kolejne pytanie, czy jak zmienię włącznik świateł z funkcją auto, to coś się zmieni w działaniu? czy muszę koniecznie czujnik zmierzchu dorzucać? bo halogeny jeszcze nigdy mi się nie załączyły po zamknięciu, zaobserwowałem jedynie postojowe/dzienne z przodu, lampy zwykłe, żarówkowe. Proszę o w miarę szybką i rzetelną odpowiedź. Pozdrawiam.
-
Korozja błotników w Audi A4 B8
Nwm, czy ja mam jakieś inne czy co, 2008r. 340k nalotu i grama rdzy, auto mam od ponad 4 lat i nic. Garażowane w ciepłym garażu, myte raz/2 razy na tydzień, w zimę rzadziej i nic. Nasłuchałem się o korozji sporo i sprawdzam tu, tam i wszędzie to samo, czyli nic. lakierowane też nigdzie nie było, wszędzie fabryczny lakier, wsio potwierdzone w ASO. Także ja w te bajki o korozji nie wierzę. No chyba że "ćwiartki". :E Co do obić po kamyczkach, no to u mnie jest ich sporo faktycznie, ale one były już w momencie kupna, a od tamtego czasu nie widzę żeby coś przybywało (no chyba że mam ich już tyle że 1, czy 2 nowe nie robią różnicy :E), swoją drogą poprzedni właściciel chyba lubił jeździć na zderzaku wywrotki. :E Tak czy inaczej, ja osobiście złego słowa nie powiem w tym temacie, bo nic nie robię i ani 1 ogniska nie mam.
-
Znaleziono na osłonie silnika
Lub pod osłoną chłodnicy jest też taka uszczelka. Odkręć ten plastik pomiędzy lampami (nad grillem), na 4 torxach on jest i od spodu jest rant uszczelki.
-
Wyciek oleju
A no spoko, myślałem że to na 2 focie to filtr, ale właśnie słabo widać.
-
Wyciek oleju
Czy to nie jest czasem chłodniczka oleju? słabo widać, tam nad filtrem w chłodniczce jest taki gumowy oring, go się wymienia wraz z wymianą filtra, może on ci poszedł.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Będziemy sprawdzać, jeśli coś się poprawi dam znać i co było ew. przyczyną, dokładnie, każdy nagar, osad itd. powoduje spadek mocy, ale jakoś tego nie brałem pod uwagę, teraz przynajmniej mam zajęcie na okres ferii. Oczywiście jeżdżę tak nim, żeby go nie zamulać, tzn. parę razy w ciągu dnia dostanie po garach, no i parę razy w ciągu nocy. Ale no przy tym przebiegu bardzo prawdopodobne że trochę syfu i tak tam siedzi, a skoro już jesteśmy przy nagarach, jeszcze jak bd. miał możliwość do DPF sprawdzę, może również mieć trochę syfu i powoduje kolejne opory. No nic, pozostaje po kolei sprawdzać a na koniec spróbujemy go sprawdzić na hamowni.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
No ja w każdym jaki miałem sprawdzałem, no i wiadomo, każdy chce więcej, a "kontrolka w głowie" się zaświeciła jak usłyszałem od innych że ich auta z tym samym silnikiem po 230 latają, a mój tylko 220, tak jak napisałem to w 1 poście, no ale będziemy sprawdzać po kolei wszystko co tutaj wymieniliście. Ja na początek obstawiam tą szczelność węży podciśnienia i EGR, jutro będziemy sprawdzać. Potem ew. sprzęgło i sondę, jak to wszystko będzie zrobione i się nie poprawi to przynajmniej będę wiedział że mnie lekko kantują, a jak się poprawi to nic tylko się cieszyć. Ważne że już są jakieś punkty zaczepienia gdzie ew. szukać.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Ooo dekiel 13 faktycznie, kolejny trop do sprawdzenia, o tym nie pomyślałem, a faktycznie do najczystrzych nie należy po tylu latach. chociaż sam EGR nie dawno z wierzchu delikatnie przeczyściłem, ale posprawdzam to dogłębniej. Kolejny + leci.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Będę szedł tym tropem, węże podciśnienia i sprzęgło, jeśli się coś z tych rzeczy okaże bd zadowolony, jeśli nie, to także będę, tylko będę miał pewność czy mnie wkręcają czy nie, Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to prosiłbym o pozostawienie koma i Dziękuje wam za szybkie i rzetelne odpowiedzi. Oczywiście poszły plusiki.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Co do ogólnej mocy nie potrzebuje, bo mi nie brakuje, w miarę ładnie się odpycha, no chyba że mi wsiądą ze 4 grubasy do auta. :E Tylko tym vmaxem się trochę podmartwiłem jedynie. Ogólnie motorem mam w miarę żwawy, wyprzedza się bez żadnej redukcji, tylko lekko gazu i poszedł z 2 jak z dołu gaz opór dam to nieraz kołami mieli, więc no w miarę, szczególnie jak sam latam, no i największy + to spalanie. Jak czuje że w portfelu nie za grubo i zależy mi na eko jeździe to nawet na trasie udało mi się zejść do 4.1/100 ale to była jazda dosłownie 80-90km/h. Więc nie mam potrzeby nic zmieniać, tak jak na początku napisałem jedynie ten vmax chcę sb zweryfikować.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Może i tak, no tego nie wiem, ale i tak dla świętego spokoju posprawdzam wszystko co się da. Ja nawet z tych 220 jestem w miarę zadowolony, kolegi 1.9tdi nawet 200 nie lata, a z mocą w miarę podobnie. Ale chciałbym więcej, jak każdy.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
No ja generalnie wolę zapobiegać niż leczyć, dlatego was postanowiłem zapytać, ogólnie przez te 4 lata nie było z nim żadnych problemów, ani z silnikiem, ani wgl. z autem, cały czas jedynie eksploatacja, tzn. klocki, tarcze, oleje, filtry i się jeździ. Auto generalnie nie stygnie, przebiegi robi spore, jeszcze jak nocnych tripów z kumplami się zachce to już wgl.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Może i faktycznie, ale i tak chciałbym to jak najszybciej zweryfikować, dla świętego spokoju, a nie ukrywam martwi mnie ta sprawa trochę, ponieważ słyszę dużo różnych dziwnych opowiadań, na dosłownie każdy temat o b8, wszystko sprawdzam i u mnie wychodzi za każdym razem dokładnie to samo, czyli nie ma się do czego przyczepić, tak było mianowicie z turbiną, opiłkującą pompą cr, rdzą w nadkolach, podłodze i klapie itd. itp. Ja wsio co usłysze to sprawdzam dla świętego spokoju, no i wszystko jak do tej pory jest OK. nic z wymienionych przez znajomych i wyczytanych na forach rzeczy się u mnie nie dzieje.
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
No co do silnika to nie wydaje mi się że coś jest nie tak, ponieważ pomimo większego przebiegu, jak postawie mój obok nich, to i ciszej mój chodzi i delikatniej, więc ja raczej wierzę w to co mi w ASO powiedzieli, co do węży podciśnienia posprawdzam, od razu mówie wracając, sprzęgło, dwumas i łożysko oporowe faktycznie mam słabawe, bo wyje i to już dosyć długi czas, na wakacje planuje wymienić. No i mam wahania obrotów na nim, ale, przy vmaxie uślizgu nie dostrzegłem, a przecież by było czuć, wahania te się pojawiają za każdym razem jak dodaje gazu, ale to tylko z początku, potem już normalnie. Więc raczej to bym wykluczył. PS. Randor, też prawda i też to biorę pod uwagę, ale jak już to słyszę od kilku osób to pomyślałem że warto to sprawdzić.