Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

KonradA4troop

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KonradA4troop

  1. KonradA4troop odpowiedział(a) na GuGu 91 temat w 2.0TDI
    Zgadza się, trasa Łuków-Zgorzelec-Eidhoven, Altenberge. średnia prędkość około 140, momentami pod vmax podchodziłem, a momentami spokojnie. Jakbym całą trasę zrobił spokojnie to podejrzewam że 1300km na 1 tankowaniu osiągalne, mam avanta 65l bak, silnik 143 konny.
  2. KonradA4troop odpowiedział(a) na GuGu 91 temat w 2.0TDI
    A ja się nie zgodzę. Mi udało się na pełnym baku zrobić około 1000km (only trasa) Polska-Holandia i nie ukrywam że miejscami grubo ponad 200 się leciało. Przy cały czas spokojnej jeździe myślę że 1300km osiągalne, no po mieście już niestety standardowo, jak to w dieslu, spalanie 7.8 to chyba max co da się osiągnąć i zasięg około 850 km. Ale ja się tym nie przejmuje, samochód odpłaca się bezawaryjnością na to konto i kulturą pracy. Wiadomo 1.9 tdi mniej spali, ale przy tym 2.0 to chodzi jak traktor. Osobiście uważam że spalanie w cyklu mieszanym w okolicach 6.5-7.5. to normalne spalanie jak na 2 litrowego diesla. Aprox99 no u mnie przy spokojnej jeździe 120-140 spokojnie idzie zejść w okolice 5l, kwestia stylu jazdy.
  3. Siemka, wczoraj z nudów siadłem przy aucie, no i kilka godzin i zrobiłem drobną korektę lakieru, plastików, listewek czarnych w drzwiach i chromów. Oczywiście było to dokładne pozimowe czyszczenie + woskowanie całości, no i efekt uważam jest git. Nie było dużo uszkodzeń lakieru (rysek itd.) lecz no uważam że mimo wszystko trochę mu to pomogło, a takie są efekty. Tak wiem fotki nocą, ale no jak wyjechałem z garażu to już było ciemno + mój aparat w telefonie... no cóż, postaram się zrobić lepsze w dzień i to czymś trochę lepszym. [Kasuje fotki, bo nie mam kopii a hosting wygasł]
  4. Nwm czy on ma firmę czy nie, powiem tak, zadowolony a i owszem jestem, bo jednak postawił mi MMI na nogi, no ale wiadomo chciałbym mieć to co miałem wcześniej, w ASO pytałem to dostałem takiego mail'a "Zapraszamy Pana na weryfikację (koszt około 400zł), prawdopodobnie została źle zdjęta ochrona komponentu. Jeśli problem leży w dopasowaniu używanych sterowników, to nie jesteśmy w stanie podjąć się ich kodowania." 600zł dałem na zmieniarkę, wymianę i CP i jeszcze 400 dokładać, no trochę mija się to z celem, ponieważ dokładając nie wiele już do tej sumy idzie zupgrade'ować MMI do 3g high/plus. Trochę mam słabą lokalizację, bo u mnie w miejscowości zajmują się tylko 2 osoby takimi rzeczami (pytałem 6 elektryków)... Ogólnie wtedy co mi padła jednostka to prawie wszędzie gdzie pojechałem na diagnozę, podłączyli kompa, nie ma kontaktu i ta sama odpowiedź, nie wiem, nie podejmę się. Chciałbym mieć to już z głowy, a nie ciągle za tym latam...
  5. Byłem u niego kilka razy i dalej nie wszystko zrobione. Mógłby ktoś podrzucić kody gotowe? może na miejscu ktoś by mi to ogarnął, próbowałem już wygooglować i coś nie idzie. Najbardziej boli brak auxa i to że nie mg ustawić daty i godziny, no i temp. wewnętrzną bym chciał tak jak poprzednio.
  6. No właśnie nie wiem jak on to robił, ale nie mam wgl tej pozycji source, nie wyświetla się temp. wewnętrzna na dole wyświetlacza, nie mogę nawet daty i godziny ustawić (pokazuje 22.07.2018). Drażni mnie ta cała sytuacja, bo u mnie w okolicy są 2 osoby na krzyż które się takimi rzeczami trudnią i nic. Byłem, podpięli się, próbowali kodować wg. poradników znalezionych w google i source jak nie było tak nie ma. Nie wspomnę że za naprawę zapłaciłem 600zł... Mi się wydaje że naprawa to naprawa, powiniennem mieć wszystko tak jak miałem przed, a nie nagle nic nie mam...
  7. Siemka, ostatnio wypatrzyłem sobie felgi do mojego audi, lecz mam pewną zagwozdkę. Są to felgi z RS4 b8 19' lub 20', a chciałbym je wrzucić do zwykłej A4-ki w kombi. No i tutaj ta zagwozdka, czy podejdzie mi to bez większego problemu? da radę bez obniżania (wiem że im wyższa felga tym większa się zrobi "koza") ale no jakoś po cichu liczę na to że jakoś ładnie się schowa i wypełni nadkole. :E Obrazując chcę wrzucić to: Do tego: Co do komfortu jazdy, tak wiem że będzie porównywalny do jazdy taczką po żwirze...
  8. KonradA4troop odpowiedział(a) na KonradA4troop temat w 2.0TDI
    Siemka, przyczyną spalania okazało się i tu jeszcze do końca nwm, albo letnie paliwo, albo wyższe temp. powietrza, problem sam się rozwiązał, co do osiągów, winny okazał się być przypchany DPF, byłem na hamowni, A4-ka pokazała 137 koni, po powrocie 3 razy załączyło się wypalanie, pociągałem go na trasie, jak już się dobrze rozgrzał, no i wreszcie zaczęła iść tak jak powinna, odpowiadając od razu na moje pytanie co do v-maxa, piszę tutaj rozwiązanie, jakby ktoś też się tym problemem interesował. Troszkę go zaniżył DPF, teraz delikatnie lepiej wygląda sytuacja, ale wraz rezultat nie wiele lepszy, a więc wpadłem na pomysł żeby to troszkę pomierzyć i wyszło że mam trochę inną skrzynię biegów (chodzi o przełożenie). Na yt rzekomo te same co idą te 230-240, przy 200km/h mają trochę inne obroty na 6 biegu. Mianowicie mój pokazuje o 100 obr więcej jak te co są na filmikach przy tej samej prędkości. Niby niewiele ale ta końcowa różnica jest też nie wielka, że obstawiam na 90% że to właśnie ta przyczyna. Ale mam jeszcze jedno pytanie do was, chciałbym sb przepłukać odmę (stara, dużo nagarów, no i olej idzie w dolot) a mam zamiar troszkę sb przeczyścić dolot. (Tak wiem w dieslu zawsze w kolektorze będzie trochę oleju). No i jak się do niej dobrać żeby nic nie uszkodzić? i czy u was też na włączonym silniku idzie biała para po zdjęciu gumowego węża przed klapą gaszącą o woni oleju? Liczę na w miarę szybkie i konkretne odpowiedzi.
  9. Siemka, ostatnio mam problem z MMI, mianowicie jestem po wymianie jednostki w schowku. Wszystko się udało z jednym wyjątkiem, Kilka rzeczy mi poznikało (nie posiadam zapisu kodowania przed zmianą, a było to robione online). Próbuje wg. poradników na forum, ja i różni spece ale nic to nie daje. Lecz konkretnie, nie mam temperatury wewnętrznej na dole wyświetlacza, nie mam source pod prawym górnym przyciskiem funkcyjnym, w związku z czym nie mam auxa, nie mam Audi Parking System jako podmenu w car i nie mogę ustawić daty i godziny (unvaliable) przy próbie ustawienia, no i brak możliwości ustawienia z radia, jak miałem poprzednio. Dodatkowo chciałbym dorzucić do podmenu audi drive select, bo na 80% to posiadam (czuje że w zależności jak jadę zmienia się charakterystyka wspomagania kierownicy i się robi czulsze na gaz, dodatkowo posiadam w prawej skrzynce bezpieczników bezpiecznik, opisany na obudowie drive select). Pomoże ktoś z tym? próbowałem z różnych stron porad, m. in naszej A4 Klub i opisu wrclaguny z kodowaniami i mrfix'a i bez efektów. Na koniec dodam MMI 2G Basic Plus.
  10. KonradA4troop opublikował(a) temat w Audi A4 B8
    Siemka, ostatnio zauważyłem z prawej strony, na pokrywie bezpieczników pozycję z Audi Drive Select, sprawdziłem i faktycznie bezpiecznik jakiś tam siedzi. No i mam do was pytanie, czy jest to możliwe że moje auto to posiada? nie mam żadnego przycisku ani nic, ale na yt wypatrzyłem coś takiego. Co więcej faktycznie zauważam że tak jakby automatycznie się zmienia charakter auta, raz jest bardziej czułe na gaz, raz nie, no i układ kierowniczy raz jest sztywniejszy, a raz da się prawie 1 palcem kręcić kierownicą.
  11. Ostatnio EGR czyściłem, lecz ponownie pełno syfu tam, chyba powoli odma siada, lub jest do czyszczenia, DPF no nie jest z nim najlepiej, 240mg podobno, na dniach sam się biorę za czyszczenie, no i na pewno za niedługo nowy komplet sprzęgła wleci, bo to już zaraz całkowicie siądzie ponieważ czuć drgania koła dwumasowego i widać delikatne uślizgi na obrotomierzu, więc te 2 rzeczy do ogarnięcia mam i na pewno jeszcze będę doposażał do kompletnego pakietu QQ1. Reszty raczej nie ruszam, przynajmniej na razie. Na pewno niedługo felgi wreszcie letnie się wrzuci (jak tylko opony kupię) i szybki przyciemnię. Co do dbania, nigdy nie polerowane, ani nic, po prostu w miarę staram się dbać i mimo lat i przebiegu dalej wygląda. PS. A dlaczego mam taki pofalowany wykres w górnej partii obrotów? jakaś lekka nieszczelność? Edit - problemy rozwiązały się same. Odma żyje, wszystko drożne, zajrzałem w turbo ostatnio a tam dosłownie drobne kropelki tego oleju, znikome ilości. Nie wiem co było powodem, po prostu problem sam się rozwiązał.
  12. Witam, byłem na weryfikacji, sprawdzić czy silnik trzyma seryjne parametry, wynik lekko poniżej deklarowanej mocy 143km i 320nm wg wpisów u mnie jest to 138km i 310nm, lecz wydaje mi się że po hamowni jakby się odmulił, od wyjazdu 3x załączyło mi się wypalanie DPF-a w tym samym dniu. Po wymianie filtrów itd. chyba jeszcze raz się przejadę i zweryfikuje. Wynik mnie nie satysfakcjonuje, ma ktoś pomysł co mogę zrobić aby wynik poprawić? Test robiony przy włączonej klimatyzacji jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.
  13. No właśnie temat prześledziłem, lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, w takim razie skoro nie zadziała to czemu mi kilka razy zaświeciło, mimo że nie mam ani czujnika, ani przełącznika? testowałem również na światłach mijania, postojowych i na pozycji 0 (dziennych). Kilka razy, za każdym razem w nocy zaświeciło, ale jak ponownie próbuje to wywołać to wtedy już nie chce. Nawet w różnych odstępach czasu, do tej pory miałem 4 takie sytuacje kiedy się zapaliły (dolny rząd świateł, dzienne/postojowe, obok kierunkowskazu). No i tak jak zaprogramowane było, na 5 sek, tak też świeciły. Jak dla mnie to jakaś czarna magia.
  14. A odpowie ktoś na moje pytania powyżej?
  15. Naczytaliście się o tym i teraz już co niektórym odwala na ten temat. Ja raz tam zajrzałem właśnie przez ten post i żałuje, nic nie było, ale przy odpalaniu mogła się lekko przytrzeć (ale raczej też w to wątpie). Zmieniajcie filr paliwa co 2 wymianę oleju, paliwo na dobrych stacjach, bez żadnych dodatków do baku i jeździjcie. Ja nigdy nic nie wlałem, samochodem zrobione przez 4 lata 100tyś i czyściutko w pompie. Na wieczór po garach parę razy dać żeby się nie zamulił i wszystko. Ja jakoś nic nie leje, nie zaglądam i 0 problemów od tylu lat. Nie ma co dramatyzować z tym.
  16. Pasuje. Ja jestem już bardzo dawno po wymianie całości po za wzmakiem na B&O. Wszystko jest p&p po za deską. było już kilka tematów o tym po za tym, np. w moim.
  17. KonradA4troop odpowiedział(a) na KonradA4troop temat w 2.0TDI
    Ogólnie staram się dbać, oleje co 10-15tyś wymieniam, serwisuje u siebie właściwie (wymianę oleju, filtra oleju/paliwa/powietrza) to każdy chyba potrafi zrobić. Co do odmy tak też coś myślałem żeby ją przepłukać, bo zauważyłem przy turbinie ślady oleju, które biegną właśnie z trójnika gdzie przewód odmy wpada w przewód (filtr powietrza/turbo). Tylko pytanie, wie ktoś jak się ją rozbiera, żeby przy okazji nic nie rozwalić? :E
  18. KonradA4troop opublikował(a) temat w 2.0TDI
    Siemka, mam kilka pytań, jako że w dieslach jestem jeszcze można powiedzieć "zielony" miałbym do was kilka pytań. Ale zaczynając A4 B8, 2.0tdi 143 caga. Od kilku lat posiadam ten samochód i zauważyłem ostatnio że na postoju, na "luzie" przy włączonej klimie mam spalanie 0.8 a dawniej miałem 0.7 i takie pytanie dlaczego wzrosło? Kolejne pytanie na co zwrócić uwagę w nim przy przebiegu prawie 350tyś. km? nigdy nic nie robiłem po za wymianą rozrządu i oleju, ale doszedłem do wniosku że warto by było się w końcu zainteresować czy nic się nie zaczyna dziać, albo nie zacznie w najbliższym czasie. No i ostatnie 2 pytania co ogólnie ma wpływ na osiągi diesla? (po za turbiną i EGRem i układem dolotowym) mówiąc osiągi mam na myśli przyśpieszenie i prędkość maksymalną? I czy delikatnie mówiąc czy "zjechane" koło dwumasowe, łożysko oporowe i sprzęgło ma wpływ na prędkość maksymalną? Bo jeśli chodzi o przyśpieszenie to wiem że ma duży wpływ. Z góry Dzięki za każdą odpowiedź.
  19. Siemka, wstawiam jeszcze krótki filmik ze spotu zimowego audi naszej małej okolicznej grupy. YouTube
  20. Mój garażowany i nic, chcesz mogę nawet foty porobić, ja sprawdzałem swój gruntownie, bo trochę jestem przewrażliwiony na tym punkcie, chcę mieć wszystko idealnie. Wolę zapobiegać niż leczyć, więc kontrola raz na pół roku nie zaszkodzi. Na progu jedynie co mam to wgniotkę od zjazdu z krawężnika (prawie od razu za kołem) a ranty wsio zdrowe. na chwilę obecną ponad 341 przebiegu. Co do mycia to różnie, w lato to jak się drobnych uzbiera to myje, a w zimę tylko jak są temperatury blisko dodatnich, lub dodatnie i zawsze dokładne opłukanie z piany. Apropo, skoro masz takie samo to miałbym jeszcze kilka pytań do cb, bo jest kilka tematów które mnie męczą...
  21. Swiatłowód sprawdzony, świeci, a mmi dalej nic, pomocy. ;(
  22. Raczej wątpię, starałem się to robić delikatnie, wygląda jakby się zawiesiła, nie chce oddać płyty. Ale posprawdzam dzisiaj jeszcze, a jak sprawdzić światłowód?
  23. PS. już bezpiecznik wyciągałem i odłączałem na chwilę aku i nic. Dodam że konsola środkowa od mmi (wokół lewarka) wgl. nie działa, nie świeci żaden przycisk, ani nic. Wyświetlacz tak samo.
  24. Siemka, mam problem z MMI, nie podświetla się panel, wyświetlacz a zmieniarka mruga, płyty nie da się wyjąć. Zapytałem się pewnej osoby to mam wyjąć zmieniarkę i wyjąć płytę ręcznie i jeszcze raz podłączyć, lecz jutro się do tego zabiorę. Pytanie do was jakby to nie pomogło, co się stało, co mg zrobić? dodam że przed wyjęciem działało, MMI Basic Plus, wyświetlacz nie wyświetla zupełnie nic, nawet info z klimy (temperatura itd.) wszystko jest czarne, jedyne co działa to zmieniarka w desce rozdzielczej, tzn. da się wyjąć z niej płytę. Natomiast ta w schowku mruga nawet po zgaszeniu i zamknięciu auta, jakby się zawiesiła. Proszę o pomoc. PS. VCDSem sprawdzane, nie łączy się z mmi, w silnik da się wejść i wsio inne, ale w MMi nie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.