Treść opublikowana przez .Cinek
-
Korekta ustawienia rozrządu w 3.0 V6 ASN
Orientuje sie ktos czemu nie można ustawić wartości bliższych zera na prawej glowicy ?
-
Korekta ustawienia rozrządu w 3.0 V6 ASN
Witam. Mam problem z moim ASN, a mianowicie w grupie 96 mam test off, gdzie w grupie 94 jest wszystko ok. Co moze być przyczyną? Zacięty wariator? Szarpanie karoseria, chceck engine oraz wypadanie zaplonow moze byc spowodowowany takim ustawieniem rozrzadu, takimi kątami? EDIT: Edit. Zadzwonilem do mechanika i powiedział ze nie mógł zejsć nizej z wartosciami na prawej głowicy(9, 15),ponieważ gdy zrobił na 4,4 to samochód zaczął źle chodzić, tak jakby nie chodził na wszystkie gary oraz trzęsło karoserią. Kolejną sprawą jest to, że było cos robione z prawą głowicą a mianowicie był zmieniany wałek ssący oraz nastawnik faz rozrządu był uszczelniony na sylikon a nie uszczelkę. 20190507_145907.mp4
-
Znaczenie ET Felgi
Dzięki za info.
-
Znaczenie ET Felgi
Witam. Posiadam audi a4 b6 Avant z silnikiem 3.0 Asn w quattro i chce zalozyc ładne felgi na lato. Mam mozliwosc zakupu ladnych felg ori s line 18" od A4 o numerach 8jxh2, et 30. Czy bez problemu bedą pasować ? Nic nie bedzie ocierac ? Z góry dziekuje za pomoc.
-
Czy beda pasowac takie felgi.
Witam. Posiadam audi a4 b6 Avant z silnikiem 3.0 Asn w quattro i chce zalozyc ładne felgi na lato. Mam mozliwosc zakupu ladnych felg ori s line 18" od A4 o numerach 8jxh2, et 30. Czy bez problemu bedą pasować ? Nic nie bedzie ocierac ? Z góry dziekuje za pomoc
-
dziwne odglosy, prawdopodobnie lewa glowica A4 B6 ASN 3.0
W tytule jest napisane ze prawdopodobnie lewa głowica. W poście jest nagrany i wstawiony dzwięk podczas pracy silnika.
-
Gdzie znajuje się regulator fazy rozrzadu?
Mialem u siebie coś takiego i mechanik powiedzial ze to wariator sie odzywal. Skonczylo sie na tym ze zaczal chrobotac podczas ciaglej pracy silnika. Wymieniłem wariator i problem ucichł.
-
drgania na wolnych obrotach
Problem rozwiazany. W serowniku silnika spalilo sie cos od sondy labda (chyba jakis przekaźniczek badz komdensatorek), lecz teraz nasuwa sie pytanie. Czy jest taka mozliwośc iż sonda zrobila zwarcie i spalila ten przekaźniczek?
-
drgania na wolnych obrotach
Edit. Po wynianie wariatora wydechowego stukot z silnika ustał, lecz zostala nierówna praca na wolnych obrotach. Po dodaniu gazu dragania ustępują. Problem twi w tym iż po podpięciu kompa nie ma parametrów fazy rozrzadu na prawej glowicy a dokladnie kątów, jak rowniez pozostalo wypadanie zapłonow na trzech cylindrach. Sondy sprawdzone, katy sa w stanie niemal idealnym. Ciśnienie na cylindrach jak i oleju jest, czyjnik polozenia wału rowniez jest dobry. W czym moze tkwic problem? W elekteonice? Padł soft i Ecu nie zczytuje danych? Z góry dziekuję za pomoc.
-
[A4 B6] Jakie felgi... S-line czy RS6
A masz 17" czy 18" alusy?
-
Migający check engine i drgania silnikiem
Witam. Ogarął Pan problem z tymi drganiami i migającą kontrolką?
-
drgania na wolnych obrotach
Dzięki za info. Zaprowadziłem właśnie samochód do mechanika i Jutro rano ma sie wziąc za moje autko. Mam nadzieję ze to nic powaznego.
-
Problem z sondą czy katalizatorem?
Witam. Mam chyba problemy z sonďą. Po podłączeniu kompa pokazało mi takie błędy: - Czujnik sondy lambda(Bank 2, Czujnik 1) , powolna reakcja, dolny limit, nr. 16537 - Obwód grzałki sondy lambda, Bank 1, Czujnik 1, nieprawidlowy syngal, nr.17511 - Korekta mieszanki (miltiplikatywna) rząd 1, gorny limit, przerywany, nr. 17536 - Korekta mieszanki (miltiplikatywna) rząd 2, gorny limit, przerywany, nr. 17538 Czeka mnie wymiana obu sond czy problem tkwi w katach ?
-
drgania na wolnych obrotach
Witam. Mam problem ze swoim autkiem 3.0 ASN i nie wiem co dalej robic. To sie stalo wczoraj. Odpalilem samochod i bylo wszystko ok, zadnych drgan itp. Po przejechaniu jakichś 20 km gdy stanąłem na swiatlach poczulem drgania na wolnych obrotach, czy to na benzynie czy ma gazie. Powyzej 2000 obrotów drgania ustępują. Po otworzeniu maski uslyszalem jakiś mały postuk w silniku. Co to moze być? Mogę tak przejechać jakies 15km na warsztat ma sprawdzenie czy czeka mnie laweta ? Z góry dziekuję za pomoc. EDIT. Po podlaczeniu kompa wyświetliły się bastepujące błędy: -Czujnik położenia wału korbowego/rozrządu 17748 - wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonow w cylindrach 1,3,2 - obwód sterowania zaworem powietrza dolotowego, Bank 1 17937
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemanko
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Jestem posiadaczem Audi A4 b6 3.0 v6 w Quattro o kodzie silnika ASN.?