Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

OlekS

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez OlekS

  1. Kusi instalacja jednego z poniższych firmware z MIB Solution: Oryginalnie mam MHI3_ER_AU P4014 z bezprzewodowym AA i CP. Samochód z końcówki 2023 i ma SFD2, więc nie wiadomo czy w ogóle zacznie czytać pendrive z aktualizacją oprogramowania. Pytanie czy coś dojdzie nowego w wersji np. P4398 lub P4851 i czy można od razu przeskoczyć na najwyższą wersję? Ma może ktoś doświadczenie?
  2. Jeśli nie ma żadnych błędów to prawdopodobnie coś się dzieje z zasilaniem paliwa, być może kończy się pompa. Sprawdź ciśnienie paliwa na listwie. Powinno wynosić ok. 4 bar na biegu jałowym. Jak często gaśnie silnik?
  3. Jeśli radio android poprawnie podłączone to powinno to działać tak na postoju (bez odpalania silnika/lub po zgaszeniu): - przekręcenie kluczyka aż "zapalą" się zegary / inaczej stan pojazdu po jeździe, - włączone radio (zasilanie z linii 15), - wyłączenie zapłonu, BEZ wyjmowania kluczyka, - radio powinno działać przy wyłączonym zapłonie, - po wyjęciu kluczyka (immo) radio gaśnie
  4. Chodzi o przednie zawieszenie? Jeśli chcesz mieć ori komplet to jak najbardziej lemforder jest najlepszy, bo był stosowany na pierwszy montaż z tym, że te 200K km już nie wiadomo czy wytrzyma i czy masz przewidziany na to budżet na same części prawie 3tys zł. Z autopsji powiem, że esen skv jest bardzo dobrym zestawem i w dobrej kasie - obecnie ok. 600-700zł. W 2020 roku wymieniałem przy a4 b6 i po prawie 6 latach i 80tys. km nic się nie dzieje - cały czas sztywne gumy, nie wybite sworznie i dobrze się na tym jeździ. Tylko śruby musiały zostać ori, bo z zestawu skv nie przekonywały. Z minusów - w ujemnych temperaturach początkowo słychać lekkie "skrzypienie" gumy, ale potem ustaje.
  5. Ogólnie na pełnym scanie widać więcej, dlatego zawsze wrzucamy pełne logi, ale wstępnie na 80% czujnik stopu jest do wymiany/regulacji, a na 20% czujnik sprzęgła padł.
  6. Zgodnie z zapowiedzią zamieszczam podsumowanie sfinalizowanego przypisania wymienionej pompy ABS: - najpierw oczywiście podziękowania dla A4 Club Polska! Jest to miejsce pełne otwartych i dobrych Ludzi, którzy zawodowo lub hobbystycznie są w stanie zdziałać wielkie rzeczy i zrobić niemożliwe możliwym 😉 - dziękuję Forumowiczom @Muskel1, @turzol, @RaThek ! Bez Was i Waszej wiedzy temat by nie ruszył z miejsca. - @WAUZZZ Tobie szczególnie DZIĘKUJĘ za pomoc! ASO Audi musi do Ciebie zapisać się na szkolenie z obsługi i programowania swoich podzespołów 😎 Osobom zainteresowanym serdecznie polecam i zachęcam do nawiązania współpracy z Kolegą WAUZZZ. - Streszczenie wymiany sterownika dla czytających wątek (nie jest to DIY): 1. Fizyczna wymiana i odpowietrzenie części hydraulicznej, 2. Ściągnięcie ochrony sterownika elektronicznego (oczywistym jest legalne pochodzenie komponentu), 3. Odblokowanie SFD1 i SFD2 (w moim przypadku), 4. Kodowanie, 5. Parametryzacja i adaptacja sterownika do wyposażenia pojazdu Relacja zdjęciowa: Po wymianie fizycznej, przed ingerencją komputerową: Po 3, 4 i 5 punkcie streszczenia i całodniowym sprawdzaniu: Jak widać, zero błędów i komunikatów. Wszystkie systemy, asystenty i tryby działają jak należy. Poniżej ujęcie, które muszę zostawić sobie na pamięć. Na wyświetlaczu kamera cofania pokazuje samochód, dzięki któremu zarejestrowałem się na A4 Club 😇
  7. Ogromne DZIĘKUJĘ @WAUZZZZ za dobre słowa, zgłębienie wątku i poświęcenie się dla mnie - na pewno powyższe dane ułatwią mi zadanie z przypisaniem sterownika. W tych czasach wiedza jest niby powszechna, a jak dochodzi do czegoś "specjalistycznego" to jest zakaz konkurencji itp., co rozumiem i szanuję każdą udzieloną odpowiedź na forum. Będę miał możliwość zająć się autem pod koniec tygodnia i jak tylko ogarnę temat w 100% odezwę się z informacją zwrotną i mam nadzieję fotką licznika bez "choinki" ABS, ESP itd. Pozdrowienia,
  8. Moje niedopatrzenie - na błędach podobno ludzie się uczą. Zrobiłem kosztorys na około 100 pozycji na podstawie ETKI i identyfikowanych części i wszystko podpasowało - w tym części elektroniczne. Nalepka z ori ABS była uszkodzona: Znalazłem na OVOKO w dobrej cenie sterownik, który miał pasować, ale jak się później okazało był nieco inny: Z tego ten post i niepotrzebne komplikacje...
  9. Dzięki @turzol za cenny komentarz. Wstępnie umówiłem się do ASO za kilka dni, by mi to zrobili, ale teraz już nie wiem czy nie wrócić do fachowca, co zdjął ochronę komponentu, ale nie zrobił parametryzacji i kodowania. Doczytałem na anglojęzycznych stronach, że powyższe czynności można ogarnąć ręcznie offline.
  10. Dzięki wielkie @Muskel1 za potwierdzenie moich domniemań. Jednak "chłopski rozum" trybi w dobrym kierunku Fachowiec nie "mój", bo sobie ogarnąłem cały samochód, tylko ta pompa ABS`u dała mi w kość - przepaść między A4 B6, a A4 B9 jest duża, ale do nadrobienia. Jeszcze raz dziękuję - chyba sam prędzej się nauczę tego ODIS`a. Miałeś do czynienia z tą stronką? Error 405 (Method Not Allowed)!!1 WWW.VW-GEKO.COM Ściema czy można sobie wykupić godzinę połączenia do serwerów?
  11. Dobry wieczór / Dzień dobry, niestety nie znalazłem konkretnej informacji na forum i w internetach, dlatego zakładam nowy temat. Pojazd - Audi A4 B9 2023/07 2.0TFSI quattro 204KM. Do przypisania jest pompa ABS po wymianie (szkoda). Część hydrauliczna zamontowana i odpowietrzona. Samochód jeździ z choinką na zegarach. Numer sterownika oryginalny 8W0907379BG (brak możliwości spisania kodowania). Został zamontowany sterownik o wyższej rewizji 8W0907379BJ. Część legalna kupiona na OVOKO.PL. Próbowałem nieoficjalnym oprogramowaniem - marna trata energii. W rezultacie musiałem się udać do fachowca. Ochrona komponentu zdjęta, zostaje tylko i aż przypisanie VIN`u oraz kodowanie (same zera). Jeden warsztat się poddał, bo ODIS wyrzucił jakiś błąd. Gorąca prośba o informację czy istnieje możliwość zrobienia powyższych czynności lub nakierowanie na osobę/firmę, co ogarnie temat. Poniżej zdjęcie pokazujące screen z ODIS`a. Widać tam błąd ERP0617E i jakieś niewiadome polecenia. EDIT: Podobno da się zastosować sterownik z inną końcówką, ale trzeba w ODIS`ie wpisać numer VIN samochodu dawcy sterownika, by serwer "puścił" dalej i ściągnął parametryzację i kodowania, które można potem dostosować do swojego samochodu. Z góry dziękuję Forumowiczom za pomoc
  12. Jest to odpowietrzanie układu trochę męczące, łatwo o zapowietrzenie zbiornika z płynem. Robiłem od prawego tylniego koła, lewy tył, prawy przód, lewy przód. Przy okazji jeszcze raz odpowietrzę, żeby było na 100%
  13. @dekiel 13 dzięki za podpowiedzi, ale jakoś na logikę, co ma odpowietrzanie do klikanie hamulcy? Bierze mi każde koło, pedał zachowuje się jak przed SWAPem, czyli na zgaszonym samochodzie twardy i prawie się nie dusi w dół, przy odpalonym robi się miękki i schodzi trochę niżej, przy 1/4 skoku pedału już hamuje jak należy. Może mi się uda w przyszłym tygodniu wybrać się do znajomego na podnośnik, zdejmę zaciski i obadam ślady może jakieś się pojawiły od uderzeń i kliknięć
  14. @dekiel 13 przejechałem już ok. 2500km. Tarcze aż błyszczą po całej szerokości, hamulce są dobre. Odpowietrzalem w sumie dwa razy. Pierwszy raz jak przód robiłem i drugi raz przy wymianie tylnich zacisków. Chyba z 1.5l płynu przepompowalem przez układ, pedał zachowuje się jak należy. Na razie nie mam czasu za to się zabrać, trzeba rozebrać i dokładnie wszystko przejrzeć. Przy składaniu nie miałem żadnych wątpliwości, wydawało się, że nie ma tam żadnej filozofii, a jednak...
  15. Znalazłem fotę przed odnowieniem. Widać klocki, nawet posiadają ukosowanie niestarte
  16. @kamil-vagklocki wyglądały prawie jak nowe, mają ponad 10mm grubości bez blachy. Dla tego dałem je bez zastanowienia. Co do typu klocków - takie dostałem razem z zaciskami i prawdopodobnie odpowiednie. Sprawdzałem oznaczenie - nie było tam producenta, była jakaś norma, po wbiciu w google wyskoczyły zamienniki Brembo dla a4 B7 i seat exeo, system 1LA. Więc chyba są odpowiednie. Jeśli chodzi o luzy na jarzmie to są takie same jak miałem w hamulcach 312, czyli nie za ciasno i nie za luźno. Przed malowaniem tylko lekko odświeżylem papierem powierzchnie styków z klockami. Wszystkie prowadnice i miejsca styków potraktowałem delikatnie smarem do hamulców od ATE. Jeszcze pytanie odnośnie tylnich tarcz. Czy stosował ktoś tarcze nawiercane MIKODA, Rotinger, bozarto. Bez sensu już przetaczać te co mam. Choć nigdy wcześniej nie miałem bicia tarcz w a4 b6. Aż się zdziwiłem, po montażu zestawu na tył
  17. Oczywiście jadąc po złej drodze wystarczy przytrzymać hamulec i jest cisza
  18. @pelonek1 tak, wszystko sprawdzałem za jednym zamachem, te dwie duże śruby od przednich jarzm dowalone 190NM. Tylne k**ewskie śruby jarzm pod imbus też dokręcilem aż skrzypiały. W zaciskach 312 zewnętrzne klocki nie mają blaszek, tylko kleją się do zacisku na taką podkładkę klejącą. W zaciskach 320 obydwa klocki mają po 3 blaszki, od strony tłoka większe blaszki, a od strony zacisku mniejsze. Zewnętrzny klocek w jednej z blaszek posiada otworek płaski, w który wchodzi blacha-sprezyna, w moim przypadku czarna. Mnie się wydaje, że tam coś się dzieje
  19. Na zdjęciu z tylnymi zaciskami miejsce styku jest z tyłu. Tam nie jest pomalowane.
  20. @pelonek1nic z tego. Wszystkie miejsca styku, gwinty, prowadnice klocków były oklejone przed malowaniem. Tylnie jarzma też w miejscu styku ze zwrotnicą nie są pomalowane. Tu trochę widać
  21. @kamil-vagtak. Zamiast kupna nowych klocków i tarcz dla zestawu 312/255 kupiłem komplet hamulcy większych z w miarę nie zniszczonymi (tak mi się wydawało) tarczami i klockami. Postanowiłem, że dotre je, i za jakiś rok, dwa zainwestuję w nowe. I tak tylnie tarcze do wymiany mam już teraz, bo krzywe. Bardziej mnie irytuje to stukanie przodu
  22. Wszyscy są na wakacjach?) Ktoś coś?) Może w złym miejscu założyłem temat. @Dev, widzę na innych wątkach, że jesteś aktywny i ogarnięty w hamulcach. Sorry, że tak na chama się zwracam. Może powiesz 2 słowa.
  23. Dodaję parę zdjęć dla uproszczenia wyszukiwania usterek
  24. Witam serdecznie wszystkich, przeszukałem cały A4 club.pl i wychodzi na to, że na tyle podobnych usterek nie było omawiano. Chyba że źle szukałem. Liczę na Waszą pomóc i doświadczenie przy tych heblach. Opiszę całą historię: Przy wymianie przednich amorów i wahaczy wpadł komplet hamulcy 320 przód i za tydzień 288 tył (wcześniej miałem 312/255 - zero problemów, wnet żałuję SWAPu). No i teraz problem, nie miałem wcześniej doczynienia z takimi zaciskami. Komplet używany, w miarę odnowiony do jeżdżenia. Skąpy dwa razy robi, czeka na mnie ponowna rozbiórka hamulcy. Przód: - tarcze Ori nawiercane - 28.8mm - klocki nieznane bardzo grube. Tył: - tarcze febi - 11.5mm - klocki febi - średnio zużyte Najpierw zrobiłem przód, od razu nie było fajnie - nie hamowały kopletnie, trzeba było dotrzeć . Po dotarciu zauważyłem, że przy każdym hamowaniu, ostrym czy lekkim występuje pojedyńcze klęknięcie. Najpierw pomyślałem, że nie dokręcilem wózek. Wszystko przejrzałem jeszcze raz - wygląda ok. Hamulce już hamują (wypad za granicę 2300km) ale niesamowicie stukają na "kocich łbach" i innych nierównościach no i dalej pukają przy hamowaniu. Podejrzewam, że klocki mają mieć klej dla przyklejenia do zacisków. Miały trzy blaszki. Luzów na jarzmie raczej niema duzych, klocki płynnie się szlizgaly przy zakładaniu. Tarcze nie biją. Przy okazji tył: Bije tarcza prawa. Występuje pulsacyjne hamowanie. Poza tym OK. Rozważam zakup tarcz nawiercanych mikoda. Może ktoś coś powie na ten temat. Proszę o pomoc oraz jakieś sugestie. Planuję za parę dni to poprawić

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.