Treść opublikowana przez dan4tech
-
Głośny dyfer torsen w Audi A4 B9 quattro
Spuszczenie oleju przez otwór po pompie to jedno ale jak go nalać ? gdzie jest śruba do nalewania? Może jakieś zdjęcie? Może ta służy do zalewania MTF ? EDIT: potwierdzam że to śruba kontrolna oleju MTF w skrzyni 0CL
-
Głośny dyfer torsen w Audi A4 B9 quattro
Lub kolega może będzie znał odpowiedź na pytanie: Trzeba odkręcić tą pompę żeby zlać olej? Nie ma korka spustowego? Wyżej jest jakiś korek żeby nalać ten olej? Jakim momentem dokręcić później tą pompkę oraz czy trzeba wymieniać uszczelkę? Jak to robiłeś u siebie?
-
Głośny dyfer torsen w Audi A4 B9 quattro
Cześć wymieniam dzisiaj olej w środkowym mechanizmie różnicowym ( torsen) przy skrzyni i tam trzeba odkręcić tą pompę żeby zlać olej, rozumiem że wyżej jest jakiś korek żeby nalać ten olej? Jakim momentem dokręcić później tą pompkę oraz czy trzeba wymieniać uszczelkę? Jak to robiłeś u siebie?
-
Dudnienie podczas ruszania ze skręconymi kołami w Audi A4 B9 2.0 TDI 190KM Quattro
To jest bardzo ważne info, dzieki gdzie ten TSB można przeczytać? Masz może dostęp ?
-
Dudnienie podczas ruszania ze skręconymi kołami w Audi A4 B9 2.0 TDI 190KM Quattro
Nie mam ultra
-
Dudnienie podczas ruszania ze skręconymi kołami w Audi A4 B9 2.0 TDI 190KM Quattro
Podobno poprzedni właściciel zmieniał 10 tys km temu ale czy to nie objawiało by się również przy prostych kołach? Może w torsenie ?
-
Dudnienie podczas ruszania ze skręconymi kołami w Audi A4 B9 2.0 TDI 190KM Quattro
Gdy ruszam z kołami na wprost nic się nie dzieje natomiast gdy startuje z kołami skręconymi to słychać jakby dudnienie, odrobinkę szarpanie. Niby przeguby mechanik sprawdzał, zbieżność, geometria ustawione. Podniosłem auto i jak tył (jedno koło) jest w górze to koło można obracać, natomiast z przodu jakby był na biegu - skrzynia w P, może tak powinno być? Problemem jest dudnienie jakby z tyłu podczas ruszania ze skręconymi kołami. Byłem u dwóch mechaników w Zielonej Górze z tym tematem, niby dobrych ale pojęcia nie mają co to. 20241112_193019.mp4 20241112_191710.mp4 20241112_182850.mp4 20241112_193714_1.mp4 20241112_181439.mp4 20241112_193714_2.mp4 20241112_181445.mp4
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Windows 10 + winrar @Muskel1 dzięki Ci wielkie za to co robisz, całe forum na Tobie wisi
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Rozpakowałem paczkę programem 7 zip i wygląda że poszło, następnie robię pacza programem MIB 3.6, zaglądam jednak do katalogu patches w MIB i jest w zasadzie pusty, gdzie znaleźć pacha do MHI2Q_ER_AUG22_P5092_MU1329
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Zacząłem aktualizacje paczką ściągniętą z mega którą udostępnił kolega Muskel i na starcie taki błąd:
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Edit: znalazłem w czerwonym menu Gdzie widać jaką mam wersję SW MMI (5F)?@Muskel1 mi pisał jaką mam ale chciałbym to zobaczyć żeby widzieć ns przyszłość i d*py nie zawracać. W zrzucie z vcdsa który dodawałem czy może tu na zdjęciu to widać ?
-
MMI się resetuje w Audi A4 B9
Instrukcja jest w temacie z mapami ?
-
MMI się resetuje w Audi A4 B9
Windows 10, 7zip ale to pojawiło się zanim wgrałem najnowsze mapki. Jestem w trasie przejechałem 60km i znowu ten pisk, może zrobić wyzerowanie instalacji sterowników lub zrobić tego pacza na p5092. Mam kompa i vcds przy sobie tylko mógłbyś mnie naprowadzić odrobinę ?
-
MMI się resetuje w Audi A4 B9
Wygląda że jest już 5152, tylko link do pobrania nie działa... Jak będzie kiedyś działał to będę mógł od razu instalować tą wersję czy jeszcze jakieś po drodze? MHI2Q_ER_AUG22_P5152 - Audi MMI Navigation plus firmware MIB-HELPER.COM Check VAG Infotainment System details
-
MMI się resetuje w Audi A4 B9
Tak, piszczy i jest zablokowane dopóki się nie zresetuje po kilku minutach samo wtedy znowu kilka godzin działa dobrze. Zobaczymy po resecie bezpiecznikiem czy to coś dało, aku też naładowany. Nowy skan po skasowaniu błędów, ponownej instalacji map ( ale probem się pojawiał przed ich instalacją) i usunięciu błędu wersji map w adaptacjach Log-GD BŁĘDY PO SKASOWANIU PONOWNEJ INSTALACJI MAP I USUNIECIU BEDU WERSJI MA--WAUZZZF54HA016810-126688km.txt
-
MMI się resetuje w Audi A4 B9
Tylko mapy, bo patch instalowałem rok pół roku temu jak instalowałem mapy 370, teraz zainstalowałem 390.
-
MMI się resetuje w Audi A4 B9
-
MMI się resetuje w Audi A4 B9
Aktualizując problem mam od wczoraj jak odebrałem auto od mechanika a dzisiaj zainstalowałem jeszcze nowe mapy.
-
MMI się resetuje w Audi A4 B9
Kasowałem, i za jakiś czas wracają. - błedy od drzwi to pewnie usterka do naprawy, kiedyś już jeden z nich sie pojawiał - błedy od map są do usunięcia tylko nie mogę znaleźć tego w wątku z mapami bo jak instalowałem poprzednie to już kiedyś to usunąłem ale teraz ślepy jestem - bezpiecznik od 5F - Panie pomóż znaleźć bo googlam, istrukcję przeglądam do A4 B9 ( ja mam A5 F5) , czy to będzie po lewej przy kokpicie jak się drzwi otwiera i tam 14 system infotaimant?
-
MMI się resetuje w Audi A4 B9
Odebrałem auto od mechanika które miało robiony dolot i coś przy przegubie więc nic związanego z tą usterką, tylko stało tam u niego z 3 tygodnie, odbieram i działa normalnie nagle pisk w głośnikach którego nie idzie wyłączyć nawet jak auto się wyłączy i włączy cały czasz jednostajny. Po może kilu minutach MMI się resetuje (samo i wszystko wraca do normy). Miał ktoś może taki przypadekm? Odczyt błędów w załączeniu, może kolega Muskel będzie miał chwilę na to zerknąć bo obawiam się gdzieś dalej jechać, a tu akurat długi weekend. Log-GD RESET MMI-WAUZZZF54HA016810-126688km.txt
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Ktoś już instalował najnowsze ?
-
Jak wyłączyć spryskiwacze reflektorów w Audi A5 F5?
W kodowaniwaniach, odznaczylem ptaszek. Dziękuję
-
Jak wyłączyć spryskiwacze reflektorów w Audi A5 F5?
Rewelacja, jakbyś miał chwilę możesz zerknąć który modół, baj, bit przez vcds? Audi A5 F5 2017
-
Jak wyłączyć spryskiwacze reflektorów w Audi A5 F5?
Witam, jaki jest algorytm włączania spryskiwaczy na reflektory (matrixy) ? I drugie pytanie jak to wyłączyć żeby nie pryskało, najlepiej kodowanie, ewentualnie bezpiecznik ale to będę miał błąd więc tego chciałbym uniknąć. Mam w tej chwili coś tam uszkodzone i leje mi się gdzieś po silniku i pod auto chce to na jakiś czas wyłączyć. Z Góry dziękuję
-
Błąd systemu bezpieczeństwa w A4 B9
Miałeś rację, wypięcie wyzwalacza nr 2 po stronie pasażera nie spowodowało nowych błędów. Co prawda wyczyściłem, zaizolowałem profilaktycznie kable i chwilowo jest spokój. Zobaczę co dalej