Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

spalski1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez spalski1

  1. OK Skupię się na tym A gdybym od alternatora poprowadził prowizorycznie kabel bezpośrednio do modułu getwey ? Bo rzeczywiście jeżeli on raz łączy a raz nie? I alarmu by nie wywaliło ?
  2. Tak owszem masz rację ale ten alarm trzeba ''wyczekać'' aż się pokaże i jest tylko na postoju! auta bo jak ruszę to nie wywala nigdy. A gdy robiłem autoskan bez pinu LIN na alternatorze wali błąd od razu nic nie trzeba wyczekiwać
  3. Kolego Muskel proszę zobacz błędy w załączonych plikach zrobiłem 2 autoskany Wcześniej wykasowałem wszystkie błędy Plik z nazwą bez wtyku ma wypięty pin (LIN) z alternatora (od razu jest komunikat : 19-CAN Gateway -- Stan: Usterka 0010 5F-Elektr.informacji -- Stan: Usterka 0010 Ale po wpięciu wtyku LIN do alternatora nie pokazuje błędu :19-CAN Gateway -- Stan: Usterka 0010 tylko jest komunikat 5F-Elektr.informacji -- Stan: Usterka 0010 Więc wygląda na to że połączenie pomiędzy alternatorem a getwey jest ok ? Kolega elektronik ale nie ''samochodowy'' stwierdził że nie jest w stanie tego stwierdzić Skomentował że dla niego jest to nie do sprawdzenia trzeba być odpowiednio ''przygotowany''
  4. Witam Byłem wczoraj u kolegi (od oscyloskopa) to nie takie proste żeby to zdiagnozować trzeba wiedzieć jaki sygnał jest nadawany i jaki odbierany Kolego Muskel proszę zobacz błędy w załączonych plikach zrobiłem 2 autoskany Wcześniej wykasowałem wszystkie błędy Plik z nazwą bez wtyku ma wypięty pin (LIN) z alternatora (od razu jest komunikat : 19-CAN Gateway -- Stan: Usterka 0010 5F-Elektr.informacji -- Stan: Usterka 0010 Ale po wpięciu wtyku LIN do alternatora nie pokazuje błędu :19-CAN Gateway -- Stan: Usterka 0010 tylko jest komunikat 5F-Elektr.informacji -- Stan: Usterka 0010 Więc wygląda na to że połączenie pomiędzy alternatorem a getwey jest ok ? Bez wtyku.txt Wtyk wpięty.txt
  5. Jaki sygnał (pakiet) ma odbierać oscyloskop ? A i jeszcze pytanie kolego Muskel czy ten problem co u mnie się pokazuje, przypadkiem nie dotyczy słabego akumulatora ma bite 8 lat zauważyłem że jak naładuję aku ten problem przez jakiś 1 dzień nie występuje ?
  6. Kolego Muskel w którym miejscu w aucie znajduje się Gateway ? Dzisiaj podjadę do kolegi z oscyloskopem zobaczymy co tam pokaże
  7. Witam czy na złącze T2li ma dochodzić jakieś napięcie?
  8. Piszesz uszkodzony kabel wtyczka LIN od alternatora Kiedy ruszę z miejsca to nie potrzebna komunikacja ? Bo wtedy nie ma problemu
  9. Tak jest tryb parkingowy Ten przewód IIN od alternatora do czego jest podłączony?
  10. Witam cię kolego Muskel? Tak dokładałem kamerkę (zasiliłem ją z lusterka wstecznego)
  11. Witam serdecznie wszystkich Chcę zapytać czy ktoś z Was spotkał taki problem (ja mam go od blisko roku) Problem polega na tym że jak odpalam auto i chwilę stoi zapala się taki komunikat (nie działają wtedy funkcje takie jak start-stop podgrzewanie lusterek siedzeń i tylnej szyby) Ale gdy auto zgaszę i nim ruszę od razu nie ma takiego problemu powtarzam jak tylko ruszę z miejsca nie ma takiego alarmu. Z auto-skanu wynika brak komunikacji z alternatorem ale wtyczka wpięta jest do niego Dodam że poprzedni właściciel wymieniał w ASO alternator W momencie tego alarmu zauważyłem że alternator nie ładuje akumulatora. Chcę nadmienić że akumulator jest jeszcze oryginalny od nowości 2016 czyżby to on dawał info że się kończy ale nadal trzyma nie ma problemu z odpalaniem. Z góry dzięki za info W załączniku skan vcds skan.txt
  12. Witam Posiadasz może jeszcze taką membranę ?
  13. Opiłki były tylko w pompie ale oczywiście też przyczyniły się do uszkodzenia wtryskiwaczy W zbiorniku paliwa nie był szukałem dokładnie magnesem neodymowym A ta czarna maź nie wiem ale to raczej ona przyczyniła się do uszkodzenia pompy Filtr paliwa też dość mocno był zaklejony tym brązowym (rozciąłem go żeby sprawdzić)
  14. tak były zwykłe żarówki Ale zobacz co robią w ASO
  15. Witam Kierunki działają Okazało się że fachowcy w ASO wyłączyli parametryzację w tych kierunkach z ledów na zwykłe żarówki. Podjechałem do gościa i zmienił z powrotem na ledy Zajęło mu to raptem 1 min (ale twierdził że nie da rady VCDS- em tylko VCP) Pozdrawiam wszystkich
  16. Nie wiem czy to ważne ale fizycznie moduł komfortu ma oznaczenia 8W0907064AA A VCDS czyta że to moduł 8W0907064CA Czy to normalne?
  17. w klapie kierunki nie działają ale działają pozostałe czyli wsteczne i te na noc
  18. działają dynamicznie tylko w lampie w błotniku
  19. mam dynamiczne
  20. Sprawdzałem ale nic nie widać było Jeszcze raz sprawdzę
  21. Tak Ale właśnie dlatego że nie działały kierunki w klapie
  22. Log-EEE-WAUZZZF47GA072455-118184km.txt
  23. Wszystko nowe Po pierwszym uruchomieniu pracował idealnie ale wtryski zostały zakodowane. Wydałem prawie 9k (nie licząc robocizny:) Ale nie wiedzieć czemu pokazał się inny problem. Kierunkowskazy dynamiczne w tylnej klapie przestały działać Wyświetla się komunikat awaria świateł lewy/prawy tył Światłą w klapie działają poprawnie brak tylko kierunków Jest też komunikat ze scanu VCDS: 46 Maduł komfortu USTERKA 0010 Kolego Muskel1 może coś podpowiesz?
  24. Witam Podjąłem się sam naprawy auta. 3 Dni czyszczenia instalacji paliwowej (za pomocą wody, nafty, rozpuszczalnika) wyczyściłem każdą rurkę i oczywiście zbiornik paliwa. Wymieniona pompa w zbiorniku, filtr paliwa, pompa wysokiego, listwa z zaworem i czujnikiem i wszystkie wtryski a i przy okazji wymieniłem kpl. rozrząd razem z pompą wody. Auto przed uruchomieniem zostało odpowietrzone w układzie paliwowym i odpaliło szybko. Panowie żeby dobrze wyczyścić układ paliwowy potrzebne jest na to kilka dni (mnie zajęło 3) Znajomy przypisał mi wtryski i auto pracuje bardzo dobrze

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.