Treść opublikowana przez spalski1
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
OK Skupię się na tym A gdybym od alternatora poprowadził prowizorycznie kabel bezpośrednio do modułu getwey ? Bo rzeczywiście jeżeli on raz łączy a raz nie? I alarmu by nie wywaliło ?
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Tak owszem masz rację ale ten alarm trzeba ''wyczekać'' aż się pokaże i jest tylko na postoju! auta bo jak ruszę to nie wywala nigdy. A gdy robiłem autoskan bez pinu LIN na alternatorze wali błąd od razu nic nie trzeba wyczekiwać
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Kolego Muskel proszę zobacz błędy w załączonych plikach zrobiłem 2 autoskany Wcześniej wykasowałem wszystkie błędy Plik z nazwą bez wtyku ma wypięty pin (LIN) z alternatora (od razu jest komunikat : 19-CAN Gateway -- Stan: Usterka 0010 5F-Elektr.informacji -- Stan: Usterka 0010 Ale po wpięciu wtyku LIN do alternatora nie pokazuje błędu :19-CAN Gateway -- Stan: Usterka 0010 tylko jest komunikat 5F-Elektr.informacji -- Stan: Usterka 0010 Więc wygląda na to że połączenie pomiędzy alternatorem a getwey jest ok ? Kolega elektronik ale nie ''samochodowy'' stwierdził że nie jest w stanie tego stwierdzić Skomentował że dla niego jest to nie do sprawdzenia trzeba być odpowiednio ''przygotowany''
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Witam Byłem wczoraj u kolegi (od oscyloskopa) to nie takie proste żeby to zdiagnozować trzeba wiedzieć jaki sygnał jest nadawany i jaki odbierany Kolego Muskel proszę zobacz błędy w załączonych plikach zrobiłem 2 autoskany Wcześniej wykasowałem wszystkie błędy Plik z nazwą bez wtyku ma wypięty pin (LIN) z alternatora (od razu jest komunikat : 19-CAN Gateway -- Stan: Usterka 0010 5F-Elektr.informacji -- Stan: Usterka 0010 Ale po wpięciu wtyku LIN do alternatora nie pokazuje błędu :19-CAN Gateway -- Stan: Usterka 0010 tylko jest komunikat 5F-Elektr.informacji -- Stan: Usterka 0010 Więc wygląda na to że połączenie pomiędzy alternatorem a getwey jest ok ? Bez wtyku.txt Wtyk wpięty.txt
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Jaki sygnał (pakiet) ma odbierać oscyloskop ? A i jeszcze pytanie kolego Muskel czy ten problem co u mnie się pokazuje, przypadkiem nie dotyczy słabego akumulatora ma bite 8 lat zauważyłem że jak naładuję aku ten problem przez jakiś 1 dzień nie występuje ?
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Kolego Muskel w którym miejscu w aucie znajduje się Gateway ? Dzisiaj podjadę do kolegi z oscyloskopem zobaczymy co tam pokaże
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Witam czy na złącze T2li ma dochodzić jakieś napięcie?
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Piszesz uszkodzony kabel wtyczka LIN od alternatora Kiedy ruszę z miejsca to nie potrzebna komunikacja ? Bo wtedy nie ma problemu
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Tak jest tryb parkingowy Ten przewód IIN od alternatora do czego jest podłączony?
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Witam cię kolego Muskel? Tak dokładałem kamerkę (zasiliłem ją z lusterka wstecznego)
-
Komunikat: "Instalacja awaria proszę udać się do serwisu" w Audi A4 B9
Witam serdecznie wszystkich Chcę zapytać czy ktoś z Was spotkał taki problem (ja mam go od blisko roku) Problem polega na tym że jak odpalam auto i chwilę stoi zapala się taki komunikat (nie działają wtedy funkcje takie jak start-stop podgrzewanie lusterek siedzeń i tylnej szyby) Ale gdy auto zgaszę i nim ruszę od razu nie ma takiego problemu powtarzam jak tylko ruszę z miejsca nie ma takiego alarmu. Z auto-skanu wynika brak komunikacji z alternatorem ale wtyczka wpięta jest do niego Dodam że poprzedni właściciel wymieniał w ASO alternator W momencie tego alarmu zauważyłem że alternator nie ładuje akumulatora. Chcę nadmienić że akumulator jest jeszcze oryginalny od nowości 2016 czyżby to on dawał info że się kończy ale nadal trzyma nie ma problemu z odpalaniem. Z góry dzięki za info W załączniku skan vcds skan.txt
-
Uszczelnienie sterownika AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI i 3.0 TDI
Witam Posiadasz może jeszcze taką membranę ?
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Opiłki były tylko w pompie ale oczywiście też przyczyniły się do uszkodzenia wtryskiwaczy W zbiorniku paliwa nie był szukałem dokładnie magnesem neodymowym A ta czarna maź nie wiem ale to raczej ona przyczyniła się do uszkodzenia pompy Filtr paliwa też dość mocno był zaklejony tym brązowym (rozciąłem go żeby sprawdzić)
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
tak były zwykłe żarówki Ale zobacz co robią w ASO
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Witam Kierunki działają Okazało się że fachowcy w ASO wyłączyli parametryzację w tych kierunkach z ledów na zwykłe żarówki. Podjechałem do gościa i zmienił z powrotem na ledy Zajęło mu to raptem 1 min (ale twierdził że nie da rady VCDS- em tylko VCP) Pozdrawiam wszystkich
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Nie wiem czy to ważne ale fizycznie moduł komfortu ma oznaczenia 8W0907064AA A VCDS czyta że to moduł 8W0907064CA Czy to normalne?
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
w klapie kierunki nie działają ale działają pozostałe czyli wsteczne i te na noc
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
działają dynamicznie tylko w lampie w błotniku
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
mam dynamiczne
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Sprawdzałem ale nic nie widać było Jeszcze raz sprawdzę
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Tak Ale właśnie dlatego że nie działały kierunki w klapie
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Log-EEE-WAUZZZF47GA072455-118184km.txt
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Wszystko nowe Po pierwszym uruchomieniu pracował idealnie ale wtryski zostały zakodowane. Wydałem prawie 9k (nie licząc robocizny:) Ale nie wiedzieć czemu pokazał się inny problem. Kierunkowskazy dynamiczne w tylnej klapie przestały działać Wyświetla się komunikat awaria świateł lewy/prawy tył Światłą w klapie działają poprawnie brak tylko kierunków Jest też komunikat ze scanu VCDS: 46 Maduł komfortu USTERKA 0010 Kolego Muskel1 może coś podpowiesz?
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Witam Podjąłem się sam naprawy auta. 3 Dni czyszczenia instalacji paliwowej (za pomocą wody, nafty, rozpuszczalnika) wyczyściłem każdą rurkę i oczywiście zbiornik paliwa. Wymieniona pompa w zbiorniku, filtr paliwa, pompa wysokiego, listwa z zaworem i czujnikiem i wszystkie wtryski a i przy okazji wymieniłem kpl. rozrząd razem z pompą wody. Auto przed uruchomieniem zostało odpowietrzone w układzie paliwowym i odpaliło szybko. Panowie żeby dobrze wyczyścić układ paliwowy potrzebne jest na to kilka dni (mnie zajęło 3) Znajomy przypisał mi wtryski i auto pracuje bardzo dobrze
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy