Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich i proszę o pomoc

W moim A4B9 2,0 140 kW podczas jazdy zgasł silnik. Auto serwisowane z przebiegiem 118k

pojechało na lawecie do serwisu Audi trzymają go tam ponad miesiąc !!!

Do dzisiaj nie postawili jasnej diagnozy czemu nie odpala.

Z info od gościa który prowadzi sprawę dowiedziałem się że nie mieli jeszcze takiego przypadku.

Paliwo dociera do wtrysków pod właściwym ciśnieniem.

Czujniki wszystkie działają poprawnie napięcie stałe podane na wtryski ale brak sygnału sterowania wtryskami.

Podmienili na próbę sterownik silnika ale bez rezultatów.

Ponoć odpala na plaka!!

Zaczynam się denerwować bo ileż można czekać na prawidłową diagnozę.

Co może być przyczyną tego że auto nie odpala?

Może coś doradzicie

Zgóry dzięki za info.

Opublikowano

Błędy?

Opublikowano
  • Autor

ponoć żadnych

Dodam że wcześniej żadnych problemów nie było

Edytowane przez spalski1

Opublikowano

Ponoć czy na pewno? 

Wrzuć pełny auto-scan. Bez tej podstawowej rzeczy można sobie długo zgadywać co mu dolega.

Opublikowano
  • Autor

Gdym tylko mógł

Auto na serwisie w AUDI

Może chociaż coś doradzisz to zacznę ich dopytywać czy to zrobili.

Opublikowano

Co Ci doradzić nie mając punktu zaczepienia?

Przyczyn nieodpalania może być dziesiątki. Nie znając jakie zapisane są błędy w sterownikach (a w tym przypadku powinny być jakieś zapisane) to wróżenie z fusów.

Opublikowano

Może coś z paliwem ale to raczej by sprawdzili. 

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj ponoć mają zarezerwowany czas w grafiku na kolejne podejście.

Zobaczymy co mi powie tym razem ''doradca serwisu''

Dam info

Opublikowano

zaprowadź do serwisu gdzie są mechanicy, w ASO to tylko wymieniać części potrafią (najlepiej olej i klocki), wymieniacze.

 

to może być jakiś czujnik uderzeniowy albo przekaźnik/bezpiecznik odpowiedzialny za paliwo. 

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj ''doradca serwisu'' poinformował mnie że jego elektryk poddaje się i muszą wysłać zapytanie do ''BAZY'' gdzie szukać problemu.

Dzisiaj mają dać info ile jeszcze potrzebują czasu.

Doradca mówi że wszystkie wskazania z komputera są prawidłowe ale brakuje wysterowania wtryskami.

Zapytałem czy fizycznie sprawdzili ciśnienie na listwie (za pomocą manometru) ale odpowiedział mi że tylko odczyty z kompa.

Więc mówię że może trzeba sprawdzić?

Auto stoi u nich 36 dni i nadal nie wiedzą co robić !!

To jest obraz serwisów ASO

Opublikowano
  • Autor

Witam nadal nic ''doradca serwisu'' poinformował mnie że z ''BAZY' dostali wiadomość żeby wymienić sterownik silnika.

Tylko że mówili mi wcześniej że to robili....

Jeszcze trochę poczekam

Oczywiście dam info 

 

Opublikowano
  • Autor

Witam

ASO rozkłada ręce ''WYMIENIACZE'' nie wiedzą co wymienić!!

Szukam transportu i zabieram auto.

Tylko jeszcze nie wiem gdzie?

Opublikowano

Gdzie ten tragiczny serwis jest ?

Opublikowano
  • Autor

Krotoski ŁÓDŹ

Ale jeszcze proszą o kilka dni, zabrali auto na inny warsztat.

Zgodziłem się że do środy 19.07 poczekam

Oczywiście dam info co zrobili

Opublikowano
  • Autor

Nie do wiary dali diagnozę 

Opiłki w układzie, ale jeszcze nie oszacowali kosztów.

Pewnie będą chcieli wymienić pół auta.

Czekam na oszacowanie kosztów.

Może podpowiecie co trzeba wymienić a co nadaję się do płukania?

 

Opublikowano

powiedzieli że to z pompy? rozumiem chodzi o układ paliwowy?

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

Jak układ paliwowy to gruba kasa. Nowa pompa paliwa w baku, nowa pompa paliwa wysokiego ciśnienia, nowe injektory reszta do płukania.

Opublikowano

Jak w ASO wymyślą cenę przy tym układzie paliwowym to wyjdzie kwota tyle co wartość połowy auta.

Opublikowano
  • Autor

Tak układ paliwowy i to przy nalocie 120k  (słabe te pompy) czekam na wycenę.

Dam info ale raczej na pewno zrobię to nie u nich.

Opublikowano

od nowości nim jeździsz?? ostatnio nie było tankowania stacji no name?? ludzie mają po 400tys na tych silnikach zrobione

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.