Treść opublikowana przez swiru_2005
-
AFN 1.9TDi ile kosztuje ustawienie kąta wtrysku
Witam. A czy to ustawienie odbywa się tylko za pomcą VAGa? Czy trzeba coś jeszcze grzebać przy silniku?
-
Interfejs diagnostyczny
Witam. Zamierzam zapodać sonie jakiś interfejs i samemu coś pomajstrować. znalazłem na Allegro takie cuś i nie wiem czy jes to coś warte. może któś posiada, albo ma jakąś wiedzę na ten temat. Może jakieś inne propozycje. Czy obsługa takiego czegoś jest trudna? Jakie potrzebne są programy i gdzie i za ile można je dostać. Dzieki za opinie.
-
[A4 B5] Wywalenie kata....
ja wywaliłem całego kata i wstawiłem kawał rury. nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych: żdnych zawirowań, stuków, gwizdów i tp. wszytko tak ja by był kat.
-
Osłona akumulatora
sprawdziłem w ASO to ta osłonak kosztuje 69,18 netto ale trzeba popytać czy to napewno wszystko czy trzeba dokupić jeszcze osłonki.
-
Utrudniony rozruch zimą.
Witam. Czy może się kąt wtrysku przestawić o tak sobie z niczego????? Czy zalecane jest sprawdzanie co przegląd?
-
[B5 1Z] Głosne buczenie
szczerze to byłem przy wymianie, jest trochę rozkręcania i później musi ktoś to dobrze zrobić żeby był z tego jakiś efekt. dla mnie mechanior zrobił to za przysłowiową czapkę gruszek, ponieważ to mój znajomy. zrobił to zajefajnie więc jestem zadowolony, ale widziałem już gości co nie mają o spawaniu zieolnego pojęcia. najlepiej poszukaj warsztatu gzie się zajmują tylko tłumikami oni coś kumają. :biggrin:
-
Brak doładowania
Szczerze to byliśmy na testach w trasie więc coś gościu kuma. Mówił jescze że trochę przepływka za mało daje ale......! jeszcze nie jest do wymiany.
-
Brak doładowania
Witam wszystkich forumowiczów. Byłem u mechaniora i po podpięciu do kompa stwierdził brak doładowania. Sugerował że może to być przepływka, jakiś zaworek albo może kat zapchany, wspomniał o turbawce. Co wy sądzicie o diagnozie? Czy nie można określić błędu dokładniej?
-
[B5 1Z] Głosne buczenie
Witam. ja miałem to samo buczenie wiec wymieniłem plecionkę i przy okazji wywaliłem kata. Na 100% plecionka. po tym zabiegu znów jest cicho. :biggrin:
-
[B5] Wymiana dolnych wahaczy
Witam. chciałbym wymienić dolne wahacze ponieważ mają delikatnie mówiąc luzik. Generalnie chciałbym zaczerpnąć opinii czy trzeba wymieniać wahacz przedni i tylni na raz? Ja mam luzy tylko na "bananie" Czy jest to bardzo skomplikowane? Czy w domowych warunkach mogę to zrobić? Dzięki wielki za sugestie. :biggrin:
-
[B5 AHU] Wymiana paska rozrządu
Witam. Chciałby wymienić pasek tylko nie wiem jak się za to zabrać. NIe wiem czy trzeba ruszać klimę czy można to zrobić bez rozbierania połowy samochodu. Może mi ktoś opisze po krótce co i jak się rozbiera po kolei. Jaki pasek jest przez kolegów preferowany? Czy przy wymianie paska trzeba wymieniać pompe wody i napinacz, może jakieś rolki? (tak miałem w tigrze). Ile może kosztować taki zestaw? Dzięki za odpowiedź. :biggrin:
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
to może chociaż półsyntetyk? Dorada mile widziana. Ja mogę się zdać tylko na Was ponieważ mechanik pryecież si nie zna.
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
obawiam się że tak i to jest nbnajbardziejh wkurzające. Wcześniej jeździa nim Pani więc lali jej co popadło. ten mechanik coś wie.
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
Spoko tylko czy zmiana z minerała na synteik czy pólsyntetik jest dobra? czy nie wyczyści silnika za bardzo?
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
Witam. Przymierzam się do wymiany oleju i mechanik zalecił mi wymianę na Castrol mineralny 15w40. Mówi że niewiadomo jaki przebieg ma ten samochód i byłoby dla niego lepiej. Nie wiem czy ma rację, i nie wiem czy czasem wcześniej nie był też takim zalewany, czy to tobre rozwiązanie? Mam wrażenie że gość zna ten samochód. Jeżeli jeździł na takim oleju to warto zmieniać na półsysntety? jeżeli tak to jaki byłby najlepszy? Pozdro.
-
[B5 1Z] Sadza przy odpalaniu
Teraz już wszystko wiem i napewno mam AHU. :564:
-
[B5 1Z] Sadza przy odpalaniu
Sorki ale jestem jeszcze świeży i nie wiem po czym poznać 1Z lub coś tam innego. mógłbyś mi to po krótce opisać? Z góry dziękuję
-
[B5 1Z] Sadza przy odpalaniu
Szczerze to mam wrażenie jakby coś go muliło, ale wezmę go na VAG-a i pewnie się wszystkiego dowiem. dzięki
-
[B5 1Z] Sadza przy odpalaniu
Witam. Jeszcze kat jest, ale czy nie powinno już być? autko ma przejechane 185 tys. więc nie wiem, może wywyalić bebechy? :galy:
-
[B5 1Z] Sadza przy odpalaniu
tu nie chodzi o dymek tylko o sadzę czyli takie czarne grudki :diabel: [ Dodano: 18-01-2007, 20:44 ] ktoś pisał na formu że rozruszał kierownice w turbo i ten syf sie z tyłu wydostaje. ja nie czyściłem tylko miałem okazję przycisnąć gaz tak solidnie. :one:
-
[B5 1Z] Sadza przy odpalaniu
Witam. Prosze się wypowiedzieć bo nie wiem czy tak powinno być. Odpalam silnik i na ziemi widać jakby z tłumika wylatywały jakieś sadze. nie wiem czy to jest spowodowane końcówką katalizatora czy może tłumik jest już do wymiany? A może jeszcze coś innego. Prosze o opinię. Z góry dziękuję.