Skocz do zawartości

matekboss

Pasjonat
  • Postów

    94
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez matekboss

  1. Przede wszystkim hamowanie silnikiem zmniejsza zużycie hamulców i sprzęgła a co najważniejsze bardzo fajnie spada EGT.
  2. Takich porównań na necie jest tysiące jak nie setki i mit został już dawno obalony. Jeśli mówimy o oficjalnej dystrybucji a nie z jakiegoś alledrogo od sprzedawcy o nicku allegrowicz47329476298347 to takim koncernom wizerunkowo nie opyla się robić takich machlojek. Poza tym ile to ja już się nasłuchałem jak to na zachodzie i pszczoły większe itd.
  3. Przy takim przebiegu powiedziałbym że są wybitne, chciałbym mieć takie korekty we współczesnym kopciu przy 200 tys.
  4. Nie umniejszam jakości Motula, olej jak każdy inny. Lepiej lać Motula co 10 tys. niż latać 20-30 tys.km na Ravenolu czy tam innym Amsoilu. Z mojej strony diss idzie na takie marki jak Liqui Moly gdzie za półsyntetyk karzą sobie płacić jak za świetny pełny syntetyk, ale do brzegu. Jeśli mówimy o Motulu 8100 X-Clean+ 5W30 to jest skomponowany w oparciu o bazę HC z II i III grupy z niewielkim dodatkiem uszlachetniaczy syntetycznych. Technologia o której mówisz czyli GTL jest opracowana i opatentowana przez Shell i chyba ktoś z Exxon maczał w tym palce albo się dogadali na górze bo również w olejach Mobil 1 ta baza występuje. Zasadniczo nie można jej przypisać ani do grupy III ani IV, bo nie wytwarza się jej z ropy naftowej tylko z gazu ziemnego, a jednocześnie nie spełnia wytycznych grupy IV. Osobiście uważam że oleje na bazie GTL są spoko, ponieważ dzięki wytwarzaniu z gazu są pozbawione śmieci które występują w ropie a przy okazji są atrakcyjne cenowo bo plasują się gdzieś pomiędzy tymi sztandarowymi półsyntetykami jak Valvoline, Motul a droższymi syntetykami jak Ravenol, Millers i spółka.
  5. Rób tak jak jest opisane w komunikacie. Najlepiej po jeździe gasisz silnik, czekasz te kilka minut(optymalnie wg mnie to około 5) odpalasz zapłon i sprawdzasz. Wtedy co opisujesz akurat trafiłeś na moment w którym czujnik odczytał poziom, bo on nie robi tego na żywo, czujnik sprawdza w jakichś interwałach czasowych/kilometrowych lub jak otworzysz maskę. Poziom mocznika można sprawdzić bodajże po kilku minutach od rozruchu.
  6. Dobrze że użyłeś słowa niby, bo Motul 8100 X-clean fullsyntetykiem nie jest. Zdradzę lifehacka, jest szansa że pewnie go znacie, ale jeśli szukacie oleju i zastanawiacie się czy olej który chcecie kupić to syntetyk czy półsyntetyk to wchodźcie na niemieckie strony tych producentów i tam pobieracie kartę informacyjną. Niemieckie prawo jest najbardziej restrykcyjne w UE pod tym względem i to co u nas jest full syntetykiem tam jest opisane jako technologia syntetyczna czyli baza mineralna z niewielkim dodatkiem frakcji syntetycznej. Nad Wisłą zresztą jak i reszcie Europy wystarczy żeby przypiąć plakietkę pełnego syntetyka.
  7. Wiem bo dawno temu też należałem do tej sekty, ale całe szczęście profesorowie na polibudzie wyciągnęli mnie z jej szponów.
  8. No nie wiem czy półsyntetyk na bazie hydrokraku z homeopatyczną ilością dodatków przeciwzużyciowych za prawie 2x więcej hajsu jest lepszy. Nie chcę tu być panem marudą i niszczycielem uśmiechów dzieci, ale patrząc na wyniki badań laboratoryjnych w moim silniku prędzej zawita nasz rodzimy Orlen Oil niż ten produkt zza Odry.
  9. Po prostu UE zagrało va banque wprowadzając wyższe normy spalin i skomplikowanie jednostek napędowych żeby wykosić producentów z republik bananowych, a teraz te same republiki mówią sprawdzam. Kupcie piwko i popcorn bo najbliższe lata będą bardzo ciekawe, pytanie tylko dla kogo...
  10. Pojeździłem, sprawdziłem i najśmieszniejsze że te opcje muszą być włączone.
  11. Witajcie. Jak można wyłączyć te ekotryby w silniku DTPA 204KM? Nie zależnie od wybranego trybu jazdy po odjęciu gazu albo wyłącza silnik albo wysprzęgla skrzynię, a chcę żeby po odjęciu gazu samochód klasycznie hamował silnikiem. Po przejściu w dynamic jedynie w trybie skrzyni Sport tak się da, ale wtedy auto jest dosyć narwiste, a to jest średnio potrzebne na nudnej trasie. Przewertowałem całe MENU i da się wyłączyć wszystko prócz tych ekowspomagaczy.
  12. Tak, ale koncerny przytakiwały na te absurdy i dokręcanie śruby UE, bo wiedzieli że mają furtkę w postaci przygotowanych modyfikacji oprogramowania, więc stwierdzili niech tam sobie Bruksela gada co chce a my i tak swoje zrobimy, zamiast wtedy stanąć okoniem i przeforsować odwleczenie w czasie tych regulacji. Drugą bardzo zastanawiającą sprawą jest to że wszystko akurat wyszło w USA gdzie na te regulacje środowiskowe patrzą trochę przez palce. Tak jakby UE chciała zrobić monopol na montowanie europejskich silników w amerykańskich autach sprzedawanych tutaj w których ich V6 i V8 teoretycznie nie spełniały norm i stąd powstały takie potworki typu Mustang z silnikiem Focusa, ktoś się za oceanem wkurzył i stwierdził że jeśli nasze silniki wam śmierdzą to pa tera.
  13. W zasadzie to mi kompletnie wisi i powiewa kto to wymyślił, czy to było UE czy DE czy Watykan. Efekt jest taki że pod płaszczykiem regulacji koncerny zrobiły sobie kolejne źródło dochodu. Chce Pan sobie dokodować tempomat? Oj przykro nam, trzeba było pomyśleć przy zakupie auta, teraz musi Pan zapłacić 5x więcej, do widzenia. Zresztą sami są sobie winni, czytałem zeznania dyrektora VW ds. rozwoju który pracował w trakcie afery dieselgate i na końcu fabryki jak auto zjeżdżało z taśmy przejmował je zaufany pracownik, podpinał wtyczkę do OBD i pompował nowe oprogramowanie przygotowane pod konkretny rynek docelowy. Więc nic dziwnego że UE to ukróciła bo nie lubi jak jej się gra na nosie Też bym się zdenerwował.
  14. Gdyby było tak jak mówisz to byłaby określona metoda na weryfikację czy nie jesteś jakimś złoczyńcą w czarnym kapturze, a tu dajesz na tacę i łaskawy pan z niemiec daje ci pobawić się swoim samochodem. No to jak to nazwiemy? Pro bono raczej nie.
  15. Opcja kodowania jest, ale jak dasz pieniążek dla biednego VW.
  16. Sprawdź wtyczkę która idzie do skrzyni czy nie jest zgnita w środku, jeśli tam jest ok to prawdopodobnie wykasztanił się sterownik. Po samym roczniku auta nie mogę sprawdzić czy to 01J czy już 0AW ale do sterownika można wejść od zakrystii i nie trzeba zwalać skrzyni w razie czego.
  17. Mam nadzieję że nie dostanę za to złotej łopaty, ale objaw ten to na 99% zużyty pakiet sprzęgła. Jeżeli ODISEM nie przechodzi adaptacja to znaczy że doszło do kresu zużycia i sterownik nie może tego skompensować.
  18. matekboss

    Adblue w Audi A4 B8

    To samo, po myślniku w normach ISO podaje się metodykę badania. Adblue musi mieć 32,5% mocznika i tyle.
  19. Zacząłbym od najtańszej rzeczy czyli sprawdzić czy piny we wtyczce która wchodzi do skrzyni nie jest zaśniedziała i czy jest sucha. Jeśli tam będzie ok to obawiam się że problem będzie z pozycjonerem który mówi pa pa, a to już robota z kategorii tych grubszych.
  20. Jeżeli czujesz szarpnięcia przy zmianie na niskich obrotach do 2 tys. w szczególności biegi 1-2-3, a jak przeciągniesz do 4-5 tys. i nie szarpie to winowajcą na 99% jest ten zawór który zaznaczyłem. Tam w środku jest tulejka która się przyciera i na niskim wydatku pompy czyli właśnie dojeżdżanie do świateł, ecodriving ten zawór się przyblokowuje a jak mocniej staniesz na gazie, pompa buduje większe ciśnienie i mocniej napiera na ten zaworek. Wgraj też najnowszego softa, z tego co zauważyłem wygładza pracę tej skrzyni. Zresztą każdy DSG lekko szarpnie bo taka jest konstrukcja tych skrzyń, ważne żeby to nie było szarpnięcie że aż drobniaki w podłokietniku podskakują.
  21. Ale poza historiami przy zatrzymywaniu się skrzynia zmienia biegi płynnie?
  22. To jest właśnie jeden z częściej popełnianych błędów, czasami się wręcz zastanawiam czy wypuszczenie przez BorgWarner tego zestawu naprawczego to nie był taki prztyczek w nos dla nas, bo już legendy krążą o tych kolorowych wiązkach że takie lepsze i w ogóle, a prawda jest taka że one się niczym nie różnią od tych poprzednich tylko tyle ze są nowe, ale mniejsza o to. Do zestawu również nie wiedzieć czemu nie dołączony jest bardzo waży elektrozawór ukazany na zdjęciu. Jest to zawór od modulacji ciśnienia i też bardzo często potrafi płatać figle. Zawsze warto rozpołowić mechatronikę i bardzo często na płycie separacyjnej od przegrzania tworzy się przetoka na jednym łączeniu również ukazanej na zdjęciu. Dodatkowo w środku mechatroniki są okrągłe filterki siatkowe które zapychają się właśnie uszczelką z płyty separacyjnej bo zrobiona jest z takiego alla filcu. A to że skrzynia po adaptacji działa dobrze a za chwilę przestaje to właśnie wina tych małych elementów które zebrane w całość powodują takie problemy, bo gdzieś te ciśnienie albo się blokuje albo ucieka. Sam zestaw naprawczy pomaga w 95% przypadków, Ty wyciągnąłeś krótszą słomkę i trafiłeś do 5% elity, shit happens.
  23. Teraz pytanie za 100 pkt., czy do mechatroniki był zakładany tylko ten duży zestaw naprawczy czy była rozbierana i regenerowana w jakimś zakładzie i sprawdzana na hydrateście ?
  24. A jakie są objawy? Czy po prostu patrzysz logi?
  25. Z ciekawości zapytam, poszło po OBD czy jednak na stole?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...