Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

edys075

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez edys075

  1. No właśnie szkoda, myślałem że jak będzie nowa pompa to wszystko wróci do normy. Teraz zastanawiam się od czego zacząć, czy od nagrzewnicy czy od pompy, a może od czegoś innego. Gdzieś przeczytałem, że to może być też zawór nagrzewnicy. Nagrzewnica wymieniona, oba węże - powrót - zasilanie - są gorące. Uklad odpowietrzony. Komputer błędów klap nie pokazuje, a ogrzewanie jak nie dziala tak nie dziala. W czym może być problem ? Nagrzewnica wrzątek. Czy silniczek v68 od klapy temperatury może być uszkodzony mimo, że nie zgłasza jednostka błędów? Zauważyłem, że ramie wału od tego silniczka rusza się tylko gdy idę temperaturą od 20st. w dół tzn. zimno... A od 20st. w górę tzn. Ciepło to ramie stoi w miejscu. Proszę ratujcie bo oszaleje.
  2. Adaptacje silniczków zrobione, błędy póki co się nie pojawiają, natomiast ogrzewanie jak słabo działało tak samo dziala. Wymieniałem ostatnio rozrząd, pompa wody już była w stanie agonalnym ale to nie przywróciło sprawności układu chłodzenia. Temperatura z nawiewów leci głównie chłodna podczas postoju mimo, że płyn chłodniczy jest bliski 90°. Może jest przytkana nagrzewnica ? Wąż zasilający jest gorący, wąż powrotny lekko cieply bardziej zimny niż ciepły. Zagłębiłem się też w temat dodatkowej pompy obiegu płynu chłodniczego V50. Podobno tłoczy ona plyn do nagrzewnicy i wspomaga grzanie w kabinie podczas postoju. Tak czysto teoretycznie, czy może być uszkodzona mimo, że błędów brak ? Gdzie jej szukać, bo mimo różnych plików serwisowych nie wiem gdzie się znajduje w mojej A4. Od góry, od strony maski nic nie moge namierzyć.
  3. Jaki model samochodu posiadasz ?
  4. A ja mam pytanie odnośnie paska pompy olejowej. Widomo, że według Aso to niewymienialny element czyt. dożywotni, natomiast jak wiemy wszystko ma swój czas. Czy ktoś się spotkał już może z pękniętym takim paskiem? Moja B9 ma 186kkm nalotu i stoje obecnie przed wymianą rozrządu. Zastanawiam się nad wymianą rozrzadu wraz z paskiem pompy oleju, z drugiej strony jak tak bliżej się przyjrzeć to sporo osób przy demontażu tego paska w przebiegu 200kkm sugerowały, że pasek stary prawie niczym nie różnił się od nowego, może po za twardością samej gumy. Wymieniać czy nie wymieniać? Koszt wymiany z paskiem to jakieś plus tysiąc.
  5. Poszedłem przed chwilą zrobić scan i o dziwo znalazło błąd w klimatyzacji z 22 listopada. Wrzucam pełny autosan do przeglądnięcia. Rozumiem, że mogę mieć uszkodzony jeden z silników nastawczych klap ? W tym wypadku zamkniętego obiegu powietrza ? Klimatyzacja w mojej audi to jedna strefa. Gdzie znajduje się owy silnik ? W przestrzeni na nogi pasazera nad schowkiem ? Czy może mieć wpływ na działanie ogrzewania ? Gdzieś czytałem, że komuś pomogły nastawy podstawowe i silnik nie powodował już błedu. Scan-WAUZZZF42HA172366-20241130-1739-186008km.txt
  6. Siemanko ekipa. Od początku tych zimniejszych dni zauważyłem, że mój samochód dość słabo grzeje, zwłaszcza na postoju. Przy dość intensywnej jeździe wszystko jest w porządku i we wnętrzu ciepełko. Parkując samochód dmucha letnim powietrzem i nie reaguje nawet gdy zadaje temperaturę 30 st. Przeważnie temperature mam nastawioną na 23 st Są dni kiedy na postoju dmucha ciepełko ale to bardzo rzadko. Zaznacze, że to się dzieje nawet jak temperatura silnika ma 90 st. Błędów brak. Termostat myślę dziala prawidłowo bo wskazania nie świrują. Miałem już Audi z klimatronikiem i we wnętrzu było ciepło nawet po chwilowej jeździe, a tym bardziej na postoju gdy termostat już się otworzył. Co mogę z tym zrobić? Nagrzewnica raczej sprawna bo tak jak pisze to losowe sytuację z naciskiem na to, że jest częściej chłodno niz ciepło. Gdzieś czytałem, że mogą świrować klapy od mieszania powietrza. Czy ktoś ma instrukcję ich poprawnego ustawienia/ adaptacji po przez VCDS tak by nie narobić sobie bałaganu ? Jakieś inne wskazówki? Pacjent to B9 2.0 tdi 2017r.
  7. Ja robiłem ostatnio filtry i olej w mechatronice. Muszę wobec tego zapytać mechanika czy robił adaptacje ?
  8. Pragnę ogłosić wszem i wobec, że pojawiła się nowa wersja map nawigacji Mib2 dla jednostek Harman. Wersja 390 na 2025r. zainstalowana pomyślnie z pielęgnacji systemu Do pobrania z mibsolution.one
  9. Temat widzę umarł, ktoś robił adaptacje w VCDS i czy odczuł jakieś pozytywne skutki takiej operacji ? Sporo osób twierdzi, że powinno się taką adaptacje zrobić chociaż raz w roku ? Przez zużywające się elementy mechatroniki czy tam sprzęgieł... ?
  10. Nieźle sobie to wykombinowali. Ciekawe czy faktycznie różni się tylko naklejkami czy elektrycznie są jakieś minimalne zmiany ?
  11. To super info. Aktualnie jestem przed wymianą gniazda usb na podwójne i jeśli te z Seata pasuje to niezła oszczędność. Za 3 stówki idzie wyrwać, a oryginał Audi od 599.
  12. A ten z moduł z Seata pasuje w oryginalne miejsce pod łokietnik w Audi A4 ? Okablowanie jest to samo ?
  13. Spróbuj na innym telefonie, jeśli problem będzie nadal to zmień moduł na ten prawidłowy od Audi.
  14. Haha niee.. ale sporo rapu, i wszelakiej muzyki elektronicznej ?Może właśnie jak bym słuchał disko trzasków to by okładki były widoczne ?
  15. Niestety nie, albo słucham tak mało popularnych utworów. Polskich okładek w sumie nie zauważyłem, więcej jest zagranicznych artystów i to tych bardziej znanych. Różnić na te chwilę nie widzę względem wersji V23.
  16. Grancenote V24 pomyślnie zaktualizowany z poziomu pielęgnacji systemu. Podaję link do pobrania; https://mega.nz/file/I85jiTaA#_O9j1BLcGZMqdeMefJ_P2JsvR9vdwPPx11-xZWTWaTw
  17. Udało mi się pomyślnie zaktualizować Gracenote z wersji V15 na V23 z mibsolution.one. Pliki ściągnięte i rozpakowane wrzuciłem bezpośrednio na kartę SD i zaktualizowałem bezpośrednio z pielęgnacji systemu/aktualizacja systemu. Okładek podczas sluchania Spotify z telefonu nie zauważyłem jakoś więcej, pojawiło się kilka nowych ale dużo jest generycznych z dopiskiem /pop czy tam rock, okładek wygenerowanych na podstawie gatunku muzyki, a nie tych oryginalnych z danego albumu artysty. Przegldając forum digital eliteboard zauważyłem, że jest wersja Grancenote V24. Spróbuję zaktualizować na dniach i dam znać czy i ona działa poprawnie. Może wyświetli więcej poprawnych okładek z nowszych albumów.
  18. A z pielęgnacji systemu nie pójdzie? Bo gdzieś czytałem, że niektórzy tak aktualizują. Pliki podobno przystosowane do takiej aktualizacji.
  19. Mam jeszcze pytanko odnośnie wersji bazy danych MMI Gracenote. Posiadam wersję V15, widzę, że na Mibsolution można pobrać V23. Jakie są różnice pomiędzy tymi wersjami ? Rozumiem, że nowa wersja posiada więcej okładek albumów gdy słuchamy np. Spotify z telefonu? Czy aktualizacje mogę bezproblemowo wgrać po przez pielęgnację systemu ?
  20. Pewnie są takie przypadki natomiast to musi być naprawdę mega ostry wał... Trzeba pamiętać, że teraz na każdym przeglądzie jest zapisywany przebieg jak i przy okazji każdej kontroli np. drogówki. Sumasumarum gdzieś by się coś nie zgadzało. Nie ma co popadać w paranoje ale ostrożności jak piszesz nigdy za wiele. Z ciekawości sprawdzę ten przebieg w Stronic ?
  21. Tak z ciekawości jak zweryfikować przebieg skrzyni za pomocą vcds ?
  22. Tak jestem pewny. Są papiery, auto było leasingowane. Gov potwierdza, oraz raport na autodna. Więc to raczej odpada, natomiast jak by czyścili to raczej by powiedzieli bo po co to zatajać?
  23. No właśnie nie długo, od końca sierpnia. Nie wiem co się wcześniej z dpfem działo. Niby nie sprawiał problemów. Pytanie po co kasowali by masę popiołu. Może był czyszczony ? Albo chcieli coś ukryć. Tak w ostatnim czasie jeżdżę głównie po mieście.
  24. Najnowsze punkty Poi z sierpnia 2024r. Wrzucam link do pobrania ? : https://www.mediafire.com/file/qey8ikd4jdb3sad/Audi_EU_31.08.2024.7z/file
  25. Ponoć można skasować ten błąd po przez MIB ? Pytanie, gdzie konkretnie tego szukać. Swoją drogą wczoraj podłączyłem vcdsa i po aktualizacji oprogramowania i tych wszystkich patchow sporo błędów powychodziło. Mam loga dla potomnych, mogę podesłać... wrzucam screena kilku błędów w wątek. Skąd wiem że to po aktualizacji ? Bo wszystkie pojawiły się chwilę po sobie jeśli chodzi o czas i datę. Miałem tylko jeden błąd, który był przed datą tych wszystkich operacji.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.