Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

edys075

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez edys075

  1. edys075 odpowiedział(a) na mhmm temat w Audi A4 B9
    Mam ten sam problem. Nasila sie to w cieple dni, zimą cisza. Jak sobie z tym poradziłeś?
  2. Myślisz, że aż tak ? Na pałe nie zamierzam niczego instalować, a że w sieci mało konkretnych informacji dlatego podchodzę sceptycznie. Po prostu takowa opcja istnieje. Może kiedyś pojawi sie oficjalnie
  3. Rzeczywiście nie istnieje jako oficjalny update ale takowa wersja jednak jest i to najnowsze oprogramowanie dla naszych jednostek. Pytanie czy zmiany są na tyle odczuwalne by aktualizować. Ciężko w sieci znaleźć jakiekolwiek informacje.
  4. Termostat? A co masz problemy z temperaturami ? Temperatura silnika skacze ? Duże różnice są pomiędzy blokiem, a temperaturą cieczy ? Generalnie koszt wymiany jest nie duży, a jeśli stwierdzili to fachowcy to może warto w to iść ? W sumie malo prawdopodobne by to był termostat ale możesz spróbować. Płukanie nagrzewnicy z reguły pomaga na chwile i nie daje w 100 % gwarancji drożności wszystkich kanalików. Nigdy nie bedzie tak sprawna jak nowa. Jak wymieniać nagrzewnice to tylko po płukaniu całego układu I wymiany zbiorniczka bez woreczka krzemiany. W innym wypadku to wszystko nie ma sensu.
  5. Jeśli leci jakkolwiek cieple powietrze z nawiewów to możemy założyć, że wyeliminowało to problem z niesprawnymi silniczkami klap. Twój problem niestety wygląda na niedrożną nagrzewnice zapchaną krzemianem. Mogła by to być jeszcze niesprawna dodatkowa pompka nagrzewnicy aczkolwiek jej uszkodzenie objawia sie brakiem ogrzewania w trakcie postoju wiec możemy to wykluczyć. Czy wymiana nagrzewnicy jest kosztowna i czasochłonna ? Zależy u kogo. Robiłem to sam i to naprawde nie jest ciężki ani długi proces wymiany. To nie tak jak w starych samochodach gdzie trzeba bylo rozbierać pół samochodu. Tak powoli woreczek przepuszcza ten piasek, z czasem pęka i jest już w całym układzie. Producent po latach naprawił problem i wycofał sie z g13 na rzecz g12evo które nie potrzebuje już tych magicznych woreczków. Generalnie ten rozpuszczający sie krzemian to nie tylko zabija nagrzewnice ale i pompy wody, dlatego wiele z nich nie dojeżdża nawet swojej pierwotnej żywotności. Rozwiązanie jest proste. Wymiana zbiorniczka na ten poliftowy z czarną nakretką. Płukanie całego układu kilkukrotnie i zalanie nowego płynu już z serii g12 evo. To dzisiaj standard. G13 nie leje już żadne Aso.
  6. Siemanko. Gdzie w naszej B9 znajduje się czujnik fotochromu ? W lusterku wewnetrzym od strony kierowcy ? Czy od strony szyby gdzie są kamery ? Pytam bo zastanawiam się w jaki sposób działa czujnik jeśli jest umiejscowiony w lusterku od strony kierowcy w przypadku przyciemnionych szyb, rzecz jasna fabrycznie z tyłu. Szyby nie zakłócają jego pracy ? Myślę o doposażeniu fotochromatycznych lusterek zewnętrznych i myślę, czy jest sens posiadając przyciemnione tylne szyby? Czy to będzie prawidłowo działać?
  7. Miałbyś może plik do ASS 9VD ?
  8. A jak wgrać parametryzacje ??
  9. Z informacji jakie udało mi się uzyskać to w twojej kostce 12 pinowej (zielonej) powinny być podłączone kabelki tylko pod 2 piny. Jeden to 5V, drugi to masa. Jeśli chodzi o kostke 6 pinową (czarną) która idzie do gniazda powinna mieć podłączone 3 piny w następujący sposób: 1 pin - czerwony/fioletowy do 12 V bezpiecznika „C16” (jeśli twój jest czerwony/żółty, to nie ma to większego znaczenia, o ile jest to przewód na pinie 16-pinowego do urządzenia USB) 2 pin - brązowy do uziemienia podwozia 3 pin - do J794 12-pinowego zielonego pinu 3 (to jest 5 V dla portu ładowania USB, ale koncentrator danych USB używa go po prostu jako sygnału zdalnego włączania, ponieważ urządzenie jest w przeciwnym razie zasilane bezpośrednio z akumulatora). 12-pinowa kostka (zielona) ma tylko 2 piny używane w pojeździe F3. 3 pin to 5 V, a 4 pin to uziemienie dla portu ładowania USB. 3 pin to 5 V i jest to jedyny pin używany dla urządzeń danych USB. Wszystkie przewody na 1/2/7/8 dla AUX są nieistotne dla tej instalacji.
  10. Cała buda samochodu to jedna wielka masa. Generalnie nie musisz masy brać z punktów wyznaczonych. Ja mase w A4 złapałem pod kolumną kierownicy to nie rzutuje na działanie interfejsu. Twój problem tkwi gdzie indziej.
  11. Natrafiłem na pewną ciekawostkę mianowicie większość modułów na które trafiłem były Made in Poland... Ku mojemu zdziwieniu nie tylko w Polsce były produkowane. Jest to możliwe?
  12. Dokładnie tak choć swego czasu było przekonanie, że jeśli na zbiorniczku nie ma napisu " mit silikat " to go po prostu nie ma. Niestety w każdym pojeździe grupy Vag, gdzie od nowości był lany płyn g13 występuje woreczek z krzemianem. Rozciąłem wspomniany zbiornik wyrównawczy po demontażu i woreczek był sprytnie ukryty, pod nim znajdowały się gluty które zapchaly nagrzewnice. Oczywiście po płukaniu układu, wymianie nagrzewnicy i dodatkowej pompki zalałem uklad chlodniczy płynem g12 evo oraz wymieniłem zbiornik wyrównawczy z najnowszej gamy rocznikowej bez tego syfu w środku
  13. Pokrótce problem był złożony. Mitsilkat zapchał nagrzewnice. Po jakimś czasie wysiadła też dodatkowa pompka płynu chlodzącego. Wymiana nagrzewnicy przyniosła rozwiązanie problemu w 50 % i ogrzewanie działało podczas jazdy, natomiast na wolnych obrotach zanikało. Dopiero wymiana dodatkowej pompki przywróciła sprawność całego układu i ogrzewanie działało już zawsze prawidłowo. Zaznacze też, że sterownik klimatyzacji nie zgłaszał błędów wspomnianej pompki. Dopiero wyjęta na stół pokazała jak świetnie działa
  14. Dokładnie wepnij się plusem w gniazdo nr. 16 i zamknij to bezpiecznikiem 5A. Masę złap sobie gdzieś z mocowania pasów albo gdziekolwiek do karoserii.
  15. Tak. Rozwiązałem. Zastanawiam się nad zrobieniem poradnika z naprawy bo przeszedłem każdy możliwy etap. Dosłownie zjadłem na tym zęby i przybyło kilka siwych włosów do kolekcji ?
  16. Generalnie wszystko już w tym wątku było poruszone ale powtórze raz jeszcze. Brązowy kabelek to masa. Czerwony kabelek plus. Najlepiej jeśli wepniesz się tak samo jak w oryginale czyli z bezpiecznikow pod kolumną kierownicy. Bezpiecznik 5A
  17. Ja proponuję podwójny w podłokietniku: 8W0035736
  18. Też tak myślę, zwłaszcza dlatego, że stara nagrzewnica miała zasilanie gorące, a powrót byl delikatnie cieply... Po wymianie jest zasilanie, oraz powrót gorące, ale czy to nie może być tak, że grzeje jedynie przód nagrzewnicy tam gdzie rurki ? A dalej już jest zator i wymiennik jest zimny ? Pytanie jak wpada tam płyn. Spróbuję rozebrać zaślepkę nagrzewnicy z drugiej strony od pasażera i sprawdzę ręką czy jest ciepła również z drugiej strony.
  19. Dziś rozmawiałem z serwisantem ze Skody i twierdzi, że jak nie wypłukałem układu chlodzenia kilkukrotnie przed montażem nowej nagrzewnicy to prawdopodobnie nowa się zatkała i dlatego wciąż jest zimno. Ten silikat wciąż w układzie jest i wpada w kanaliki nagrzewnicy tworząc zator. Zgodzisz się z tą teorią ? Silniczki błędów nie zgłaszają.
  20. Widzisz kolejny raz się czegoś nauczyłem, czyli moja wersja dość leciwa. Dziwi mnie fakt, że ten soft jest praktycznie niedostępny, wujek google pokazuje jedynie dwie strony z dostępnym oprogramowaniem i to po stronie rosyjskiej...
  21. Dziękuję, z tego co się orientuję najnowsza wersja do klimy jednostrefowej to 0254 ? Jak ustalić jaką wersje aktualnie posiadam ? Uda się za pomocą Vcds ? Czy tylko Odis ?
  22. Czy byłby ktoś tak dobry i podał mi plik softu sterownika do klimy jednostrefowej 8W0820043Q ? Klima Zone 1 H40 0090 Mam dość często problem z silniczkami. Silnik Deta 2017r.
  23. Udało Ci się rozwiązać ten problem ?
  24. Dla potomnych którzy są właśnie przed montażem nowej wiązki do obsługi audi smartfon interface. Plus z wiązki (czerwony/czarny) podpinamy na uchwycie bezpieczników C przy kolumnie kierownicy w gniazdo wtykowe 5 (powinno być puste). Po czym wsadzamy bezpiecznik 5A. Jeśli ktoś chce całą instrukcję serwisową montażu w języku Polskim to zostawiam w załączniku. Pozdrawiam:) EBA_8W0051472_170927pdf-1.pdf

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.