Treść opublikowana przez mm.max
-
[ALL B5] Wystrzelone poduszki w a4, czy wymienic?
Z odpalenie poduszki powietrznej odpowiada czujnik bezwładnościowy który jest integralną częścią steronika airbagu znajdującego. Tak więc jeżeli skasujesz crash datę w sterowniku i masz poprawnie wymienione poduszki i pasy to nic innego nie należy wymieniać i wszystko powinno działać bez problemu
-
[ALL B5] Wystrzelone poduszki w a4, czy wymienic?
Jak masz sprawną instalację poduszek i kupisz poduszki takie jak powinno byc to nic ci nie wywali, poza tym dopóki nie skasujesz crash-a to sterownik i tak będzie widział brak poduchy
-
[ALL B5] Wystrzelone poduszki w a4, czy wymienic?
Musisz kupić poduchy i pasy dokładnie od tego modelu (chodzi głównie o wersję -> B5, rodzaj kierownicy itp) Zakładaj przy wyłaczonym zapłonie a najlepiej przy odłączonym aku. Później musisz skasować crash data w sterowniku airbag-ów -> trzeba podjechać do zakładu który sie zajmuje takimi rzeczami.
-
[ALL B5] Wystrzelone poduszki w a4, czy wymienic?
Skoro bierzesz pod uwagę wstawianie zaślepek zamiast poduszek powietrznych to ja nie mam żadnych pytań Skoro stać się na samochód jakikolwiek to liczyć się trzeba również z tym żeby użytkować ten samochód zgodnie z zasadami do jakich on został przeznaczony wiec skoro miał poduszki to nalezy je wymienić.... a jak uważasz ze lepiej wstawić zaślepki to stajesz sie zagrożeniem może nie tyle dla siebie co dla pasażera na którym chcesz zaoszczędzić. W modelu B5 zaślepka poduszki występowała jako część zamienna pod numerem podstawowym 8D1 880 217 Poza tym najprawdopodobniej po założeniu nowej poduszki pasażera zaślepkę da się odzyskać ..... choć nie jestem tego powien na 100% zalecałbym zakup nowej zaślepki. Ponadto pamiętaj o sprawdzeniu i wymianie napinaczy pasów bezpieczeństwa które też ucierpiały w wypadku
-
[B6 AVF] Avant => Mauritius blau :))
Ale się uparliście na tą fotkę ze środka Fajnych i aktualnych fotek się jeszcze nie dorobiłem tak więc przed zakupową fotke pokazuję http://img123.imageshack.us/my.php?image=a14127uu0.jpg wolałbym zeby był czarny w srodku ... ale jest taki jaki jest trzeba sie pilnowac z brudzeniem
-
[B6 AVF] Avant => Mauritius blau :))
Taaaaaaa jak to określiła ..... czarny i srebrny => to "bogaty" kolor a to pasuje do pandy :gwizdanie: A że ja już miałem Leona w podobnym kolorze - dlatego kolor był jednym z argumentów na TAK przy zakupie tego samochodu No i w moim macierzystym forum (leonclub.pl) kraży slogan "Niebieskie jest szybkie" tak wiec musze sie do tego zastosować Co do turbinki od BRD to nie miałem żadnego problemu z zakupem jej na ebay.de - stan idealny cena 340e. oczywiście facet nie chciał wysłać do PL wiec trzeba było mu podać adres w niemcowni i turbina juz czeka. Modyfikacji IC nie planuje, gdyż samochód chciałbym sprzedać za około rok, a inwestycje tuningowe średnio są widziane na rynku wtórnym hihihihi Co do felg to póki dróg nam nie zbudują na trasie jaką przemierzam dość często to 17" przy rozmiarze 235/45 w połączeniu z tym zawieszeniem i koleinami są są zbyt niebezpieczne przy szybkiej jeździe
-
[B6 AVF] Avant => Mauritius blau :))
Wreszcie dorobiłem się jakichkolwiek zdjęć mojego audibusu wiec ponizej przedstawiam je łącznie z opisem Kolor: mauritius blau Rocznik: 2004 Silnik: AVF Przebieg: 130tys. prawdziwych km od pierwszego kobiecego właściciela Wyposażenie i modyfikacje Pełen standard dla A4 wiec m.in pełna elektryka szybek (przód tył),ABS+ESP,6xairbag,el.lusterka itp Dodatkowo Zawieszenie, fotele - s-line, felgi 17", bixenon, RNS-E, tempomat, duży FIS, czujniki parkowania tył, wielofunkcyjna czteroramienna kierownica, fabrycznie przyciemnione szyby, system nagłośnienia BOSE Planowane zmiany modykacje - program - turbina BRD (już lezy od kilku tygodni i nie wiem czy ją wkładać nie - przy założeniu ze zostaje ori IC i pompki BA - a większych modyfikacji nie planuje) - hamulce 312 (jak tylko obecne się skończą) - czujnik deszczu - zbyt wiele lat i km przyzwyczajenia do tego gadżetu robi swoje Poniżej zdjęcia Warto zwrócić uwagę na ostatnie zdjęcie tam moja przyszła żona wyraża się w sposób jednoznaczny co do koloru samochodu "........a miał być czarny albo srebrny i żaden inny....."
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
U ciebie powinny być tarcze o średnicy 288mm Tarcze 280 i 288mm nie da się stosować zamiennie, gdyż po pierwsze średnica tarczy uniemożliwia prawidłowe osadzenie tarczy mniejszej lub większej a po drugie układy hamulcowe 280 i 288mm różnią się konstrukcyjnie.
-
Zaświeciła się kontrolka kierownicy
Jeżeli świeci się cały czas to nie możliwe żeby napięcie w instalacji cały czas było poniżej 12V poza tym wtedy powinna również świecić się kontrolka od ABS w takim wypadku jestem przekonany na 100% ze to usterka układu wspomagania. W takim wypadku Serwis Serwis i jeszcze raz Serwis.... znajomy mechanik nie koniecznie może pomóc, skoro błedów nie było. Z doświadczenia powiem ci jedź do Skody lub Seata tam będziesz miał tańszą diagnostykę/naprawę
-
Zaświeciła się kontrolka kierownicy
Zgadza się kontrolka ta (od elektrohydraulicznego wspomagania), podobnie jak i kontrolka od ABS zaświeci się jeżeli napięcie w instalacji spadnie poniżej 12V, jednak może mieć to miejsce jedynie podczas odpalania samochodu i to przy słabym aku. Jeżeli zaświeciła ci się ta kontrolka podczas normalnej jazdy a wspomaganie działa bez zarzutu przy braku błedów w VAGu to faktycznie przyjrzał bym się instal. elektrycznej bo skoro masz takie spadki napięcia to nie jest to normalne.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Mała podpowiedź.... kupujesz klimatronik w kiepskim stanie (chodzi o przyciski), ramka czołowa powinna być w stanie conajmniej akceptowalnym Kładziesz sobie na stół, 2 śrubokręty jeden kluczyk mały torx (z tego co pamiętam) przekładasz obudowę panala przedniego, przekładasz przyciski ze swojego klimatronika do ramki klimatronika pod navi... składasz wszystko do kupy czyli elektronika ze swojego klimatronika, ramka czołowa z klimatronika pod navi, przyciski z klimatronika twojego (o ile były w lepszym stanie) i masz bez kodowania w pełni działający klimatronik. Trudność wykonania - 4 w skali do 10.
-
Zaświeciła się kontrolka kierownicy
pierwsze elektrohydrauliczne wspomagania modelach VAG 2004-2006 nie należało do trwałych tak wiec być może usterka jest poważna i wymaga wymiany układu wspomagania ... czego oczywiście ci nie życzę. Jedź do serwisu im wcześniej tym lepiej bo może uda się coś odratować Rozumiem, że wspomaganie ci działa ?
-
Zaświeciła się kontrolka kierownicy
Kontrolka kierownicy sygnalizuje usterkę w elektromechanicznym układzie wspomagania kierownicy Jest ona kontrolką dwu funkcyjną może zapalić się na żółto lub czerwono. Jeżeli zapali się na żółto sygnalizuje to drobną usterkę i nie powinno wpływac to na funkcjonowanie układu wspomagania - choć należy udać się do serwisu lub do kolegi na diagnozę VAGiem Jeżeli zapali się na czerwono sygnalizuje to poważną usterkę i może jednocześnie przestać działać układ wspomagania - w tym wypadku wymagana jest szybka diagnoza problemu
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Pragnę przywitać się ze wszystkimi użytkownikami i miłośnikami A4 Póki co jestem użytkownikiem Seata Leona i od ładnych paru lat moderuje, a od nie dawna administruje forum miłośników seata leona.(leonclub.pl) Jednakże przymierzam się do zakupu A4 8E. Mam nadzieję na dobrą współpracę ze wszystkimi użytkownikami forum, jednocześnie chciałbym wnieść swoją wiedzę i doświadczenie dotyczące grupy VAG. Pozdrawiam mm.max (Michał)