Treść opublikowana przez mm.max
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Ja na 18 nie wiem czy "wstane" moze tak 18.30 ?
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Działamy dziś z jakąś kawa/pizzą czy może 4pędem jeżdzącym bokami ?
-
[ALL B6] 1.8T 140KW (~190KM) Przegląd serwisowy
Nominalny czasokres wymiany paska rozrządu to 120 tkm, ale w zależności od stylu jazdy mozna ten okres skrócić tak wiec wymiana przy 95 tkm jest jaknajbardziej słuszna. Teraz możesz wymienić pasek po ok. 215tkm (120+95tkm) lub wcześniej
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Dzięki chłopaki za spota Dla tych co nie byli to info iż jeżdzilśmy "nowym prawie audi"
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Potwierdzam o 19 Da Grasso a gdyby tam miejsca nie było w środku (bo może sie tak zdarzyć dzieciaki w końcu maja wolne) to czekamy 15minn i uderzamy na inną lokalizacje a więc spóźnialscy łapią nas komórkę
-
[ALL B6] 1.8T 140KW (~190KM) Przegląd serwisowy
Audi zaleca wymianę rozrządu w BEXie przy 180 tys. km (źródło ELSA) - przy czym nie jest to praktykowane z racji na fakt iż lepiej dmuchać na zimne i wymienić rozrząd przy 90, 120 tys km. Podobne zalecenia są w stosunku do 2.0L FSI (150KM) przy czym te silniki mają bardzo duży odsetek zgonów rozrządowych przed zalecanym okresem przeglądowym. BTW Rozrząd bardziej niszczy styl jazdy niż moc
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Ustalmy Panie i Panowie wtorek godz. 19.00 jak dobrze pójdzie przyjade pokazać wam cos ciekawego
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Krawcu ty kiedy i gdzie do tej warszawy śmigasz ? W związku z tym mam pytanie - Szanowni koledzy czy możemy przełożyć spota na wtorek ??
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
A gdzie ja cie moge spotkac moze pusc mi smsa na moj nr. 600441588 to ja do ciebie zadzwonie i dzieki Od 15 jestem dostępny mój tel. to 602 194 289
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Wpadaj Dudi75 podłączymy vaginę i zobaczymy co slychać
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Dzis o 19 ? Ale gdzie ?? Jakiś śledzik będzie ...... Ja póki co daje sobie szanse na przybycie 50/50
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Śnieg spadl - może jakieś góry i narty tylko nie mówcie mi o Bałtowie bo ja wole jeździć niż stać w kolejce a później śmigać 30sek w dół
-
[ALL] DPF a olej
Norma olejowa VW 504.00/507.00 mówi o olejach wykonanych w technologi LOW SAPS to jest zawierających niski poziom popiołu siarczanego, fosforu i siarki. Zastosowanie olejów w tej normie wynika z spełniania norm czystości spalin Euro 4 i Euro 5 oraz zastosowaniu do oczyszczania spalin filtrów cząstek stałych. W procesach spalania ciśnienie oraz wysoka temperatura mają wpływ na film olejowy oraz zachodzące w tym czasie procesy chemiczne, w tym szczególnie wydzielanie szkodliwych popiołów siarczanych, siarki i fosforu. W przypadku zastosowania filtra cząstek stałych DPF, który jednocześnie pełni rolę katalizatora w silnikach, diesla niektóre czynniki mogą powodować niewłaściwe oczyszczanie spalin lub też w skrajnych przypadkach uszkodzenia lub skrócenie żywotności filtra cząstek stałych. Popioły siarczane wpływają na skrócenie żywotności filtra DPF poprzez zapychanie go, z kolei fosfor i siarka mogą uszkodzić katalizator w procesach chemicznych jakie zachodzą we wnętrzu katalizatora. Stosowanie oleju z normą VW 504.00/507.00 jest wymagane w przypadku wszystkich silników TDI wyposażonych w filtr cząstek stałych. W przypadku gdy nie posiadamy filtra lub też filtr został trwale fizycznie i programowo usunięty z naszego samochodu można przejść na oleje zgodne z normą VW 505.01
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Jestem na jutro umówiony w kieleckim Jaanie. Obiecują się uwinąć w dwie godziny. Cenowo wychodzi jakieś 50 pln więcej niż na Kilińskiego. Jak będziesz u nich spytaj sie ile by ceniła sie szybka A4 B7 2007 pod czujnik deszczu
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
zaczniemy od zwyklego spota dzis po 19? jednoczesnie mozna by obgadac jakas saune albo co
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
I co we dwóch do sauny pójdziemy.... mało ze mamy takie samę samochody, razem do sauny chodzimy to i ploty będa jak ta lala
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Robimy coś dzisiaj? Z siłką czy basenem to raczej opadam w tym tygodniu a wiec jakieś inne alternatywy ?
-
[B7 BRD] DPF po raz wtóry
No przecież nic sie nie stanie ... samochód ci nie zgaśnie ani nie zostanie unieruchomiony. Pamiętajcie ze mamy dwa stopnie aktywnej regeneracji filtra: 1. Okresowy - automatyczny - w stopniu zapełnienia DPFa powyżej 30% - odbywa sie bez ingerencji użytkownika - nie jest sygnalizowany 2. "Awaryjny" - automatyczny lub wymuszony - w stopniu zapełnienia powyżej 50% zapełnienia DPF - zalecana jest - ale nie wymagana - jazda z prędkościami obrotowymi 2000-3000 obr. (instrukcja mówi o 50-60km/h - ale jak bedziemy jechać na trasie 100-120 też bedzie się regenerował - sygnalizowany jest wyświeteleniem się symbolu filtra na FIS-ie. Jeżeli stoimy w korku i tak temperatura spalin jest podwyższona na tyle ze każde ruszenia regeneruje nam filtr - kontrolka bedzie zapalona aż do ponownego zgaszenia silnika i przy ponownym uruchomieniu albo osiągniemy wartość ponizej 50% wtedy kontrolka nie sygnalizuje albo nadal powyżej 50% i kontrolka nadal sygnalizuje zapełnienie.
-
[B7 BPW] Wytarty wałek rozrządu "FOTKI"
Wojtek, zapewniam cię że różnica w kształcie krzywek jest poza tym dodatkowo przeanalizuj etkę i zauważ ze od pewnego numeru nadwozia zmieniły się zarówno wałki rozrządu jak i filtry dpf. Celem uzupełnienia powyższego zerknijcie poniżej
-
[B7 BRD] DPF po raz wtóry
Jedyne co w tym czasie zwiększa znacząco temperaturę to kolektor wydechowy wraz z puszką DPFa, a tym samym pod maską robi sie sauna, a że auto masz nowe to i generuje zapach "dopalania sie" elementów lakierowanych, gumowych, plastikowych. Temperatura pracy silnika jest na tym samym poziomie mimo iż temp gazów wydechowych jest wyższa (dba o to układ chłodzenia)
-
[B7 BRD] DPF po raz wtóry
Jak będziesz go za mocno budował to sterownik silnika ma bezpiecznik w postaci sondy egt która przy zbyt dużej temperaturze nie pozwala na uszkodzenie (przegrzanie) silnika a wiec użytkuj samochód normalnie a podczas regenracji szybka przejażdżka tez mu nic nie zrobi
-
[B7 BPW] Wytarty wałek rozrządu "FOTKI"
Pod warunkiem ze porównujesz wałek silnika 1.9 z DPF z wałkiem 2.0 8V również z DPF nie powinno się zakładać wałków od zwykłego 1.9 czy 2.0 8V bez DPF do samochodu z DPFem ze względu na różnice w kształcie krzywki napędu pompowtryskiwaczy która jest inna w silnikach z DPFem ze względu na potrzebę wykonywania wtrysku uzupełniającego wymaganego do poprawnej regenracji filtra DPF
-
[B7 BRD] DPF po raz wtóry
Po raz kolejny dla usystematyzowania wiedzy aktywna regeneracja filtra cząstek stałych dokonywana jest poprzez sterownik silnika, który w tym celu: - wyłacza układ recyrkulacji spalin, aby zwiększyć temperaturę spalania - po zmniejszeniu dawki głównego wtrysku, przy kącie położenia wału korbowego wynoszącym 35o za górnym punktem zwrotnym tłoka następuje wtrysk uzupełniający w celu podwyższenia temeperatury spalin, - zostaje nastawiony dodatkowy dopływ zasysanego powietrza - zostaje dopasowane przez sterownik ciśnienie doładowania aby kierowca nie odczuł znaczącej różnicy w paramterach pracy silnika szczególnie w zakresie momentu obrotowego Powyższe czynności prowadzą do podwyższenia temperatury spalin do poziomu 600-650oC w tym zakresie temperatur cała sadza utlenia się do postaci dwutlenku węgla i następuje oczyszczenie filtra cząstek stałych. Jazda ze stała prędkością obrotową jest zalecana ale nie wymagana gdyż w procesie aktywnej regeneracji styl jazdy nie może łamać przepisów ruchu drogowego. Ze swojego doświadczenia powiem iż szybka jazda "autostradowa" szybciej oczyszcza filtr w procesie aktywnej regeneracji niż zalecana jazda z prędkościami 50km/h i 2000obr.
-
[B7 BRD] DPF po raz wtóry
To są takie same procedury jedna jest inicjowana gdy filtr wypełniony jest w ok. 30% druga procedura gdy zapełnienie filtra sięga ponad 50%. Obie procedury inicjowane są przez sterownik w taki sam sposób. Z punktu widzenia kierowcy to są takie same procedury... wazne zeby jechać w normalny sposób jeżeli jest to jazda miejska to jedziemy normalnie. Jeżeli w tym czasie musimy wyjechać na trasę szybkiego ruchu jedziemy zgodnie z obowiązującymi przepisami. W momencie gdy filtr zostanie oczyszczony procedura oczyszczania zostaje wyłaczona przez sterownik.
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Nie możemy zacząć od czegoś mniej wymagającego... np.jakiś basen podczas gdy krawcu bedzie swoje uczennice trenował ?