Treść opublikowana przez paw1972
-
[B6 AVF] GJA multitronik naprawa sterownika - VAG błąd 17090
Zakładajęc, że koszt naprawy mocno popsutej skrzynki to 2.5 - 6 tys. zł przy wymianie na manuala za 4.5 tys to mniej więcej wychodzi po środku. Ale po wymianie na manuala i wymianie programu dla silnika będzie to prawdopodobnie ostatnia ingerencja w skrzynię. W przypadku naprawy multitronika kolejna awaria czu pojawienie sie nowych czy po razz kolejny tych samych problemów to tylko kwestia czasu. Na dłuższą "metę" te skrzynie są nienaprawialne, a swam na manuala to jedno z dwóch najlepszych rozwiązań. Drugie rozwiązanie to sprzedaż auta. pozdr.
-
[B6 AVF] GJA multitronik naprawa sterownika - VAG błąd 17090
Wyciągając sterownik skrzynia przestaje działać Przejście na "manuala" to tylko wybór innego programu pracy skrzyni. Jeżeli sie podświetla to znaczy, że mamy problem ze skrzynią. A co dokładnie - należy zdiagnozowac podłączając do urządzenia diagnostycznego - w ASO jest to VAS, a "domowo", jest to VAG. Odczytać należy błędy oraz zinterpretować, ponieważ w przypadku w/w skrzyni błąd może oznaczać kilka problemów. Nie powinieneś dalej użytkować skrzyni (auta) jeżeli coś się dzieje ponieważ może to spowodowac dalsze problemy ze skrzynią/koszta ewentualnej naprawy. Jeżeli jest to w miarę zrozumiałe, a nie bardzo wiesz co masz dalej z tym zrobić to znajdź zakład, który zajmuje się naprawą aut grupy VAG - VW/Audi - poproś o sprawdzenie wszystkich błędów (interesują przede wszystkim błędy skrzyni oraz silnika), zapisz je dokładnie i przepisz je na forum - spróbujemy podpowiedzieć co dalej. Druga alternatywa, to ASO Audi. pozdr. ps. Jeżeli miałeś na myśli przejście na manuala, czyli założenie manualnej skrzyni w miejsce multitronika - to oczywiście jak najbardziej jest taka mozliwość.
-
[B6 AVF] GJA multitronik naprawa sterownika - VAG błąd 17090
Nadażyn - jeden z lepszych w PL, ale i cena za usługą spora - sporo większa niż w najbardziej polecanym Sserwisie (w Sserwis sterowniki nie sa wysyłane na naprawę, ale naprawiane i sprawdzane na miejscu - dopiero po jazdach testowych i pomiarach parametrów i pracy płacisz. Po za tym upewnij się ile dostaniesz gwarancji. Nie odradzam, ale można zrobić taniej i dobrze. pozdr.
-
[ALL B6] Skrzynia automatyczna - migający komunikat
looka81 powórzyłbym tylko to co już napisał Bart-S . Z błędem 17090 spotykamy się przy multitroniku dosyć często i przyczyn może być kilka - elektromagnes wałka wybieraka przełacznika wielofunkcyjnego może być zanieczyszczony i wystarczy go oczyścić (bardzo życzę tobie aby tylko to ); może być usterka mechaniczna - elektromagnes wałka wybieraka przełacznika wielofunkcyjnego rozmagnesowany wskutek silnego pola elektrycznego (np. zgrzewarka) lub skrzywiony, wzgl. uszkodzony wałek wybieraka; może być uszkodzony przełacznik wielofunkcyjny i wtedy należy wymienić lub naprawić komputer (Sserwis naprawia). Krótko mówiąc elektromagnes wałka wybieraka nie przekazuje aktualnych informacji do czójników Halla (3 szt.) o prawidłowym/aktualnym położeniu wałka wybieraka. Z Katowic do Sserwisu masz tak blisko, że aż ci zazdroszczę. Tylko umawiaj się na wizytę, a jak auto będziesz musiał zostawić na dwa dni to weźmiesz od nich auto zastępcze. pozdr. ps. Jeżeli na 100 % wiesz, że masz walniętą poduchę silnika (są 2 szt.) to radziłbym wymienić. Jest to droga sprawa, ale to nic przy kosztach multitronika. Poduchę będziesz pewnie musiał wcześniej zamówić (koszt gdzieś około 460 zł). Nie zwlaka z tym bo pójdzie druga poducha.
-
[ALL] Multitronic - obiektywne dane ?
Bart-S sekwencja jeszcze w polu - Sopa po testach na innych multitronika stwierdził, że płytka drukowana do wymiany. Sprawdziłem mozliwość zakupu i taką płytke mozna zamówić - najśmieszniejsze jest to, że z kilku firm zajmujących się częściami najtańsze jest ASO. Koszt około 450 zł. Ale zanim to zrobię musze wyjąć jeszcze raz obudowę i sprawdzić dokładnie magnesy. Zachowanie Tipa jest mocno irracjonalne ponieważ inaczej zachowuje sie na postoju i do prędkości 20 km/h a inaczej powyżej tej prędkości. Tak zaczęło się dziać zaraz po wymianie "bebechów" na multi z S. Może sie okazać, że po zamontowaniu nowej płytki nic się nie zmieni - i tego się obawiam. Ale nie mam chyba już innej opcji jak zaryzykować i najwyżej stracić kasę za płytkę. Mnie do dzisjaj też trudno sie przyzwyczić do innego zachowania skrzyni w pewnych warunkach - multitronik "uzbrojony" jest w różne zabezpieczenia, które mają zabezpieczać i odciążać skrzynię. I to mnie trochę denerwuje, że w pewnych sytuacjach elektronika decyduje bardziej i ja jako kierowca musze być cierpliwym kibicem. Najgorsze dla mnie co może być w multitroniku w jego ostatnie opcji to właśnie sposób obliczania obrotów i zrzucanie mocy kiedy czasami jest ona potrzebna - szybkie ruszanie a szczególnie na bardzo zimnej skrzyni. Nie mogę u siebie załączyć S, które da mi gwarantowany start z jedynki, a na D zazwyczaj start idzie z wyższych programów - jakiś odpowiednik drugiego biegu przy mocnej ochronie skrzyni przed jej przeciążeniem i uszkodzeniem. Ale to na szczęście jedyne niezadowlenie. Ta pierwsza skrzynia w jej najbardziej wadliwej edycji była jak "przecinak" - może dlatego tak się sypała. Skrzynia od czasu modyfikacji przejechała jakieś 40 tys. km. W międzyczasie od pierwszych napraw filtr był wymieniony dwa razy i raz przewody olejowe - ich średnica zmniejszyła sie dwukrotnie z powodu osadzania się brudów i to wpływa bardzo na obciążenie pracy pompy oleju. Na dzień dzisiejszy muszę powiedzieć, że gdybym wiedział jaka różnica w jeździe i trwałości będzie pomiędzy pierwszą skrzynia a ostatnią to nie bawiłbym sie w jej naprawy tylko od razu zdecydowałbym się na przeróbkę. Skrzynia jak wiesz pracuje nie na 310 Nm i 155 KM tylko ma dowalone niutków w okolicach 400 Nm + i moc też w okolicach BDH (soft napisany w oparciu o BDH, które w serii ma 370 Nm i 179 KM) na 180 KM - 200 KM - te 200 KM to życzenie ponieważ pompa nie jest w stanie dać z siebie więcej i wtryski również, ale na tyle pisany był program. A więc moja skrzynia też jest przykładem, że już model 2004 jest w stanie wytrzymac dużo więcej niż 310 Nm. Szkoda tylko, że moja przygoda z multitronikiem nie zaczęła sie od nowych 7-biegowych skrzynek - pozdr.
-
[ALL] Multitronic - obiektywne dane ?
Sami zadowoleni multitroniacy :> Jak zdecydujesz sie już ponieść koszta zrzucenia skrzyni i jej otwarcia to przy tak świetnej okazji wymień filtr oraz przewody olejowe - jakbyś podał wersję to może dowiedziałbyś się czy masz 6 czy 7 tarczek. Brak adnotacji nie oznacza, że nie było nic robione w czasie trwania gwarancji. Może masz po prostu wpis - "Serwis" i to wszystko. Witam Bart S - jak twoja skrzynia ? pozdr.
-
[ALL B6] Skrzynia automatyczna - migający komunikat
Dobrze aby po pierwsze koniecznie zapiąć VAG-a i przeskanowac ECU a potem wkleić wszystkie kody błędów. Najlepiej aby wcześniej wykasowac błędy, które sie pojawią i wykonać jazdę (dłuższą, w różnych warunkach) próbną oraz sprwdzić poziom oleju w skrzyni. Prawdopodobieństwa mogą być różne, ale migające podświetlenie mówi o poważnym problemie - może masz zalane za dużo oleju w skrzyni (wymiana oleju w skrzyni wymaga przestrzegania procedury i koniecznie wykonuje się to przy podpiętym VAS/VAG aby dokładnie sprawdzić min. temp. oleju), skoro stało się to zaraz po jego wymianie (mam nadzieję, że dostałeś olej do muli a nie ATF do Tipa - choć od tego skrzynia nie pada od razu). Inna przyczyna (to tylko gdybanie) to problemy z silnikiem - skrzynka buja sie na momencie obrotowym i jakiekolwiek niedomaganie silnika zwala "z nóg" wszelką prawidłową prace skrzyni, która zachowuje sie irracjonalnie (począwszy od niesprawnego G62 czy G80). Ale raczej sprawa leży w skrzyni - wklej te błędy z VAG-a a dowiesz się więcej - i nie czekaj, bo możesz któregoś razu nie dojechać do domu, nie wspominając o s(s)erwisie pozdr.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Na pewno będzie ostry bo ja będę Zresztą wiosenny może być pierwszym w nowym roku no i otwarcie sezonu gokartowego - wtedy najlepiej na drugi dzień bo ludzie rzadziej hamulców używają i drifty lepiej wychodzą. pozdr.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Mam nadzieję, że będzie I jak by mozna było wrzucać info na inne znane fora w tym AKP w dziale Spoty i Zloty - AKP in Great Britain pozdr.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Multi w tamtym A6 było pierwszej najbardziej doopowatej/padaczkowej wersji. Od 2003 weszły mocniej poprawione z funkcją S i nad takim ewentualnie mozna by pogdybać - ale wszystkie 6-cio biegowe do 2004 to skrzynie bardzo dużego ryzyka - dużo większego niż 2.5 TDI z przed liftu. Nawet po naprawie czy wymianie na nową nie ma gwarancji na to, że nie padnie za nie długi czas. Najczęściej padają właśnie w TDI ze względu na wysoki Nm. Ta druga jest z wyglądu OK. Ciekawe tylko, czy ta FSH to aż do końca z ASO, bo jeśli gość serwisował cały czas i tylko w ASO to auto warto obejżeć. Zastanawia mnie tylko przywysoka cena jak na przebieg - jak na UK to high mileage i cena powinna być mniejsza, ale ważny jest przecież stan techniczny. Domjenik ale jazda z VPowerem na Shellu Aż się polałem (polałem Bellsa na klate) ze śmiechu Film zaje...sty !!! Zresztą cała impreza wyszła Wam super. Na następnej już będę. Komu padła skrzynia i jaka ? Koper tobie ?
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Mario-Kasta ODPUŚĆ to auto. To multitronik. Mam nadzieję, że nie trzeba więcej tłumaczyć o co chodzi A jak trzeba to powiem więcej na życzenie. Koledzy cieszę się, że powstaje powoli Nasza własna Klubownia i własne forum. AKP UK Division jest już prawie martwe . Zarejestrowałem się na audimaniacs i czekam na logownie. pozdr.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
To może chociaż powiedzcie co było na tym polskim obiadku i jakim cudem angole polkie jadło podają
-
[ALL] Multitronic - obiektywne dane ?
2.8 nie był montowany w B6 Był montowany wraz z multitronikiem w C5: 2.8(193PS) AMX: skrzynia EZN (VI.2000->IX.2000), skrzynia FNX (IX.2000->IV.2001) 2.8(193PS) AQD: skrzynia DZN (IX.1999->IV.2001) Koledzy, którzy macie nowe 7-mio biegowe multitroniki możecie spać spokojnie. Są mocno poprawione i udoskonalone względem "starszych" niedoskonałych braci. Pamiętajcie o regularnej wymianie oleju, choć nawet przy wymianie olej wygląda jak nieużywany. Te modele mają już prawie 7 lat i zdaje się ukazały się zaledwie dwie poprawki softu, ale żadna krytyczna ( w "starych" chyba było krytycznych aż 5).
-
[ALL] Multitronic - obiektywne dane ?
Szachal spójrz jaki ty masz silnik - nawet jak byś chciał to nic skrzyni nie zrobisz bo ten silnik ledwo się odpycha i multitronik nawet nie ma czasu się tam zagrzać. Ta skrzynia właśnie nadaje się idealnie do aut o pojemności DO 2.0 l i niskim Nm. Ta skrzynia dzisiaj jest doprowadzona do stanu super idealnego, ale tylko w granicach określonych dla bezstopnioych przekładni. Granicą jest moment obrotowy oraz FWD. Brak był, jest i będzie w quattro - to przede wszystkim świadczy o sporym ograniczeniu możliwości tej skrzyni. Ta skrzynia sypie się przede wszystkim w (od najwyższego Nm): 1. 2.5 TDI 2. 1.9 TDI 3.1.8 T 4. reszta, czyli 2.0, 2.4, 2.8 oraz 3.0 - w związku z tym, że jest ich bardzo mało (głównie 3.0 ) pewnie nie spotkaliśmy na forum nikogo, kto ma multi z tym silnikiem, a więc i cisza w temacie Nie ma multitroników 2000 - 2004 bez awaryjnych. Jeżeli jeszcze się nie popsuły to świadczy o tym, że motor tak jak u kolegi ma niski Nm, dobre traktowanie, wymiany oleju, dobry serwis itp. Możliwe, że zanim stał sie nabywcą ta skrzynia była już "robiona" tylko nic o tym nie wie (np. na gwarancji w ASO). Np. ja dowiedziałem się podczas pierwszej naprawy w Sserwis, że moja skrzynia była naprawiana dwa razy w ASO. Trzecia naprawa była przy 200k a było ich razem 5 ...
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Huan i Domjenik oraz reszta Najlepszej ekipy Audimaniamków na Wyspie - jestem duchem z wami i wychylam za wasze zdrowie Bellsa (promocja w ASDA jest - 1 litr za 10 f ) Niestety, ale pierd....a robota - w mojej branży nie ma zmiłuj się. Pub po nowym roku powinienem w końcu dostać - najpóźniej po śniegach i zrobimy chlańsko po Polsku w Bristolu. Zrobimu zrzutę i "wynajmę" salę - zorganizujemy polskie jadło - żurek, schabowe i VAG-owanie. Nocleg trzeba załatwić i poszukać jakiegoś toru dla wariatów z PL Panowie !!! wielkiej zabawy i do zobaczenia !
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Jak będziecie znowu na klaksonach przez Bradford przejeżdżać to nie zapomnijcie odwiedzić pana parkingowego - facet załamie się. Powiedzcie mu, że jak was nie wpuści to co tydzień będziemy tam wpadać coraz większą ekipą I tych pastowanych z Tesco też trzeba odwiedzić pozdr. ps. Na sam hotel minimum 8 Żywców powinno być OK
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Witam. Co do AKP UK Division - z trudem to forum utrzymywane jest przy życiu, i zrobiłem wszystko co było tylko w mojej mocy aby dalej funcjonowało. Kilku kolegów również dało z siebie dużo - najważniejsze jednak, że wszyscy zainteresowani są na Tym forum i jest gut Sporo osób tam zaglądało i nadal jeszcze pojawiają się goście, ale nie widzę sensu dla utrzymywania tego forum. Jeden moderator samotnie gór nie przeniesie, admini i reszta modów gdzieś w zaświatach, nie ma komu nawet odpowiedzieć na proste pytania. To forum będzie jeszcze egzystować trochę aż do czasu wygaśnięcia abonamentu na serwer, czyli około 04.02.2010 roku - a potem off. Warto skopiować co nie które linki z różnych działów technicznych, bo szkoda aby się zmarnowała "czyjaś" praca. Również ciężko wypocony regulamin forum może się na coś przydać - mam prawa autorskie a więc do dzieła Warto natomiast w przypadku zlotów/spotów wrzucać info ma AKP w dziale Spoty i Zloty - AKP in Great Britain. Tylko w ten sposób możemy dowiedzieć się o tym co się dzieje, np. U Was/Nas no i działać ! pozdr. paweł
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Poczekajcie aż dostaną Pub (jużnie długo) to zorganizuję spota u mnie. Klubowicze dostaną ekstra bonus 50 % off i rezerwacja sali dla grupy ofkors - jak dojadą do Bristolu oczywiście pozdr. ps. Na razie wszystkie weekendy pracuję u Obcych i mogę o spocie pomarzyć.
-
Spotkania w Anglii - galeria
Fotki z mojej perspektywy (zrzucone jak leciało a więc sorka ) http://paw1972.wrzuta.pl/playlista/3IPn4iGnzCS I dźwięk R8 - jakość nie najlepsza, ale nie jest źle http://paw1972.wrzuta.pl/film/5njb8NIxq6G/ss850558
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Witam !!! Dojechałem już do domku pełen wrażeń. Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę godną prawdziwych fanów Audi Spisaliśmy się na medal Lepiej być już nie mogło a frekwencja 101 % Ci którzy nie dotarli lub nie mogli pozostać na drugi dzień - zdjęcia i filmy już nie długo. No i nie wspomną o R8 Fotki i komentarze wstawię niedługo - muszę tylko trochę dojść do siebie :gwizdanie: pozdrawiam !!! ps. Mam nadzieję, że ktoś umieści filmik z dymiącym R8
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Koledzy odpalam maszynę i powoli jadę się toczyć na M5. Przed chwilą dzwonił Mariusz z AKP (C4 S6) i jedzie a więc w konwoju z Leicester będzie o jedno CCCO więcej. W żadnym Argosie w promieniu 50 mil nie ma tych gazebo za 12,99 f a więc Rower jeżeli w Twoim Argosie takie są to czy możesz dla mnie kupić jedno ? THX Do zobaczenia i szerokiej drogi !!! Paw
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Panowie mam nadzieję, że dojedziemy wszyscy bez przygód - w razie czego mamy telefony do siebie jak by coś się działo. Dzisiaj chciałem kupić gazebo w Argosie w Bristolu i out of stock. Jutro sprawdzę przed samym wyjazdem czy coś się zmieni, ale znam życie .... Ekipa jadąca z Londynu - nie zapomnijcie wpaść po nas na serwis przy Leicester - będziemy gotowi do konwoju Auta nie mogłem ani umyć ani nawoskować bo w Bristolu kropiło (ale maskę zdążyłem nawoskować ). Umyję rano przed wyjazdem jak będzie sucho. Do zobaczenia w Bradford pozdrawiam Paweł
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
...liczysz,ze wygrasz flaszke?... :gwizdanie: Nie mam szans przy Waszych ślicznotkach, a szczególnie Twojej, ale w razie czego zabiorę jedną buteleczkę na otarcie łez Ale w komisji mogę być
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Huan pasuje idealnie, a szczególnie Towarzystwo Broni Zapisałem sobie postcode: LE3 3GB - jest to pierwszy serwis zaraz po wjeździe M69 do M1 i jest kilka kilometrów dalej. Będziemy czekać na was gotowi do dalszej jazdy tak, aby nie spowalniać. Zwierzakfm będziemy jechać wprost z Coventry M69 w kierunku Leicester (M1). W Coventry będę już około 11-tej i będziemy z MiKevem pucować CCCO. Jak ktoś ma po drodze lub nie daleko to możemy się wspólnie spotkać - będziemy cały czas pod telefonami. Z Coventry wyjedziemy około 13-tej i będziemy w serwisie około 13.40. Zwierzakfm jak chcesz i będziesz miał nie daleko to przyjedź. Ja wyjeżdżam około 9.30 z Bristolu i będę jechał M5 i przed Birmingham zjeżdżam na M42 i do Coventry. Jak ktoś ma podobną trasę to zapraszam do konwoju RowerAKP dopisz do nagród Miśka ode mnie, choć najlepiej jakby zwycięzcą została klubowiczka I może podajcie jeszcze adres najbliższej myjni :> pozdrawiam.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Witam. W sprawach technicznych: o której godzinie wyjeżdża ekipa z miejsca spotkania na M1 ? Jeżeli o godzinie 13-tej to gut. Wtedy ja z MiKevem wjedziemy z M69 na M1 na wysokości Leicester i spotkamy się tam - złapiemy na trasie (zdzwonimy się). Jakby coś to będziemy dwoma A6 - czarna 2.5 TDI (z klubową naklejką AKP i klubowymi nakładkami na tablice rej.) i jasno-zielony metalic 2.4. Wyliczyłem, że powinniście przejeżdżać około godziny 14.20 - czy możecie to potwierdzić ? Z tamtąd do Bradford zostają 2 godziny - wynika z tego, że powinniście wyjechać 12-12.30, ale nie mogłem znaleść konkretnie ustalonej godziny. MiKev jak będę u Ciebie około 12-tej będzie gut ? Od Ciebie do wjazdu na M1 mamy około 30 mil - 40 minut. pozdr. ps. Daniel (etronic) wielkie dzięki