Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

paw1972

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez paw1972

  1. Zakładajęc, że koszt naprawy mocno popsutej skrzynki to 2.5 - 6 tys. zł przy wymianie na manuala za 4.5 tys to mniej więcej wychodzi po środku. Ale po wymianie na manuala i wymianie programu dla silnika będzie to prawdopodobnie ostatnia ingerencja w skrzynię. W przypadku naprawy multitronika kolejna awaria czu pojawienie sie nowych czy po razz kolejny tych samych problemów to tylko kwestia czasu. Na dłuższą "metę" te skrzynie są nienaprawialne, a swam na manuala to jedno z dwóch najlepszych rozwiązań. Drugie rozwiązanie to sprzedaż auta. pozdr.
  2. Wyciągając sterownik skrzynia przestaje działać Przejście na "manuala" to tylko wybór innego programu pracy skrzyni. Jeżeli sie podświetla to znaczy, że mamy problem ze skrzynią. A co dokładnie - należy zdiagnozowac podłączając do urządzenia diagnostycznego - w ASO jest to VAS, a "domowo", jest to VAG. Odczytać należy błędy oraz zinterpretować, ponieważ w przypadku w/w skrzyni błąd może oznaczać kilka problemów. Nie powinieneś dalej użytkować skrzyni (auta) jeżeli coś się dzieje ponieważ może to spowodowac dalsze problemy ze skrzynią/koszta ewentualnej naprawy. Jeżeli jest to w miarę zrozumiałe, a nie bardzo wiesz co masz dalej z tym zrobić to znajdź zakład, który zajmuje się naprawą aut grupy VAG - VW/Audi - poproś o sprawdzenie wszystkich błędów (interesują przede wszystkim błędy skrzyni oraz silnika), zapisz je dokładnie i przepisz je na forum - spróbujemy podpowiedzieć co dalej. Druga alternatywa, to ASO Audi. pozdr. ps. Jeżeli miałeś na myśli przejście na manuala, czyli założenie manualnej skrzyni w miejsce multitronika - to oczywiście jak najbardziej jest taka mozliwość.
  3. Nadażyn - jeden z lepszych w PL, ale i cena za usługą spora - sporo większa niż w najbardziej polecanym Sserwisie (w Sserwis sterowniki nie sa wysyłane na naprawę, ale naprawiane i sprawdzane na miejscu - dopiero po jazdach testowych i pomiarach parametrów i pracy płacisz. Po za tym upewnij się ile dostaniesz gwarancji. Nie odradzam, ale można zrobić taniej i dobrze. pozdr.
  4. looka81 powórzyłbym tylko to co już napisał Bart-S . Z błędem 17090 spotykamy się przy multitroniku dosyć często i przyczyn może być kilka - elektromagnes wałka wybieraka przełacznika wielofunkcyjnego może być zanieczyszczony i wystarczy go oczyścić (bardzo życzę tobie aby tylko to ); może być usterka mechaniczna - elektromagnes wałka wybieraka przełacznika wielofunkcyjnego rozmagnesowany wskutek silnego pola elektrycznego (np. zgrzewarka) lub skrzywiony, wzgl. uszkodzony wałek wybieraka; może być uszkodzony przełacznik wielofunkcyjny i wtedy należy wymienić lub naprawić komputer (Sserwis naprawia). Krótko mówiąc elektromagnes wałka wybieraka nie przekazuje aktualnych informacji do czójników Halla (3 szt.) o prawidłowym/aktualnym położeniu wałka wybieraka. Z Katowic do Sserwisu masz tak blisko, że aż ci zazdroszczę. Tylko umawiaj się na wizytę, a jak auto będziesz musiał zostawić na dwa dni to weźmiesz od nich auto zastępcze. pozdr. ps. Jeżeli na 100 % wiesz, że masz walniętą poduchę silnika (są 2 szt.) to radziłbym wymienić. Jest to droga sprawa, ale to nic przy kosztach multitronika. Poduchę będziesz pewnie musiał wcześniej zamówić (koszt gdzieś około 460 zł). Nie zwlaka z tym bo pójdzie druga poducha.
  5. Bart-S sekwencja jeszcze w polu - Sopa po testach na innych multitronika stwierdził, że płytka drukowana do wymiany. Sprawdziłem mozliwość zakupu i taką płytke mozna zamówić - najśmieszniejsze jest to, że z kilku firm zajmujących się częściami najtańsze jest ASO. Koszt około 450 zł. Ale zanim to zrobię musze wyjąć jeszcze raz obudowę i sprawdzić dokładnie magnesy. Zachowanie Tipa jest mocno irracjonalne ponieważ inaczej zachowuje sie na postoju i do prędkości 20 km/h a inaczej powyżej tej prędkości. Tak zaczęło się dziać zaraz po wymianie "bebechów" na multi z S. Może sie okazać, że po zamontowaniu nowej płytki nic się nie zmieni - i tego się obawiam. Ale nie mam chyba już innej opcji jak zaryzykować i najwyżej stracić kasę za płytkę. Mnie do dzisjaj też trudno sie przyzwyczić do innego zachowania skrzyni w pewnych warunkach - multitronik "uzbrojony" jest w różne zabezpieczenia, które mają zabezpieczać i odciążać skrzynię. I to mnie trochę denerwuje, że w pewnych sytuacjach elektronika decyduje bardziej i ja jako kierowca musze być cierpliwym kibicem. Najgorsze dla mnie co może być w multitroniku w jego ostatnie opcji to właśnie sposób obliczania obrotów i zrzucanie mocy kiedy czasami jest ona potrzebna - szybkie ruszanie a szczególnie na bardzo zimnej skrzyni. Nie mogę u siebie załączyć S, które da mi gwarantowany start z jedynki, a na D zazwyczaj start idzie z wyższych programów - jakiś odpowiednik drugiego biegu przy mocnej ochronie skrzyni przed jej przeciążeniem i uszkodzeniem. Ale to na szczęście jedyne niezadowlenie. Ta pierwsza skrzynia w jej najbardziej wadliwej edycji była jak "przecinak" - może dlatego tak się sypała. Skrzynia od czasu modyfikacji przejechała jakieś 40 tys. km. W międzyczasie od pierwszych napraw filtr był wymieniony dwa razy i raz przewody olejowe - ich średnica zmniejszyła sie dwukrotnie z powodu osadzania się brudów i to wpływa bardzo na obciążenie pracy pompy oleju. Na dzień dzisiejszy muszę powiedzieć, że gdybym wiedział jaka różnica w jeździe i trwałości będzie pomiędzy pierwszą skrzynia a ostatnią to nie bawiłbym sie w jej naprawy tylko od razu zdecydowałbym się na przeróbkę. Skrzynia jak wiesz pracuje nie na 310 Nm i 155 KM tylko ma dowalone niutków w okolicach 400 Nm + i moc też w okolicach BDH (soft napisany w oparciu o BDH, które w serii ma 370 Nm i 179 KM) na 180 KM - 200 KM - te 200 KM to życzenie ponieważ pompa nie jest w stanie dać z siebie więcej i wtryski również, ale na tyle pisany był program. A więc moja skrzynia też jest przykładem, że już model 2004 jest w stanie wytrzymac dużo więcej niż 310 Nm. Szkoda tylko, że moja przygoda z multitronikiem nie zaczęła sie od nowych 7-biegowych skrzynek - pozdr.
  6. Sami zadowoleni multitroniacy :> Jak zdecydujesz sie już ponieść koszta zrzucenia skrzyni i jej otwarcia to przy tak świetnej okazji wymień filtr oraz przewody olejowe - jakbyś podał wersję to może dowiedziałbyś się czy masz 6 czy 7 tarczek. Brak adnotacji nie oznacza, że nie było nic robione w czasie trwania gwarancji. Może masz po prostu wpis - "Serwis" i to wszystko. Witam Bart S - jak twoja skrzynia ? pozdr.
  7. Dobrze aby po pierwsze koniecznie zapiąć VAG-a i przeskanowac ECU a potem wkleić wszystkie kody błędów. Najlepiej aby wcześniej wykasowac błędy, które sie pojawią i wykonać jazdę (dłuższą, w różnych warunkach) próbną oraz sprwdzić poziom oleju w skrzyni. Prawdopodobieństwa mogą być różne, ale migające podświetlenie mówi o poważnym problemie - może masz zalane za dużo oleju w skrzyni (wymiana oleju w skrzyni wymaga przestrzegania procedury i koniecznie wykonuje się to przy podpiętym VAS/VAG aby dokładnie sprawdzić min. temp. oleju), skoro stało się to zaraz po jego wymianie (mam nadzieję, że dostałeś olej do muli a nie ATF do Tipa - choć od tego skrzynia nie pada od razu). Inna przyczyna (to tylko gdybanie) to problemy z silnikiem - skrzynka buja sie na momencie obrotowym i jakiekolwiek niedomaganie silnika zwala "z nóg" wszelką prawidłową prace skrzyni, która zachowuje sie irracjonalnie (począwszy od niesprawnego G62 czy G80). Ale raczej sprawa leży w skrzyni - wklej te błędy z VAG-a a dowiesz się więcej - i nie czekaj, bo możesz któregoś razu nie dojechać do domu, nie wspominając o s(s)erwisie pozdr.
  8. Na pewno będzie ostry bo ja będę Zresztą wiosenny może być pierwszym w nowym roku no i otwarcie sezonu gokartowego - wtedy najlepiej na drugi dzień bo ludzie rzadziej hamulców używają i drifty lepiej wychodzą. pozdr.
  9. Mam nadzieję, że będzie I jak by mozna było wrzucać info na inne znane fora w tym AKP w dziale Spoty i Zloty - AKP in Great Britain pozdr.
  10. Multi w tamtym A6 było pierwszej najbardziej doopowatej/padaczkowej wersji. Od 2003 weszły mocniej poprawione z funkcją S i nad takim ewentualnie mozna by pogdybać - ale wszystkie 6-cio biegowe do 2004 to skrzynie bardzo dużego ryzyka - dużo większego niż 2.5 TDI z przed liftu. Nawet po naprawie czy wymianie na nową nie ma gwarancji na to, że nie padnie za nie długi czas. Najczęściej padają właśnie w TDI ze względu na wysoki Nm. Ta druga jest z wyglądu OK. Ciekawe tylko, czy ta FSH to aż do końca z ASO, bo jeśli gość serwisował cały czas i tylko w ASO to auto warto obejżeć. Zastanawia mnie tylko przywysoka cena jak na przebieg - jak na UK to high mileage i cena powinna być mniejsza, ale ważny jest przecież stan techniczny. Domjenik ale jazda z VPowerem na Shellu Aż się polałem (polałem Bellsa na klate) ze śmiechu Film zaje...sty !!! Zresztą cała impreza wyszła Wam super. Na następnej już będę. Komu padła skrzynia i jaka ? Koper tobie ?
  11. Mario-Kasta ODPUŚĆ to auto. To multitronik. Mam nadzieję, że nie trzeba więcej tłumaczyć o co chodzi A jak trzeba to powiem więcej na życzenie. Koledzy cieszę się, że powstaje powoli Nasza własna Klubownia i własne forum. AKP UK Division jest już prawie martwe . Zarejestrowałem się na audimaniacs i czekam na logownie. pozdr.
  12. To może chociaż powiedzcie co było na tym polskim obiadku i jakim cudem angole polkie jadło podają
  13. 2.8 nie był montowany w B6 Był montowany wraz z multitronikiem w C5: 2.8(193PS) AMX: skrzynia EZN (VI.2000->IX.2000), skrzynia FNX (IX.2000->IV.2001) 2.8(193PS) AQD: skrzynia DZN (IX.1999->IV.2001) Koledzy, którzy macie nowe 7-mio biegowe multitroniki możecie spać spokojnie. Są mocno poprawione i udoskonalone względem "starszych" niedoskonałych braci. Pamiętajcie o regularnej wymianie oleju, choć nawet przy wymianie olej wygląda jak nieużywany. Te modele mają już prawie 7 lat i zdaje się ukazały się zaledwie dwie poprawki softu, ale żadna krytyczna ( w "starych" chyba było krytycznych aż 5).
  14. Szachal spójrz jaki ty masz silnik - nawet jak byś chciał to nic skrzyni nie zrobisz bo ten silnik ledwo się odpycha i multitronik nawet nie ma czasu się tam zagrzać. Ta skrzynia właśnie nadaje się idealnie do aut o pojemności DO 2.0 l i niskim Nm. Ta skrzynia dzisiaj jest doprowadzona do stanu super idealnego, ale tylko w granicach określonych dla bezstopnioych przekładni. Granicą jest moment obrotowy oraz FWD. Brak był, jest i będzie w quattro - to przede wszystkim świadczy o sporym ograniczeniu możliwości tej skrzyni. Ta skrzynia sypie się przede wszystkim w (od najwyższego Nm): 1. 2.5 TDI 2. 1.9 TDI 3.1.8 T 4. reszta, czyli 2.0, 2.4, 2.8 oraz 3.0 - w związku z tym, że jest ich bardzo mało (głównie 3.0 ) pewnie nie spotkaliśmy na forum nikogo, kto ma multi z tym silnikiem, a więc i cisza w temacie Nie ma multitroników 2000 - 2004 bez awaryjnych. Jeżeli jeszcze się nie popsuły to świadczy o tym, że motor tak jak u kolegi ma niski Nm, dobre traktowanie, wymiany oleju, dobry serwis itp. Możliwe, że zanim stał sie nabywcą ta skrzynia była już "robiona" tylko nic o tym nie wie (np. na gwarancji w ASO). Np. ja dowiedziałem się podczas pierwszej naprawy w Sserwis, że moja skrzynia była naprawiana dwa razy w ASO. Trzecia naprawa była przy 200k a było ich razem 5 ...
  15. Huan i Domjenik oraz reszta Najlepszej ekipy Audimaniamków na Wyspie - jestem duchem z wami i wychylam za wasze zdrowie Bellsa (promocja w ASDA jest - 1 litr za 10 f ) Niestety, ale pierd....a robota - w mojej branży nie ma zmiłuj się. Pub po nowym roku powinienem w końcu dostać - najpóźniej po śniegach i zrobimy chlańsko po Polsku w Bristolu. Zrobimu zrzutę i "wynajmę" salę - zorganizujemy polskie jadło - żurek, schabowe i VAG-owanie. Nocleg trzeba załatwić i poszukać jakiegoś toru dla wariatów z PL Panowie !!! wielkiej zabawy i do zobaczenia !
  16. Jak będziecie znowu na klaksonach przez Bradford przejeżdżać to nie zapomnijcie odwiedzić pana parkingowego - facet załamie się. Powiedzcie mu, że jak was nie wpuści to co tydzień będziemy tam wpadać coraz większą ekipą I tych pastowanych z Tesco też trzeba odwiedzić pozdr. ps. Na sam hotel minimum 8 Żywców powinno być OK
  17. Witam. Co do AKP UK Division - z trudem to forum utrzymywane jest przy życiu, i zrobiłem wszystko co było tylko w mojej mocy aby dalej funcjonowało. Kilku kolegów również dało z siebie dużo - najważniejsze jednak, że wszyscy zainteresowani są na Tym forum i jest gut Sporo osób tam zaglądało i nadal jeszcze pojawiają się goście, ale nie widzę sensu dla utrzymywania tego forum. Jeden moderator samotnie gór nie przeniesie, admini i reszta modów gdzieś w zaświatach, nie ma komu nawet odpowiedzieć na proste pytania. To forum będzie jeszcze egzystować trochę aż do czasu wygaśnięcia abonamentu na serwer, czyli około 04.02.2010 roku - a potem off. Warto skopiować co nie które linki z różnych działów technicznych, bo szkoda aby się zmarnowała "czyjaś" praca. Również ciężko wypocony regulamin forum może się na coś przydać - mam prawa autorskie a więc do dzieła Warto natomiast w przypadku zlotów/spotów wrzucać info ma AKP w dziale Spoty i Zloty - AKP in Great Britain. Tylko w ten sposób możemy dowiedzieć się o tym co się dzieje, np. U Was/Nas no i działać ! pozdr. paweł
  18. Poczekajcie aż dostaną Pub (jużnie długo) to zorganizuję spota u mnie. Klubowicze dostaną ekstra bonus 50 % off i rezerwacja sali dla grupy ofkors - jak dojadą do Bristolu oczywiście pozdr. ps. Na razie wszystkie weekendy pracuję u Obcych i mogę o spocie pomarzyć.
  19. Fotki z mojej perspektywy (zrzucone jak leciało a więc sorka ) http://paw1972.wrzuta.pl/playlista/3IPn4iGnzCS I dźwięk R8 - jakość nie najlepsza, ale nie jest źle http://paw1972.wrzuta.pl/film/5njb8NIxq6G/ss850558
  20. Witam !!! Dojechałem już do domku pełen wrażeń. Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę godną prawdziwych fanów Audi Spisaliśmy się na medal Lepiej być już nie mogło a frekwencja 101 % Ci którzy nie dotarli lub nie mogli pozostać na drugi dzień - zdjęcia i filmy już nie długo. No i nie wspomną o R8 Fotki i komentarze wstawię niedługo - muszę tylko trochę dojść do siebie :gwizdanie: pozdrawiam !!! ps. Mam nadzieję, że ktoś umieści filmik z dymiącym R8
  21. Koledzy odpalam maszynę i powoli jadę się toczyć na M5. Przed chwilą dzwonił Mariusz z AKP (C4 S6) i jedzie a więc w konwoju z Leicester będzie o jedno CCCO więcej. W żadnym Argosie w promieniu 50 mil nie ma tych gazebo za 12,99 f a więc Rower jeżeli w Twoim Argosie takie są to czy możesz dla mnie kupić jedno ? THX Do zobaczenia i szerokiej drogi !!! Paw
  22. Panowie mam nadzieję, że dojedziemy wszyscy bez przygód - w razie czego mamy telefony do siebie jak by coś się działo. Dzisiaj chciałem kupić gazebo w Argosie w Bristolu i out of stock. Jutro sprawdzę przed samym wyjazdem czy coś się zmieni, ale znam życie .... Ekipa jadąca z Londynu - nie zapomnijcie wpaść po nas na serwis przy Leicester - będziemy gotowi do konwoju Auta nie mogłem ani umyć ani nawoskować bo w Bristolu kropiło (ale maskę zdążyłem nawoskować ). Umyję rano przed wyjazdem jak będzie sucho. Do zobaczenia w Bradford pozdrawiam Paweł
  23. ...liczysz,ze wygrasz flaszke?... :gwizdanie: Nie mam szans przy Waszych ślicznotkach, a szczególnie Twojej, ale w razie czego zabiorę jedną buteleczkę na otarcie łez Ale w komisji mogę być
  24. Huan pasuje idealnie, a szczególnie Towarzystwo Broni Zapisałem sobie postcode: LE3 3GB - jest to pierwszy serwis zaraz po wjeździe M69 do M1 i jest kilka kilometrów dalej. Będziemy czekać na was gotowi do dalszej jazdy tak, aby nie spowalniać. Zwierzakfm będziemy jechać wprost z Coventry M69 w kierunku Leicester (M1). W Coventry będę już około 11-tej i będziemy z MiKevem pucować CCCO. Jak ktoś ma po drodze lub nie daleko to możemy się wspólnie spotkać - będziemy cały czas pod telefonami. Z Coventry wyjedziemy około 13-tej i będziemy w serwisie około 13.40. Zwierzakfm jak chcesz i będziesz miał nie daleko to przyjedź. Ja wyjeżdżam około 9.30 z Bristolu i będę jechał M5 i przed Birmingham zjeżdżam na M42 i do Coventry. Jak ktoś ma podobną trasę to zapraszam do konwoju RowerAKP dopisz do nagród Miśka ode mnie, choć najlepiej jakby zwycięzcą została klubowiczka I może podajcie jeszcze adres najbliższej myjni :> pozdrawiam.
  25. Witam. W sprawach technicznych: o której godzinie wyjeżdża ekipa z miejsca spotkania na M1 ? Jeżeli o godzinie 13-tej to gut. Wtedy ja z MiKevem wjedziemy z M69 na M1 na wysokości Leicester i spotkamy się tam - złapiemy na trasie (zdzwonimy się). Jakby coś to będziemy dwoma A6 - czarna 2.5 TDI (z klubową naklejką AKP i klubowymi nakładkami na tablice rej.) i jasno-zielony metalic 2.4. Wyliczyłem, że powinniście przejeżdżać około godziny 14.20 - czy możecie to potwierdzić ? Z tamtąd do Bradford zostają 2 godziny - wynika z tego, że powinniście wyjechać 12-12.30, ale nie mogłem znaleść konkretnie ustalonej godziny. MiKev jak będę u Ciebie około 12-tej będzie gut ? Od Ciebie do wjazdu na M1 mamy około 30 mil - 40 minut. pozdr. ps. Daniel (etronic) wielkie dzięki

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.