Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

paw1972

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez paw1972

  1. etronic były czasy, kiedy najmniejsza ryska lub odprysk na szybie odbierały mi sens życia , ale zrozumiałem, że musiałbym Hammera kupić, aby nie martwić się o kamienie i życzliwych parkujących obok otwierających drzwi odbijając na moich burtach. Jak kupiłem Audi (salonowe) nie było sladu "obcych", ale po dwóch latak z kawałkiem auto bardziej nadaje się do lakiernika na naprawy blacharskie niż na konkurs piękności , choć nie mam się jeszcze czego wstydzić. Najwięcej kamieni zaliczyłem w Antwerpii na ringu, kiedy z giga lory wysypało sie ze 100 kg kamieni na 8 pasów załadowanych autami w tym moje - a nie było możliwości uciekać. Resztę zrobiły szybkie trasy do PL (40-45 tys. km rocznie). Szybę wymienię przed MOT w październiku w autoglass - dopłata 75 f z ubezpieczenia. Zderzak przedni był malowany u polskiego lakiernika pół roku temu - dzisiaj maj już pajęczynę na lakierze - chyba popieprzyły mu się podkłady na blachę/tworzywo Przetłoczenie na drzwiach prawie nie widoczne, tzn. tylko na czystym aucie dla spostrzegawczych. I jeszcze kilka wgnieceń parkingowych + coś tak jeszcze. Gazeba da się zainstalować, ale w związku z betonem albo udarem albo coś kamulce treba przytargać. Daniel jak znajdziesz chwilkę w Bradford - wkleję skróty cytatów kolegi Meszrum (między innymi AKP), aby wiadomo było o co chodzi: " Paw1972, pomijając kwestie techniczne [multi] i samego serwisu [który się nie udaje], to jesteś chyba encyklicznym przykładem miłosierdzia chrześcijańskiego. Twoja miłość do bliźniego i pojazdu mechanicznego jest bezkresna. szkoda, że nie jesteś moim tatą . " oraz ten najważniejszy: "Paw1972, odnosząc się do uczucia, że masz 180 PS zamiast 155 PS, to wynika to najprawdopodobniej z tego, że masz zmodyfikowany [tuning] program. cudów nie ma. wystarczy zalogować 004, 008 oraz 011 dynamicznie, by zobaczyć ile koksu dołożono [i jakiej jakości jest to koks]. jeżeli dołożono, to jest to niezbyt dobry pomysł z uwagi na skrzynię. anyway, trzymam kciuki byś zaczął się cieszyć w pełni swoim samochodem. " Koniec cytatów. Daniel czy możesz mi w tym pomóc - prowadzę od dwóch lat temat związny z najbardziej kultowym zakładem na wszystkich forach Audi PL - Sserwis - chcę ujawnić publicznie robotę Sserwisu a głównie chodzi o te logi. pozdr. ps. NIe długo podam dokładne namiary kiedy i gdzie dojedziemy z MiKevem do ekipy londyńskiej na M1
  2. Statystyki pokazują, że dojeżdża około 60 % zadeklarowanych osób. Wierzę, że na zlot dojadą wszyscy. Ja dostałem kamulcem w szybę nad lusterkiem i zrobiła się 6 cm kreseczka. Było OK, ale nie wytrzymało i poszło na ostro. Już nie zdążę wymienić przed Bradford, a więc w konkursie na picuś czyste auto nie stanę Kamień rozbił mi lewy (siedząc za sterem) halogen i szukam już od długiego czasu aby wymienić i też nie mogę kupić, a wygląda nie ładnie. No i rok temu myjnia automatyczna przetłoczyła mi troszeczką drzwi - mój raczej nadaje się do lakierni, ale na to się nie decyduję. I tak nawoskuję i będzie błyszczeć nawet z tymi "drobnostkami" :> pozdr.
  3. To nazywa się gazebo i jest to coś takiego jak namiot tylko akurat w tej wersji bez ścianek bocznych. Ten akurat z najtańszych ma 2.4 m na 2.4 m i jest wystarczający. Składa się w futerał i prawie nie zajmuje miejsca. Swój ze zlotu w Kronach zostawiłem w moim kołobrzeskim ogródku W takim razie kupię również i ja i będą już dwa. Jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem powiedzieć to sprawa oświetlenia jak słońce zajdzie. Będziemy potrzebowali coś co oświeci nasze buziaki, bo umysły na pewno będą świeże - w RFN mieliśmy pochodnie, ale każde światło się przyda. Może jakieś pomysły ? pozdr.
  4. Panie i Panowie damy radę nawet jak mielibyśmy się zalać, tzn. jabyśmy mieli być zalani Zobaczcie jak VW i Audi bawi się w USA - jak macie jakieś 7:30 sekund to polecam odpalić zimne Tyskie i obejrzeć - może kogoś zainspiruje i wykona film w podobnym stylu. Przy okazji to ciekawe, kto ma jeszcze taką zawiechę jak ten złoty Avant A6. http://www.wagenwerks.net/video/h208.html Podpowiem, że jak jechaliśmy na Kronach 2008 to wielu z nas miało coś takiego: http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/6502210/c_1/2%7Ccategory_root%7CGarden+and+DIY%7C12107492/c_2/3%7Ccat_12107492%7CGarden+furniture%7C12107509/c_3/4%7Ccat_12107509%7CGazebos+and+garden+awnings%7C12107512.htm?Price+Cut=1 Takie Gazeba stawia się obok siebie i nawet dowiązuje do siebie - czym więcej tym lepiej. Można pod tym robić wszystko bez względu na warunki atmosferyczne a najfajniej pali się grilla, pije piwko siedząc na foteliku itp. Sprawdzone w RFN - mieliśmy jakieś 5 szt. Zmieściły się wszystkie Audikluby z PL - reszta zajmowała się polerowaniem i oglądaniem niuniek. Wtedy były upały 36-38 st. C Jeśli byłoby więcej deklarujących osób to mogę taki jeden nabyć. Przydało by się z 4-5 szt. Cena w Argosie (na przykład) jak widać w wysokości 0.7 Grants bez promocji Jest jeszcze trochę czasu - namyślcie się i dajcie znać - naprawdę warto. Na koniec dla wytrwałych i posiadaczy większej ilości Tyskiego niż 1 szt. - moja galeria zdjęć z Kronach: http://picasaweb.google.pl/AKPpaw1972/KronachAKPUKDivision - największy Zlot w Europie - były wszystkie kluby. Przy okazji moja niuńka jest , np. na zdjęcieu nr. 14 a ja, np. na nr. 143, 215 - to za wasze zdrówko Wyjechała ekipa 5-ciu PL/UK Audi i ponad 15 osób. Następny zlot w maju 2010 - i będzie chyba największy - mam nadzieję, że ktoś pojedzie za mną. pozdr.
  5. Napisałem tutoriał i w momencie wysyłania wszystko mi znikło bo byłem nie zalogowany. Może powtórzę wszystko jutro późnym wieczorem... jak sobie przypomnę i nabiorę więcej sił, szczególnie po pracy . Fajnie, że Etronic (Daniel) przyjedziesz. Powinien też pokazać się Andre (AKP UK Division) Możliwe, że dojedzie Mariusz (AKP) z S6 (C4). Ktoś ma ochotę na 1/4 z 300 BHP ? Wiem, że na pewno Rower by nie odpuścił pozdr. Paweł
  6. Koledzy Zlot będzie najlepszym miejscem, aby poumawiać się i poustalać w sprawie spotów, zlotów, grillospotów i ćwierćmilospotów Myślę, że najlepszym miejscem na "rodeo" będą tory wyścigowe, których w UK jest spora ilość. Zrobimy rozeznanie co do terminów i kwot za wynajem. W Polsce koledzy podobnie działają i wynajmują tory na Zloty i wyścigi. Na torze można organizować różne konkurencje począwszy od 1/4 mili kończąc na wyścigach. Na pełnym legalu, choć wtedy nasze ubezpieczenia nie działają - warto wykupić RAC Na takie szaleństwa zupełnie przygotowuje się auta, o czym możemy podyskutować w Bradford - nie będę odbierał przyjemności pogadania na żywo, a więc to tylko w ramach zapowiedzi. Jakieś tam malutkie amatorskie doświadczenie mam z Toru Poznań w BMW :gwizdanie: pozdr. Paweł
  7. Koledzy myślę, że jest nas zbyt wielu do startu na 1/4 mili i w ten sposób nie udałoby się nam nie ujawnić naszej obecności. Zresztą i tak złoiłbym wasze doopska równo -z tym, że w konkurencji na 1.4 mili Trenowałem dzisiaj i wiem co mówię A tak na serio to zabierzcie ze sobą foteliki, stoliki, jednorazowe grile, ładowarki do laptopów bo VAG-ować będziemy równo i bawić się świetnie. Wiem z wielu źródeł, że dojedzie trochę więcej ludzisk, którzy jeszcze nieśmiało zastanawiają się i myślą. Rower nie mądrusiuj się zbytnio bo i tak złoję ci d..psko - ja też zakoksowałem niuńkę pozdr. Paweł AKP
  8. Koledzy nie prowokujcie bo Rower tylko czeka na 1/4 - i ma AWX (5 speed) i teoretycznie powinno być 131 BHP. Powinno, ale nie jest ..... Za to ja mogę się ustawiać, ale po to, aby przekonać się czy jeszcze mogę :> (z moją skrzynią akurat zaczyna się zbierać po przekroczeniu 1/4 mili ). pozdr.
  9. Czyli ty plus kto? Podaj nicki albo chociaz ilosc osob przyjezdzajacych oddzielnymi wozami wraz z toba Prosze o dopisanie Robsona... [br]Dopisany: 22 Czerwiec 2009, 12:55_________________________________________________ Paw podaj nicki osob, ktore maja zamiar przybyc. Bedzie mozna dodac ich do oficjalnej listy...z tego co pisales to Rower przyjezdza na 100% tak? Wiec mozna go juz dopisywac....daj jeszcze znac o reszcie, ktora chce przybyc... A więc oprócz mnie - paw1972 z AKP przyjeżdża Rower z AKP i MiKev z AKP. Wszyscy powożą A6 i motory to 2.5 TDI 155 BHP + koks, 2.4 petrol i 1.9 TDI 130 BHP + koks. Będę na bierząco aktualizował listę ponieważ ludziska się budzą i organizują. Zwierzakfm jeśli chodzi o twoją skrzynkę to możesz spać spokojnie. Jest kilka przykazań podobnych do 10 przykazań dla użytkowników TDI. Pogadamy w Bradford pozdrawiam.
  10. fajnie, ze masz remap, ale za 400f mozna zrobic remap z testem na hamowni. nie bylo takiej firmy kolo Ciebie? pod Londkiem robia za 400f + test przed i po, wiec sa wykresy na porownanie (i dla potomnych) ja tez z checia zrobilbym remap (co prawda to tylko AVF) ale mam multitronic i boje sie troche o skrzynie Jak sie spotkamy to aż do znudzenia mogę rzeźbiźć tutoriały o multitroniku - jedyne co można zrobić to - zakładając doskonały stan twojej skrzyni - to poprawić charakterystykę momentu obrotowego i podnieść moc - masz AVF a więc ryzyko padaczki twojej skrzyni jest dużo mniejsze niż w V6 TDI, ale i tak lepiej nic nie robić - i tak prędzej czy później zaliczy pada, czego nikomu nie życzę. JA u siebie mam dokonane zmiany o których wspomniałem, ale robił to Sopa w Sserwisie po wcześniejszych zmianach w skrzyni, upewnieniu się co do jej stanu i możliwości a także silnika i całego układu przeniesienia napędu. Zresztą pokaże co i jak w Bradford. pozdr.
  11. Hi koledzy Na tą chwilę z AKP lecą 3 A6-ki. Na razie ludziska myślą, może się namyślą i dołączą. Co do przymiarek na kresce to z ciekawości można przymierzyć się i porównać namacalnie różnice pomiędzy różnymi modelami, np. 2,5 TDI standard vs. 1,9 TDI zRogalowany itp. Przy okazji będę prosił VAG-owców o małą pomoc (potrzebuję tylko sprawdzić skrzynkę w grupach 10, 11 czy trzyma adaptację, sprawdzić, czy dalej V42 wrzeszczy (czujnik temp. wnętrza), uruchomić kilka malutkich ogólnie dostępnych tricków itp. A jak by można było zalogować 004, 008 oraz 011 dynamicznie, by zobaczyć ile koksu dołożono to by było super. Auto jest serwisowane w Sserwis w PL i ostatnio dostałem grubą madyfikację skrzyni i softu silnika - chcę sprawdzić na czym polegają mody i czy faktycznie Stefan (Batory) został zakoksowany Co do spotu to planuję nockę w hotelu i nie wiem ile ludzisk myśli podobnie pozdr. ps. Jak by coś to mam interfejs USB OBD II wraz z VAG 409.1 na płytce. Kupiłem nówkę i dałem ciała bo laptop przecież Vistą gryzie i kabelek (tylko do Win. XP i VAG 311.2 lub 409.1)do odsprzedania (14 f) lub w zamian za browarków parę lub po paru głębszych w prezencie . Mogę dołożyć naklejkę klubową AKP z gekonem
  12. W 2008 r. w kwietniu, ale jestem stałym klientem i mam niemałe upusty Już zostawiłem tam sporo kasy pozdr.
  13. Witam. Płaciłem 600 zł - cena za całą usługę - uważam, że to koszt niewspółmiernie niski do usługi - bardzo uczciwe podejście do tematu - przecież można postawić użytkownika przed faktem: " ma pan zepsuty sterownik (elektryczny). Koszt nowego 3500-4700 PLN". A wystarczy "tylko" otworzyć własny sterownik, poprawić fabrykę (połączenia elektryczne) i co bardzo ważne - zamknąć używając odpowieniej metody, aby był szczelny (wodoszczelny - bardzo często po prostu zamakają). Będzie działac jak ten nowy. Nie widziałem jak robi to P. Sopa, ale to z mojej winy (strasznie mało czasu na wszystko w tym życiu ), ale za kilka dni będę miał kolejną okazję zobaczyć się z nim i pozrozmawiam. Sterowniki przygotowuje osobiście. pozdr.
  14. Pewnie chodzi o wałek wejściowy w skrzyni, a więc była naprawiana i dostała wtedy modyfikację. masz moze jakis schemat lub fotke ktory to walek ?Przydaloby sie to wiedziec.Poki co pozostaje sie tylko cieszyc bo auto kupilem z przebiegiem 136 tys wiec jeszcze napewno troche posmiga skoro skrzynia po modyfikacji :> Link do wałka wałka wejściowego skrzyni multitronik: http://img220.imageshack.us/my.php?image=clipimage002i.gif Wałek ten znajduje się w cylindrze oznaczonym nr 11: http://img220.imageshack.us/my.php?image=clipimage001c.gif Zazwyczaj podczas wymiany wałka następuje wymiana pierścieni uszczelniających i zespołu tłoków. Tak naprawdę jest to poważna naprawa podczas której ustawiane są tarcze, regulowane sprzęgło, płukana skrzynia zgodnie z p[rocedurą płukania ATF-em, wtedy też wymienia się standardowo filter. Powinna chulać długo - wymieniaj tylko olej co 50-60 tys. km
  15. Pewnie chodzi o wałek wejściowy w skrzyni, a więc była naprawiana i dostała wtedy modyfikację.
  16. MichałPe jak nie ufasz szukajce to wystarczy, że przełączysz na tryb Tip i: jak wyświetli się biegów 6 to multi w trybie tip mam 6. i też tak sądziłem, ale każde źródło inaczej podaje a dlaczego w specyfikacji fabrycznej mam napisane tip ?? Każdy tak ma i to wprowadza w błąd. Nie mniej każdy multitronik ma funkcję Tiptronik, czyli możliwość ręcznego wyboru programu (w przeciwieństwie do Tiptronika nie można zmienić rzeczywistego biegu bo takich multi nie posiada). Natomiast jak nie wiesz nadal czy masz 6 czy 7 tarczek (lamelek) i nie Szukałeś to po prostu wbij pedał gazu w podłogę i obroty wskoczą do: 4 tys. - masz 6 lamelek; do około 3/3.200 obr./min i spokojnie dojdą do 4 tys. - masz 7 lamelek. Tylko nie katuj skrzyni na zimnym oleju - ta skrzynia też wymaga gry wstępnej (jak płeć przeciwna)
  17. MichałPe jak nie ufasz szukajce to wystarczy, że przełączysz na tryb Tip i: jak wyświetli się biegów 6 to multi
  18. Miałem to też z moim sterownikiem. Straszny bubel, ale generalnie często naprawialny. Mój naprawiał w podobny sposób p. Soba z Sserwis - trochę inna metoda, ale i też polegająca na poprawieniu fabryki oraz uszczelnieniu. Koszt nieporównywalnie niski przy cenie nowego. pozdr.
  19. Gili Dzięki Wielkie Przekazuję od razu adres zakładu - mam nadzieję, że mu pomoże. Jak się uda i coś się dowiem to dam znać pozdr.
  20. Gili na jednym z forów (chyba A6) jest kolega, który poszukuje najlepiej w Trójmieście lub jak najbliżej zakładu od ASB gdzie specjalizują się w multitronikach. Czy znasz kogoś takiego ? Ja polegam tylko na Sserwisie, ale dla niego to chyba będzie za daleko. Sorka za OT.
  21. OK dostałem przed chwilą odpowiedź na moje zapytanie: Cytat: "tel do goscia co to przerabia 504100298 on poda adres itp." A więc poprostu zadzwoń i jeszcze daj znać na forum. pozdrawiam [EDIT +] Na Forum Audi Klub A6 znalazłem jeszcze w podpisie takie info: "Przeróbki Skrzyni Biegów Automat na Manualn Diagnostyka Samochodowa ''Karol Max" Audi VW 509023920"
  22. Witam. Wysłałem dzisiaj zapytanie o dokładne dane zakładu, który to wykonał u jednego z kolegów z AKP. Wymienił multitronika na skrzynię manualną - koszt to 4600 zł. Napisał, że po wymianie wszystko działa jak trzeba. Jak dostanę namiar na ten zakład to podam go tutaj - może będą inni zainteresowani. pozdr.
  23. Tomek skąd w Tobie tyle agresji, jadu i chęci poniżania wszystkiego co się porusza wokół ciebie ? Przedstawiasz cytaty, które nigdy nie wypłynęły ode mnie, a są to wulgarniejsze wersje na twoje potrzeby...... Procedura płukania płynem ATF w ramach wymiany oleju w skrzyni biegów multitronik 01J - tak brzmi pełna nazwa i jest to materiał pochodzący z dokumentacji Audi stosowanej w ASO. Te zdjęcia wraz z opisem to ich kopia, tak jak i materiał, który przygotował Musashi. A więc zastanów się nad tym co napisałeś. Żaden z opisów, który pojawił się w moich postach nie jest wyssany z palca i pochodzi z materiałów serwisowych,; wiedzy otrzymanej od Pana Sopy z Sserwis, wiedzy pochodzącej z ASO UK - Bristol - (tam po za Sserwisem serwisuję swoje Audi). Reszta to moje doświadczenie oraz doświadczenie użytkowniów aut ze skrzynią 01J. Twoja ironia zwracająca uwagę na winę użytkowników multitroników za jej psucie to jedna z najgłupszych rzeczy jakie słyszałem na wszystkich forach Audi. Pamiętaj, że w ten sposób obrażasz więcej niż 20 niezadowolonych. Bezczelnością z twojej strony jest wielokorotne wytykanie mi sprawy z brakiem czasu z mojej strony. Po za tym twoje posty są nafaszerowane ironią, bezczelnością, poniżaniem i moim zdaniem nadużywasz cierpliwości. Celowo unikam odbijania piłeczki po to, aby nie doszło do tego, że zechcę powiedzieć co naprawdę myślę o Twoich postach i Tobie. Nie zamierzam tego robić, ponieważ chcę stosować się do regulaminu Forum, bardzo szanuję moderatorów i użytkowników. Myślę, że mimo tego, że założyłeś ten wątek w miejscu publcznym nic nie upoważnia ciebie do takiego zachowania. Treści te nie wnoszą nic do tematu !!! Z mojej strony to wszystko i obawiam się tylko, że moderatorzy słusznie mogą upomnieć mnie za ten post.
  24. Procedura płukania ATF-em w ramach wymiany oleju już dawno została tu podana - link w moim poście powyżej twojej pracy dyplomowej . Isnieje po za tym osobny wątek również z opisem umieszczonym przeze mnie przy pomocy kolegi Gilli kilka tygodni temu. A więc kolego Tomek oczekuję jakiegoś słowa w stylu - "przepraszam za oczernianie, nie zauważyłem bo ......" Obym się doczekał. Po za tym podziwiam kolegów, którzy dali radę doczytać do końca, bo ja niestety nie Nie wnosisz nic natomiast robisz zamęt i wg. mnie kontynuacja nie ma najmniejszego sensu.
  25. Od 2001 do 2003 wychodziły multi z PRND a od 2003 do 2004 z PRNDS. Różniły się sterownikami, natomiast wszystkie miały fabrycznie 6 lamelek. Siódma tarczka dokładana była tylko jeżeli skrzynia była naprawiana - jeżeli była to naprawa serwisowa niektóre otrzymywały siódmą tarczkę w ramach naprawy gwarancyjnej. Ale nie zawsze, ponieważ często ASO po prostu wymieniało uszkodzony element i to wszystko. Najczęściej terczki były dokładane na wyrażne życzenie właściciela jako opcja na własny koszt podczas jej naprawy. A w związku z tym, że duża część tych skrzyń ma przejechane tyle, że są już po naprawie a ich właściciele zdecydowali się na modernizacje to i wiele z nich ma już 7 lamelek. Po czym poznać ? Jest kilka sposobów, ale najlepszy jaki znam: wcisnąć gaz do dechy - w 6-ci lamelkowych (a zarazem inne oprogramowanie, które pracuje tylko i wyłącznie przy tych multitronikach) obroty wskoczą na 4 tys. obrotów i tak zostanie; w 7-mio lamelkowych (nowy software) obroty brzy kickdownie wejdą w okolice 3000-3200 obr./min a potem spokojnie dojdą do 4 tys. Można poznać też po wersji oprogramowania i można odczytać wtedy kiedy nastąpiła wymiana - będzie nowsza niż data produkcji auta W przypadku tylko naprawy skrzyni bez dołożenia lameli wersja oprogramowania pozostanie stara, tzn. będzie aktualizowana, ale w ramach "starego" programu. Dla pocieszenia - ostatnie multitroniki (z funkcją S) są najmniej awaryjne Po za tym najczęściej padają w 2.5 TDI bo te osiągały graniczny dla ich wytrzymałości Nm. Twój wybór ma ich zdaje się 285 Nm, a więc z zapasem. Pamiętaj, że przy wyborze multitronika zapomnij o chipowaniu TDI

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.