Treść opublikowana przez panmaly
-
[B5 AML] Bierze olej - co robić ?
Mam to samo kolego. Ubywa oleju, a że jeżdżę dużo to zaopatrzyłem się w tani półsyntetyk (oplowski ecotek) i dolewam. Zaciekawia mnie to że czuć palony olej w kabinie po rozgrzaniu (tak jak u Ciebie) więc skądś bierze się na gorących elementach silnika (głowica, kolektor). Sprawdzałem ciśnienie i jest 13 na każdym cylindrze. Podejrzewam, że uszczelniacze i pierścienie nie powinny powodować ubytków w takich ilościach. Po odkręceniu dolnej osłony silnika - wszystko w oleju. Jutro zabieram się za wymianę uszczelnień. Jak skończę to Ci napiszę. Jak ktoś tu wspomniał zacznij od sprawdzenia ciśnienia i sprawdź czy nie masz wycieków po spodem.
-
[B5 ACK] Głośny rozruch
Nie obraź się kolego ale ten przebieg kompletnie nie jest wiarygodny przy tym roczniku auta. Jak chcesz się dowiedzieć coś prawdziwego spisz vin i jedz do dealera. Jeżeli nie jeździsz na gazie to auto nie powinno brać takich ilości oleju. Sprawdź uszczelnienia silnika. Jeżeli nie zauważysz wycieków to masz problem - pomierz ciśnienie na cylindrach. Czy to auto to automat?
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
Dysze są rozwiercone, gazownik skalibrował mi wtryski (nie wiedziałem jeszcze tego - regulował mi tym imbusem na górze wtryskiwacza pod odpowiednim ciśnieniem) i jest ok po rozgrzaniu. Na zimnym silniku przy przełączaniu i do momentu osiągnięcia temperatury 90st. przerywa tak jakby się gaz kończył. Ale już jest lepiej.
-
[B5 ACK] Dziwna temperatura silnika po zgaszeniu
Kolego to całkowicie normalny objaw. Silnik zaczyna być chłodzony po uruchomieniu silnika (jeżeli działa wiskoza), "dodatkowy wiatrak" to chłodnica klimy i jest niezależny od układu chłodzenia. Po uruchomieniu auta po krótkim czasie temperatura powinna schodzić w dół - jak tak jest to jest ok. Problem pojawia się w momencie kiedy stoisz w korku a auto nabiera temperatury, wtedy należy już szukać jakiegoś problemu. [br]Dopisany: 14 Kwiecień 2009, 07:34_________________________________________________Co do tego że przed wymianą było ok, zauważ jakie były temperatury 3 tygodnie temu a jakie są teraz....
-
[B5 ACK] Ubywa płynu chłodzącego
Od jakiegoś czasu ubywa płynu chłodzącego, sprawdzałem ciśnienie na cylindrach (13 na każdym), w oleju nic nie ma, wszystkie króćce i złączki sprawdziłem i jest ok, może być wydmuchana uszczelka pod głowicą. Jak tak, to jak to sprawdzić pod którą??? i na jaki koszt się naszykować??? Z góry dziękuję.
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
Czytałem Twojego posta, wczoraj gazownik wymienił mi sterownik, po kalibracji wszystko ok. Dzisiaj rano zobaczę czy wymiana przyniosła skutek. [br]Dopisany: 19 Marzec 2009, 09:01_________________________________________________Niestety wymiana komputera na niewiele się zdała, wszystko działa tak jak przed wymianą. Przynajmniej wiem że to nie komputer.
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
Auto wykorzystuje do pracy (jeżdżę po całym kraju) i tankuję na różnych stacjach. 99% to tzw. stacje markowe (orlen, BP itp.) Wątpię żeby to była wina gazu, co nie wyklucza słabej jakości gazu na tych stacjach. Niestety wszyscy jesteśmy na nie skazani i gdyby to była wina gazu posty takie jak mój zasypałyby wszystkie fora motoryzacyjne. Ale dzięki za zainteresowanie.
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
autokalibracja była robiona prawie za każdym razem, gdy ktoś "dotykał" się do instalacji. [br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 21:18_________________________________________________Jedyny element, którego jeszcze nie ruszałem to komputer, myślicie że może być uszkodzony sterownik???
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
zavoli zeta S !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! do 250KM
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
stag 300 + zavoli zeta + czarny valtek
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
Acha kolego devas... komentarze typu "junkers" zachowaj dla siebie....[br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 15:09_________________________________________________chwilowe błędy złapała zapewne przy jeździe na gazie na benzynie jest ok.
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
Od vaga zacząłem, błędy: sondy, przepustnicy, składu mieszanki. Po skasowaniu auto zaczęło jeździć dobrze - na benzynie, do momentu przełączenia na gaz... Jeden dzień dobrze na drugi spowrotem to samo.
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
Jakiej firmy nie pamiętam, ale nie oszczędzam na częściach. Faktycznie pasowało by te świeczki wymienić, prozaiczna sprawa a może pomóc. Dzięki
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
Witam! Jak w temacie, auto szarpie na wolnych obrotach, aż do gaśnięcia, na benzynie jest OK! Oprócz szarpanie opuszcza cykle przy przyspieszaniu do ok 2tys. obr. Instalacja ma przejechane 20tys i niedawno czyściłem reduktor i wymieniłem wtryski. Po założeniu gazu wymieniłem przewody i świece. Acha problem występuje coraz częściej (czasem jest wszystko OK:) Mozę ma ktoś jakieś pomysły?
-
[B5 ACK] Bicie z tyłu po wymianie opon
Felgi to stalówki a opony GJ UG7, czy są jakieś elementu zużywalne w tylnym napędzie, które mogą powodować bicie?
-
[B5 ACK] Bicie z tyłu po wymianie opon
Witam! Niedawno wymieniłem koła na zimowe z 16" na 15" o od tamtej pory (tak mi się wydaje) z tyłu zaczęło mi coś bić. Opony są nowe (nie prawie nowe), felgi też. Bicie jest ciągłe tzn przy małych i większych prędkościach jest odczuwalne. Koła było drugi raz wyważane i wszystko ok. Czy może to być wina jakiegoś elementu napędowego (quattro)??? Jeżeli to jakiego???
-
[ALL B5] Dorobienie kluczyka
Byłem u dwóch "fachowców" i obydwaj czytali to przez złącze OBD, raczej ja źle opisałem że z kluczyka.
-
[ALL B5] Dorobienie kluczyka
Witam! Zakupiłem Audi A4 i chcę dorobić kluczyk, pojeździłem trochę po lokalnych zakładach i nikt nie może sczytać pinu z kluczyka, nie wiecie może czy jest jakiś kalkulator do tego np. po VIN-nie??? Ewentualnie inny sposób... Pozdrawiam Acha...: A4 2.8 '98 (szwajacaria)
-
[B5 ACK] Ile pali silnik 2.8 ?
Auto było czytane launchem x431, jakieś banały powychodziły ale nic co miałoby związek, wymieniłem termostat - był uszkodzony, sprawdzałem ciśnienie na cylindrach (13 na każdym), i brakuje mi pomysłów. Dzisiaj wymienię olej w skrzyni, ale nie wydaje mi się żeby to miało związek. Ciekawy jestem czy to norma dla tej konfiguracji napędu? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
-
[B5 ACK] Ile pali silnik 2.8 ?
Panowie, niedawno nabyłem a4 2.8 30v quattro automat, może mi ktoś podpowiedzieć ile takie auto powinno palić? Zainstalowałem sekwencję na Stagu 300 i ...: 20-22l miasto i 12-13 spokojnej trasy(100-120), czy to norma czy szukać usterki? Z góry serdecznie dziękuję.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Miło was poznać..........