Treść opublikowana przez kadopl
-
[B7 BKE] Spadek mocy
Witam, Mam taki problem - zauwazylem od pewnego czasu ze auto troche muli. Tak jakos niechetnie sie rozpedza. Zaraz jak go kupilem mialem robiony program - ze 115 do 140 - na hamowni, z wykresami - wszystko bylo fajnie, byla moc. Teraz czuje jakby znowu mial te 115.. objawy sa takie ze slabo ciagnie od dolu i praktycznie nie czuje jakiegos szarpniecia powyzej 1800, ponadto jak juz go rozbujama na tym 3 biegu - powiedzmy do tych 90 to przy zmianie na 4 znowu przymula. a i co mnie najbardziej zastanawia to to ze lepiej sie zbiera jak sobie przyspieszam tempomatem . jak robie to noga to pedal mam w podlodze a jakos d*py nie urywa... ostatnio mialem robiony rozrzad wczesniej zmieniany egr i odma . przy kazdej wymianie oleju (co ok 15 tys) zmieniam wszystkie filtry (oleju, paliwa, powietrza). auto mi nie kopci, oleju tez jakos nie bierze - raz mi sie zdarzylo dolac niecaly litr po 10 tys. hilfe! doradcie cos. jutro sie wybieram na hamownie tam gdzie mialem robiony program - podobno "mapa sie moze wysypac" tak mi ktos powiedzial... slyszalem o logach dynamicznych ale nie wiem kto w krakowie cos takiego robi. poradzcie cos kamraci bo mnie jakies fordy wyprzedzaly dzisiaj ze az mi wstyd bylo pozdrawiam Wojtek
-
[ALL B7] Amortyzatory przod - pytanie.
no tak ale na tych starszych bylo jednak odrobine bardziej komfortowo (tylko jeden mial ponizej 50%) a poza tym zawieszenie bylo sprawdzane przez mechanika i twierdzi ze wszystko jest ok...
-
[ALL B7] Amortyzatory przod - pytanie.
Witam, Zlecilem zamiane amortyzatorow przednich mojemu zaufanemu (chyba) mechanikowi - mowil mi ze zalozy Sachsy, tymczasem na opisie uslugi widnieje taki oto symbol - F4-BNE-A949-BG. Znalazlem ze to chyba jest cos takiego : http://www.allegro.pl/item977324531_bilstein_amortyzatory_przod_audi_a4_b6_00_nowe.html i w zwiazku z tym mam takie zapytanie. Czy zostawic je czy domagac sie jednak takich ktore sa przeznaczone do mojej B7 (2005). Po wymianie wszystko jest teoretycznie ok , ale slysze takie jakby dragania/stuki ktorych przedtem nie bylo - zwlaszcza na polatanych drogach. WIem ze te amortyzatory sa w miare twarde i lepiej trzymaja samochod przy drodze ale jednak wolalbym nie czuc dziur Co myslicie czy Sachsy takie jak te : http://www.allegro.pl/item955765793_amortyzatory_przednie_audia6_avant_vw_passat_kom.html beda lepsze ?? help P.S Albo raczej takie : http://www.allegro.pl/item985358729_amortyzatory_sachs_audi_a4_a4_avant.html ? te chyba sa z ETKI. pozdrawiam Wojtek
-
[B7 BKE] Rozrząd - jakie części + pytania ogolne ?
Witam kolegów! Czeka mnie niedlugo wymiana rozrządu - ostatnio byl wymieniony po 126 tys a jest obecnie 181 tys - i podobno czas.... Wiec chcialem sie dowiedziec czy na przyklad kompletny zestaw firmy SKF bedzie dobry ? A jezeli nie to jaki polecacie ? No i przy okazji chcialem sie dowiedziec co jeszcze powinienem wymienic - rzutem na tasme , czytalem kilka watkow i jakichs walkach wyrownowazajacych ale nie jestem pewien czy w moim silniku tez sa z tym problemy. Silnik ma program na 320 Nm (z 285) oraz 147 koni - sprawdzany na hamowni (firma Detech). Pomozcie doradzcie co tam ewentualnie sprawdzic/ wymienic zeby nie bylo niespodzianki. Czy te silniki - BKE - maja jakies znane ogolnie slabe punkty ? pozdrawiam Wojtek
-
[ALL B8] Trzaski - Słupek boczny
U mnie w B7 tez czasem cos skrzypi a to z prawej - gdzies w okolicy drzwi a to z tylu (kombi) - glownie w zimie. Ogolnie karoseria pracuje i wystarczy ze gdzies jest jakis milimetrowy luz a halas jak cholera - tak sobie to tlumacze. Ale jak to jest w okolicy slupka to moze zamek drzwi albo szyba ? Lokalizacja dzwiekow bywa bardzo niedokladna moze sprobuj jechac z otwartymi drzwiami chwile - niech ktos potrzyma albo z otwarta szyba... i zobaczyc czy to dalej ten slupek.. pozdrawiam Wojtek P.S. - moze przesun fotel pasazera - zobacz- moze to to...
-
[ALL B7] lampka tylniej klapy (AVANT)
Witam! Zarowka wymieniona tak ze wielkie dzieki za szybka pomoc. Ja lubie jak wszystkie zarowki swieca bo w koncu po to one sa pozdrawiam! Wojtek.
-
[ALL B7] lampka tylniej klapy (AVANT)
Witam, jest taka lampa po lewej stronie(w klapie bagaznika) ktora po otwarciu swieci na czerwono do przodu i na bialo w dol - chyba przepalila sie tam zarowka i mam do milych Kolegow pytanie : jak sie dostac do tej zarowki - czy musze odkrecac cala to plastikowa obudowe czy ta lampke sie jakos wyciaga (zatrzaski) ?? z gory dziekuje za pomoc. pozdrawiam Wojtek
-
[B7 BRB] Stuki w tylnym zawieszeniu
Witaj! Tez zauwazylem cos podobnego w moim samochodzie. I dodatkowo zauwazylem ze dzieje sie tak w okolich polowy baku. Prawie nigdy przy malym stanie paliwa... podejrzewalem ze to plywak moze sie obija.. ale nie wiem - to tylko taka spekulacja.. Zawieszenie mialem sprawdzane z 4 razy w serwisach.. Sam bym sie chetnie dowiedzial co to Moze ten model tak ma po prostu :>
-
[ALL] Pytanie o dobrego lakiernika, SPEEDSERWIS
Witam! Mam taki problem - jakies pół roku temu miałem małą przygodę - skonczyło sie na wymianie maski, prawego blotnika oraz zderzaka (B7). Całą naprawę przeprowadzilem w Speedserwisie - przy ul. Opolskiej (za Lexusem). Niestety przez te pół roku na pomalowanych elementach (czarny metalik) pojawilo sie kilkanascie odprysków (podobno od kamieni) - ale z tym sie juz pogodzilem. Gorzej sprawa ma sie z lakierem - troche zmatowial i zrobila sie faktura jakby skorki od cytryny. Pojezdzilem po innych lakiernikach i sa oni zgodni ze lakier jest zle polozny. Panowie ze Speedserwisu twierdza ze ta faktura skorki od cytryny "to tak musi byc" - odpryski - "musza byc" a jak chce miec taki jak byl to najlepiej zebym sobie wzial maske i pojechal "pomalowac do Monachium" tak uslyszalem od Pana. A wiec dla mnie sprawa jasna zeby omijac to szerokim łukiem. Tylko prosze niech ktos mi poradzi jakies sprawdzone miejsce gdzie pomaluja mi to jeszcze raz , no nie chce mi sie jechac do "Monachium" I zeby nie bylo ze jestem tendencyjny - Speed Serwis jesli chodzi o mechanikow to nawet polecam, ale blacharnie i lakiernie to nie koniecznie . pozdrawiam Wojtek
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Hej, jestem nowy witam serdecznie! pozdrawiam Wojtek