Treść opublikowana przez Bogumił
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Błąd sterownika- jest to sygnalizowane dźwiękowo i tylko tyle wiem z instrukcji obsługi (inny dźwięk jest dla "braku gazu" a inny dla "błędu sterownika"), tylko gazownik mówi że pierwszy raz ma taki przypadek. Co za tym idzie człowiek raczej nie ma pomysłu jak rozwiązać problem. Podłączał kompa i nic niepokojącego nie zauważył. Jutro będę jechał do elektryka i dowiem się co się dzieje z układem zapłonowym bo widzę, że gazownik nie da sobie rady biedaczek.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Za duże ciśnienie co może spowodować z układem? Czy przyczyna przełączania się na benzynę z gazu może tkwić w słabo działającej (mała indukcja napięcia) cewce zapłonowej? Bo miałem taki przypadek, gdy silnik pracował na wolnych obrotach w pewnym momencie obroty gwałtownie spadły z 1000 do 500obr/min - dość mocno wahnęło całym samochodem - a po tym jednym razie praca się ustabilizowała. Co to mogło być, cewki, soft?
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
chyba się udało i raczej będę jeździł większość kilometrów na gazie a nie na benzynie. Okazało się, że było za niskie ciśnienie przełączania gazu (chyba tak to się nazywa), które zostało zwiększone z 0,7 bar na 1,0 bar, dodatkowo został założony trójnik na reduktorze. [br]Dopisany: 05 Listopad 2008, 17:33_________________________________________________Moja radość okazała się przedwczesna po "poprawkach" gazownika znowu nic. Poprawki to: 1. Zmiana ciśnienia przełączania z 0,7 bar na 1,0 bar. 2. Zamontowanie trójnika i podłączenie pod niego (zrobił bajpas) króćca nadciśnienia. Jakie powinno być ciśnienie przełączania (jeżeli tak to się nazywa)?
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Czy jest taka możliwość, aby ta instalacja jednocześnie podawała gaz z benzyną? Może jestem przewrażliwiony ale mam wrażenie że strasznie mi dużo pali benzyny. Co prawda przełączenie z benzyny na gaz mam ustawione na 40 st.C ale nie było aż tak dużych spadków temperatur powietrza zewnętrznego. A na dodatek gazownik mnie "pocieszył" stwierdzeniem, że takie zachowanie instalacji to mu się pierwszy raz przydarzyło. Przedtem jeździłem Mazdą 323 rocznik 1991 i nie miałem takich problemów
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Co do kabelków od temperatury to innych nie mam, tylko zalakowana po nich pozostałość. A czy ten czujnik temperatury to jest bardzo potrzebny? Do czego służy "niewykorzystany" króciec, to ma jakieś znaczenie, czy tylko jest bo jest?
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Poniżej są zdjęcia zamontowanego reduktora. Na zdjęciach są zaznaczone: "1" Zalakowane miejsce po kablach. "2" Niewykorzystany króciec w reduktorze.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Posiadam silnik 1,8T z instalacją gazową w skład wchodzą następujące elementy: 1. reduktor ZAVOLI ZETA N 2. zawór gazowy VALTEK 3. wielozawór TOMASETTO 4. centrala sterująca STAG 300 5. filtr fazy lotnej CERTOOLS. Podczas jazdy instalacja ma tendencje do przełączania się z gazu na benzynę (zbiornik gazu pełny) z sygnałem dźwiękowym „błąd sterownika” a nie „brak gazu”. Przełączenie z benzyny na gaz jest ustalone na temperaturę 40 ºC, po przełączeniu silnik ma tendencje do „falowania” – spadki do 200 obr/min. Po pierwszej kontroli instalacji (jeszcze nie pojawił się problem z przełączaniem z gazu na benzyne) zwróciłem uwagę gazownikowi na obroty. Człowiek stwierdził że wszystko z instalacją jest w porządku (podłączył komputer) jedynie co to świece wprowadzają falowanie silnika. Po tych uwagach wymieniłem świece i po jakimś czasie zaczęły się problemy z przełączaniem z gazu na benzynę a falowania silniku nie ustały. Na drugiej wizycie człowiek stwierdził, że wina przełączania się instalacji związane jest z błędnie działającym czujnik ciśnienia gazu. W związku z powyższym gazownik wymienił czujnik „nie ingerując” w soft. Niestety wymiana tego elementu nic nie pomogła silnik faluje i przetłacza się z gazu na benzynę. Przełączania występują w różnych sytuacjach i ciężko jest mi stwierdzić co jest przyczyną. Czasami w jeździe miejskiej jak się szybciej pojedzie (wkręcając się w wysokie obroty) a za moment jak się „uspokoi jazdę” to przy „normalnej” spokojnej jeździe przełącza się na benzynę. Czasami nawet przy ruszaniu kiedy samochód się toczy i włoży mu się bieg 2 to po momencie też się przełączy, czasami jadąc na biegach 3,4 w zakresie 1500-2000 obr./min to samo. Czy reduktor, który posiadam (ZAVOLI ZETA N) jest wystarczającym do tej mocy? Jak powinien wyglądać sposób podłączenia reduktora? Bo u mnie na obudowie zewnętrznej (nazwijmy to ścianką) jest króciec, do którego nie podłączony jest żaden wężyk. Dodatkowo jak patrzyłem na zdjęcia nowych reduktorów przy w/w króćcu wychodzą jakieś kabelki. Niestety u mnie te kabelki zostały wycięte i miejsce ucięcia zostało zalakowane. Czy to, że króciec jest niewykorzystany i kabelki są wycięte jest normalną procedurą montażu instalacji LPG? Co może być powodem tego dziwnego zachowania się instalacji – przełączanie z gazu na benzynę i falowanie silnika?
-
[B5 2.6] Podczas przelaczania na gaz szarpie...
A jak wygląda u Was praca silnika na wolnych obrotach przy gazie? Bo u mnie silnik ma "falowanie" obrotów (szarpie się) widoczne na obrotomierzu (wskazówka waha się o wielkość jednej podziałki - 200obr/min). A jak zauważyłem na benzynie ma obroty ciut powyżej 1000obr/min i praca silnika jest równa, natomiast jak się przełączy na gaz to obroty spadają powiedzmy do 900obr/min (wskazówka obrotów między 800 a 1000obr/min). Świece zostały wymienione, nie mam przebić na kablach. Co to jest? Soft, zły gaz, czujnik ciśnienie gazu, brudny filtr gazu?
-
[B5 ADR] Problem z instalacją
Przy okazji podrzucę swoje pytanko. A skąd wiesz, że masz za małe ciśnienie gazu? Też mam STAGa300 i podczas jazdy przełącza się na benzynę (w zbiorniku jest ilość gazu na jakieś 150-170km), dodatkowo jest to sygnalizowane dźwiękowo jako "błąd sterownika" a nie "brak gazu w zbiorniku". Byłem u gazownika, który to stwierdził, że jest to wina czujnika ciśnienie gazu, więc ten że czujnik wymieniłem. I nawet jednego zbiornika gazu nie wyjechałem a on znowu mi piszczy i przełącza na benzynę. I wcale ostro nie jeżdżę pełna kulturka zgodnie z kodeksem ruchu drogowego. I co to jest?
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Byłem u gazownika, facet stwierdził, że jest to wina czujnika ciśnienia gazu. W związku z powyższym wymienił ten element. Ale znowu powstało małe ale, faktem jest że miałem zaledwie 8 litrów gazu w zbiorniku, i jadąc sobie spokojnie znowu się przełączył ( już po wymianie czujnika), więc się zatankowałem i jeszcze na razie jeździ dobrze. Nie nadmieniłem że gdy następuje przełączenie na benzynę kontrolka oznajmia sygnałem dźwiękowym o błędzie sterownika a nie o skończeniu się gazu. I co to jest problem z komputerem czy faktycznie z czujnikiem ciśnienia?
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Witam. Zamontowałem STAG'a 300 do silnika 1,8T spalanie po mieście 12,5l nie zauważyłem znaczącej utraty mocy a na tej instalacji jeżdżę ponad 3 miesiące. Ale pojawiła się pewna przypadłość. A mianowicie na biegach 2, 3, 4, 5 jeżeli obroty spadną poniżej 1200obr/min automatycznie przełącza się na benzynę (przy pełnym baku gazu). Niestety nie sprawdziłem czy w górnym zakresie obrotów (dla mnie to 6000obr/min) zrobi mi taki sam numer - kręciłem go do około 5000obr/min i zachowywał się normalnie (nie przełączył się). Tydzień temu wymieniłem w nim świece i niestety nie sprawdziłem czy aby przypadkiem są dobrze dokręcone. Muszę nadmienić że na nowych świecach przejechałem tydzień i ta ciekawostka pojawiła się dopiero teraz. Co to może być? Pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Mam na imię Bogumił i od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 1,8T w roczniku 1998.