Treść opublikowana przez Bogumił
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
no tego wcześniej nie napisałeś fakt bo ja mam z końcówką N.
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
Ja mam silnik 1,8T STAG300 i reduktor zavoli zeta, wydaje mi się że ten parownik jest do mocy 150Ps albo 160Ps, chyba jak na 193Ps to on jest za mały.
-
[B5 ACK] Szarpie na wolnych obrotach
A może słabej jakości gaz skoro na benzynie jest wszystko dobrze. Ale jeżeli faktycznie świec nie ruszałeś a naśmigałeś 20tys to od tego trzeba zacząć.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jeżeli nie jesteś mechanikiem to polecam Tobie cykl "poradników" z serii "Sam naprawiam samochód - Audi A4 i A4 Avant" pana H. R. Etzold , wydawnictwo "WKŁ". Tam masz dokładnie rozrysowane gdzie i jaka śruba z jaką siłą ma być dokręcana, książka jest bogata w rysunki techniczne. Ewentualnie możesz zassać netem plik pdf ma on jakieś 104Mb. [br]Dopisany: 15 Marzec 2009, 09:19_________________________________________________Po przeliczeniu jest tak: - wahacz górny tylny 1szt, - wahacz górny przedni 1szt, - wahacz dolny przedni 1szt, - wahacz dolny tylny 2szt, - łącznik stabilizatora 2szt, Łącznie na jedną stronę w sumie 7szt śrub i nakrętek, zgodnie z opisem wszystkie nakrętki powinny być nowe i zgodne z katalogiem. Trzeba też zwrócić uwagę na rocznik samochodu, w jednym przypadku możesz zastosować starą śrubę (ale nowa nakrętka) jest to łączenie wahacza dolnego tylnego z amortyzatorem.
-
[B5 ADP] Dylemat LPG
Nie chwal dnia przed zachodem słońca, jeszcze instalacja się "nie ułożyła" pod samochód.
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów na LPG po wymianie filtrów
No to w moim przypadku gdy chodzi o stronę elektroniczną to mi się udało bo gazownik podpioł kompa i pojeździł ze mną.
-
[B5 AEB] Montaz instalacji Gazowej silniki 1.8T
kepasa czy Ty czasami czytasz swoje poprzednie wypowiedzi? Bo wydaje mi się, że mało spójny jesteś w swych osądach.
-
[B5 AEB] Montaz instalacji Gazowej silniki 1.8T
STAG 300-4 (dobre bo polskie )
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów na LPG po wymianie filtrów
Leonidas przecież ty masz sekwencję, czyli "dodatkowe" wtryski niezależne od wtrysków benzynowych, więc chyba nie ma to wpływu, że wlałeś preparat smarujący wtryski i pompę paliwa. Raczej poprawiła się jakość gazu, którego zalałeś do baku.
-
[B5 AEB] Dziwny problem z hamulcami - "twardy pedał przy pierwszym hamowaniu"
No bo chyba kiedy jest "zapowietrzony" układ to pedał będzie miękki i będzie zapadał się do podłogi?
-
[B5 AEB] Dziwny problem z hamulcami - "twardy pedał przy pierwszym hamowaniu"
Rafal_ tobie pedał zapadł się aż do podłogi? Bo cały czas jest mowa o utwardzeniu hamulca w górnej fazie ruchu. Dlatego aby nie mieć takich nieprzyjemnych sytuacji w czasie jazdy najbezpieczniej jest powciskać hamulec na postoju przed ruszeniem, u mnie to pomaga.
-
[B5 AEB] Dziwny problem z hamulcami - "twardy pedał przy pierwszym hamowaniu"
Ze wzrostem temperatury zewnętrznej nie zauwarzyłem "twardnięcia" pedału hamulca. Moze coś poprzymarzało?
-
[B5 ADP] Dylemat LPG
Z tą ekologią to też nie tak do końca, CO2 jest gazem cieplarnianym, ale gdy chodzi o ekonomię to rzecz jasna. Kolega kepasa ma słuszną rację zakładaj tam gdzie masz bliżej (i oczywiście w sprawdzonym serwisie), ja założyłem 75km od domu i z każdą pierdoła musiałem śmigać na benzynie.
-
[B5 ADP] Dylemat LPG
Emilien jeżeli faktycznie pali tobie 8l/100km benzyny to na gazie może palić w granicach 10-11l/100km, a dzisiaj gaz (na dobrych stacjach) jest dwa razy tańszy niż benzyna. A stwierdzenie, że jeżeli "mało pali benzyny" nie opłaca się montować gazu jest kiepskim argumentem przeciw instalacji - a tak na marginesie mało to pali Fiat 126p a i tak widziałem jednego na LPG (butle miał zamiast tylnego siedzenia). Oczywiście LPG jest kompromisem miedzy ceną paliwa a mocą silnika, a na Polskich dziurawych drogach wydaje mi się, że najlepszym wyborem jest jednak cena a nie moc, której i tak nie ma sensu wykorzystywać bo albo na dziurach pourywasz zawieszenie albo będziesz musiał ostro hamować bo za 300m jest następny semafor z czerwonym światłem.
-
[B5 ADP] Dylemat LPG
Ja mam 1,8T i nie żałuję że mam instalację, któregoś razu obliczyłem że na 100km oszczędzam 19,5zł, dla mnie jest to gra warta świeczki. Co prawda ja tylko po mieście jeżdżę, ale po 6 miesiącach instalacja zwróciła się w 45% i są to odcinki nie za długie.
-
[B5 ADP] Dylemat LPG
Raczej ocena będzie mało obiektywna, no chyba że ktoś ma dwa auta zagazowane i każde z nich inną instalacją. Ja mam STAG i na niej jeżdżę i jak narazie jest OK a co do BRC nie mam bladego pojęcia bo takiej nigdy nie miałem. Najlepiej zapytać się gazowników, które z nich są najmniej awaryjne. No chyba, że na forum są instalatorzy.
-
[B5 ADP] Jakie powinno być spalanie LPG ?
A ja mam 1,8T trasa 8,6-9,5 l/100km miasto zawsze 13,6l/100km. A na to co napisał zibi70 fakt na gazie jeździ lepiej niż na benzynie, ale w "niskim zakresie temp." jak osiągnie 90*C to lipa i samochodzik przysiada - ponoć nie ten zakres pracy dla tego rodzaju paliwa.
-
[B5 ADP] Dylemat LPG
A mnie się wydaje, że jeżeli produkt jest dopuszczony do sprzedaży na terenie Uni Europejskiej to musi posiadać wszelkiego rodzaje atesty i aprobaty, więc czy założysz BRC czy STAG to dużej różnicy nie ma. Wszystkie te produkty działają na tej samej zasadzie, najważniejszy w tej "grze" jest montażysta, który zna się na robocie. Ja mam STAG 300 co prawda miałem z początku mały problem ale był on związany ze złym podłaczeniem reduktora, ale po poprawieniu błędu wszyskto teraz jest OK. No i oczywiście trzeba też odpowiednio dobrać części składowe instalacji do moc twojego silnika.
-
[ALL B5] Na jakiej płycie podłogowej jest A4 B5 ?
A ja chciałem kupić Passat'a i miałem przez jakiś czas "wyrzuty" sumienia że nie zakupiłem "samochodu dla ludu" i jeszcze na dodatek plułem sobie w brodę, że mam 1,8T . Ale teraz wiem, że następny samochód, który będę miał to na turbinie. Żaden passat.
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów na LPG po wymianie filtrów
A nic nie tracisz jezeli pojedziesz zgjagnozować samochód u kogoś innego, a przeczyszczenie wtrysków chyba nie spowoduje utraty gwarancji?
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów na LPG po wymianie filtrów
Sam możesz tą lipe wyjeździć starając się dobrze go pogazować następnie wlej z renomowanej stacji, no i możesz we własnym zakresie przeczyścić wtryski benzyną (na którymś z wątków jest dokładnie opisane jak to zrobić, wystarczy że "przekartkujesz" strony od 1 do 5 to napewno znajdziesz). Raczej nowe ustawienia nic nie pomogąm, skoro do tej pory nie dawały rady, lepiej zrobisz jak zmienisz tamtego "kowala" na jakiegoś poważnego mechanika. A tak na marginesie kolega nex podpiął swój wątek o podgrzewaczu, możesz się nad tym też zastanowić - koszt niewielki.
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów na LPG po wymianie filtrów
nex ma rację, stawiam na poklejone wtryski gazu. Ja polecam osobiście stacje BP, po jeździe na ich gazie problem z falowaniem i gaśnięciem u mnie ustał i nie musiałem czyścić listwy. W moim przypadku wyjeździłem kiepski gaz zncznie ostrzej jeżdżąc, aby "przepalić" parafinę. Tylko że ja po pierwszych gaśnięciach skontaktowałem się ze swoim gazownikie, czyli praktycznie krótko jeździłem na słabym gazie.
-
[B5 AEB] Dziwny problem z hamulcami - "twardy pedał przy pierwszym hamowaniu"
Usłyszałem, że te pierwsze niehamowania mogą być związane ze stylem jazdy, tzn że podczas jazdy po mieście za delikatnie się hamuje i tłoczki nie pracują "w pełnym zakresie swojego ruchu", dodatkowo wilgoć powoduje korozję. Zaproponowano mi żeby raz na jakiś czas ostro przyhamować po to aby "rozgrzać" tarcze i klocki. Hmmm... co koledzy na to?
-
[B5 AEB] Montaz instalacji Gazowej silniki 1.8T
Ja mam STAG 300-4 po mieście pali mi w granicach 13,6l/100km i mniej nie będzie, bo próbowałem jeździć delikatnie (jazda ekologiczna) biegi wrzucałem w granicach 2000obr/min, ale i też wrzucałem powyżej 3000obr/min i żadna z tych metod nie spowodowała zmniejszenia spalania. Podejrzewam, że spalanie na benzynie jest w granicach 11l/100km, więc uważam że spalanie gazu jest w odpowiedniej proporcji. A na tych ustawieniach dla LPG samochodzik jechał z prędkością 200km/h i jeszcze było miejsce między pedałem gazu a podłogą.
-
[B5 AEB] Dziwny problem z hamulcami - "twardy pedał przy pierwszym hamowaniu"
201ty, wszystko to samo co w rozwinięciu twojego wątka.