Treść opublikowana przez tomato
-
[B5 ARG] Pracujący wentylator bez włączonej klimy ?
Witam . Mam pytanie .Oczywiście chodzi mi wentylator elektryczny klimy . Zaczyna pracować przy ustawnej temperaturze 18c a jak dam low to gaśnie. Jak nacisnę econ to też się wyłącza . Na kodzie nr1 klimatronica jest 0 . Czy mimo tego wszystko jest w porządku ?
-
[B5 ARG] Jaki jest nr katalogowy napinacza łańcuszka rozrządu ?
Bardzo proszę o pomoc. Pilnie potrzebuje nr katalogowy napinacza łańcuszka rozrządu do mojego samochodu (opis po lewej ) . I może ktoś wie gdzie mogę go zamówić w jakiś ludzkich pieniądzach . Bo jak mi wiadomo może kosztować 1800 zł ! Bardzo dziękuje za pomoc
-
[B5 ADP] Problem z wycieraczkami
To jest wina jednej śrubki która się popuściła Wystarczy odkręcić ,włączyć jeden ruch wycieraczek , ustawić ręcznie pozycje wyjściową na szybie i dokręcić z powrotem . :gwizdanie:
-
[B5 ARG] Hak holowniczy, śruby w bagażniku
Witam mam trochę banalne pytania : 1. Czy śruby (cztery )na dnie które mam w bagażniku służą do przykręcenia całego zestawu haka holowniczego ? 2. Czy należy nawiercać nowe otwory jak w niektórych innych autach ?
-
[ALL B5] Kilka dziwnych pytań o klimatronic z 2000r
Zapomniałeś o konwekcji i promieniowaniu Czym szybciej tym w bagażniku cieplej
-
[B6 AKE] Pompa wspomagania umiera (?)
Nie chce się chwalić ale jakiś czas temu pomyliłem się i zamiast płyn hamulcowy wlać tam gdzie trzeba to wlałem do pompy wspomagania Jakieś też 200 ml . I co teraz mam zrobić ???Pewno wymienić płyn w pompie
-
[B5 ARG] moja dziecinka
Na pewno to jest model z silnikiem ARG :gwizdanie:
-
[B5 ARG] Moja A4 standardowa ;)
Witam nie dawno też kupiłem podobną audiczke (kolorek inny ) i mam takie dosyć niedyskretne pytanko . Ile dałeś ???
-
Jak rozkodować radio w A4 B5?
Rozkodowałem w Sanoku . Miejscowi wiedzą gdzie (koło Fiata) I zapłaciłem 60 zł Skurw.... I wciska mi kit że kabelki lutował i płytkę wymontowywał
-
[ALL B5] Kilka dziwnych pytań o klimatronic z 2000r
Wiem że było i najlepiej to Ale mimo tego mam dziwne pytania które mnie nurtują Załóżmy tak teoretycznie że na zewnątrz auta mamy 30 stopni Wsiadam odpalalam niunie włączam ECON ustawiam temperaturę na low i właśnie to low to jaka tęperatura bo u mnie ponizej 18 stopni nie pokazuje ? Mogę ustawić np 10 stopni ??? Kolejne pytanie jest zima tak jak teraz Grzeje w aucie na 22 wciskam ECON leci dalej ciepłe powietrze . Osuszone ??? I czy klima wykonuje taką samą prace jak podczas chłodzenia . Wpływa to na osiągi i spalanie ??? W dalszym ciągu grzejemy (22) nawiew na szybę reszta wyłączona i czuję że zimne powietrze leci na boczne szyby . Normalne ??? A teraz najgłupsze Grzejemy w dalszym ciągu 22. Jadę biorę zakręt w lewo i nagle czuje powiew zimnego powietrza wewnątrz auta . ???
-
[B5 APT] Pisk spod maski
Mi tak piszczał jak go odpalałem na zimno . Wymieniłem pełny rozrząd i przestało
-
[B5 ARG] Falujące obroty
Kolego filtr powietrza ,przepływomierz , przepustnica ,sonda,paliwo ,filtr paliwa itd.... Teraz to można wróżyć fusów Podepnij się pod vaga
-
[B5 ARG] Bierze 500ml Oleju na 4000 kilometrów. Czy to normalne ?
Dzięki . Sprawdziłem kody 49 i 51 Temperatura płynu chłodzącego 90 Temperatura bloku silnika 90 (trochę podgazowałem i wchodziło 91 ale natychmiast wracało na 90 ) Więc chyba wszystko w porządku ?
-
[B5 ARG] Bierze 500ml Oleju na 4000 kilometrów. Czy to normalne ?
Temperaturę trzyma równiutko 90 a na klimatroniku nie za bardzo wiem jak się sprawdza . Raz jakieś kody próbowałem sprawdzić ale chyba nie obsługuje takich rzeczy mój klimatronic ;( Ale o czym to może świadczyć ? Co może być nie tak ? Może licznik był kręcony Bo nie dawno ten samochód kupiłem . Olej wygląda taki czarny
-
[B5 ARG] Bierze 500ml Oleju na 4000 kilometrów. Czy to normalne ?
Wycieków nie ma Dzisiaj rano dolałem olej i w sumie z wczorajszą dolewką do środkowego stanu brakowało 800 ml Czyli po przejechaniu 4000( kilometrów bo w tedy wymieniałem) olej spalił 800 ml oleju Kopci na biało . [br]Dopisany: 19 Grudzień 2008, 11:37_________________________________________________I jeszcze jedno przed chwilą zrobiłem te wycieraczki (kwestia jednej śrubki ) I zobaczyłem że ubywa płynu chłodzącego silnik . Dwa tygodnie temu dolewałem tak pod MAX a dzisiaj było Minimum . Ostatnio miałem podobny przypadek w drugim moim aucie (jak można nazwać to autem ) Seicento zaczęło brać płyn aż w końcu wydmuchałem uszczelkę pod głowiącą i sie rozkraczyło na drodze Więc tu moje pytanie . Czy może być winą uszczelka pod głowicą że bierze płyn i olej .
-
[B5 ARG] Bierze 500ml Oleju na 4000 kilometrów. Czy to normalne ?
Cze z całym szacunkiem ale wszystko masz napisane Napisze tylko że nie ma żadnych wycieków :>
-
[B5 ARG] Bierze 500ml Oleju na 4000 kilometrów. Czy to normalne ?
Czy przy moim silniku i przebiegu 152000 jest to normalne ? Olej Mobil S 10w40 . Jechałem dzisiaj i zaczęła pikać kontrolka niskiego stanu oleju . Dwa kilometry potem dolałem na stacji 500ml i kontrolka zgasła . A po przejechaniu kolejnych dwóch spieprzyły się wycieraczki ale chyba już znalazłem rozwiązanie http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t55964.0.html;highlight=ycieraczki Dokładnie ile wziął oleju napiszę jutro rano ale zdaje mi się że wyjdzie więcej niż napisałem ;(
-
[B5 ADP] Problem z wycieraczkami
Cze właśnie przed chwilom wróciłem z długiej trasy i 20 kilometrów przed domem pojawił się u mnie taki sam problem z wycieraczkami Możesz napisać jak rozwiązałeś problem Dzięki wielkie
-
[B5 AHU] jaką siłą dokręcić łozyska z tyłu
Wpisz na google lub nawet tu na forum gdzieś była książka Audi A4 sam naprawiam.pdf Powinieneś ściągnąc bez trudu . Odpowiedź jest na stronie 171 :> Jak dobrze pamiętam
-
[B5 AHU] jaką siłą dokręcić łozyska z tyłu
A posmarowałeś to łożysko ?
-
[ALL B5] Amortyzatory i sprężyny tył - wymiana
A więc byłem w trzech sklepach i wszędzie powiedziano mi praktycznie to samo że do 99r amory po 150 zł a od 99/2001 po 250 zł I nikt nie wie czym się różnią Zaproponowano mi Kayaba (343302) za 250 zł wraz tymi metalowymi podkładkami pod sprężynę . Chyba o to chodziło nie jestem do końca pewny . Skłaniam się też do wyciągnięcia starego amortyzatora (w tym wypadku monroe) spisaniu numeru i zamówieniu takich samych . Nie wiem tylko jak sprawdzić poprawne działanie sprężyn które w obecnej chwili posiadam ? Czy wywiana samego amortyzatora coś poprawi ?
-
[ALL B5] Amortyzatory i sprężyny tył - wymiana
Witam . Mam problem z tylnym zawieszeniem a mianowicie lewa strona jest wyraźnie niżej niż prawa . Oczywiście nikt w czasie moich obserwacji nie siedział w aucie I mam takie pytania : 1. Czy muszę winić sprężyny z amortyzatorami ? 2. Jeśli tak to jakie ( monroe,sachs,kayaba) ? 3. Jakie są oryginalne do mojego modelu amory i sprężyny ? 4. Czy mogę kupić kompletne tak żebym sam sobie je założył i ile mogą kosztować ? Proszę o jakieś podpowiedzi typu ETKA ,Allegro , itp..... Bo nie za bardzo potrafię się odnaleźć w tym temacie ;( Teraz mam monroe . Bardzo dziękuje za pomoc
-
[ALL B5] Co to za "otworki " ?
O dzięki :>
-
[ALL B5] Co to za "otworki " ?
Witam .Co to za "otworki " ? Dziękuje
-
Kaseta z kartą SD zamiast CD . Proszę o opinie
Witam mam radio chorus na kasety . I z tego co wiem to nie mogę podpiąć zmieniarki . Ale znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=503560514 Warto coś takiego kupić do samochodu