Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Amortyzatory i sprężyny tył - wymiana


tomato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: . Mam problem z tylnym zawieszeniem a mianowicie lewa strona jest wyraźnie niżej niż prawa . Oczywiście nikt w czasie moich obserwacji nie siedział w aucie :tongue4:

I mam takie pytania :

1. Czy muszę winić sprężyny z amortyzatorami ?

2. Jeśli tak to jakie ( monroe,sachs,kayaba) ?

3. Jakie są oryginalne do mojego modelu amory i sprężyny ?

4. Czy mogę kupić kompletne tak żebym sam sobie je założył i ile mogą kosztować ?

Proszę o jakieś podpowiedzi typu ETKA ,Allegro , :szukaj: itp..... Bo nie za bardzo potrafię się odnaleźć w tym temacie ;(

Teraz mam monroe . Bardzo dziękuje za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc byłem w trzech sklepach i wszędzie powiedziano mi praktycznie to samo że do 99r amory po 150 zł a od 99/2001 po 250 zł :wallbash: I nikt nie wie czym się różnią :mysli:

Zaproponowano mi Kayaba (343302) za 250 zł wraz tymi metalowymi podkładkami pod sprężynę . Chyba o to chodziło nie jestem do końca pewny .

Skłaniam się też do wyciągnięcia starego amortyzatora (w tym wypadku monroe) spisaniu numeru i zamówieniu takich samych .

Nie wiem tylko jak sprawdzić poprawne działanie sprężyn które w obecnej chwili posiadam ?

Czy wywiana samego amortyzatora coś poprawi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amortyzatory tylko tlumia drgania... nie maja wplywu na to jak wysoko stoi auto :cool1: zobacz po pierwsze czy po obu stronach masz takie same amory i takie same sprezyny... a jesli sie okaze ze tak to poprostu jedna strona szybciej padla...

a moze jest gdzies napeknieta... :mysli: trzeba rozmontowac i obejrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trzeba zfdiagnozowac jaka jest przyczyna, nie musisz wymieniać calego kompletu

2,3. Jak jeździsz na zwykłym zawieszeniu to również proponuję BILSTEIN

4. Ceny różne, uderz do chłopaków z forum co handlują częściami http://www.a4-klub.pl/smf/rabaty_promocje-b25.0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmęczona sprężyna może "usiąść" nawet do 3-4cm,

w sposób znaczący też traci właściwości którymi cec**je się nowa sprężyna,

w tym przypadku prawie na 100% to wina sprężyny, jak wymieniać to zawsze dwie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i to nie dokońca prawda, że amortyzator nie wpływa na wysokość zawieszenia, padnięty amortyztor ("wylany") = klapnięte auto, doświadczyłem już tego, byc może jak sprężyny są nowe i trzymają jak należy to tak tego nie widać ale przy starych sprężynach napewno mozna zauważyć "klapnięcie", już gdzieś było na ten temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale amortyzator nie utrzymuje auta... to dzieki sprezynie auto stoi wyzej lub nizej... amortyzator jedynie tlumi ugiecie sprezyny :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda i nie przecze, że to sprężyny utrzymują samochód ale to z amorkiem to też prawda. Niepamiętam czy to w AUDI czy we wcześniejszym samochodzie wylał mi sie amortyzator z przodu i auto dosyc sporo klapneło na jedną stronę, po wymianie amortyzatorów wróciło do poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza czynność jaką powinieneś zrobić to zerknąć na amory i na ich numer:

kolor czarny - zawieszenie standardowe

kolor czerwony - zawieszenie sportowe

kolejny krok to zczytanie nr z amorka (np. 8D0513031D - dla wersji zawieszenie sportowego 1BE - czerwony amorek)

warto popatrzeć na kod zawieszenia na naklejce:

zawieszenie standardowe: 1BA

zawieszenie sportowe: 1BE

zawieszenie wzmocniowe: 1BB, 1BT, 1BP (różnią się sprężyną a co do amorka to mam wątpliwości czy są inne i myślę że są standardowe)

Pozdejrzewam że chyba trzeba poszukać sprężyn będzie - te dobierasz też odpowiednio do swojego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...